Weronika M Kania

 • „Ali Sina wywodzi się z muzułmanskiego Iranu i tam jest jego rodzinne gniazdo.” – No i co z tego, że się stamtąd wywodzi? W jaki sposób pluje do „swojego gniazda”, kiedy odciął się od islamu i tamtejszej społeczności? Pluje na szambo zwane islamem, które już jego „gniazdem” ewidentnie nie jest. I słusznie.

  „Wiec ludzie na zachodzie to…[Czytaj więcej…]

 • Rownież mamy do czynienia z zamachami i atakami dokonanymi przez świeżych ‚uchodźców’ z BW.

  I tak, właśnie to to oznacza. Przecież Abdeslama ukrywali ‚umiarkowani’ i nikt go nie zgłosił na policję. Kiedy nastaje atak, oni przejmują sie bardziej tym, jak ich islam jest postrzegany niż śmiercią tych zabitych ludzi. Zawsze odwracają kota…[Czytaj więcej…]

 • Wzrost islamskiego terroryzmu ma jedną zaletę. Coraz więcej ludzi chce dowiedzieć się więcej o islamie, islam znalazł się pod lupą międzynarodowej opinii publicznej i ludzie na Zachodzie zaczynają pytać: „Gd[…]

  • Rownież mamy do czynienia z zamachami i atakami dokonanymi przez świeżych ‚uchodźców’ z BW.

   I tak, właśnie to to oznacza. Przecież Abdeslama ukrywali ‚umiarkowani’ i nikt go nie zgłosił na policję. Kiedy nastaje atak, oni przejmują sie bardziej tym, jak ich islam jest postrzegany niż śmiercią tych zabitych ludzi. Zawsze odwracają kota ogonem i płaczą, jaka to teraz będzie islamofobia straszna w ich stronę. A ilu z nich udawało ‚umiarkowanych’, aby za plecami sie cieszyć z ataków? Te zachowane po prostu śmierdzi. Nie można im ufać.

  • „Ali Sina wywodzi się z muzułmanskiego Iranu i tam jest jego rodzinne gniazdo.” – No i co z tego, że się stamtąd wywodzi? W jaki sposób pluje do „swojego gniazda”, kiedy odciął się od islamu i tamtejszej społeczności? Pluje na szambo zwane islamem, które już jego „gniazdem” ewidentnie nie jest. I słusznie.

   „Wiec ludzie na zachodzie to akceptowali, Nie była to sprawa dla nich priorytetowa która ich absorbowala ale jednak sie zgadzli. W ostatnim roku przyjęto nawet wiecej.” (…) To rdzenni Brytyjczycy zdecydowali o tym kto zostanie Brytyjczykiem i zgodzili się na kolorowych. ”

   – Spytam ponownie, bo nie dociera: czy było w tej sprawie jakiekolwiek referendum teraz czy wcześniej, czy może była to odgórna dezycja rządów krajów zachodnich? Obstawiam na drugą opcję. Jak bezczelnym trzeba być, aby twierdzić, że decyzja MERKEL odnośnie przyjęcia „uchodźców” była głosem ludności niemieckiej? „W ostatnim roku przyjęto nawet więcej”, bo jedynie Merkel i jej partia tak chciała. a NIE szary niemiecki Kowalski. Nikogo nie spytała, więc przestań wciskać kit, jakoby Niemcy (i reszta Europy) wita swołocz z otwartymi ramionami. Właśnie widać ten ich entuzjazm i zachwyt z rosnącą Pegidą i poparciem dla partii mówiących o deportacji muzułmanów już nie tylko w Niemczech jak i w całej Europie. Rzeczywiście radują się ci ludzie. Poczytaj jakiekolwiek raporty badające opinię publiczną zanim zaczniesz się wyrywać z pisaniem takich bzdur.

   „Twoje ujadanie na to kto jest prawdziwym Brytyjczykiem a kto złym elementem tego nie zmieni. W przyszłym tygodniu jest mozliwość że w Londynie procentowo przybedzie rdzennych Brytyjczyków.” – Nie bądź śmieszny. Jakoś rzeczywistość i fenomen tzw „white flight” przeczy twoim bajdurzeniom. Faktem jest, że rdzenna ludność uciekła z Londynu, a na to miejsce mamy teraz takie „ubogacenie”, że dało się przepchnąc muzułmańskiego burmistrza. Sytuacja podobna jak w Kalifornii, gdzie nigdy nie wygra Republikanin a może tylko Demokrata, ponieważ podlizuje się Meksykanom który już ten terez zdominowali. Tak to działa. Poza tym, nie widzisz różnic między białym Brytyjczykiem etnicznym z dziada-pradziada, a kolorowym „Brytyjczykiem” napływowym? Białego w RPA również nie nazywamy prawdziwym Afrykańczykiem, a Afrykanerem.

   Na marginesie, „ujadać” to może pies.

 • „Furiat” widocznie widzi potrzebę powtarzania tego samego „więcej niż 15 lat”, skoro zachód wciąż pozostaje ślepy i głupi, a muzułmańska arogancja rośnie w siłę. Twoje wymysły w jego stronę są bezpodstawne. Nigdy nie powiedział, że WSZYSCY. Większość przecież jest przyklejona do islamu od małego, bo rodzice są muzułmanami. Ale jeśli chodzi Tobie o…[Czytaj więcej…]

 • Błędy będą poprawione, natomiast nie mogę zagwarantować wersji do wydruku. Albo jeśli się chce to można po prostu tekst skopiować do Worda i samemu zrobić?

 • Nie natrze. Sama przecież skopiowała. Zadbaj tylko o to, aby umieścić link źrodłowy do oryginału.

 • Sceny przedstawiające morze uchodźców uciekających przed zniszczeniem ściągniętym na ich kraje przez Państwo Islamskie wzbudzają przerażenie. Chęć pomocy i ocalenia tych ludzi jest niczym inny jak ludzkim odr[…]

  • O ile się orientuję (może nasza forumowiczka z Kanady ewentualnie skoryguje moje informacje) Stephen Harper biega bardzo posłusznie na smyczy wielkich korporacji i rozmaitych grup wpływu, ergo spodziewam się, że Kanada szeroko otworzy swoje wrota przed muślimstwem.

   Co do całej reszty – chciałbym w publicznej TVP zobaczyć program o islamie, gdzie powiedzianoby rzeczy zawarte w tym liście.

  • Zastanawiam się, czy nie przetłumaczyć tego na język duński, wydrukować a później roznosić ludziom u siebie po skrzynkach pocztowych.

  • Piękne słowa:
   „Wolność słowa oznacza wolność do urażenia. Mowa, która nikogo nie uraża nie potrzebuje ochrony. Mówiąc o wolności słowa, mam tu na myśli mowę niepoprawną politycznie. (…) Poprawność polityczna oznacza kłamstwo, kiedy mówienie prawdy jest niewygodne. Prawda może zranić jedynie uczucia, natomiast kłamstwo może być śmiertelne.”

  • Już to zrobiłem, wysłałem do kogo tylko mogłem, jakieś 30/40 znajomych.
   Chyba redakcja mi uszu nie natrze za skopiowanie tego tekstu?!?

   • Nie natrze. Sama przecież skopiowała. Zadbaj tylko o to, aby umieścić link źrodłowy do oryginału.

    • @Weronika M Kania
     Dzięki za odstąpienie od wymierzenia kary.
     Wszystko zrobiłem tak jak trzeba, bo nie lubię podszywać sie pod kogoś innego, a autora tekstu trzeba uszanować i podać jego personalia i/lub link źródłowy.
     Pozdro

  • Bardzo dobry text ale jedno jest pewne Europa zachodnia upadnie tak jak jest napisane ,tak jak prorocy przewidzieli tak się dzieje ,a tak wszyscy dygnitarze nie widzą problemu kasa ich zaślepiła ,dlatego życzę im żeby zdychali w mękach za swoje czyny i kłamstwa poprawności polityczno-zakłamanej!!

  • Szczera prawda taki właśnie jest islam. Ale debile u władzy mają to gdzieś póki to nie ich żony i córki są ubogacane.

  • Z tego wynika ze Koran propaguje to samo co Talmud

   • PS. sprecyzuje kilka cytatow: Interpretując znaczenie wersetu 3:28, który mówi muzułmanom aby nie brali sobie niewiernych za przyjaciół (o ile zamierzają ich oszukać),

    muzułmanie nie powinni akceptować władzy nie-muzułmanów ponieważ to oni zostali wybrani przez Allaha jako „wywyższony lud, który powinien władać każdym innym ludem” (2:143). Nie-muzułmanie są natomiast brudni (9:28) i należy „wrzucać w ich serca terror” (8:12, 3:151).

  • Nie tylko sam islam, rękę do wojny panującej w ich rejonie przyłożyły Stany Zjednoczone. Mówi się, że mogli za zgodą władz przeprowadzić atak na WTC 11 wcześnia i pod tym pretekstem zabili Osame bin Ladena. Stany maczają swe paluszki wszędzie, gdzie widzą korzyści, rozpętują wojny trwające latami i my jako Europa zbieramy żniwa ich decyzji i napływu muzułmanów.

  • Błędy będą poprawione, natomiast nie mogę zagwarantować wersji do wydruku. Albo jeśli się chce to można po prostu tekst skopiować do Worda i samemu zrobić?

  • Dzięki.

  • „Furiat” widocznie widzi potrzebę powtarzania tego samego „więcej niż 15 lat”, skoro zachód wciąż pozostaje ślepy i głupi, a muzułmańska arogancja rośnie w siłę. Twoje wymysły w jego stronę są bezpodstawne. Nigdy nie powiedział, że WSZYSCY. Większość przecież jest przyklejona do islamu od małego, bo rodzice są muzułmanami. Ale jeśli chodzi Tobie o pierwszych konwertytów – owszem, zrobili to w wyniku terroru „proroka”, pod groźbą śmierci, ze zwykłego oportunizmu albo kiedy nie mogli już znieść jarzma bycia podczłowiekiem w szariacie. Chcesz się kłocić z biografią „proroka”?

  • Dzięki za sokole oko 🙂

 • Muzułmańscy imigranci przyłapani na pozowaniu do zdjęć ze swoimi nieletnimi „dziewczynami” w Finlandii. Reakcja rodzin? Obojętność.
  Mężczyźni pochodzenia arabskiego w wieku od 20 do 40 lat zostali przyłapani[…]

  • Zachodnia Europa odcięła się od swych chrześcijańskich korzeni jak to już wcześniej pisałem i zmierza ku samozagładzie, obyczajowo politycznie socjalnie etc. … Skoro samym rodzicom to nie przeszkadza że ich córki są seksualnie wykorzystywane przez pastuchów kóz i innych zboczeńców udających egzotycznych szlachetnych wojowników. To znaczy tyle samo co wpychanie córek w łapska swoich przyszłych oprawców i katów. Będą młode multi-coś tam. Ja bym wpier**l spóścił najpierw muzułmańskiemu chu**wi a córka ma areszt domowy. Niech krzyczy i wyje w chacie szlaban i koniec z „miłością” młodej głupiej dziewczynki !

   • Tak tolerancja to samo dno !!Jacy rodzice multi kulti , takie dzieci będą !!Szczyt głupoty.brak odpowiedzialności rodziców , ale Europa tego pragnie następnych dewiacji i zboczeń .Za niedługo pedofilia zoofilia i nekrofilia będzie dozwolona bo wszystko idzie w tym kierunku ,kultura arabska zawitała do Europy!!

  • Normalnie nie mogę w to uwierzyć to jest po prostu…. jak można własne córki albo siostry.. i jeszcze mówić że to normalne, ja się wcale nie dziwię tym którzy nawołują do nie ratowania Europy tylko wykorzystania sytuacji do maksimum czyli niech Putin bierze Skandynawie a my w porozumieniu z Wyszehradem czy z kimkolwiek kto się przyłączy zajmijmy Niemcy i Bałkany a na reszcie niech sobie muzułmanie budują kalifaty czy co tam chcą.

  • Na kazdym z tych zdjec..widze jak on w oczach ma zwyciestwo…jak sie usmiecha…jak diabel, ktoremu udalo sie zwyciezyc.

  • Pamiętam jeszcze kilkanaście lat temu wielu w Polsce z zachwytem i z zazdrością wpatrywało się w Zachód, krainy mlekiem i miodem płynące. Ostoję wolności słowa, pełne półki towarów, dobra praca i płaca. A co teraz widać, czego wtedy nie było? Nie było rozpasania seksualnego, narkotyków, nihilizmu? Było i to bardzo dużo i doskonale widocznego. Niestety niewielu brało to pod uwagę jako zagrożenie. Obecne skutki, to jeszcze nie dno. Ono jest znacznie głębiej. Patrzycie na dzieci tamtych rodziców. Jacy rodzice takie dzieci. Oczywiście jest to uproszczenie, ale dużym stopniu takie wnioski są uprawnione.

   Jakich rodziców mamy w Polsce? Jakie wartości i cnoty wpajają swoim dzieciom? Uczą je uczciwości, empatii, szacunku dla drugiego człowieka, łagodności, dobroci, miłości i tym podobnych cnót? Nie ma u nas wyścigu szczurów? Nie ma rozpychania się łokciami, złodziejstwa, korupcji, nepotyzmu, chamstwa, wulgarności, rozpasania? Jest i to bardzo dużo. media, aż ociekają od tych „darów” cywilizacyjnych. Owszem, można dostrzec, że jeszcze nie tyle co na Zachodzie, ale „staramy się” szybko różnice nadrobić. Ogólnie mówiąc, to co się dzieje na świecie dokładnie odzwierciedla darwinizm społeczny. To, że są jeszcze tu i ówdzie jacyś porządniejsi ludzie niestety tego procesu upadku moralnego nie powstrzyma, nie mówiąc o odwróceniu tego trendu. Skoro rodzice pozwalają na takie rzeczy swoim dzieciom, to jakie będą te dzieci dla swoich jak dorosną? Nie mogą mieć tego, czego się im od niemowlęctwa nie wszczepiło.

   Biblia mówi, że zło trzeba nienawidzić. Nie dlatego, że osobiście się czuje do tych zboczeń obrzydzenie, tylko ze względu na zasady Boże. Naturalny wstręt może się łatwo przerodzić w akceptację, w najgorszym razie w obojętność. Wewnętrzne głębokie przekonanie oparte o zasady Boże jest najsilniejszym bodźcem do odrzucenia zła, i to we wszelkiej postaci. Równolegle do nienawiści zła, musi podążać miłość do dobra, i to też opartego o zasady
   Boże. Dopiero wtedy można się skutecznie przeciwstawić złu.

  • I byłoby to bardzo dobre, sam bym Ci z chęcią pomógł:)

   @poi trochę szacunku do kobiet… znajdzie się napewno sporo kobiet które by chciały być z muzułmanami ale to pewnie przez niewiedzę, myślą że będą je traktowali bardzo dobrze, a nie wiedzą że oni będą je traktować jak rzecz… no, ewentualnie jak zwierzę

  • Niedługi zalegalizują filmy erotyczne z dziećmi, bo przecież to też normalne u brudasów

  • Tak jak obiecałem przedstawiam na podstawie Pisma Świętego dowody na istnienie Szatana Diabła oraz przybliżę kim jest ta postać oraz czym się od wieków zajmuje.

   Zacznijmy od tego, że nawet ludzie głęboko wierzący w Boga Wszechmocnego nie biorą na poważne istnienie tego osobnika. Według wielu to raczej wymysł wyobraźni ludzkiej, jakaś przeciwwaga dla Stwórcy, ale raczej w sferze podań ludowych, klechd. W niektóre święta pojawia się jako postać z rogami, kopytami i widłami często mieszając w kotle smoły smażąc tych co to zasłużyli na wieczne potępienie w piekle. Słowem jest tak samo realny jak Yeti czy słynny potwór z Loch Ness. Co Biblia mówi na temat Szatana? Czy jest to realny byt, czy raczej zło tkwiące we wszystkich ludziach?

   Diabeł nie został stworzony przez Boga. Bóg stworzył anioła, który później sam uczynił siebie Diabłem i Szatanem. Jak wskazał Jezus, na początku Diabeł odznaczał się prawdomównością i niewinnością. Był jednym z posłusznych synów Bożych.

   W Jana 8:44czytamy: „Wy jesteście z waszego ojca, Diabła, i chcecie spełniać pragnienia waszego ojca. Ten był zabójcą, gdy rozpoczął, i nie stał mocno w prawdzie, ponieważ prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, mówi zgodnie z własnym usposobieniem, gdyż jest kłamcą i ojcem kłamstwa.”

   Widzimy więc, że Jezus traktował istnienie Diabła bardzo poważnie.

   Kolejny fragment z Biblii Rodzaju 3:1-5 pokazuje Diabła w pierwszym akcie nieposłuszeństwa i atakującego Adama i Ewę.

   „A wąż był najostrożniejszy ze wszystkich dzikich zwierząt polnych, które uczynił Jehowa Bóg. Odezwał się więc do niewiasty: „Czy Bóg rzeczywiście powiedział, iż nie z każdego drzewa ogrodu wolno wam jeść?” 2 Na to niewiasta rzekła do węża: „Z owocu drzew ogrodu jeść możemy. 3 Ale jeśli chodzi o jedzenie z owocu drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: ‚Nie wolno wam z niego jeść ani nie wolno wam się go dotknąć, żebyście nie umarli’”. 4 Wtedy wąż rzekł do niewiasty: „Z całą pewnością nie umrzecie. 5 Gdyż Bóg wie, że w tym samym dniu, w którym z niego zjecie, wasze oczy na pewno się otworzą i na pewno staniecie się podobni do Boga, będziecie znali dobro i zło”.

   To od tego czasu jako potomkowie tej pary ludzkiej poddani jesteśmy działaniu Szatana i wszyscy niezmiennie cierpimy.

   Szatan działa nieprzerwanie od zarania dziejów. Jakimi metodami się posługuje? Rozmaitymi, dba o to, by były skuteczne.

   Kolejnym fragmentem biblijnym pokazującym, że Szatan to realny byt jest opis kuszenia Jezusa.

   Gdy Jezus rozpoczął swoją służbę, Diabeł próbował go zwieść, podsuwając mu trzy pokusy. Najpierw starał się go nakłonić, żeby samolubnie użył otrzymanej od Boga mocy do zaspokojenia głodu. Potem namawiał Jezusa, by lekkomyślnie naraził swoje życie na niebezpieczeństwo i ściągnął na siebie powszechną uwagę. Na koniec zaoferował mu władzę nad wszystkimi królestwami świata w zamian za jeden akt uwielbienia. Jezus odparł wszystkie te podstępne ataki, za każdym razem cytując natchnione Pisma Mateusza 4:1-11; Łukasza 4:1-13.
   Z kim Jezus rozmawiał? Ze złem tkwiącym w nim samym? Według Biblii Syn Boży był „wypróbowany pod każdym względem tak jak my, ale bez grzechu” Hebrajczyków 4:15. Czytamy w niej też: „On grzechu nie popełnił ani w jego ustach nie znaleziono nic zwodniczego” 1 Piotra 2:22. Jezus pozostał doskonały, niezłomnie lojalny wobec Boga. Nigdy nie pozwolił, by rozwinęła się w nim jakakolwiek zła cecha. Widać więc wyraźnie, że nie rozmawiał z tkwiącym w nim złem, ale z rzeczywistą osobą.
   W relacji tej znajdujemy też inne dowody, że Szatan jest kimś realnym.
   • Jak pamiętamy, Diabeł zaproponował Jezusowi władzę nad światem w zamian za złożenie mu hołdu Mateusza 4:8, 9. Gdyby nie był realną osobą, propozycja ta nie miałaby sensu. Ponadto Jezus nie zakwestionował tego, że Szatan posiada tak ogromną władzę.
   • Po tym, jak Jezus odrzucił pokusy, Diabeł „odstąpił od niego aż do innego dogodnego czasu” Łukasza 4:13. Czy wzmianka ta bardziej pasuje do poglądu, że Szatan jest uosobieniem zła, czy raczej, że jest nieustępliwym, bezwzględnym zwodzicielem?
   • Zauważmy, że do Jezusa ‛przyszli aniołowie i zaczęli mu usługiwać’ Mateusza 4:11. Bez wątpienia były to istoty duchowe, które go pokrzepiły i zapewniły mu praktyczną pomoc. Dlaczego więc mielibyśmy uznać, że w odróżnieniu od nich Szatan nie jest rzeczywistym bytem duchowym? Oczywiście mamy tu do czynienia z dwoma rodzajami rozumowania. Jedno to przyjęcie informacji biblijnych i wynikająca t nich logikę, drugie to odrzucenie ich jako elementów wierzeń, jakich wiele w świecie.

   Czy Szatan oddziałuje na ludzi? Jeżeli tak, to jakimi metodami?
   Szatan próbuje wpływać na sposób myślenia ludzi przez rozpowszechnianie fałszywych wiadomości oraz zwodniczej propagandy.
   W 1 Jana 5:19 czytamy: „Wiemy, że pochodzimy od Boga, lecz cały świat podlega mocy niegodziwca.”.
   Poza materiałami drukowanymi do wszystkich zakątków ziemi, także tych odległych, docierają treści przekazywane przez radio, telewizję czy Internet. Chociaż niektóre bywają ciekawe, to na ogół promują postępowanie oraz wartości sprzeczne z zasadami Bożymi. Na przykład przemysł medialno-rozrywkowy przedstawia małżeństwa tej samej płci tak, jakby to była przyjęta norma. W związku z tym wielu ludzi uważa biblijny pogląd na homoseksualizm za skrajny. W 1 Koryntian 6:9.10 czytamy: „A czyż nie wiecie, że nieprawi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą, ani mężczyźni kładący się z mężczyznami, 10 ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.”
   Diabeł wyrządza ludziom szkodę głównie przez zwodzenie ich i zachęcanie do postępowania, które uwłacza Bogu. W Biblii czytamy, że Szatan „ciągle się przeobraża w anioła światła” 2 Koryntian 11:14. Stwarza pozory, że jest duchem opiekuńczym, choć w rzeczywistości ma nikczemne zamiary. Usiłuje zaślepić ludzi na prawdę o sobie samym oraz o Bogu.
   W 2 Koryntian 4:3,4 czytamy: „Jeśli więc oznajmiana przez nas dobra nowina istotnie jest zasłonięta, to jest zasłonięta wśród tych, którzy giną, 4 wśród których bóg tego systemu rzeczy zaślepił umysły niewierzących, aby nie mogło przeniknąć oświecenie chwalebną dobrą nowiną o Chrystusie, który jest obrazem Boga.”
   Szatan jest tu przedstawiony jako anioł światłości zaślepiający ludzi pozorami dobra.

   W Efezjan 6:11-17 czytamy: „Nałóżcie całą zbroję od Boga, żebyście mogli stać niewzruszenie wobec machinacji Diabła; 12 ponieważ zmagamy się nie z krwią i ciałem, ale z rządami, z władzami, ze światowymi władcami tej ciemności, z zastępem niegodziwych duchów w miejscach niebiańskich. 13 Dlatego też weźcie całą zbroję od Boga, żebyście mogli stawić opór w dniu złym i dokładnie wykonawszy wszystko, stać niewzruszenie.
   14 Toteż stójcie niewzruszenie, opasawszy lędźwie prawdą i nałożywszy napierśnik prawości 15 oraz obuwszy nogi w wyposażenie dobrej nowiny o pokoju. 16 Przede wszystkim weźcie wielką tarczę wiary, którą zdołacie zagasić wszystkie płonące pociski niegodziwca. 17 Weźcie też hełm wybawienia i miecz ducha, to jest słowo Boże”.
   Z powyższego wyraźnie wynika, że walcząc z Diabłem trzeba używać oręża duchowego, a nie fizycznego. Mamy do czynienia z potężnymi siłami ciemności.

   W jakiej sytuacji jesteśmy obecnie? W Objawienia 12:7-12 czytamy:

   „I wybuchła wojna w niebie: Michał i jego aniołowie toczyli bitwę ze smokiem i toczył bitwę smok i jego aniołowie, 8 ale nie przemógł ani się już nie znalazło dla nich miejsce w niebie. 9 Zrzucony więc został wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem, który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię; zrzucony został na ziemię, a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie. I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: „Teraz nastało wybawienie i moc, i królestwo naszego Boga, i władza jego Chrystusa, ponieważ zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarża ich przed naszym Bogiem! 11 A oni go zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swego świadczenia i nie miłowali swych dusz nawet w obliczu śmierci. 12 Dlatego weselcie się niebiosa i wy, którzy w nich przebywacie! Biada ziemi i morzu, ponieważ zstąpił do was Diabeł, pałając wielkim gniewem, bo wie, że mało ma czasu”

   W niebie z Szatanem już zrobiono porządek. Został on stamtąd wyrzucony. Teraz działa na Ziemi wściekły, ponieważ tu jego dni są policzone. Efekty tego są widoczne w ciągle pogarszającej się sytuacji, mimo wielu szczerych wysiłków na rzecz pokoju i bezpieczeństwa.

   Powyższy opis to tylko skondensowana wersja, ponieważ Biblia daje głębszy wgląd w działania Szatana. Są one widoczne w praktycznie każdej dziedzinie życia ludzi. Oczywiście nie wszystko można mu przypisać. Jest też sporo ludzkiej niegodziwości, ponieważ wielu jest niegodziwych i zdegenerowanych pod względem moralnym. To każdy człowiek decyduje, czy uwzględnia istnienie Szatana czy nie. Sam fakt wiary nie ma żadnego znaczenia dla jego istnienia. Ktoś może go odrzucać i poniesie większą szkodę, inny uwierzy i podejmie środki zaradcze. Decyzja należy do każdego z osobna.

  • @silva Miło, że jesteś im przeciwna – islamamowi.

   Niestety musisz wziąc pod uwagę, że niestety środowiska lewicowe wspierają islamizację Europy – patrz stanowsiko socjalistów w Grecji, Włoszech, UE.

   Poza tym u nas pedofilia jest naganna bez względu na wyznanie, rasę,a islam przyzwala na takie praktyki i to jest KOLOSALNA różnica.

  • Skutki „nowoczesnego” patriotyzmu.
   To co chce nam sprzedać Nowoczesna, partia Razem i PO.

  • Powiem Tobie, że też tego po Finach nie spodziewałem się. Robią się tacy jak Szwedzi – może to zasluga „szwedofinów”?

  • @NieFeministka

   Cieszę się, że moja wiedza się na coś przydaje. Nie jest ona tak duża jak sadzisz, jeszcze wiele mam do zgłębiania. Wejście i podążanie drogą miłości Bożej jest fascynującym zajęciem. Z tej perspektywy zupełnie inaczej patrzę na islamskie zagrożenie.

   Jeszcze o Szatanie. Piszę z dużej litery, ponieważ jest to osoba. Pozwolę sobie na pewne małe sprostowanie. Otóż istnienie Szatana nie jest po to by wzmocnić niejako czyjąś wiarę, ale ją osłabić. Trzeba więc traktować go jako śmiertelnego wroga.

  • To jest kara

  • Ciekawe lewackie teorie. Teraz dowidzsz , że kobiety to jakieś inni obywatele, bo nie biorą udziału w marszach antyimigracyjnych (oczywisty błąd), a zawsze „lewacy” tacy za równouprawnieniem, a tu popatrz jaka hipokryzja.

   Pamiętaj, że was jako lewackich ateistów islamiści wezmą pierwszych w obroty. Na manifestacjach „poparcia” w Polsce tych ilościowo mniejszych w stosunku do pzrecinikwów nielegalnej migracji jest jakaś grupa kobbiet, co nie znaczy, że wszystkie są za tym.

   W islamie też masz kobiety otumanione religią, co także nie świadczy, że islam jest dobry dla kobiet. Do ksiażek zapraszam, bo z myśleniem słabo.

  • Wsadź sobie ten twój testament-nie rozsiewaj żydowskiej zarazy.Udaj się do swej „ziemi świętej” czyli nad Jordan.

  • Narzucają swoją kulturę będąc nie u siebie a durne narody to tolerują !!! Co to kiwa ma być !!!???

 • Czy słyszeliście kiedyś taki argument? „Islam nie może być pełen przemocy, znam przecież wielu muzułmanów i żaden nie ucieka się do przemocy. W takim razie islam nie może tego promować”. Myli się tutaj przyczynę z[…]

  • Posty z linkami do YT przechodzą chyba weryfikację (i dobrze). Mam nadzieję, że mój wpis się jednak pojawi. Polecam obejrzeć/posłuchać.

  • Doktrynalnie żadna religia oparta na Księdze nie może być zmieniona doktrynalnie przez pojedynczego wyznawcę, a taką są np. islam, judaizm czy chrześcijaństwo. Islam podobnie jak chrześcijaństwo czy judaizm został poddany pod zmiany przez swoich duchownych. I tak np. w chrześcijaństwie powstało wiele odłamów odzwierciedlających poglądy różnych duchownych wyższego szczebla, to samo jest w judaizmie, gdzie Tora została praktycznie wypchnięta przez Misznę a potem przez Talmud. W międzyczasie mistycy judaistyczni utworzyli Kabałę. W islamie są sunnici, szyici, wahabici, alawici oraz setki pomniejszych odłamów czasem plemiennych. Wszędzie stało się to wskutek długich rozmyślań oraz spekulacji myślicieli religijnych.
   Weźmy np. KK. Niby jest rzymski, ale polska wersja znacząco różni się od np. niemieckiej czy francuskiej. Owszem w podstawowych doktrynach jest pewna zgodność, ale jak się weźmie Katechizm KK, to bez trudu można dostrzec ogromną rozbieżność jego zapisów wobec Biblii, która z założenia jest Księgą chrześcijaństwa. W przypadku Pisma Św. powrót do jego zapisów może zaskutkować tylko jednym: znaczącym wzrostem poziomu moralnego
   społeczeństw. Podam tylko jeden przykład. Dziś w Polsce znowu wraca jak bumerang sprawa aborcji. Kto w tym sporze uczestniczy? W większości Katolicy. A co jest zapisane w Biblii? Nie morduj. Każdy kto chce skrupulatnie przestrzegać tego zapisu, nie potrzebuje żadnego prawa świeckiego.
   Z kolei w przypadku islamu odejście od jego zapisów jest korzystne. Opisany w powyższym artykule jihad staje się problemem tylko wtedy, gdy muzułmanin ściśle przestrzega zapisów Koranu i innych ksiąg. Można powiedzieć, że im dalej jest od nich tym lepiej. Podobnie jest z judaizmem. Można tu wyprowadzić jeden zasadniczy wniosek. To w religiach, co jako wynik myśli ludzkiej jest przestrzegane przynosi kiepskie owoce, a źródłowe zapisy biblijne zawsze przynoszą korzyść nie tylko jednostkom,ale i całym społecznościom. Jest to logiczne, ponieważ prawda może pochodzić tylko z jednego źródła, od prawdziwego Boga.

  • @Marek.
   Wolna wola. Bardzo dobrze że ją mamy. Czym jest wolna wola? Jest istotną częścią naszej sfery umysłowej i uczuciowej. Bóg obdarzył nas bowiem swobodą wyboru. To doprawdy cudowny dar od Niego.

   Wraz z darem wolnej woli otrzymaliśmy też od Boga zdolność myślenia, oceny sytuacji, podejmowania decyzji i odróżniania dobra od zła. Zatem wolna wola miała się opierać na możliwości rozumnego wyboru. Nie zostaliśmy uczynieni na kształt bezdusznych robotów pozbawionych własnej woli. Nie stworzono nas też w ten sposób, byśmy jak zwierzęta kierowali się instynktem. Przeciwnie, nasz cudowny mózg został przystosowany do korzystania ze swobody wyboru.

   Niezwykła troskliwość Boga uwidoczniła się w tym, że wraz z wolną wolą obdarował naszych prarodziców Adama i Ewę wszystkim, czego każdy rozsądny człowiek mógłby sobie zażyczyć. Zostali osadzeni w rozległym raju przypominającym park lub ogrod. Posiadali pod dostatkiem dóbr materialnych. Mając doskonałe umysły i ciała, nie musieliby się starzeć, chorować ani umierać — mogli żyć wiecznie. Wydawaliby na świat doskonałe dzieci, przed którymi również otwierałaby się szczęśliwa, bezkresna przyszłość. A powiększająca się rodzina ludzka znajdowałaby zadowolenie z pracy zmierzającej do przeobrażenia całej ziemi w raj.
   O ówczesnych warunkach Biblia mówi: „Spojrzał Bóg na wszystko, co uczynił, a było to bardzo dobre” 1 Mojżeszowa 1:31. Ponadto oznajmia o Bogu: „Doskonałe jest dzieło jego” 5 Mojżeszowa 32:4. Stwórca istotnie zapewnił ludzkości doskonały, najlepszy z możliwych początek.

   Czy jednak Bóg chciał, aby wolna wola nie była niczym ograniczona? Wyobraźmy sobie ruchliwe miasto, w którym nie obowiązują żadne przepisy ruchu i każdy może się poruszać w dowolnym kierunku i z dowolną prędkością. Czy chcielibyśmy jeździć samochodem w takich warunkach? Skądże, byłaby to przecież anarchia na drodze, pociągająca za sobą mnóstwo wypadków.
   Podobnie rzecz się ma z Bożym darem wolnej woli. Nieograniczona wolność oznaczałaby anarchię społeczną. Poczynaniami ludzi muszą rządzić jakieś prawa. Słowo Boże mówi: „Jak ludzie wolni postępujcie, nie jak ci, dla których wolność jest usprawiedliwieniem zła” 1 Piotra 2:16 BT. Bóg pragnie, aby dla dobra ogółu wolna wola była ujęta w pewne ramy. Nie zamierzał udzielić nam nieograniczonej wolności, lecz wolność względną, podlegającą zasadom prawa.

   Do posłuszeństwa wobec czyich praw zostaliśmy stworzeni? Dalsza część wersetu z Listu 1 Piotra 2:16 mówi: „Postępujcie jak niewolnicy Boga” BT. Nie oznacza to, że tkwimy w jakiejś ciemięskiej niewoli, lecz że najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, gdy się podporządkowujemy prawu Bożemu, bo tak zostaliśmy uczynieni Mateusza 22:35-40. Prawo to zapewnia dużo lepsze przewodnictwo niż jakiekolwiek przepisy obmyślone przez ludzi. „Ja, Pan, twój Bóg, uczę cię tego, co ci wyjdzie na dobre, prowadzę cię drogą, którą masz iść” Izajasza 48:17.
   Jednocześnie w granicach zakreślonych przez prawa Boże dysponujemy ogromną swobodą wyboru. W rezultacie ludzie tworzą urozmaiconą i fascynującą rodzinę. Pomyślmy, jaka różnorodność panuje na świecie, jeśli chodzi o potrawy, stroje, utwory muzyczne, dzieła sztuki czy architekturę. W tych sprawach na pewno wolimy sami dokonywać wyboru niż pozwolić komuś za nas decydować.
   Zostaliśmy więc tak stworzeni, że najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, gdy się podporządkowujemy prawom Bożym regulującym postępowanie ludzi. Podobnie jest ze stosowaniem się do ustanowionych przez Boga praw fizyki. Na przykład gdy ktoś zlekceważy prawo grawitacji i zeskoczy z dużej wysokości, odniesie obrażenia albo zginie. Jeżeli zlekceważy wewnętrzne prawa rządzące naszym organizmem i przestanie jeść, pić lub oddychać, to umrze.
   Nie ulega wątpliwości, iż zostaliśmy tak stworzeni, że musimy przestrzegać praw fizyki ustalonych przez Boga, i z tego samego powodu musimy respektować Jego prawa moralne i społeczne Mateusza 4:4. Ludzie nie mogą zaznać powodzenia, gdy się uniezależniają od swego Twórcy. Prorok Jeremiasz powiedział: „Do człowieka, który idzie, nie należy nawet pokierowanie swoim krokiem. A zatem ludzie pod każdym względem zostali tak stworzeni, aby żyć pod panowaniem Bożym, nie zaś rządzić się samodzielnie.
   Czy tak wykorzystywana wolna wola nie czyni człowieka szczęśliwym?

 • Jak podała jedna z niemieckich gazet, wśród osób przeprowadzających ataki w noc sylwestrową w Kolonii są także przybysze z Maroka fałszywie podający się za „uchodźców” z Syrii. W tej chwili niemieckie służby ustal[…]

 • Oświadczenie kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych Bena Carsona, w którym odniósł się do islamskiej doktryny kłamstwa (takija), zachęcającej muzułmanów do „kłamania w celu osiągnięcia swoich celów”, spowo[…]

 • Niektóre środkowo- i wschodnio europejskie kraje są dziś krytykowane przez swoich bardziej „postępowych” sąsiadów za to, że nie chcą przyjmować muzułmańskich uchodźców. Pod największym ostrzałem postępowców są[…]

 • Podczas, gdy tabuny uchodźców zalewają Zachód, niektóre z krajów Europy – Węgry, Bułgaria, Polska, Czechy, Słowacja i Cypr pokazują, jak mało obchodzi ich poprawność polityczna i okazują chęć przyjęcia jedyn[…]

 • W samym tylko sierpniu do Niemiec przybyło ponad 100 tysięcy uchodźców z Syrii, pobijając nowy rekord. Oznacza to, że w samym tylko roku 2015 do Niemiec przybyło ponad 400 tysięcy zarejestrowanych uchodźc[…]

 • Wiosną 2014 roku, dwóch wybitnych amerykańskich biskupów przyłączyło się do czołowych uczonych islamu szyickiego w Iranie, gdzie wygłosili razem mowę na temat broni masowej zagłady. W przemówieniu znalazły się[…]

 • Jak relacjonuje państwowa Anatolijska Agencja Prasowa Turcji, w ubiegłą sobotę, w katedrze-muzeum Hagii Sofii po raz pierwszy od 85 lat odbyło się uroczyste odczytywanie koranu. Ponadto, Dyrektoriat d/s Stosu[…]

 • Azerbejdżański Minister Spraw Zagranicznych ostro skrytykował solidarność Parlamentu Europejskiego z Ormianami i nazwanie wydarzeń z 1915 roku ‚ludobójstwem’, nazywając to ‚bezpodstawnym i jednostronnym przykła[…]

 • Załaduj więcej