Grupa 20 Arabów zaatakowała klub we Frankfurcie

We Frankfurcie nad Odrą grupa 20 syryjskich imigrantów napadła na klub nocny obrzucając go kamieniami i raniąc kilka osób. Imigranci wykrzykiwali „Jesteśmy Arabami. Zabijemy was wszystkich. Allah Akbar”. Burmistrz domaga się natychmiastowego schwytania wszystkich sprawców i deportacji.

Wszystko zaczęło się od sporu między dwoma Syryjczykami i jednym gościem – powiedział właściciel klubu Dirk Schöbe. Po chwili opuścili klub, ale tylko po to, żeby sprowadzić kolejnych Syryjczyków do sprowokowania zamieszek i zdemolowania klubu.

Jak opisuje dziennik „Berliner Morgenpost” Syryjczycy obrzucali lokal kamieniami i krzyczeli: „Jesteśmy Arabami. Zabijemy was wszystkich. Allah Akbar”. Część gości będąca na parkingu uciekła, reszta zabarykadowała się w środku czekając na przyjazd policji.

Podczas ataku rannych zostało kilka osób, policja szybko przybyła, jednak schwytano tylko dwóch Syryjczyków, reszcie udało się uciec z miejsca zdarzenia.

René Wilke, burmistrz Frankfurtu zapowiada, że miasto będzie domagało się natychmiastowej deportacji imigrantów odpowiedzialnych za atak.

Dodaj komentarz