Czterystu żołnierzy duńskich sił zbrojnych przechodzi obecnie szkolenie bojowe. Przygotowują się na ewentualny konflikt z tzw. uchodźcami. Żołnierze muszą być przygotowani na każdy scenariusz.

Siły zbrojne szkolą 400 żołnierzy, którzy pomogą policji w największych obozach dla uchodźców w Sønderjylland i Sjælland.

Kurs doszkalający będzie trwał trzy dni w Akademii Policyjnej. W programie są przewidziane różne rodzaje technik walki, wykorzystanie gazu pieprzowego oraz zajęcia ze strzelania z broni palnej.

Klaus Munk Nielsen wyjaśnia, że największy nacisk akademia kładzie na techniki walki. Umiejętność szybkiego skrępowania osoby i nałożenia kajdanek. Po wyszkoleniu żołnierze będą pod dowództwem komendanta policji. Takie szkolenie zarekomendowała dwa tygodnie temu minister ds. integracji Inger Støjberg.

Duńskie władze mają też inny problem ze swoimi pokojowo nastawionymi gośćmi z Afryki i Bliskiego Wschodu. Imigranci przenieśli do Danii śmiertelną i wysoce zaraźliwą chorobę, błonicę. Taką informację wydał Duński Urząd ds. Szczepień. Ostrzeżono także szpitale o możliwym powrocie gruźlicy i malarii. U osób ubiegających się o azyl stwierdzono przypadki przenoszenia tych chorób.

thelocal.dk/ekstrabladet.dk

Dodaj komentarz

8 komentarzy do "Żołnierze duńskich sił zbrojnych szkolą się w razie konfliktu z „uchodźcami”"

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mumin
Gość
Mumin

Wystarczy pancerz z bekonu

Maciek
Gość
Maciek

Albo serja z RKM-u.

Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec
„Wykorzystanie gazu pieprzowego”. Gaz pieprzowy jest na psy, na ludzi działa chyba tylko na stare babcie. Młodemu nic nie zrobi, co najwyżej przeczyści zatoki. Sam się kiedyś z kumplami przy wódce zabawialiśmy tym gazem psikając na siebie. Nie wiem, jak niby gaz pieprzowy ma obronić przed młodym i silnym Arabem.… Czytaj więcej »
Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec

Znowu forumowy złośliwy chochlik. wink Ostatnie zdanie powinno brzmieć:
„To wszystko jest w Polsce dozwolone, zaś w Danii niestety zabronione.”

Kuba
Gość
Kuba

Gaz pieprzowy nieskuteczny? Jak się kupuje gaz niewiadomego pochodzenia to takie są efekty. Spróbuj której z poważnych marek jak FOX Labs, Sabre Red, Police Magnum. Spróbuj użyć Fox 5.3 lub Sabre Red z serii Law Enforcement żeby ocenić możliwości gazów pieprzowych. Zapewniam, że są bardzo skuteczne.

Frątczak
Gość
Frątczak
Gaz nieskuteczny ? znajomy 2m wzrostu, kawał chłopa, jak dostał foxem (dosłownie przez ułamek sekundy strumieniem gazu) to dobre 20 minut płakał i nie mógł oczu otworzyć. Polecam zwracać uwagę na stężenie SHU oraz jego zawartość procentową w gazie i gazu poniżej 2mlnSHU/10% nie kupować a na pewno jego działanie… Czytaj więcej »
Lilith
Użytkownik
Nowicjusz
Jak widać Duńczycy to całkiem mądry naród. Wyciągają wnioski i przygotowują się na każdą możliwość. Oczywiście dla wielu takie szkolenia będą sygnałem stygmatyzowania imigrantów. Każdy radzi sobie na swój sposób, jedni wolą być przygotowani na możliwą eskalację konfliktu, inni wolą żyć w iluzji (bo lepiej nawet nie pomyśleć krytycznie o… Czytaj więcej »
Alek
Gość
Alek

Niestety niemądry.
Stworzyć problem a teraz z nim walczyć…