fot. wikimedia.commons.org

Papież Franciszek stwierdził, że Bóg w Biblii prosi o to, by pomagać migrantom i cudzoziemcom. „W migrantach obecny jest Jezus, często cierpiący, odrzucony i upokorzony” – mówił papież podczas obchodzonego w niedzielę Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy.

Podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański w Watykanie Franciszek przypomniał, że w tym roku Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony jest pod hasłem: „Nieletni migranci, bezbronni i pozbawieni głosu”.

„Ci nasi mali bracia, zwłaszcza jeśli są pozbawieni opieki, są wystawieni na wiele niebezpieczeństw. Konieczne jest podjęcie wszelkich możliwych kroków, by zagwarantować nieletnim migrantom ochronę i obronę, a także ich integrację” – powiedział papież.

Na placu Świętego Piotra pozdrowił przedstawicieli rożnych wspólnot etnicznych, zwracając się do nich: „Drodzy przyjaciele, życzę wam, abyście żyli spokojnie w miejscach, gdzie was przyjęto, szanując prawa oraz tradycje i jednocześnie strzegąc wartości waszych kultur pochodzenia”.

„Spotkanie różnych kultur zawsze wzbogaca wszystkich” – dodał papież, który podziękował za działalność prowadzoną przez biuro Migrantes działające przy diecezji rzymskiej oraz wszystkim, którzy „pracują z migrantami, by ich przyjąć, towarzyszyć im w trudnościach”.

źródło: tvp info/pap

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

140
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
66 Comment threads
74 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
81 Comment authors
JerzyGARWOLAKJanEA-68chrzescijanin ma prawo sie bronic! Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anka
Użytkownik

Mt7,15-20 Jezus powiedział do swoich uczniów: “Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce.… Czytaj więcej »

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

Łk 22.36 36 «Lecz teraz – mówił dalej – kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!11 37 Albowiem powiadam wam: to, co jest napisane, musi się spełnić na Mnie: Zaliczony został do złoczyńców12. To bowiem, co się… Czytaj więcej »

szyszkin
Gość
szyszkin

spotkanie różnych kultur zawsze wzbogaca……. od tyłu,odpuszczam Hindusom ,Dziagom i Polinezji

Karbulot
Użytkownik

Znowu Frankowi odbija. Nawet jeżeli Biblia nakazuje pomagać imigrantom (w co szczerze wątpię), to jest starsza niż islam i nie wie, co ludziom za błąd by nakazywała. A gdyby ci, co spisali rzekomy nakaz pomocy widzieli co robi islam w XXI wieku, z pewnością prędzej połamaliby wszystkie gęsie pióra, niż… Czytaj więcej »

Leo
Gość
Leo

Ok, wypowiadam sie na temat, ktory dobrze oganiam: Biblia. Nie ma takiego fragmentu Pisma Swietego, ktory mowi o imigracji lob uchodzcach. Przychodzi mi do glowy tylko Egipt i wczesne dzieje starego testamentu, gdzie to ludy wedrowaly z miejsca na miejsce w poszukiwaniu szczescia i domu. Poza tym nic. Mozna by… Czytaj więcej »

fasdas
Gość
fasdas

Widac ze chyba nie jest on naczelnikiem kosciola tylko agentem islamskich sluzb (:

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Leo Najlepiej napisz swoją Biblię i zdaje się „Franciszek” niedługo coś takiego wysmaży. A tu stosowny fragment: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps (@Leo)
I całe to bergogliańskie otwarcie wszyscy mają robić cule. Bardzo cule…

SobieskiToByłGość
Gość
SobieskiToByłGość

„…Pismo nic nie mówi o tym, że należy przyjmować mordercę i nadstawić mu gardła by lepiej podrzynał…” Sam nie wiem jak to rozumować bo nie chciałbym się poddawać kiedy mógłbym walczyć ale: Ewangelia św. Mateusza rozdział 5 wersety 39-40 A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię… Czytaj więcej »

Robert
Gość
Robert

Oto słowa Pana Jezusa: „Kto nie ma miecza, niech sprzeda suknię swoją i kupi” (Luk. 22:36b,BW ) Bycie Chrześcijaninem nie oznacza bycie chłopcem do bicia. Słowa zawarte w Biblii ( kto mieczem wojuje ten od miecza zginie) z kierowane są nie wyznawców Jezusa a do ich wrogów. Jest to raczej… Czytaj więcej »

SobieskiToByłGość
Gość
SobieskiToByłGość

No ta wersje podana przez Ciebie już dużo lepsza hehe ulżyło mi łap plusa (bo mam nadzieję że nie widzimy tylko tego co chcemy widzieć)

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@SobieskiToByłGość Słowa Bergoglio są dobre jak mamy do czynienia z rzeczywistymi uchodźcamif szukającymi bezpiecznej przystani i potrafiącymi się zintegrować ze wspólnotą gospodarzy w tym właściwym znaczeniu, a nie z wojskiem zaciężnym ukierunkowanym na podbój i rzeź rdzennych mieszkańców. Różnie to bywa tłumaczone. Do II w. n.e. chrześcijanie nie używali broni.… Czytaj więcej »

Pawel
Gość
Pawel

Nadstawic swoj policzek to co innego niz policzek czyjs, swojej zony, czy dziecka. Poza tym policzek to nie nadstawianie zycia.

chrzescijanin ma prawo sie bronic!
Gość
chrzescijanin ma prawo sie bronic!

Jak rozumiec ten fragment Ewangelii? Otoz tu chodzi o to ze jezeli ktos cie neka zlosliwie, przeszkadza ci nieslusznie, obmawia itd – czyli „uderza” cie w policzek – Ewangelia mowi nadstaw mu drugi tzn. ignoruj takich ludzi, przejdz obok, wymin i nie wdawaj w dyskusje, ustap, odejdz, omin paskude –… Czytaj więcej »

fasdas
Gość
fasdas

tjaa, jak cie wrog uderzy to po nadstawieniu drugiego policzka mozesz jedynie polozyc glowe na pieniek albo jescze ew. wystawic dupe, przy probie ataku trzeba postawic przed nos M16 – ciemnota nie rozumie innych argumentow niz argument siły tak bylo jest i będzie.

komentator
Gość
komentator

Nooo. W starym testamencie jest opisane, jak to żydzi podczas swoich wędrówek ubogacali okoliczne ludy. Ale to tak ubogacali, że wyżynali wszystko, łącznie ze zwierzętami domowymi.
Czy takie ubogacenie miał na myśli?

Publiusz
Gość
Publiusz

Malo tego!Jak „wybrancy” Jahwe podbili Kanaan to nie tylko wyrzneli jego mieszkancow i zwierzeta domowe,ale nawet nie przepuscli sadom i gajom oliwnym ! To ostanie zostalo im zreszta do dzisiaj …..

prawyobywatel
Użytkownik

Ci „mali bracia” to zapewne zwierzęta, a nie nachodźcy.

Publiusz
Gość
Publiusz

@Karbulot Z tym „uderzeniem w policzek” istnieje -jak to sie mowi- drugie dno !Tak wiec jezeli sie zagapie i zostane uderzony w prawy policzek to zgodnie z zaleceniem nastawiam policzek lewy ….po czym robie unik w prawo z wychylu ciala bije prawym sierpowym na szczeke cwaniaka ,ktory liczy na latwizne… Czytaj więcej »

Anka
Użytkownik

Refleksja na temat wzbogacenia i mieszania kultur: A.Einstein ” Nie wiem, jak będzie wyglądała III wojna światowa, ale IV będzie na patyki i kamienie”…

kowalski
Gość
kowalski

Biblia mówi o pomaganiu uchodźcom ale nie najeźdźcom!Watykanem rządzi obca masoneria!

emer
Gość
emer

Ten kto rządzi finansami Watykanu, ten rządzi franciszkiem, czyli Ro…..

maniek
Gość
maniek

proszę mi wymienić parę rzeczy od islamu co mnie wzbogaci:

Anka
Użytkownik

Kebab…wiecej w miarę dobrego nie mogę sobie przypomnieć lol

Logic1
Użytkownik

W kebabie możesz mieć różne dodatki od nasienia kuchaża po mięso gryzonia.

Publiusz
Gość
Publiusz

W pewnym duzym polskim miescie po otwarciu na jednej z jego dzielnic kebabu w ciagu m-ca wyginely w jego otoczeniu wszystkie bezdomne psy i koty…..

Karbulot
Użytkownik

Arabska kultura jest stara. Starsza od europejskiej. Babilon, Persja, Media, Asyria… To były potęgi. Gdyby dalej się rozwijały, byłaby bliźniaczą nam kulturą. Niestety, pojawił się mAHOMET, nadeszły czasy islamu i cofnęły Arabów o kilka stuleci wstecz.

komentator
Gość
komentator

No to nie wiesz jak stara jest kultura słowiańska.
Powiem tylko, że jest równie stara jak kultura chińska.
A wg starego kalendarza słowiańskiego (który jeszcze 200 lat temu był stosowany w Rosji), mamy 7 tysięcy któryś tam rok.

Karbulot
Użytkownik

A Babilon powstał ponad 2000 lat przed Chrystusem. Mam na myśli starożytne cywilizacje, pierwsze miasta jakie wybudował człowiek. To były okolice Mezopotamii, Indusu. Generalnie Azja Wschodnia. W tym czasie na ziemiach europejskich była nieprzebyta puszcza. Może i zakładaliśmy wtedy już jakieś grody, ale niczym one były w stosunku do takich… Czytaj więcej »

komentator
Gość
komentator

Poczytaj sobie o imperiuml Lechitów. Co prawda w naszej zakłamanej historii nie uświadczysz informacji o tym. Ale już w księgach np perskich tak. I tak Aleksander Wielki był pierwszym, któremu udało się podbić Kraków. A nie była to pierwsza próba. Wielu przed nim próbowało. W starym testamencie też są wzmianki… Czytaj więcej »

Daga
Użytkownik

A ci Mali bracia na pewno przyplyneli tu sami, jakos Franz nie potępia tych rodziców którzy na to pozwolili mad

rafa
Gość
rafa

„Ci nasi mali bracia, zwłaszcza jeśli są pozbawieni opieki, …….”, ktorzy gwalca europejkie kobiety, morduja niewinnych w zamachach, napadaja, kradna, podpalaja bezdomnych, …. , itd. Ma tych na mysli? Czy on w czasie kazan ma zakonnice pod kiecka, ze nie kuma co bredzi?

Anka
Użytkownik

(Mt 10,16-23) Jezus powiedział do swoich apostołów: Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie! Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z… Czytaj więcej »

Arti
Użytkownik

Franek, w miedzyczasie, muzulmanie spala kilka kosciolow w swoich krajach, zgwalca iles chrzescijanek. Na pontonach przyplywaja tacy to to robili w swoich krajach. W Niemczech zdewastowali kosciol, we Wloszech obrzucali kamieniami koscielna procesje. Pod murami Watykanu brodacze rozdaja ulotki, jakie to chrzescijanstwo falszywe a islam prawdziwy. ISIS obiecalo urzadzic rzez… Czytaj więcej »

GojjAnonim
Użytkownik

„Spotkanie różnych kultur zawsze wzbogaca wszystkich”
Bergoglio…..powiedz to Aztekom.

carol
Gość
carol

i Indianom w Ameryce, a teraz Białym w Europie

Karbulot
Użytkownik

Tjaaaa… Indianie w Ameryce Północnej tez mieli problem z imigrantami. I teraz dzięki nim niemal całkowicie wyginęli.