RMF FM fot. screen youtube.com

Mufti Ligi Muzułmańskiej Nedal Abu Tabaq był gościem Radia RMF FM. W najlepszy sposób przygotował się do postawienia siebie w roli ofiary. W  bulwersujący sposób porównał obecną sytuację muzułmanów do Żydów w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej.

Mufti przyniósł do studia wycinki z obecnych gazet i porównywał je do tego, co działo się w polskiej i europejskiej prasie w 1938 roku.

„Ja mogę pokazać panu, ale słuchacze nie będą widzieć. Jeśli pan mi powie chociaż jedną różnicę między mediami z lat ’38, tutaj co pokazuje zdjęcia. Dziś to są te same hasła. Te same zdjęcia, tylko 80 lat później” – powiedział Nedal Abu Tabaq.

„Przynosi pan okładki polskich tygodników, czy teksty z polskich gazet i porównuje pan do tego, co w 1938 r. działo się w polskiej, czy europejskiej prasie. Naprawdę jest aż tak źle?” – powiedział redaktor.

„Szczerze? Ja jestem optymistą, choć ostatnio jest to trochę mniejsze u mnie, ale szczerze mówiąc, nie wykluczam, że za kilka, maximum za kilkanaście lat – mam nadzieję, że się będę modlić o to, by tak się nie stało, że będę musiał mieć numer. Żydzi mieli w obozach numery, ja będę miał akurat kod kreskowy. Jeśli pan mi powie choć jedną różnicę, którą pan widzi tutaj, w 1938 roku, a 2017 roku, to jest tragedia, żeby w Polsce ktoś do Sejmu wchodził z taką koszulą „Polska nie dla muzułmanów” to jest tragedia” – skwitował mufti.

Wieczorem w Warszawie przy wejściu do stacji Metro Centrum odbył się ok. 30-osobowy protest pt. „Stop rasistowskim atakom – nie dla islamofobii”. Uczestnicy wykrzykiwali hasła takie jak „Rasizm precz, nie damy się podzielić” i „Władza szczuje, faszysta wykorzystuje”. Nieśli tęczowe flagi oraz transparenty z napisem „Skasować ONR, MW, RN i NOP”.

Wczoraj imam Youssef Chadid podczas konferencji prasowej ostrzegał przed wielką islamofobią i rasizmem w Polsce. Skarżył się na pogróżki.

153
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
77 Comment threads
76 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
96 Comment authors
banitarallAnnagolesBenek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o