foto: strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zatrzymali obywatela Iraku, który posługiwał się podrobionym szwedzkim dowodem osobistym, a w bagażu miał jeszcze dwa sfałszowane dokumenty.

Wczoraj (04.12.2017 r.), w pociągu relacji Warszawa-Berlin, funkcjonariusze Straży Granicznej wylegitymowali 34-letniego mężczyznę, który do kontroli przedstawił szwedzki dowód osobisty. Okazało się, że dowód został podrobiony.

Szweda udawał obywatel Iraku, który w bagażu posiadał swój oryginalny dokument. Cudzoziemiec został zatrzymany. W trakcie przeszukania jego bagażu ujawniono jeszcze dwa przerobione dokumenty – polski paszport oraz włoski dowód osobisty.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszącej 3 lata. Wobec cudzoziemca wszczęto postępowanie administracyjne zobowiązujące go do powrotu Do tego czasu obywatel Iraku przebywać będzie w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

strazgraniczna.pl

39
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
30 Comment threads
9 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
32 Comment authors
kacu1980arturSokole OkopapugaABC Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Slav
Gość

Skoro granice od strony Unii są otwarte to nie ma zdziwienia że takie rzeczy się dzieją. A ile niewykrytych osobników w Polsce przebywa? Aż strach pomyśleć neutral

Srav
Gość
Srav

Dlatego nie myślisz?

Srav 1
Gość
Srav 1

Slav
Koleżko nie ma się co bać myśleć. Tutaj właśnie trzeba dużo myśleć bo jak wszyscy zaczniemy się bać, nawet pomyśleć, to nas zislamizują w try miga. Głowa do góry i nie bój się myśleć.

Imię
Gość
Imię

Tak odnośnie myślenia to „w trymiga” a nie „w try miga”.

ZzZzzzzz
Gość
ZzZzzzzz

Jak pluskwy wszedzie probuja sie wcisnac. I jak tyko im sie uda, to gryza kogo dopadna.

aqw
Użytkownik

Nigdy zawiasy! Zawsze odsiadka! Zawsze z polską recydywą! Wierzę w zdrowy patriotyzm naszych Giciorów!

Maciek Arczynski
Użytkownik

@aqw
Powinien być skierowany do roboty. Może to byłby ten jeden moment w jego życiu kiedy coś pożytecznego by zrobił…

PgUp
Gość
PgUp

Wiadomość dla muzułmanów że po Polsce można jeździć z fałszywymi dokumentami i nie ponieść kary

Zetiks
Gość
Zetiks

Mógł wyrzucić paszporty i poprosić o azyl – wtedy dostałby mieszkanko i kasiorę.Nachodźcy w Niemczech dostają mieszkania w blokach ( ale nowo wybudowanych i nowoczesnych), niektórzy załapują się na domy jednorodzinne.I podobno mają tam zagwarantowany pobyt na kilkanaście lat, a przecież wojna w Syrii się kończy?Wiemy że to była tylko… Czytaj więcej »

AntyHegemon
Użytkownik

Zetiks
A gdy nie spodoba im się architektura wnętrz, to demolują mieszkanie. Robią to pewnie dlatego, że są muzułmańskimi projektantami wnętrz i pragną by wystrój był „wyrażony” w ich kulturze smile

islamkiller
Gość
islamkiller

Tak jest smile zamiast tynku typu baranek to tynk w kozie bobki ,na podłodze dywanik do modłów a zamiast drzwi koc przybity dwoma gwoździami

shuboshi
Użytkownik

Jeszcze jednego pasożyta będziemy mieli na utrzymaniu przez minimum 3 miesiące, a takich jest już ponad 4 tysiące w tym tzw. Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców.Masa tych różnokolorowych kręci się po Centrum Warszawy, okrada sklepy w pogranicznych miejscowościach (Słubice, Gubin, inne), a nikt ich nie sprawdza.Pewnie co drugi jest na fałszywych… Czytaj więcej »

Antek
Gość
Antek

Powinien od razu pójść do więzienia. Żadnego warunkowego odroczenia kary.

wittmann86
Użytkownik

Ja bym ich zrzucał na spadochronie na terytorium Korei Płn.

El-Raton
Użytkownik

Wittmann: I Ty chcesz zniszczyc Koree Pln.?

AntyHegemon
Użytkownik

Może przyjechał odwiedzić swoją drugą, trzecią albo czwartą żonę… kto go tam wie smile W Europie możesz być takiej płci, jaką obecnie się czujesz, więc i pewnie tyczy się to nacji. Wczoraj Szwed, dzisiaj Polak, jutro Włoch, a na zawsze w sercu i tak Irakijczyk.

German concentration camps
Gość
German concentration camps

Szwecja … panstwo teoretyczne …. oj biedni Szwedzi, chowanie glowy w piasek niedlugo przestanie dzialac …. tj przestaly dzialac cudowne opaski …

TaoTao
Gość
TaoTao

W tej straży granicznej to dopiero muszą być rasisci!!!!! wink

islamkiller
Gość
islamkiller

Ile będzie trwać procedura wydalenia tego kału?. Rodacy czy wy też zauważyliście że te śmiecie za każdym razem poddają się dobrowolnie karze i siedzą na garnuszku za który my płacimy.My Polacy nie zgadzamy się na utrzymywanie tego robactwa za nasze pieniądze.Natychmiast zatrudnić to do zbierania śmieci po rowach i lasach.Kula… Czytaj więcej »

Maniek
Gość
Maniek

Może do Chadida się wybierał?

Giga
Gość
Giga

To postępowanie administracyjne ile będzie trwało dwa tygodnie, miesiąc czy kilka lat? Takie postępowanie powinno być od tzw. ręki,czyli natychmiast.

Wiarus55
Użytkownik

Co to za wyrok dla Irakijczyka? To jest śmieszne! Dla czego nie interesują się nim służby bezpieczeństwa? Natychmiast przekazać typa do WSI albo do ABW, wycisnąć z muzola wszystko co wie i czego nie wie. Kto posługuje się fałszywymi szwedzkimi dokumentami, tylko szpiedzy, przestępcy i terroryści! Ludzie brać go i… Czytaj więcej »

goj
Gość
goj

No proszę, czyli za podrabianie polskich dokumentów grożą jedynie wczasy w sanatorium dla „uchodźców”. Brawo Polska!