Mija rok od demontażu wielkiego koczowiska nielegalnych imigrantów w Calais, tak zwanej „dżungli”. Mimo to niewiele się zmieniło, ponieważ nadal powracają i próbują swojego szczęścia w przedostaniu się do Wielkiej Brytanii. Tamtejszy Caritas zauważył jednak, że Francuscy policjanci zaczęli polować na imigrantów.

Granica brytyjska jest zamknięta dla „nowych przybyszów”, ale nie jest w stu procentach szczelna, dlatego nadal przedostają się do Wielkiej Brytanii. Caritas w Calais zauważa, że francuskie państwo systematycznie dąży do wyeliminowania ich obecności w mieście, co w praktyce prowadzi do wielu drastycznych sytuacji, czyli do polowania.

„Dziś w Calais ma być zero migrantów. Tak zadecydowali politycy. W konsekwencji sytuacja jest przerażająca. Wcześniej, kiedy istniała tak zwana dżungla, migranci mieli przynajmniej pewne podstawowe prawa. Mogli istnieć, mieli prysznice, jakieś schronienie, można ich było przyjąć. Mieli prawo do obrony, istniało pewne życie wspólnotowe, towarzyskie.” – wyjaśnia Radiu Watykańskiemu dyrektor tamtejszej Secours catholique, czyli Caritas Didier Degremon.

„Dziś państwo, a w szczególności władze miejskie używają wszelkich możliwych środków, by zapewnić, że w Calais nie będzie ani jednego migranta. Nieustannie się ich wygania. Nie można im zapewnić żadnego stałego miejsca, choćby na nocleg. My z instytucji pomocowych codziennie musimy im dawać nowe koce i ubrania, bo co dnia są ścigani przez policję, więc porzucają to, co mają przy sobie. Sytuacja jest zatem przerażająca. Zero otwarcia, zero woli politycznej, by zaakceptować ich obecność w Calais” – dodał Degremon.

Radio Watykańskie

77
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
38 Comment threads
39 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
56 Comment authors
Fantomasola22BronekKamilpaolo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AntyHegemon
Gość

Muzułmańscy „imigranci” polują na ciężarówki, samochody – to nie jest przerażające. Muzułmańscy „imigranci” biją, okradają europejczyków – to nie jest przerażające. Muzułmańscy „imigranci” gwałcą, molestują europejskie kobiety – to nie jest przerażające. Muzułmańscy „imigranci” tworzą strefy no-go – to nie jest przerażające. Muzułmańscy „imigranci” handlują narkotykami, żywym towarem – to… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

AntyHegemon
Rozszerzę końcówkę – jak najwięcej działań samoobronnych względem kolorowych. To nie są polowania tylko samoobrona mieszkańców. Kolorowa dzicz nie znalazła się tu przypadkiem. Wrogiem białych są nie-biali. To proste. Albo my albo oni. Taka jest alternatywa.

Paff
Gość

easyrider
w biologii to się nazywa „gatunek inwazyjny”.
Skojarzyło mi się to ostatnio, gdy na GWnie wyczytałem, że trzeba azjatyckie bierdronki eliminować z naszego ekosystemu, bo wypierają nasze rodzime biedronki. Czyli biedronkifugees nie są tutaj wg GWna mile widziane. A kolorowi rapefugees przeciwnie. Żydowskie mordy stosują podwójne standardy dla równoprawnych członków ekosystemu.

Paolito
Gość
Paolito

Paff,mistrz komentarzy.Kilka zachowałem na kompie (nie wklejam na necie).Najlepszy był pod artykyłem,w którym opisywano,jak komary przeszkadzają kozwałom w Europie smile Laliśmy kilka dni czytając go różnym osobom.Pozdro.

Paff
Gość

Pozdrawiam wink

Piotr
Gość
Piotr

Daj jakis namiar na ten komentarz o komarach

eg0n
Gość
eg0n

Dokładnie tak. Podobnie jest z szarymi wiewiórkami, które wypierają nasze rude. Są też inwazyjne ryby, które zagrażają rodzimym. Ciekawe, że można chronić wszystko przed gatunkami inwazyjnymi po za białym człowiekiem, bo to już rasizm

ghgdhg
Gość
ghgdhg

Moja ex przespała sie z murzynem a miała ksywę wiewióra. Dla mnie to jest dopiero mindfuck teraz

islamofob
Gość

Paff nie mam zamiaru Cię prowokować na łamach Ndie i zaznaczam ze jesteś my po tej samej stronie , Ale mnie irytuje podcinanie własnej Narodowej tożsamości ,,,, odnośnie żydów ,ostatnio opublikowane badania wykazują 78% genomu genów ,jest wśród Polaków spokrewnionych z żydami . a wieć jeśli masz dowód na czystość… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

islamofob
Nic takiego jak antysemityzm nie istnieje. To element żydowskiej wojny informacyjnej. „Biedny” naród „wybrany”, przeciwko któremu cały świat się sprzysiągł. Ciekawe dlaczego, hę?

Cerux
Gość
Cerux

Zapomnieliśmy, że w 1968 sami wyjechali z Polski na wakacje. A wcześniej Hitler z miłości palił ich i Polaków w piecach.

easyrider
Gość

Cerux Powszechny błąd myślowy Cerux. Nikt nie palił Żydów w piecach. Żydzi – tak jak i Polacy – byli zabijani a kremowane były zwłoki. Kremacja była i jest legalna. Zabijanie jakichkolwiek ludzi jest złe. Z tym nikt nie dyskutuje. Jednakowoż dziwnym trafem tylko w odniesieniu do Żydów ktoś stworzył przedrostek… Czytaj więcej »

ola22
Gość
ola22

zdarzało się że palono niemowlęta (Szmaglewska o tym wspomina w swojej książce) więc nie wybielaj faszyzmu. Przypomnę też że Niemcy w nalotach używali ładunków zapalających (nie na taką skalę jak RAF, ale używali)…Pozdrawiam antyfaszystów.

Fantomas
Gość
Fantomas

Antyfaszyści to skompromitowane towarzystwo lewackich bojówkarzy którzy nazywają tak siebie twierdząc, że wszystko co jest choć odrobinę patriotyczne bądź narodowe już pachnie im faszyzmem.

easyrider
Gość

Paff
Logika a logika a’la ten Judenzeitung, to jak krzesło i krzesło elektryczne. Czasami słucham ich radiowego wydania. Milion gwoździ, w milion głów, codziennie.

Cerux
Gość
Cerux

Porównywać ludzi do owadów… To jest poniżej ludzkiej godności. Czym taki człowiek różni się od nazisty twierdzącego, że Polak to podczłowiek? Na marginesie Żyd i Arab zaliczani są do rasy białej.

wilku
Gość
wilku

Echh… widzę, że z myśleniem u Ciebie słabo. Więc spieszę z wyjaśnieniem. Po pierwsze człowiek należy do świata zwierząt. I choćby co niektórzy się zesrali z wrażenia, to faktów wielokrotnie potwierdzanych naukowo nie zmienią. Po drugie, adwersarze powyżej zrobili porównanie podobnych zachowań w świecie owadów i zwierząt. Ciekawe więc, co… Czytaj więcej »

ola22
Gość
ola22

w ogóle według współczesnej genetyki pojęcie rasy jest bez sensu. Tak samo jak jakiekolwiek próby ulepszania genetycznego populacji bez wiedzy o genomie były pseudonaukowym wymysłem…

erfl
Gość
erfl

święte słowa ..święte słowa przyjacielu..

Ewelina
Gość
Ewelina

Krotko i na temat.

ocoloto
Gość
ocoloto

AntyHegemon… 1000/1000 i tyle w temacie

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Przerażające jest też ,że Caritas istnieje naprawdę

AqqPanieKruQ
Gość
AqqPanieKruQ

A pomaga im Caritas ? dobrze zrozumiałem artykuł? Ciekawe czy robi to za pieniądze zebrane na syryjskie chrześcijańskie rodziny?

Robert`r
Gość
Robert`r

A ja zapytam czy może ktoś wie co się dzieje z korytarzami humanitarnymi, którymi Caritas miał przemycać do Polski muzułmanów?

Slav
Gość
Slav

Przemycają już od dawna. Tylko nieoficjalnie. Papież dał rozporządzenie wiec PiS musi się ustosunkować.

V-Raptor
Gość
V-Raptor

„Zero otwarcia…” O jakim otwarciu oni chrzanią. Imigranci nielegalnie przybywają do Francji i panoszą się jak u siebie. Nie można ich deportować, nie można sprawdzać wieku, weryfikować kraju pochodzenia – jeszcze mało otwartości? „Francuzi polują na imigrantów”? Francuzi powinni zacząć na nich polować z użyciem wojska i policji, bo tak… Czytaj więcej »

Rode Drive
Gość
Rode Drive

no to juz wiem ze na Caritas moja kasa nie pojdzie.

Archer
Gość

Placisz podatki Rodeo Drive?
Jesli tak to Twoja kasa juz poszla.

888
Gość
888

Ten artykuł trochę mnie rozczarował. Sądząc po tytule myślałem że to rdzenni Francuzi maja dość przybyszów i robią na nich polowania. Ale byłem optymistą… hahaha. Gdzieżby te pedalskie cioty na coś takiego się zdecydowały, chyba jestem jednak naiwny.

easyrider
Gość

888 Marek Majewski
Pedalski rząd miałby zezwolić mieszkańcom na samoobronę? Gdyby mieszkańcy się zaczęli organizować i robić organizacje paramilitarne pacyfikujące czarnuchów, to ich rząd wysłałby przeciw nim wszystkie siły. Nawiasem mówiąc to jedyne rozwiązanie. Wojna domowa. Część wojska pójdzie za ludźmi.

888
Gość
888

@ easyrider Wojna domowa to się zacznie… ale zupełnie gdzieś indziej. Na pewno obserwujesz co się zaczyna dziać w Hiszpanii. Mówię wam (użytkownicy ndie) koniec hooyni to nie Wielka Brytania która „chciał by a boi się” ale Hiszpania. Hiszpania to będzie gwóźdź do trumny Unii Europejskiej. Modlę się tylko aby… Czytaj więcej »

Slav
Gość
Slav

Tyle że beżowi na polskich ulicach to nie tylko wina otwartych granic, ale tego że sam rząd ich importuje. To rządowi musimy zacząć patrzyć na ręce bo oni nas oszukują w tej kwestii.

Kostek69
Gość

Prędzej lewaki ich importuja i fundacje niż rząd, jesteśmy w unii to z zachodu kiedy chcą mogą do nas przyjechać, a do nas już raczej konkretni przyjeżdżają z papierami wydanymi przez zachodnie kraje…

Slav
Gość
Slav
Sasa
Gość
Sasa

Już kiedyś pisałem: to nie rząd ich sprowadza tylko uczelnie (zagłębie lewackiego smrodu w Polsce), korporackie i lewackie organizacje pozarządowe.

ocoloto
Gość
ocoloto

888 Marek Majewski… a doczytałeś informacje w necie, że właśnie w katalonii jest najwięcej przybyszów i to właśnie katalińczycy są najbardziej otwarci na multikulti? ten syf zawali się jedynie z powodu destabilizacji finansowej, bo kiedyś międzynarodowe(złodziejskie) banki powiedzą nie damy więcej na krechę i cały system, nawet socjalny poleci w… Czytaj więcej »

wittmann86
Gość

Dokładnie to samo mi przyszło na myśl….. ,a szkoda.

Robert`r
Gość
Robert`r

888 Marek Majewski
Myślałem dokładnie tak samo po przeczytaniu tytułu. Czyli, że Francuzi wzięli sprawy w swoje ręce. A tu niestety nic z tego.

Marcin Opus
Gość

A nie są zaniepokojeni, że policja w poszczególnych krajach łapie złodziei? To w końcu biedni ludzie. A czy pan dyrektor udostępnił już swój dom?

szokman
Gość
szokman

Nielegalni imigranci całkiem legalnie terroryzują mieszkańców calais ale karytas widzi w bandytach i najeźdźcach , biedne dzieciątka…. Robactwo trzeba wyplenić by dać czytelny znak w kierunku dzikich, że darmowy socjal i gwałty się właśnie skończyły…

xyz
Gość
xyz

E… myślałem, że faktycznie na nich polują…
Ciekaw nawet byłem, jak się to odbywa – polowanie z nagonką? Z ambony? A oni ich tylko próbują (nieskutecznie) wygonić sad

Amon
Gość
Amon

Co za bełkot. Caritas to syf do likwidacji a na tych imigrantów to chyba Francuzki polują bo ich wojsko czy policja to może polować na żaby czy wina z piwnicy…

Myśliwy
Gość
Myśliwy

A kiedy trwa sezon łowiecki?:)

888
Gość
888

@Myśliwy
To wtedy można, trzeba pamiętać tylko o tym aby zabrać ze sobą kartę łowiecką pozwolenie na broń i nie dokonywać odstrzału ciapaków przy paśniku.

Marko
Gość
Marko

Caritas dostal kase od sorosa to wspiera multi-kulti na rozne sposoby.

Mochito
Gość

Ten cały Caritas powinien trafić za kratki . Policja ich przegania i poluje na nich a zastanawiali się dlaczego ? . Te bandy negroidów napadają na domy i tiry jak w średniowieczu . Ludzie tan nawet chcieli milicję ochotniczą utworzc

urbi
Gość
urbi

Tak, to czemu nie utworzyli? Na samą myśl o tym francuskie pedałki mają już pełne gacie.

Marek
Gość
Marek

Jestem kierowcą zawodowym i co rusz jeździłem na Anglię jak dojeżdżałem do calais to zawsze modliłem się by wrócić z tamtad żywy. Ponieważ oni zucaja kamienie cegły w auta wszystko co mają pod ręką jak ktoś tam nie był to nie wie co tam się dzieje. Masakra

German Concentration Camps
Gość
German Concentration Camps

Jak by to powiedziec, sami do tego doprowadzili, tam bez rewolucji sie juz nie obędzie, no chyba ze Francuzi przyjma z pokorą kalifat i wszelkie idace za nim „dobrodziejstwa” ….

euuropea
Gość
euuropea

To naprawde pzerazajace,ci biedni asylanci ,malo ze niedostaja socjalu,sa przepedzani — co nato mama aniela,jak moze nato pozwolic by czarne zloto bylo marnowane,to nieludzkie zero socjalu,bez willy,zadnego blondi fickificki-ii ta policja zamiast francuzuw palowac,to poluja na tych biednych ,,ludzi,,-zadam aby natychmiast dostali cos do fickificki bo inaczej dojdzie do zaglady… Czytaj więcej »