foto: strazgraniczna.pl

Od 2011 roku ponad 150 Brytyjczyków walczących w szeregach ISIS zostało pozbawionych brytyjskiego obywatelstwa i ma zakaz powrotu do Wielkiej Brytanii.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii postanowiło przyspieszyć rozpatrywanie wniosków o pozbawienie obywatelstwa, gdy służby wywiadowcze ostrzegły, że nawet 300 dżihadystów może planować powrót do kraju, by przeprowadzić zamachy.

W roku 2016 zabrano 35 paszportów za udział w organizacji terrorystycznej, a przez poprzednie cztery lata łącznie odebrano ich 72. W pierwszym kwartale tego roku liczba ta wyniosła 15, a od kwietnia postępowanie toczy się wobec co najmniej 30 kolejnych osób.

Jak dowiadujemy się z wewnętrznych analiz MSW, około 850 Brytyjczyków wyjechało z kraju, by wspierać Państwo Islamskie, z czego około połowa wróciła do Wielkiej Brytanii, a 130 zginęło. Podkreślono, że wszystkie osoby pozbawione brytyjskiego obywatelstwa posiadają paszporty wydane przez inny kraj. Bowiem rząd nie może odebrać obywatelstwa komuś, kto zostałby bezpaństwowcem.

Według źródeł wywiadowczych wśród kolejnych osób, które czekają na decyzję w sprawie odebrania paszportu, są m.in. ojciec i brat zamachowca z Manchesteru Salmana Abediego, którzy przebywają w libijskim areszcie. Rząd chce sprowadzić ich do kraju i osądzić za współudział w przygotowaniu ataku, do którego doszło w marcu po koncercie. Zginęły 22 osoby, w tym dwoje obywateli Polski.

w UK służby monitorują obecnie ponad 23 tys. ekstremistów.

źródło: pap

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

26
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
13 Comment threads
13 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
KanadyjkaeasyriderPrecz z PiSem i katolickimi/islamskimi oszołomamininaere Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

według mnie nie powinno nas interesowac czy beda bezpanstwowcami, oni powinni byc pozbawieni wszelkich prraw, lacznie z prawami czlowieka

AntyHegemon
Użytkownik

@Rodeo
Zawsze mają alternatywę tzn. mogą się przeprowadzić do Szwecji. Tam terrorystów przyjmują z honorami i entuzjazmem. Chory świat – chore zasady.

ania
Gość
ania

Z jednej strony rząd podobno nie może odebrać obywatelstwa komuś, kto zostałby bezpaństwowcem, nawet jeżeli jest podejrzany o terroryzm, a z drugiej strony rząd ma pieniądze i czas żeby monitorować 23 tysiące potencjalnych morderców. Cackać się z przestępcami i bawić z nimi w kotka i myszkę. To wszystko jest chore… Czytaj więcej »

Bielik
Użytkownik

Rodeo, oni powinni być pozbawieni życia a paszportu

dsdsds
Gość
dsdsds

Spokojnie. Wrócą jako Abu Salim Muhammad lat 13 i brytole albo szkopy przyjmą ich z otwartymi rękami dając mieszkania

miki
Gość
miki

w UK służby monitorują obecnie ponad 23 tys. ekstremistów – niedługo zabraknie im ludzi do monitorowania.

easyrider
Użytkownik

@miki Już dawno im zabrakło i nie są w stanie robić tego efektywnie. Czas działa na niekorzyść białych Brytoli.

Asgard4444
Użytkownik

Dobre i to. Mogli zabrać im tylko lizaki.
W tym tempie to islam zabije UK swoją dzietnością.
Ciąglę nianćzenie islamu w UK i tolerowianie islamskioego nazimu jest groźne,ale lepiej udawać, że nie ma problemu.

PJJ
Użytkownik

W tym nagłówku po 150 brakuje skrótu „tys”
Tak, zdecydowanie brakuje unamused

Pierwszy
Gość
Pierwszy

Ogromny sukces. Brawo.
Parafrazując słynnego Baryłę (Pan Wojciech Łazarek) „moje jądra same składają się do oklasków”

easyrider
Użytkownik

@Pierwszy Ogromny sukces? To kropelka w morzu potrzeb. To gaszenie pożaru lasu szklanką wody. Odebrali 150 paszportów? To jeszcze zostało im kilka milionów muzułmanów, którzy są wylęgarnią ekstremizmu i rozsadnikiem brytyjskiego społeczeństwa.

aqw
Użytkownik

„Ogromny sukces” to sarkazm

easyrider
Użytkownik

@aqw Jeżeli tak, to oczywiście zmienia postać rzeczy.

AntyHegemon
Użytkownik

Ciekawe ilu z nich naprawdę jest Brytyjczykami z krwi i kości? Pewnie niewielu. Mają ta kilka milionów dżihadystow, bo każdy muzułmanin w jakiś sposób wspiera dżihad. I co z tum zrobią? Zesrają się i w tym ubabrają jak zwykle.

retfdsaaa
Gość

dac ich kurdom…oni ich zalatwia

Obywatelka Ziemi
Użytkownik

Od 2011 roku ponad 150 2016 zabrano 35 paszportów 2017 -15 paszportow i kolejnych 30 w drodze hmmm… w UK służby monitorują obecnie ponad 23 tys. ekstremistów Bardzo slabe te liczby. Oraz wisienka ” Rząd chce sprowadzić ich do kraju i osądzić za współudział w przygotowaniu ataku, do którego doszło… Czytaj więcej »

ere
Gość
ere

SPADOCHRON ?

aqw
Użytkownik

W tym samym czasie tysiące dostały obywatelstwo, status uchodźcy, azyl polityczny itp. Zachód jest stracony