Szwecja finansuje ze środków publicznych kurs strzelecki dla świeżo przybyłych „uchodźców” jako część swojego „programu integracyjnego”.

Gazeta Allehanda informowała czytelników o małej skali szkoleń, jednak przemilczała jak wielkie zainteresowanie miały one pośród imigrantów.

Z możliwości nauki strzelania do tarczy na początku skorzystało 50 imigrantów – głównie z Syrii i Afganistanu. Kurs odbywa się w gminie Sollefteå. Mogą korzystać ze broni sportowej.
allehanda-shooting-02
Kurs strzelania rozpoczął się w 2013r. w miejscowej szkole średniej i oferowany jest w ramach kursu językowego. Opłacany jest przez państwo jako program „integracji” w szwedzkim społeczeństwie.

– Tutaj uczą się języka szwedzkiego w innych kontekstach społecznych, mogą poznać nowych ludzi i spędzać czas w innych formach. To jest dobre, szczególnie dla słownictwa. Ponadto, to z pewnością nauczy dyscypliny i bezpieczeństwa – mówi nauczycielka strzelectwa Birgit Höglin.

Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl bez pisemnej zgody zabronione.

allehanda.se / newobserveronline.com

Dodaj komentarz

53 komentarzy do "Szwecja finansuje ze środków publicznych kurs strzelania dla uchodźców"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Anna.K
Użytkownik
4 miesięcy 11 dni temu

Chyba głupota Szwecji osiągnęła dno lub spadła na poziom minus 10. Uczyć imigrantów muzułmańskich, by potem umieli strzelać do rodowitych Szwedów???.

Tak to się w głowie nie mieści, by aż tak zwariowali Szwedzi.
Zamiast prowadzić kursy strzelania dla rodowitych Szwedów,by umieli bronić się przed najeźdźcami, to Szwedzi szkolą muzułmanów.. to ci dopiero poprawność polityczna.
Szybka droga do samozagłady!!! Głupota i totalna bezmyślność!!!

Darek
Gość
Darek
1 miesiąc 12 dni temu

To jest bardzo logiczne dobrze wyszkolony strzelec wykona robotę fachowo i ofiara nie będzie się męczył .

dziki
Gość
4 miesięcy 11 dni temu

nie ma takiego czegos jak sportowa bron snajperska..

lolo
Gość
lolo
4 miesięcy 11 dni temu

Nie dla lewactwa…

Euron Greyjoy
Gość
Euron Greyjoy
4 miesięcy 11 dni temu

Wbrew pozorom taka „broń sportowa” z celownikiem optycznym na człowieka spokojnie wystarczy… Człowiek to nie dzik, że trzeba na niego ołowianych grzybków. Może niedługo w ramach integracji będą szastać pozwoleniami na kilka jednostek obu broni.

Ozzy
Gość
Ozzy
4 miesięcy 11 dni temu

Dla integracji pozwolą strzelać do swoich.. żeby imigranci zobaczyli na własne oczy czym grozi niebezpieczna zabawa.

lolo
Gość
lolo
4 miesięcy 11 dni temu

Myślę, że on nie miał na myśli broni sportowej. Dla ludzi pochodzących z rejonów gdzie na urodziny dostaje się kałacha to raczej atrakcja nie jest… I oni będą uczyć ich strzelania… Od razu mam przed oczami tych „biednych uchodźców” co im znaleźli fotki na których byli „ubrani” w taśmy z amunicją do ckm albo w jakiś podręczny „Przeciwlotniczy zestaw rakietowy GROM”

CCCP
Gość
CCCP
4 miesięcy 11 dni temu

Ja jestem Lewicowy i jestem przeciwko islamizacji

lolo
Gość
lolo
4 miesięcy 10 dni temu

No to nie należysz do lewactwa. A tak dla mojej ciekawości co oznacza dla Ciebie Twój nick i dlaczego go stosujesz? Bo – bez urazy – ale kojarzy mi się z lewactwem.

sasa
Gość
sasa
4 miesięcy 10 dni temu

Ty lolo na pewno jesteś zakonspirowanym lewakiem,godzisz się na przyjecie uchodźców bo boisz się że unia nałoży sankcje i nie będzie cie stać na ośmiorniczki

Lilith
Użytkownik
4 miesięcy 11 dni temu
Kiedyś by mnie to zdziwiło. Teraz podobne historie rodem ze Szwecji tylko mnie przekonują, że słowo „integracja” zostało wypaczone. Dość ciekawe tłumaczenie tego chorego pomysłu. Uczenie języka w innych kontekstach społecznych? Poznanie nowych ludzi i spędzanie czasu w innych formach? (więc jak nie gwałcą i jak nie zajmują się przestępczością zorganizowaną lub terroryzmem, to mogą sobie rekreacyjnie postrzelać?) To ma uczyć dyscypliny i bezpieczeństwa? Cóż…nie wiem o czyje bezpieczeństwo chodzi ale raczej nie dotyczy rdzennych Szwedów. Ale jak imigranci wzbogacą swoje słownictwo! Strzelnica jest idealnym miejscem aby się integrować i uczyć języka. Oby efekty tej integracji nie zakończyły się w… Czytaj więcej »
lolo
Gość
lolo
4 miesięcy 11 dni temu

Nooo… strzelnica jest idealnym miejscem aby się integrować. Można nawet urządzać konkursy integracyjne: ile pocisków potrzeba by odstrzelić jednego Szweda.

lolo
Gość
lolo
4 miesięcy 11 dni temu

Ps
Widzisz droga @Lilith… pisałem Ci niedawno, że nie doceniasz głupoty lewaków… a „są rzeczy na na niebie i ziemi, o których się fizjologom nie śniło”. To jedna z takich rzeczy…

Lilith
Użytkownik
4 miesięcy 11 dni temu

No to teraz czekajmy na kolejny „genialny pomysł”.
Może tak „integracyjne polowanie”??

lolo
Gość
lolo
4 miesięcy 11 dni temu

Nooo… wszystko jest możliwe, skoro w Niemczech zalecają paniom aby szerzej rozstawiały nogi to Szwedzi muszą być oryginalni i mają swoje sposoby.
A swoją drogą najciekawsze w tym jest to, że oni to tak bez wspomagaczy… U nas w niektórych środowiskach popularne są tzw. mózgojeby a popatrz, Szwedzi tak na trzeźwo… Szczęśliwi ludzie… Ciągle na haju bez niczego.

lolo
Gość
lolo
4 miesięcy 11 dni temu

Ps.
Jednak zapomniałem. To nie jest „bez niczego”. Mają lewactwo…

sasa
Gość
sasa
4 miesięcy 10 dni temu
Nie potrzeba zdrajców Judaszy z PO i PSL. Teraz mamy zdrajców Judaszy faryzeuszów z PIS. Polacy im zawierzyli. A PIS Polaków okłamał. Przygotujcie się na wojnę atomową i najazd islamistów na Polskę. Szreńscy z PIS wam to gotują bo dla nich ważny jest interes PIS, Niemiec, EU, NATO Husseina Baracka Obamy, Turcji, Arabii Saudyjskiej, Kataru, Islamu, Ukraińców. Jeden Kaczyński jest już w piekle niedługo będzie drugi Jarosław Kaczyński za zdradę Jezusa Chrystusa i chrześcijan Rosjan oraz Polaków oraz z grupy wyszehradzkiej! ISIS drukuje fałszywe paszporty w przejętych urzędach i drukach paszportowych. Uchodźcy islamscy jada na fałszywych niesprawdzalnych paszportach do EU,… Czytaj więcej »
bk
Gość
bk
4 miesięcy 10 dni temu

…może domowy kurs domowej produkcji bombek? I prowadzącym nie będzie Pani Pelagia:(.

lolo
Gość
lolo
4 miesięcy 11 dni temu
Ha, ha, ha… Pewnie wszystkie nasze komentarze będą podobne… Przeczytałem tytuł… resztę też ale wystarczy tytuł. NIE MA TAKIEJ GŁUPOTY BY LEWACTWO NIE ŁYKNĘŁO. Czasem coś bym skomentował ale się powstrzymuję, bo jeszcze jakiś lewak może to pochwycić i wprowadzić. No, muszę stosować autocenzurę – gorzej niż za komuny – nie dlatego, że przenika mnie strach i obawiam się, że ktoś może mi krzywdę zrobić, tylko dlatego, że przez moje spostrzeżenie lewactwo może zrobić tę krzywdę nam wszystkim. WIECIE JAKIE TO FRUSTRUJĄCE!!! Tyle pomysłów, ale… Dwie rzeczy są nieskończone: miłosierdzie Boże i głupota ludzka. Zwłaszcza lewactwa. Co za ciołki. I… Czytaj więcej »
Evita
Użytkownik
4 miesięcy 11 dni temu
Nigdy nie byłam w Szwecji, niestety, ale z tego co wiem to Szwedzi byli, może nadal są, bardzo mądrymi ludźmi. Choćby przytoczę tutaj z historii, w czasie II wojny światowej Szwecja zachowała neutralność, nie było okupacji Szwecji a tym samym zaoszczędzone jej były zniszczenia i straty w ludziach. Wokół trwała pożoga wojenna, ludobójstwo zakrojone na niewyobrażalną skalę, a sprytni Szwedzi wyszli z tego bez szwanku, to chyba trochę świadczy o ich inteligencji. Fakt że kosztowało ich to olbrzymie daniny jakie musieli złożyć Hitlerowi w postaci rudy stali najwyższej jakości ale to jest nic w porównaniu z tym co osiągnęli. Mało… Czytaj więcej »
lolo
Gość
lolo
4 miesięcy 11 dni temu

Jeżeli Niemcy z tej rudy produkowali stal do produkcji broni aby realizować swoje podboje i ciemiężenie innych to nie można nazwać tego neutralnością. Ciekawe co by Niemcy zrobili gdyby tej rudy Szwedzi nie mieli? Więc może bardziej odpowiednim słowem byłoby tchórzostwo. Jakoś mi to koresponduje z tym co Szwedzi robią obecnie i ta postawa tylko się, niejako namacalnie, uwidoczniła. Oznaczałoby to wtedy, że ze Szwedami nic się nie stało. Są po prostu sobą.

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter
4 miesięcy 11 dni temu

Evita: Szwedzi juz nie sa Szwedami. Przeczytaj to, Szwecji juz nie ma:

http://euroislam.pl/szwecji-jaka-znali-polacy-juz-nie-bedzie/

Lala
Gość
Lala
4 miesięcy 11 dni temu

Równie dobrze można dać piromanowi miotacz ognia.

bk
Gość
bk
4 miesięcy 10 dni temu

W rosyjskiej TV oglądałam wczoraj film z zajść z „uchodźcami”. I jeden faktycznie kierował w stronę ludzi (przybyłych na sylwestra) miotacz ognia…
Oczywiście, Sowieci przeginają w drugą stronę, tj. w przeciwieństwie do Zachodu, który wszystko co złe o uchodźcach ukrywa, to oni rozdmuchują, a nawet nie wiem czy nie preparują. Ale jak się poczyta zachód i wschód, to średnia wychodzi i tak dość przerażająca. Ruski program 1 podaje dużo więcej, dużo gorszych faktów niż ndie (to uwaga pod adresem tych, którzy uważają, że ndie przesadza, szokuje, pomawia itp.).

kkk
Gość
kkk
4 miesięcy 11 dni temu

Dno, muł i niewyobrażalna głupota!!! Jakakolwiek styczność z jakąkolwiek bronią tych ludzi powinna być zakazana!!!

Krynio
Gość
Krynio
4 miesięcy 11 dni temu

Co ma strzelectwo nawet tylko sportowe z kulturą Szwecji. Bo nie wiem jak to ma przybliżyć integrację z nimi. Co ma nawet jakikolwiek sport czy zabawa grupowa do lat w danej kulturze i zwyczajach .Moim zdanie powinni dać bule albo coś w ten deseń chociaż żelazną kulką 0.8kg też można nawracać niewiernych .Sam nie wiem

gmo zabija
Gość
gmo zabija
4 miesięcy 11 dni temu

szyte grubymi nicmi, arabow będą uzywac jako armie strzelajacca do białych widać wladca planety yahwe/biblijny bog/allah tak nakazal rzadowym zydomongolom ze już czas na usuniecie wrogow boga z tej planety i zalania swiata jego zoltymi skośnymi bezmozgowymi bekartami

Bartek
Gość
Bartek
4 miesięcy 11 dni temu

nie zdziwie się jak grupka muzułmanów zgada się i pójdą razem na ten kurs, dostaną broń do ręki i wystrzelą wszystkich pracowników i będą terroryzować okolice 😀 kwestia czasu

lolo
Gość
lolo
4 miesięcy 11 dni temu

No jak to dobrze pogadać. Nie pomyślałem o tej wersji zdarzeń ale przecież ten przebieg wypadków aż sam się prosi o realizację.

suhyaa
Gość
suhyaa
4 miesięcy 11 dni temu

hahaha, no umrę ze śmiechu. Proponuję jeszcze żeby szwedzcy gospodarze na tych strzelnicach za tarcze robili, tak w ramach integracji oczywiście, bo na pewno gościom się to spodoba.

3DS
Gość
4 miesięcy 11 dni temu

To jest śmieszne, a jednocześnie przerażające. Miejmy nadzieję, że PO nie wróci do władzy bo u nas będzie mogło wydarzyć się to samo.

Mr. ??
Gość
Mr. ??
4 miesięcy 11 dni temu

By łatwiej było zamachy robić 🙂 🙂 :).

Mumin
Gość
Mumin
4 miesięcy 11 dni temu

Imigrantów szkolą jak strzelać, a Szwedów jak biegnąć zygzakiem?

lolo
Gość
lolo
4 miesięcy 11 dni temu

No co Ty… to byłby rasizm i ksenofobia.

lolo
Gość
lolo
4 miesięcy 11 dni temu

Ps.
Szwed ma stać prosto i nie utrudniać. Howgh.

lolo
Gość
lolo
4 miesięcy 11 dni temu

Ps’
Najpierw oczywiście Szwed ustawi mu broń, potem się ustawi mówiąc: będę poznawał Twoją kulturę…

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter
4 miesięcy 11 dni temu

Czlowiek, ktory nie rozroznia kolorow to daltonista, a ten, ktory je rozroznia to…..rasista 🙂

ja
Gość
ja
4 miesięcy 11 dni temu

acha czyli szwecja zostanie zdemontowana prz pomocy muzulmanskiej kultury, broni biologicznej (choroby zakazne przywleczone przez muzlimskie bydlo) a niedobitkow beda likwidowac strzalem w leb. durny kraj zaiste, nic dziwnego ze debile rzegrali z nami wojne.

Ronin
Gość
Ronin
4 miesięcy 11 dni temu

Co za idioci! Szkolą dzikusów przeciwko sobie! Niech tak dalej robią, a ciapate w końcu zawładną Szwecją! Europa pada na pysk przed ciapatymi! EU chce koniecznie cofnąć się w rozwoju!

Lilith
Użytkownik
4 miesięcy 11 dni temu
Może czas na kursy z kamieniowania? Myślę, że może być przydatne w niedalekiej przyszłości! W Niemczech imigranci próbowali ukamieniować transseksualistów. „Niemieckie środowiska LGBT i trans są w szoku, gdy media ujawniły właśnie, że w Dortmundzie grupa uchodźców muzułmańskich próbowała… ukamienować parę transseksualistów. To było barbarzyństwo, co oni zrobili. To byli barbarzyńcy. To mi się nigdy nie zdarzyło, odkąd żyje. Żeby w 2016 r. w Niemczech kamieniami… To szczyt wszystkiego — mówiła wstrząśnięta Yasmine, która jest kobietą od 30 lat. To ona wraz z przyjaciółką Elisą – także transseksualistką, została zaatakowana kamieniami niedaleko dworca głównego w Dortmundzie przez grupę północno afrykańskich… Czytaj więcej »
Zzz
Gość
Zzz
4 miesięcy 11 dni temu

No przecież to jakaś prowokacja faszystowska! To faszyści przebrani za muzułmanów chcieli skłócić ze sobą dwie kolorowe mniejszości! W końcu wszyscy są równi, tacy sami, wszyscy się miłują i kochają, wszystko jest takie kolorowe i tolerancyjne! Precz z faszystowskimi transseksualistami!!! To rasizm i transhomoturbofobia oskarżać głodnych imigrantów o homofobię!!!

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter
4 miesięcy 11 dni temu

SUPER! Jako nastepne szkolenia dla emigrantow proponuje kursy ostrzenia maczet i konstrukcji materialow wybuchowych z ogolnie dostepnych chemikaliow.

lolo
Gość
lolo
4 miesięcy 11 dni temu

I zrobi się przeszkolenia jak zakładać poprawnie pas szahida oraz zorganizuje się akcję: Przygarnij Kropka. Im dłużej naświetlasz tym więcej punktów…

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter
4 miesięcy 11 dni temu

Zaburkowana mama zalozy synkowi pas szahita i powie: wysadze cie dzisiaj pod szkola 🙂

lolo
Gość
lolo
4 miesięcy 11 dni temu

Raczej chodziło mi o zaproszenie takiego Kropka do domu i przyklejenie go do ściany w pokoju. Po czym należy pociągnąć za przełącznik i naświetlać. Pokój.
„Przygarnąć Kropka” to była taka akcja TVN-u ongiś.

lolo
Gość
lolo
4 miesięcy 11 dni temu

@AliBabo…
Muszę Cię przeprosić i nie jestem z tego zadowolony… 🙂 🙂 🙂
Twój wpis przeczytałem raczej późno i na zwolnionych obrotach… i nie do końca zajarzyłem o co Ci chodziło. Teraz właśnie piszę, po ponownym przeczytaniu…
Dobre. 🙂

Zzz
Gość
Zzz
4 miesięcy 11 dni temu

Chyba kurs strzelania DO uchodźców

ABC
Gość
ABC
4 miesięcy 11 dni temu
joanna
Gość
joanna
4 miesięcy 10 dni temu

co to kuzwa jest????…kto to organizuje i kto wyrazil na to zgode??? kto wymyslil tak idiotyczne „zajecia integracyjne”??..to sie w glowie nie miesci..czego to ma uczyc? jak kogos zastrzelic?masakra..powinni ich uczyc jak pracowac, przydatnych umiejetnosci a nie jak robic uzytek z broni!!!napisze jeszcze raz: wspolczuje szwedom i niemcom. naprawde:(

Wiarus55
Użytkownik
4 miesięcy 9 dni temu

A my co kur*a uzbrojeni w kosy i widły? Polski naród został po II wojnie światowej rozbrojony przez bolszewików i polskich lewaków i tak jest do teraz.

ZakazPedałowania
Gość
ZakazPedałowania
4 miesięcy 9 dni temu

Szwedzkie lewackie społeczeństwo naprawdę jest takie głupie. Dekady życia w utopi multi-kulti, zniszczenie Szwedów jako narodu i pełna, przymusowa organizacja życia obywateli zabiła w nich instynkt zamozachowawczy, zdolność samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków. To chyba najbardziej zmanipulowany i otumaniony z europejskich narodów

JJ
Gość
JJ
4 miesięcy 8 dni temu

Widze ,ze nie byle jaka amunicja Eley jeszcze pewnie Tennexy po 1,70 sztuka… rece opadaja

LOL
Gość
LOL
26 dni 17 godzin temu

Jak się mówi allah akbar po szwedzku? LOL

wpDiscuz