Francuskie władze dały nielegalnym imigrantom do wtorku czas na to, by opuścili oni część obozowiska w Calais. Francja chce systematycznie zrównywać z ziemią „dżunglę”

Władze zapowiadają, że nielegalni imigranci, którzy będą stawiać opór, zostaną usunięci siłą. Planowane jest wyburzenie około 7 hektarów obozowiska, które jest zamieszkałe przez około tysiąca osób.

Jednak Francja zamiast deportować, chce zaoferować schronienie w innym miejscu – specjalne zbudowane kontenery oraz ośrodki w całej Francji.

Nielegalni imigranci w Calais stwarzaja zagrożenie dla wszystkich – kierowców, mieszkańców a nawet dzieci. 12 stycznia zaatakowali autobus z dziećmi. Rzucali w szyby kamieniami i metalowymi prętami, w wyniku czego wybito szybę autobusu. Jedno dziecko tak wystraszyło się ataku, że doznało epilepsji.

Tak jak pisaliśmy wcześniej, przeciwko planom wyburzenia nadal protestują organizacje „humanitarne”.

Dodaj komentarz

25 komentarzy do "Nielegalni imigranci w Calais mają kilka dni na spakowanie!"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Processor
Użytkownik
Początkujący

Już to widzę, jak komunista Holande (czy jak tam sku..owi na nazwisko) odważy się na to – lewactwo by go ukatrupiło :]

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik
Przenieść to mogą ale to jak przyspieszone hodowanie terrorystów, bo niezadowolenie wśród przesiedlanych „uchodźców” wzrośnie. Ale pewnie o to chodzi… A co do „organizacji „humanitarnych”… Składają się chyba z samych wyznawców Allaha, czy co? Bo wygląda na to, że prześladowani przez „uchodźców” biali mieszkańcy Calais – jak i kierowcy zmierzający do Anglii – ludźmi już nie są… Coś jak nasz p. Pudzianowski, biorąc pod uwagę stanowisko HejtStop. Są zatem dwie możliwości: albo panów i panie… o przepraszam, oczywiście: Panie i Panów, z „organizacji „humanitarnych” wysłać na wieczorki zapoznawcze do miejsc, w których przebywają uchodźcy – oczywiście należy rozwiesić kwiatki i… Czytaj więcej »
Evita
Użytkownik
Nowicjusz
@lolo miło powitać. Tak dzisiaj sobie siedzę w domu i od rana co rusz to tylko same złe wiadomości. Zaczęło się od pani premier naszej. Nie rozumiem dlaczego tak bardzo zależy nam na tym aby UK pozostało w Unii? Z tego co przeczytałam to po dzisiejszych negocjacjach Cameron będzie teraz namawiał Brytyjczyków aby w referendum głosowali za pozostaniem w Unii, przedtem wypowiadał się przeciwko temu. Jak każda kobieta wietrzę tutaj jakiś spisek, czy czasami ci uchodźcy, których mieli przyjąć Brytyjczycy nie trafią do nas, za to że UK będą wypłacać zasiłki dla rodzin naszych rodaków tam pracujących? Ale mniejsza o… Czytaj więcej »
Evita
Użytkownik
Nowicjusz

Ostatnią środę, przejęzyczenie, przepraszam

głodny
Gość
głodny

Wyślesz te fotke czy nie? Napewno bedzie ciekawsza niż Twoje wypowiedzi smile

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik
Co do „europejskich biskupów” (mnie się to czasem kojarzy z „euro-pejskimi” ale to moje takie tam…) to bym się nie przejmował. Oni na swojej stronie opublikowali artykuł – paszkwil na Polskę – autorytetu „ÓwnoWyborczego”, Jacka Woźniakowskiego (prezes wydawnictwa „Znak”) w periodyku Europe Infos reprezentującym stanowisko biskupów Unii Europejskiej (za portalem „dzieckonmp.wordpress.com”; 09.02), który to paszkwil oprotestował Episkopat Polski i to skutecznie. Co do pociągnięć p. Premier czy w ogóle rządu, to problem – wg. mnie – polega na tym, iż jesteśmy w istocie zakładnikami międzynarodowej finansjery i sytuacja naszych rządzących wygląda na to, że są pomiędzy młotem a kowadłem (my… Czytaj więcej »
lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik
Ps Co do ks. Międlara to są dwie interpretacje 1) Władze zakonne – bo takie jest formalne źródło decyzji – są słabe. 2) Ks. Jacek Międlar zbytnio utożsamił się z ruchem narodowym i to jednej opcji i podąża w kierunku Kościoła Narodowego kosztem uniwersalnego przesłania Chrystusa. Kościół w swej istocie nie jest „narodowy”. Jest przede wszystkim Boży: „Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami – wyrocznia Pana.” (Iz 55:8; BT). Żydzi doprowadzili do Ukrzyżowania Chrystusa właśnie dlatego, że nie „budował Wielkiego Izraela”. Nie organizował wyjścia z politycznej niewoli tylko z niewoli grzechu. I zawsze przed… Czytaj więcej »
Evita
Użytkownik
Nowicjusz

@lolo Jak to przyjemnie mądrego posłuchać, przepraszam, poczytać. Odrobina otuchy na koniec dnia.
Pozdrawiam serdecznie

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

@Evita
Co do „otuchy” bez względu czy na koniec czy na początek dnia to mnie ten problem rozwiązuje moja wiara. I jakoś ten wózek pcham powoli do przodu.
A co do mądrości… to kiedyś JP II powiedział trzęsącemu kolanami w Jego obecności gen. Jaruzelskiemu: „nawet największy geniusz od Boga pochodzi”.
„…i niech nikt w swej pysze nie wynosi się nad drugiego. Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał.” (1Kor 4:6; BT). Każdy może być mądry. Tylko czy każdy chce podążyć tą drogą? Drogą prawdy.

Evita
Użytkownik
Nowicjusz

@lolo, a i jeszcze jedno, tak krótko. Msza pożegnalna, to było coś wspaniałego, taką mszę będę pamiętała bardzo długo. Wspaniałe kazanie księdza Jacka, piękne mowy zaproszonych przedstawicieli grup parafialnych i cudowna atmosfera.

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik
@Evita Sprawę ks. Międlara znam tylko z internetu i to dość pobieżnie więc na tej podstawie się wypowiadam, więc można mi postawić zarzut, powiedzmy „niekompetencji” z czym walczyć nie będę. Zanalizowałem jego jedną wypowiedź na jakiejś manifestacji i stwierdziłem, że ukierunkował się na aspekty narodowe kosztem chrześcijańskich. Misją Kościoła jak ja to rozumiem, jest wspieranie narodu ale nie budowanie państwa kościelnego czyli podporządkowania wiary tronowi. Wiara musi być ponad tym. Świetnie to było widać na przykładzie działalności ks. kard. Wyszyńskiego. Ten sam problem uwidoczniony jest w filmie „Misja” z Robertem de Niro (1976). Aktor, grający tam biskupa, stawia pytanie: czy… Czytaj więcej »
głodny
Gość
głodny

Evita, za długie, wklej lepiej fotke smile

magda
Gość
magda
Ogólnie się zgadzam, ale też nie rozumiem o co chodzi z tym Cameronem. Nie sądzę, żeby targowali przyjęcie uchodźcow za zasilki dla Polaków w UK. Z tego co wiem, Cameron po prostu nie chce wypłacać zasiłków na dzieci imigrantów, które nie mieszkają w UK (z czym osobiscie się zgadzam). Sama mieszkam w UK i nie dostanę od rządu NIC, bo sobie radzę i pracuję. Zasiłki biorą ludzie, którym nie chce się pracować, zostawiają dzieci w Polsce a tutaj pobierają na nie zasiłki, i takie cwaniaczki dostają pieniądze od rządu a ja mam karę za to że sama się utrzymuję dlatego… Czytaj więcej »
kaassi
Gość
kaassi
… to az meczy czytanie każdego dnia o glupocie Europy…. Nie pojmuje dlaczego przerzucają ich po naszym kontynencie, a nie deportują…-wiekszosc z nich nawet nie kryje sie z tym, ze pochodzi z krajów, ktore nie sa pogrozone w wojnie, nie wchodzac juz nawet w kwestie ze ‚są bezpieczni juz w Turcji” wiec bezprawne przekroczenie granic EU powinno byc traktowane jak ‚napaść’. Nie powinni byc w ogóle wpuszczani. Emigrant (pseudo uchodzca) z Afganistanu…zgwłacił w Belgii kobietę w osrodku dla emigrantów..dwa tygodnie po tym jak odbył kurs „jak traktowac kobiety w Europie” te kursy jedynie obnazaja glupote Europy, i jej naiwność –… Czytaj więcej »
lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

Ja sobie myślę, że jeśli chodzi o problem „głupoty Europy” to powinnaś zacząć zażywać jakieś leki wzmacniające i antydepresyjne. Bo wygląda na to, że ta głupota to… „patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane – i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić. Bo to jest głupota społeczna, w oparciu o sześć instytucji…”
„Słuszną linię ma nasza Partia.”

sad Howgh…

kaassi
Gość
kaassi
Dodam jeszcze , że niepodoba mi sie ze Szydło wspiera Merkel w tym, aby udało sie zatrzymac Anglię w EU, z tego co wiem -od ludzi z Anglii – z z komentarzy w prasie- przecietnego obywatela wcale nie interesuje tak socjal dla Polaków i innych Europejczyków, – oni chcą wyjść, aby móc zamknać swoje granicę, bo juz stracili niektóre ze swoich dzielnic na rzecz muzułmanów- Polska nie powinna wspierać Merkelowej. A EU faktycznie w takiej postaci (reżimu) powinna upaść, zatrzymanie Anglii działa na szkodę, upewnia chora psychicznie Merkelową w swych działanich, przedłuża jej ‚moc” , kraje powinny zaczać się wycofywac… Czytaj więcej »
kaassi
Gość
kaassi

skrót myślowy miałam na mysli ; Wielką Brytanię

zz
Gość

zz

kaassi
Gość
kaassi

podwójne zorro?wink

Grim Reaper
Gość
Grim Reaper

Osobiście uważam że najlepsza była by bomba paliwowo-powietrzna, pewnie też najtańsza. No i najważniejsze było by to rozwiązanie ostateczne problemu!!! Nie ma się co oszukiwać i tak dojdzie do tego że będziemy ich wybijać więc po co czekać. Europa się zjednoczy,(Jeden naród, jedna Rzesza i jeden przywódca). Watykan odzyska swoją pozycję (dlatego finansuje to bagno) a Islam zniknie z powierzchni ziemi!!!

Paweł
Gość

Jak ciapatych atakuje biały człowiek, zmęczony ich brakiem kultury oraz brakiem akceptacji europejskich zwyczajów, na własnym terytorium to władze uważają to za rasizm. Natomiast jak inna rasa zalewa Europę, atakuje tylko białych, ich dzieci i kobiety, to o rasizmie nikt nie mówi.

Jacek
Gość

Nareszcie może sie tam uspokoi ale dlaczego ich przesiedlają a nie deportują ?

aqq
Gość
aqq

7 hektarów – nieźle…

wpDiscuz