Komisja Europejska naciska, aby rząd Beaty Szydło przyjął nie 100 tysięcy muzułmańskich imigrantów, o czym mówiło się wcześniej, ale dwukrotnie więcej – takie jest rzeczywiste zobowiązanie poprzedniego rządu PO-PSL.

– Pojawia się pytanie, czy zostaniemy zmuszeni do tego, żeby przyjmować imigrantów z Bliskiego Wschodu, grozi nam 100 tys. do 200 tysięcy? – zastanawiał się Jakub Skiba, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji podczas środowej konferencji zorganizowanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. – Rząd nie uważa tego za korzystne dla Polski – dodał.

– Jednym z argumentów, który jest do nas kierowany jest „i tak się przed tym nie obronicie” – wyznał, zauważając, iż jeżeli chodzi o Bliski Wschód nie ma perspektywy rozwiązania tego problemu.

W rozmowie z portalem Prawy.pl nie krył obaw co do dalszego przebiegu rozmów z europejskimi partnerami. – Niestety są to poważne naciski. Jesteśmy otaczani pewnym ostracyzmem i musimy czynić wiele zabiegów, żeby przedstawiać nasze działania o interesy Polski i krajów regionu jako działania w pełni europejskie – relacjonował.

Jakub Skiba przyznaje, iż działania KE to nie tylko próba dokonania ostracyzmu politycznego, lecz także silne zakulisowe naciski. – W ten sposób wygląda dyplomacja – uspakajał.

– Głównym argumentem, jaki pojawia się w tej dyskusji „jest zawieszenie strefy Schengen i stworzenie strefy mini-Schengen, jeżeli nie będziemy skłonni przyjąć tych imigrantów – stwierdził. Na pytanie, czy warto walczyć o strefę Schengen w sytuacji, kiedy Polakom grozi tak wielkie niebezpieczeństwo, oświadczył: „To należy do wyboru przez naród, przez obywateli Polski”.

Jego prywatnym zdaniem „kwestia interesu jest zdecydowanie ważniejsza niż nawet zawieszenie strefy Schengen”. Zaznaczył przy tym, iż on sam nie może się wypowiadać w imieniu wszystkich.

Dodaj komentarz

34 komentarzy do "KE chce zmusić Polskę do przyjęcia nawet 200 tys. imigrantów!"

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kaassi
Gość
kaassi
niech zawieszą strefę Schengen, nie ma nic przeciwko te mu, ale niech sie nieważa przyjac w takiej ilosci muuzlmanów. Zadnego!. Niech robia referendum – jestem pewna wyniku. Wole nawet wyjsc z Unii i przezyc kilka ‚cienkich lat” niż bac się chodzić po wlasnym mieście!! Rzad, ktory został wybrany w dużej… Czytaj więcej »
Alek
Gość
Alek

Kto powiedział, że Polska jest suwerennym krajem?

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik
Porucznik
Naród , to MY !!!!!! To Ty i ja , Droga Rodaczko i Drogi Rodaku . A jesli nasz rzad bedzie robił coś , co nam się nie spodoba , to ” NA CH…..MI TEN KAKTUS ” !!!! Nie zapominajcie , że to MY ich wybraliśmy i to MY możemy… Czytaj więcej »
kaassi
Gość
kaassi
ps. a w ogole mysle ze kraje przewciwne temu planowi [przymusowego przyjmowania setek tytsiecy muuzlmanów] – powinny zalozyc wspolna Unię, podejrzewam, e na zewnwatrz tej nowej wspolnej unii zostalyby tylko Niemcy, bo nie mam watpliwosci ze za tym postanowieniem ‚brukselii” stoją wylacznie Niemcy, ktore uważają się za „Pana Europy”
Wiarus55
Użytkownik
Porucznik
Już tutaj wcześniej pisałem, że tak czy tak emigranci nas zaleją. Mówili o siedmiu tysiącach sprawdzonych emigrantach. Zaraz się domyśliłem, że to śmieszna ilość, tu musi być jakieś drugie dno. No i prosze jest. Rząd może ogłosić referendum w sprawie emigrantów, albo niczego nie ogłosi i ugnie się w końcu… Czytaj więcej »
Lucky
Gość
Lucky

Tusk sepleniący tępy skurwiel

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Zdrajcy z PO, PSL chcieli do Polski 200 tys dzikusów bo tak chce KE, UE i tym podobne twory.
Na szczęście ta lewacka UE upada

Ragnar
Gość
Ragnar
Sprawa jest prosta. Gdyby odbyło się referendum w sprawie imigrantów i gdyby ponad połowa Polaków w tym referendum oddała swój głos. Wyszłoby, że My Naród nie chcemy żadnych imigrantów, a Polski rząd nie może nam narzucić swojej, bądź czyjeś woli i Merkel powinna się odpitolić, a jak chce to niech… Czytaj więcej »
Adam
Gość
Adam
Ja to powiem tak – być może trzeba ich przyjąć. Bo tylko wtedy PiS się dowie czym to grozi. Zgodnie z zasadą „jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz”. Zaczną się rozboje, kradzieże, molestowania i gwałty. Dopiero wtedy może coś do nich dotrze. Jak tak chcą się ślinić do… Czytaj więcej »
kaassi
Gość
kaassi
REDAKCJO skasuj poprzeni mój wpis, ( z 20 lutego 2016 at 17:31) za duzo literówek- Gdyby Merkelowa przyjechała tłumaczyć nam dlaczego powinnismy przyjac emigrantów- niemieckie agencje (rownież te które sponsorują KOD) ustawiłyby z 100-200 swoich ludzi popierających jej zdanie, a jej przeciwników pokazaliby w mediach jako łyse groźne postacie “kibiców”… Czytaj więcej »
eryk
Gość

i co oni w Polsce mieliby robić jak im sie socjal skończy ? te ich ośrodki sa umiejscowione w małych miastach,gdzie ofert pracy jest niewiele a jak już są to w fabrykach(montowniach) za 1300-1500 zł…na 3 zmiany,czesto po 12h….Skasuja ten socjal co im przysługuje i uciekna za Odre

kaassi
Gość
kaassi
obawiam sie ze gwóźziem do trumny (jezewli cih wpuścimy, lub rozejdzie się o tym fama) może byc dla nas „500 zł na dziecko” gdyz przysługuje on tez na dzieciom cokrajówców które przebywają poza krajem (w tym wypadku poza Polską) czyli taki cwany muzułmanin moze sfałszowac dowód ze ma np 12… Czytaj więcej »
kaassi
Gość
kaassi

gwóźziem=gwoździem;) (muszę zacząc wolniej pisać);)

POLAK PATRIOTA
Gość
POLAK PATRIOTA
PO przystało na przyjęcie 100 tys.?! Pytam się kiedy Ewka „robie wszystko po swojemu” Kopaczyk oraz Terenia „nic nie ogarniam” Piotrowska staną przed Trybunałem Stanu, za narażenie naszego kraju na bezpośrednie niebezpieczeństwo oraz podpisanie dekretu w imieniu naszego kraju mimo kompletnego sprzeciwu społeczeństwa?! Poza tym, co to za straszenie, że… Czytaj więcej »
piotr.k444
Użytkownik
Nowicjusz
już widzę jakby po referendum w wyniku,którego okazałoby się,że nie chcemy uchodźców i strefy Schengen zareagowali Tusk,Kopacz czy Petru z Grzesiem Schetyną!!! Oni by się chyba zapłakali z żalu za kasą ,która by im przepadła!!! A co wtedy zrobiłaby Merkel?! Tego nawet nie chcę zgadywać!! I pomyśleć,że nawet przed wyborami… Czytaj więcej »
kazek
Gość

W arabii saudyjskiej .!! Wybierają Miss Koza.dosłownie miss KOZY.!!!!!!!??????????.Najpiękniejszej Kozy! !!!

przegość
Gość
przegość
Nie stresujcie się tak bardzo, trzeba cisnąć temat. Wmawiają nam jakąś fatalną sytuację bez wyjścia. Wyjście jest proste, wszystko jest w naszych rękach. Nawet jak się wszędzie dookoła rozpanoszą to przywrócimy granice wokół Polski przez które nie przejdą. Obecnie w całej Europie oficjalnie rozlokowano ok. 500 imigrantów! Nikt ich nie… Czytaj więcej »