Brytyjska posłanka potępiła gangi pakistańskich gwałcicieli. Teraz musi mieć ochronę policyjną

Sarah Champion, posłanka Partii Pracy, otrzymała groźby śmierci po tym jak potępiła wykorzystywanie seksualne dzieci przez pakistańskich pedofilów. Champion dostała ochronę policyjną.

Atak na posłankę był wymierzony przede wszystkim ze strony organizacji charytatywnej Just Yorkshire, która twierdzi, że przemawia w imieniu lokalnej społeczności pakistańskiej. Przyjaciele Champion mówią, że skrajna lewica oraz liderzy lokalnej społeczności pakistańskiej w Rotherham próbują zniszczyć jej reputację.

Krytyka i atak na posłankę zaognił się po wypowiedzi z sierpnia ubiegłego roku, kiedy Sarah Champion powiedziała „The Sun”, że Anglia „ma problem z Pakistańczykami gwałcącymi i wykorzystującymi białe dziewczynki”.

Organizacja Just Yorkshire w marcu przeprowadziła nawet raport na temat Sarach Champion i jej wypowiedzi.

Raport opierał się na ankiecie internetowej, w której zapytano 165 respondentów o wpływ wypowiedzi Champion na lokalną społeczność pakistańską. Pakistańczycy czuli się „kozłami ofiarnymi, potencjalnymi kryminalistami oraz odhumanizowani”. Champion została oskarżona o „rozpalanie płomieni nienawiści rasowej” oraz postępowanie jak „neonazistowski zbrodniarz”.

Po tym raporcie posłanka zaczęła otrzymywać groźby śmierci i musiała otrzymać ochronę policyjną. Champion przeprosiła społeczność pakistańską, która poczuła się urażona.

Dodaj komentarz