pl.wikipedia.org

Aktualną politykę imigracyjną popiera jedynie 15 % ankietowanych, z kolei 61% ankietowanych obawia się nasilonej islamizacji. Większość Austriaków nie ufa własnemu rządowi – wynika z badań pracowni sondażowej Marketagent.

Dla celu sondażu przepytano online 2.018 aktywnych w sieci Austriaków w wieku między 14 a 69 rokiem w okresie od 17 do 25 września.

Więcej niż połowa ankietowanych (55 %) nie widzi żadnych korzyści z napływu tzw. uchodźców do Austrii. 28 % widzi korzyści z napływu „pracowników do branż, w których, w Austrii brakuje rąk do pracy” i 19 % „ponieważ przeciwdziała nadmiernemu starzeniu się społeczeństwa austriackiego”. Większość respondentów obawia się jednakże obciążenia austriackiego systemu socjalnego (65 %) a także nasilonego występowania konfliktów socjalnych (66 %). 61% ankietowanych obawia się nasilonej islamizacji. Tylko 4,5 % nie ma żadnych osobistych obaw.

Osobiście w pomoc dla imigrantów angażowało się 23 % ankietowanych. Większość z nich przekazało dary rzeczowe (72 %), darowizny pieniężne (38 %) a część udzielała się w wolontariacie (17 %). 81 % sądzi, że Austria zachowuje się gościnnie wobec imigrantów.

W odniesieniu do pracy rządu w kwestii imigranckiej 2/3 (62 %) społeczeństwa nie widzi powodu do zadowolenia. Prawie 3/4 (73 %) nie ufa rządowi, że jest w stanie wypracować rozsądną koncepcję. W przypadku partii najbardziej brak zaufania dotyka FPÖ (24 %).

Więcej niż połowa (54 %) uważa, że umieszczanie imigrantów w obozowiskach namiotowych jest w porządku. Wprawdzie 46% jest za organizowaniem dodatkowych miejsc doraźnego przyjmowania imigrantów, ale tylko 19% pragnie takich miejsc we własnej okolicy. 54% respondentów jest za bardziej rygorystycznymi kontrolami na granicach zewnętrznych Unii Europejskiej, 41% chciałaby ponownego wprowadzenia kontroli granicznych w Austrii. Aktualną politykę imigracyjną popiera jedynie 15 % ankietowanych.

źródło: noen.at

9
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
loloivibkKarbulotR456 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karbulot
Użytkownik

„28 % widzi korzyści z napływu „pracowników do branż, w których, w Austrii brakuje rąk do pracy”” Niczego się te europejskie narody nie uczą, niczego. W Europie mamy ponad 50 milionów muzułmańskich imigrantów, z czego chyba 95% nie pracuje, pozostali prowadzą co najwyżej jakieś sklepiki arabskie, knajpy z kebabem i… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Obserwacja uczy, że: – lekarz w kraju „gorszym od Unii” żyje (w stosunku do swoich wspólobywateli) na poziomie bóstwa (finansowo, społecznie, towarzysko), – ten sam lekarz, za podobną lub większą pracę wykonywaną na terenie Unii, w liczbach bezwzględnych zarobi wprawdzie dużo więcej, ale względny poziom życia mu się… obniży, –… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Jak mi się to podoba. No sam cymes wymóżdżenia: „Wprawdzie 46% jest za organizowaniem dodatkowych miejsc doraźnego przyjmowania imigrantów, ale tylko 19% pragnie takich miejsc we własnej okolicy” Merkelową pojechało na kilometr: uchodźcy tak ale nie w moim domu. Ciekawe, że nie zaproponowała przeniesienia uchodźców do Paragwaju… ale se tam… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Ps. Wiem, że to Austria ale w końcu Hitler był Austriakiem.

lolo
Gość
lolo

Ps. Nie, ta linia obrony nie da się utrzymać. Walnąłem głupotę. Przez tę p. Merkel, bo od razu sobie o niej przypomniałem w tym kontekście i Austria uciekła mi z horyzontu zdarzeń, a nie sprawdziłem sobie czy się wszystko zgadza. Choć jeśli podobny sondaż z podobnymi wynikami byłby w Niemczech… Czytaj więcej »

ivi
Gość
ivi

Moja matka mieszka w wiedniu już 20 lat, ja 3 i odkąd pamiętam, zawsze z imigrantami był problem. Właśnie coś ok. 20 lat temu do mojej sąsiadki (rodowita austryjaczka) po jej pytaniu, czy gdzieś pracuje, czy tylko siedzi w parku odpowiedziała, żeby zamknęła mordę, bo niedługo oni tu będą rządzić.… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Z tym nielubieniem to się zgodzę. A tak ogólnie to widać, że nie pomyliłem się w ocenie Austriaków jednak. Odnoszę wrażenie, że Polacy niedługo mogą wracać do Polski nawet masowo… Ten dobrobyt na Zachodzie wygląda w aktualnej sytuacji na bardzo złudny jak się np. popatrzy na kalifat szwedzki, a zapowiada… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

Słyszałem z wiarygodnego źródła, że w ten weekend w okolicach Łodzi były widziane autokary z naszymi nowymi przyjaciółmi „w turbanach” w asyście policyjnych karetek. Nie zdziwiłbym się, żeby po cichu uchodźcy już jechali do Polski.

Jest to dosyć realne, bo prasa już pisała o Łodzi:

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/4648010,uchodzcy-z-syrii-trafia-do-podlodzkich-grotnik-zdjeciafilm,id,t.html