Merkel tak się nakręciła na wzbogacenie kulturowe, że w służbie zdrowia zabraknie jej miliarda euro. Spodziewana dziura budżetowa ma nastąpić do 2017 roku.

Z powodu napływu ponad miliona tzw. uchodźców, niemiecka służba zdrowia musi stawić czoła miliardowemu deficytowi budżetowemu. Mimo, że rząd niemiecki płaci spore sumy swoim firmom zajmującym się ubezpieczeniami zdrowotnymi, za każdym razem, kiedy oferuje się leczenie osobie ubiegającej się o status azylanta, okazuje się, że nie pokrywa się nawet połowy kosztów.

Obecnie, ta kwota wynosi 70 funtów na osobę, jednakże badanie przeprowadzone w Hamburgu, na temat kosztów leczenia wyżej wspomnianej grupy ludzi, wykazało, że powinno się przeznaczać od 140 do 155 funtów na osobę. Deficyt oznacza, że na każdego imigranta brakuje miesięcznie około 78 funtów, co rocznie wynosi 935, a co dalej oznacza, że na każde 100 tys. imigrantów ubiegających się o azyl, brakuje 93 milionów funtów rocznie.

Jeżeli minister finansów Niemiec, Wolfgang Schauble, nie zgodzi się na wykorzystanie pieniędzy podatników, aby wesprzeć służbę zdrowia, będzie to oznaczać, że deficyt zostanie pokryty przez pracujących w Niemczech, a dokładniej ich składkami na ubezpieczenie zdrowotne.

Aktualnie, rząd wypłaca służbie zdrowia 10.9 miliardów funtów rocznie, a w 2017 roku będzie to 11.2 miliardów.
Imigranci ubiegający się o azyl muszą odczekać 15 miesięcy, a następnie otrzymują takie same prawa do opieki zdrowotnej, jak niemiecki pracownik.

W związku z tym, że uchodźcy, którzy zwykle ani nie mówią po niemiecku, ani nie mają żadnych umiejętności przydatnych w pracy, najprawdopodobniej nie podejmą tejże pracy w Niemczech, spodziewa się, że będą brały zasiłek dla bezrobotnych, znany jako Hartz IV. A co za tym idzie, rząd będzie również musiał pokryć koszt ich ubezpieczenia zdrowotnego.

Warto także odnotować, że niemieccy podatnicy będą prawdopodobnie zmuszeni zapłacić 450 miliardów euro za utrzymanie miliona migrantów, którzy przybyli do Niemiec w 2015 roku. Liczba ta może podwoić się do prawie biliona euro, jeśli do kraju przyjedzie kolejny milion migrantów w 2016 roku.

źródło:muslimstatistics.com/ dailymail.co.uk

Tłumaczenie: Rafał Szablewski

14
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
5 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
lolo (który nie pisze)kaassiEwaxArarProcessor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kaassi
Gość
kaassi

Dawno temu -z ciekawości- siegnęłam po książkę z przepowiedniami Nostradamusa – przepowiednie przewidują, że Polska będzie potężnym mocarstwem. Nie unikniemy wojen i kataklizmów, ale przetrwamy i właśnie w Polsce rozpocznie się odrodzenie świata. Nostradamus twierdził, że po III wojnie światowej Polska będzie rządzić Europą i będzie potegą. Podchodziłam do tego… Czytaj więcej »

Processor
Użytkownik
Początkujący

@kaassi – dosłownie „z ust mi to wyjęłaś”. Obserwując wydarzenia polityczne na zachodzie, aż trudno uwierzyć, że te kraję robią sobie kuku na własne życzenie. Tu się rodzi pytanie – co jest powodem tej „choroby”? Myślę, że sedno problemu leży w porzuceniu przez zachód systemu wartości na których była oparta… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

chciałoby sie powiedzieć o tej całej sytuacji ‚jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze” ale na razie jeszcze nie potrafioa połączyć jak przyjmowanie milionow muzułmanów, którzy w 95% zyją z socjalu ma ubogacić kiedys Europę, raczej uważam, że chodzi tu o zamienienie w EU w kraj III… Czytaj więcej »

Processor
Użytkownik
Początkujący

Też kiedyś myślałem, że pewnie chodzi o kasę – ale sorry Winetou – ta koncepcja też mi się nie klei. Różnicowanie krajów, a nawet kontynentów na bogate i biedne nie przynosi wcale bogactwa – daję tylko chwilową nadwyżkę w rankingach, potem suma bogactwa świata zaczyna spadać. Naprawdę wzbogacić się można… Czytaj więcej »

Arar
Użytkownik
Nowicjusz

Tu nie o pieniądz się rozchodzi,a o władzę i wpływy i..o COŚ. Co takiego? Nie jestem pewien. Ale patrząc na to jak zachodnia kultura, szczególnie w Europie, zaczyna się przekształcać w coś wycelowanego przeciwko-zazwyczaj-białym ludziom i tradycyjnej rodzinie(nie mam nic przeciwko homoseksualizmowi, ale tak samo jak wszystko inne, jest to… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik
Krzyżowiec

Drogi były lemingu… Nie wiem czy Europa zdąży się zamienić w „kraj III świata”… Całkiem możliwe, że wcześniej będzie tu pustkowie jak Europejczycy zwłaszcza niemieccy na własnej skórze głębiej odczują pustkę w kieszeni. Tekst z „Tao te king” brzmi: „mądry napełnia żołądki (poddanych) a opróżnia ich umysły”. To co robi… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

„liming” hmm To pewnie była uwaga do mnie – bo napisałam, ze zawsze głosowałam na PO , tylko, ze akurat ludzie z PO – zawiedzeni postawą PO wobec muzulmanow (tak wiemy, sprzedali sie Niemcom) powinni byc wiekszosci wkurzonymi czytelnikami ndie, gdyż to wlasnie muzulmanie chca uderzec w nasze rozumienie wolnosci,rownouprawienia,… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik
Krzyżowiec

@kaassi
No to Ty się chwaliłaś swoimi wyborami… Ale jak napisałem „były lemingu”.
Problem z aktualnymi lemingami jest taki, że nie reagują na zagrożenia i dlatego są nadal lemingami w odróżnieniu od byłych… smile
Myśl chińska jest interesująca i korzystam z niej, co da się od czasu do czasu zauważyć.

abcdee
Gość
abcdee

Ponad 50 mld euro będzie kosztować utrzymanie przez Niemcy ponad miliona imigrantów do 2017 roku. Gdyby te pieniądze przeznaczyć na 6 mln prawdziwych uchodźców w Libanie, Turcji i Jordanii to każdy z prawdziwych uchodźców mógłby co miesiąc otrzymywać świadczenie wyższe od polskiej pensji minimalnej. Europejska lewica woli wydawać 50 euro… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

taniej by wyszło wyznaczenie na B. Wschodzie tzw ‚bezpieczmnej strefy” strzezonej przez wojsko I TAM odsyłac tych którzy zalewają EU…byłoby to ZNACZNIE taniej, bo gdyby nie wpuszczac ich do Euiropy – i konsekwentnie odsyłać do takich bezpiecznych obozów (z instrastrukturą szkoły, szpital,. itp) – to nagle by się okazało, że… Czytaj więcej »

Processor
Użytkownik
Początkujący

Widzę tu brak konsekwencji wink – jakie taniej ? – od kiedy to EU zwraca uwagę na koszty, gdy wchodzi w grę ideologia?
EU potrafiła utopić w walce z totalnym ocipieniem ponad bilion euro, a tu tylko chodzi o drobne miliardy.

kaassi
Gość
kaassi

mam wrtazenie ze najbliższe 2-3 lata to ostania szansa dla „rdzennego europejczyka” teraz Europejczycy musza nie ulec tym którzy strasza prawicą – i zaglosowac na tych co deklarują, że zaczną masowe deportacje muzulmanów, w innym wypadków przy nastepnych wyborach nie bedziemy mieli już szans. Merkel kazała kłamac co do liczby… Czytaj więcej »

Arar
Użytkownik
Nowicjusz

A do tego, jeśli tych co wygrają,a nie zaczną się wywiązywać z obietnic od razu wywieźć na taczkach i zastąpić kimś kto się wywiąże ze swojego psiego obowiązku dbania o własne państwo i o obywateli. To także się do PiSu kwalifikuje, który coś się coraz bardziej zaczyna plątać w zeznaniach… Czytaj więcej »

Ewax
Gość
Ewax

Niemcy oczywiście powinni dokonać zmiany świadczeń dla wszystkich imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki i z krajów 3 świata ….do ich poziomu świadczeń w krajach przybyszy, to zapobiegnie wyłudzanie zasiłku socjalnym w Europie i Niemczech. To są imigranci zarobkowi (ekonomiczni) i to są tacy sami jak w UE, tyle… Czytaj więcej »