52 letni muzułmanin, który od 15 lat pobiera zasiłki oskarżony jest o prowadzenie naboru islamskich ekstremistów w Irlandii. Europejski Trybunał Praw Człowieka podważył decyzję sądu, który chciał go deportować.

Na podstawie informacji zebranych przez irlandzką policje i wywiadu sąsiednich państw, mężczyzna został uznany za głównego szefa rekrutacji islamistów w Irlandii i tym samym, za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Sad irlandzki wydal decyzje o deportacji mężczyzny.

Oskarżony odwołał się jednak do sadu w Strasburgu, argumentując, ze deportacja zagrozi jego bezpieczeństwu. Osobne odwołanie przeciwko nakazowi deportacji z Irlandii 52 latek złożył też w Dublinie.

Europejski Trybuna Praw Człowieka wziął pod uwagę argumenty oskarżonego i nakazał Irlandii wstrzymanie jego deportacji.

Obrońcy islamisty uzasadniają, ze nawet jeśli stwarza on zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Irlandii to jednak nie może być deportowany z kraju, ponieważ 3 artykuł Europejskiej Konwencji Praw Człowieka gwarantuje całkowitą ochronę przed torturami i nieludzkim traktowaniem.

Jeżeli oskarżony wróciłby do kraju z którego pochodzi, to byłby zagrożony torturami a nawet śmiercią. Po wyjeździe ze swojego kraju jego dwóch synów zostało aresztowanych, a trzeci zginął.

źródło: rte.ie
tłumaczenie: Eire

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Kasi
Gość
Kasi
9 miesięcy 15 dni temu

brak jego deportacji tez zagraza bezpieczenstwu!!!!, EU na leb upadła, wpadla w pułapke poprawnosci politycznej

miki
Gość
miki
9 miesięcy 14 dni temu

Dokładnie. Dlaczego Trybunał nie dba o bezpieczeństwo Europejczyków?

lolo
Gość
lolo
9 miesięcy 13 dni temu

Być może pewnym wyjaśnieniem byłoby przeanalizowanie „korzeni” sędziów Trybunału lub zbadanie ich przynależności organizacyjnej.

Karbulot
Użytkownik
Rotmistrz
9 miesięcy 15 dni temu

Jaką nisko upadłą kurwą trzeba być, aby poświęcić swoje dzieci, byle tylko wyemigrować do Europy. I jaką jeszcze bardziej kurwą trzeba być, aby 15 lat ssać zasiłek i jednocześnie bruździć. Taki miłośnik państwa islamskiego? To niech wypierdala do nich, a nie siedzi sobie za granicą. Ach, zapomniałem. Ich zajebany aLLAH im to daje. Arabskie szmatogłowe bydło, bez czci i honoru.

aldik
Gość
aldik
9 miesięcy 14 dni temu

Kochani, skończcie już z protestami. Co one kur… dają? Trzeba z tymi jeb. psychopatami unijnymi pobierającymi ogromne pensje i bonusy zrobic porządek raz na zawsze. Rozjebać tę Unię w pizdu i przywrócić spowrotem niezależne państwa. Potem wyjebać cały syf z Europy. Tylko to ma sens. Protestowanie nic nie daje.

lolo
Gość
lolo
9 miesięcy 13 dni temu

Świetny pomysł… Proponuję abyś wziął Katiuszę i wypuścił parę rakiet na Brukselę. Jakieś w muzeum się jeszcze znajdą, pewnie bez uzbrojenia ale co tam… Pooglądasz Macgyvera, weźmiesz taśmę samoprzylepną, scyzoryk i coś tam wymyślisz. A co, Polak potrafi. Howgh.

Ps.
Pożyczę ci strzał, Cochise zostawił mi parę tych, których nie złamał…

suspiria
Gość
suspiria
9 miesięcy 15 dni temu

Przecież mogą go deportować do ISIL, tam mu nic nie grozi. Będzie bhoaterem, jaki problem?

Kasi
Gość
Kasi
9 miesięcy 15 dni temu

DO ADMINISTRATORA STRONY: może macie jakies znajomosci z ludzmi w EU, ktorzy sa w organizacjach które próbuja zatrzymac to szalenstwo??… czy da sie zorganizowac, aby kazdy kraj nalezacy do EU a jest tych krajów 28 zmobilował po chociaz 20 000 osób, któe wyjada do Brukseli o okreslonej dacie beda protestowac przeciw islamizacji EU 28 krajow x 20.000 to ponad pol milniona osob przed parlamentem europejskim..I te tłumy nie odejda dopoki EU nie uszczelni granic!

Kasi
Gość
Kasi
9 miesięcy 15 dni temu

Gdy czytam komentarze na portalach angielskch , francuskich, to widze ze wszyscy myslimy dokladnie tak samo, to co sie dzieje – dzieje sie poza wolą Europejczyków..(można też zajrzeć na profilm merkelowej na facebooku, ile osob chce jej dymisji)

lolo
Gość
lolo
9 miesięcy 14 dni temu

Ale to u nas były najostrzejsze protesty przeciwko „uchodźcom” i to już za czasów tak pro-unijnej władzy jak PO. Wtedy gdy było to wyjątkowo niemile widziane.

Kasi
Gość
Kasi
9 miesięcy 15 dni temu

ps.w jednosci Europy siła, i jedyny ratunek..

Asgard
Gość
Asgard
9 miesięcy 15 dni temu

Wygląda na to, że takie protesty powinny być regułą. Problemem w organizacji mogą być zbyt zdezorientowane jeszcze społeczeństwa zachodu. Jednak jak widać, coś się dzieje.

lolo
Gość
lolo
9 miesięcy 13 dni temu

No ja jestem sceptyczny, a już na Szwedów nie ma co liczyć – tak myślę – na pewno.

Asia
Gość
Asia
9 miesięcy 14 dni temu

A ja mam pytanie z innej beczki:
Gdy w 2004 roku Polska weszła do UE, to Polacy nabyli prawo pracy w niektórych państwach, ale w innych państwach musieliśmy na to poczekać… Czyli praca podejmowana tam była wtedy nielegalna, nie było też prawa do zasiłków. To z jakiej paki przyjeżdża teraz sobie pół afryki i bliskiego wschodu do państw UE po zasiłek?? I na dodatek dostają go od razu???
………….???

lolo
Gość
lolo
9 miesięcy 13 dni temu

No nie wiesz… ONI SĄ LEGALNIE. Pani Merkel o tym zapewnia.

Harry
Gość
Harry
9 miesięcy 13 dni temu

Jak to mówił jeden z Syryjczyków w Kolonii, przyjechał na zaproszenie pani Merkel.

lolo
Gość
lolo
9 miesięcy 14 dni temu

A mnie zastanawia z jakiego kraju on pochodzi, bo w materiale źródłowym też tego nie ma. Swoją drogą po co on przyjeżdżał do Europy jak chce wprowadzić to przed czym – o ile dobrze rozumiem – uciekał.

kazek
Gość
9 miesięcy 13 dni temu

Bardziej dwają o te Bydło ja o własnych naród i własnych obywateli!!!!!!!!!

wpDiscuz