fot. Bwag/wikipedia CC-BY-SA-4.0

W czwartek na stronie internetowej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka pojawił się apel do polskiego rząd. To reakcja na słowa premier Beaty Szydło, która stwierdziła, że „nie widzi możliwości, aby w tej chwili migranci do Polski przyjechali.”

HFPC apeluje do polskiego rządu o realizację zobowiązań i przyjęcie całej zadeklarowanej kwoty tzw. uchodźców.

„Niechęć do niesienia pomocy”

Stanowisko rządu jest nie tylko niezgodne z zobowiązaniami Polski wynikającymi z ustaleń na szczeblu UE, ale też wyraźnie pokazuje niechęć do niesienia pomocy osobom, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów w obawie o życie i zdrowie. Uchodźcy najczęściej uciekają przed wojną i terrorem i dlatego nie można ich utożsamiać z tymi, którzy dopuszczają się aktów terroryzmu zarówno w Syrii jak i w Europie. Łączenie zamachów terrorystycznych z uchodźcami jest wyrazem populizmu i jedynie wzmacnia fałszywe wyobrażenia na ten temat. – czytamy w komunikacie na stronie Fundacji.

Od lat 90. przyjmujemy uchodźców

Jak przypomina HFPC, uchodźcy przyjeżdżają do Polski od początku lat 90. Nie można więc stwierdzić, że Polska i Europa nie są gotowe na ich przyjmowanie. Co roku wnioski o nadanie statusu uchodźcy składa w Polsce kilka tysięcy cudzoziemców, w tym także tych pochodzących z Syrii, Iraku i Afganistanu i do tej pory nie miało to negatywnych konsekwencji dla Polski i polskich obywateli.

Wprost/hfrc.pl

60
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
34 Comment threads
26 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
40 Comment authors
doroprawyobywatelhansjeDoniathg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bkkkk
Gość
bkkkk

Polska apeluje o przyjęcie imigrantów do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

tgb
Gość
tgb

niestety,z obawy o własne bezpiecznstwo a takze w celu zapobiezenia w niedalekiej przyszłości wewnetrznych napięć społecznych,musimy odmówić.Niestety,to nasze terytorium wywalczone krwią kiladziesiat lat temu po to aby na nim mieszkała polska społecznosc.Dlatego opowiadamy się za pomocą na miejscu,nawet z własnej kieszeni dokładając sie do takiej dorażnej pomocy,gdyz na taka stac… Czytaj więcej »

Processor
Użytkownik

Helsińska Fundacjo Praw Człowieka – naprawdę z wielkim bólem serca jesteśmy zmuszeni odmówić – ale „oczywiście” solidaryzujemy się z…, popieramy…, etc :]

Dlaczego ? – bo po prostu wrócił nam rozum i instynkt samozachowawczy.

PS. I proszę się nie wpierdzielać w wewnętrzne sprawy naszego państwa.

miki
Gość
miki

„…..i do tej pory nie miało to negatywnych konsekwencji dla Polski i polskich obywateli.” Do Belgii imigranci też przyjeżdżają od wielu lat. I wiele lat nie miało to negatywnych konsekwencji dla belgijskich obywateli. A teraz Belgowie zapłacili za to własna krwią.

bernard
Gość
bernard

i nie wiadomo czy to koniec takich form ubogacania przez imigrantow w różnych pokoleniach

kaassi
Gość
kaassi

Tak, tak.. i dlatego ludzie w Europie Zachodniej rezygnują z Sylwestra, nie stawiają choinek, chodzą do kościoła na Wielkanoc pod ochroną wojska, są gwałceni, szykanowani, bici , boją się wychodzić z domów w centrum Wiednia, a na ulicach Brukseli, Paryża stoi od miesięcy uzbrojone wojsko. Wystarczy, że ktoś wystrzeli petardę… Czytaj więcej »

Jerzy /Yamato
Gość
Jerzy /Yamato

Helsińska Fundacja PRAW Człowieka zapomina chyba o jednym podstawowym prawie – PRAWIE każdego Człowieka (Europejczyka) do czucia się BEZPIECZNIE przynajmniej w swoim własnym kraju (jeśli już nie w całej Europie)

fi_n
Użytkownik

@Jerzy /Yamato. Poniżej wkleiłem trochę materiału o prawach człowieka. Według ONZ są one na bardziej uniwersalnym poziomie.Stąd kłopot.

kaassi
Gość
kaassi

ps. przypomnę tu fragment artykułu z ndie w kontekscie tej zakłamanej Helsińskiej Fundacji „Bezprawia Muzułmanów”: („Bułgarski łowca nielegalnych imigrantów! Przeprowadza obławy na granicy z Turcją”) „Założono również stronę na Facebooku wspierającą działania Bułgarskiego łowcy imigrantów. Jeden z użytkowników tego portalu napisał co następuje: „Brońmy Dinko przed Bułgarofobami, jak Helsińska Fundacja… Czytaj więcej »

bernard
Gość
bernard

Przecież wszystkie tego typu organizacje fundacja batorego. amnesty int… HFPC są sponsorowane przez Zydo-masonów. smile

fi_n
Użytkownik

@kaassi. Prawdziwy problem polega na tym, że broniąc praw jednych niechybnie narusza się innych. Wynika to z ogromnych różnic różnych nacji. samo uchwalenie Karty Praw Człowieka zajęło zespołowi wśród sporów dwa lata. A i dzisiaj podnoszą się coraz częściej głosy żądające jej zrewidowania. Same prawa podstawowe są trudno zdefiniowalne. Jednym… Czytaj więcej »

bernard
Gość
bernard

Laicyzacja-zwalczanie chrześcijaństwa ??? dlaczego i czyje interesy to załatwia

allahuj
Użytkownik

Do HFPC: czy ci co się wysadzili w Paryżu i Brukseli też byli potrzebujący i zmuszeni do opuszczenia domów z powodu wojny?

tru
Gość
tru

oni ponoć byli tylko muzułmanami, nawet nie uchodźcami smile

Kamil Brucki, Warszawa
Gość
Kamil Brucki, Warszawa

Proszę Państwa umówmy się, przyjmowanie muzułmanów do Europy jest żałosne, przykre i pozbawione zdrowego rozsądku, z pogwałceniem instynktu samozachowawczego. Poprawność polityczna i życzeniowe myślenie tego nie zmorze, 50 lat polityki przyjmowania muzułmanów dezawuuje się samo przez się. Spokojnie, kulturalnie i z szacunkiem bez krzty tolerancji, afirmacji i akceptacji pragnę podkreślić,… Czytaj więcej »

Malina
Gość
Malina

Bardzo mi sie podoba ten komentarz. Chyba go odgapię.

Marcin Opus
Użytkownik

Chciałbym zauważyć, że w zarządzie HFPC był Andrzej Rzepliński, obecny Prezes TK.

Karbulot
Użytkownik

Ciekawe, że rządy innych państw odmawiają także przyjmowania „uchodźców”, ale to jak zwykle do Polski trzeba się przyczepić. Bardzo też ciekawi mnie wpis: „Co roku wnioski o nadanie statusu uchodźcy składa w Polsce kilka tysięcy cudzoziemców, w tym także tych pochodzących z Syrii, Iraku i Afganistanu i do tej pory… Czytaj więcej »

qwe
Gość
qwe

Helsinska Fundacja Praw i Interesow SOROSA.

Pawel
Gość
Pawel

Europa i POlska jest w stanie wojny z islamem, ktore w credo jest wpisane wybic Nas obudzcie sie

przemq
Użytkownik

Polska apeluje do hfpc- „spierd….e” smile

Maur
Gość
Maur

HFPC chyba nie ma co robić w Polsce. Tym apelem wychodzi poza zakres swojego, określonego statutem, obszaru działania i zaczyna zabawę z polityką. Niebezpieczna to zabawa dla HFPC. Za ten apel powinien stracić stanowisko ten kto go zatwierdził. Zawsze może pójść do KOD albo PO i tam apelować do woli.… Czytaj więcej »

hansje
Gość
hansje

HFPC MA już swoją reputację smile … Już jej nic nie zaszkodzi smile ..

ANDE
Gość
ANDE

Helsinska Fundacja praw czlowieka niech sie zajmie prawami polakow.

Twój stary
Gość
Twój stary

Beata, czyś ty posradała zmysły? Nie tak się umawialiśmy z Donciem, powiedział że wszystko zostało załatwione. A teraz wyjeżdżasz z jakimiś gadkami antyimigranckimi w podobnym stylu do tego zdrajcy Orbana. Twoje zachowanie jest naganne a działania niezgodne z długoterminowym przyjętym planem. Przyprawiasz wszystkich, a szczególnie naszego mistrza Sorosa o ból… Czytaj więcej »

thg
Gość
thg

Niestety, ale powiedziała jedynie, że „w tej chwili” co sugeruje, że kiedyś jednak przyjmą. Mam nadzieję, że to jedynie strategia przeciągania, czekania na nowe rozróby, zamachy walki, aby w końu się wycofać

hansje
Gość
hansje

Tak, niestety. Wszystko jest towarem i argumentem przetargowym. Jak na szachownicy. A co do Sorosa i jego przeszczepów – to spoko.. Kilka miesięcy była w Rzeszy afera z „zaginięciem” aż 5 TYSIĘCY dzieci „uchodźców” … Pan Soros MA, zapewniam, skąd brać części zamienne … Inaczej – zaiste – ten zbrodniczy… Czytaj więcej »

Fair
Użytkownik

Nie wiedziałem że Helsinska Fundacja Praw Człowieka zajmuje się handlem ludźmi, najwyraźniej rozwineli swoją działalność tylko pogratulować.