UKOd 2014 Zjednoczone Królestwo wprowadza obowiązkową naukę historii islamu w szkołach dla wszystkich dzieci jak donosi Press TV. Brytyjski minister edukacji Michael Gove ogłosił dodanie tego muzułmańskiego pierwiastka do historii wykładanej w szkołach po rewizji programu nauczania, która była przeprowadzana z powodu braku odniesienia do religii abrahamowych (1).

Najwięcej głosów krytyki wyszło wówczas ze środowisk muzułmańskich. Muzułmańska Rada Wielkiej Brytanii reprezentująca około 500 islamskich instytucji w UK zadeklarowała, iż sytuacja przed reformą była: „głęboko rozczarowująca”.

Zmodyfikowany program nauczania jest „wielki” jak obwieścił Salim Mulla, przewodniczący Rady Meczetów Lancashire. Mulla twierdzi, że pomoże to ludziom lepiej zrozumieć religie oraz poszerzy dialog międzykulturowy, jak donosi Press TV. Dodaje również: „W tej chwili znajomość chrześcijaństwa w szkołach jest dostateczna, ale myślę, że chrześcijanom brakuje wiedzy w odniesieniu do islamu, co trzeba zmienić”. The Guardian alarmuje, iż islam po chrześcijaństwie i ateizmie jest trzecią najliczniejszą grupą afirmacyjną w kraju.

Jeden z komentatorów z Rady Edukacji w diecezji Blackburn tak opisuje pomysł wprowadzenia dodatkowych treści do lekcji historii: „Jak wszyscy wiemy, wczesna islamska cywilizacja wniosła wiele do świata i będziemy wspierać nauczanie jej jako części historii świata”.

Brytyjski rząd wprowadza w tej chwili procedury i zapisy w życie, wszystko ma dotyczyć szkół podstawowych i średnich oraz wejść w życie w 2014.

(1) Trzema głównymi religiami abrahamowymi są judaizm, chrześcijaństwo oraz islam.

na podstawie: dailycaller.com
opracował:
Last Man Standing

UDOSTĘPNIJ
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
KUBA
Gość
KUBA
3 lat 10 dni temu
Kto uwaza ze islam to religia jest w wielkim bledzie.to sekta nic wiecej na dodatek skupia w 90% debili pozostale 10% jest wyksztalcone w Europie przez chrzescijan i dlatego cos osiagneli trwaja w tej sekcie bo tam moga liczyc na cos wiecej niz u Nas i czerpia z tego korzysci tam moga jakos zaistniec bez tego by byli nie zauwazeni i to ich jara. Wywalic te swinie z Europy nie maja tu czego szukac. Przez bialych europejczykow wspieranie tych pedofili i Wpisy tutaj polakow popierajacych ich sekte pogarszacie nasza przyszlosc i pchacie nas do wojny z tym scierwem.Im islam jest… Czytaj więcej »
wpDiscuz