foto: strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zatrzymali obywatela Iraku, który posługiwał się podrobionym szwedzkim dowodem osobistym, a w bagażu miał jeszcze dwa sfałszowane dokumenty.

Wczoraj (04.12.2017 r.), w pociągu relacji Warszawa-Berlin, funkcjonariusze Straży Granicznej wylegitymowali 34-letniego mężczyznę, który do kontroli przedstawił szwedzki dowód osobisty. Okazało się, że dowód został podrobiony.

Szweda udawał obywatel Iraku, który w bagażu posiadał swój oryginalny dokument. Cudzoziemiec został zatrzymany. W trakcie przeszukania jego bagażu ujawniono jeszcze dwa przerobione dokumenty – polski paszport oraz włoski dowód osobisty.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszącej 3 lata. Wobec cudzoziemca wszczęto postępowanie administracyjne zobowiązujące go do powrotu Do tego czasu obywatel Iraku przebywać będzie w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

strazgraniczna.pl

Dodaj komentarz

39 komentarzy do "Irakijczyk zatrzymany w Poznaniu. Posługiwał się podrobionym szwedzkim dowodem osobistym!"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Slav
Gość

Skoro granice od strony Unii są otwarte to nie ma zdziwienia że takie rzeczy się dzieją. A ile niewykrytych osobników w Polsce przebywa? Aż strach pomyśleć neutral

Srav
Gość
Srav

Dlatego nie myślisz?

Srav 1
Gość
Srav 1

Slav
Koleżko nie ma się co bać myśleć. Tutaj właśnie trzeba dużo myśleć bo jak wszyscy zaczniemy się bać, nawet pomyśleć, to nas zislamizują w try miga. Głowa do góry i nie bój się myśleć.

Imię
Gość
Imię

Tak odnośnie myślenia to „w trymiga” a nie „w try miga”.

ZzZzzzzz
Gość
ZzZzzzzz

Jak pluskwy wszedzie probuja sie wcisnac. I jak tyko im sie uda, to gryza kogo dopadna.

aqw
Użytkownik
Rotmistrz

Nigdy zawiasy! Zawsze odsiadka! Zawsze z polską recydywą! Wierzę w zdrowy patriotyzm naszych Giciorów!

Maciek Arczynski
Użytkownik
Nowicjusz

@aqw
Powinien być skierowany do roboty. Może to byłby ten jeden moment w jego życiu kiedy coś pożytecznego by zrobił…

PgUp
Gość
PgUp

Wiadomość dla muzułmanów że po Polsce można jeździć z fałszywymi dokumentami i nie ponieść kary

Zetiks
Gość
Zetiks
Mógł wyrzucić paszporty i poprosić o azyl – wtedy dostałby mieszkanko i kasiorę.Nachodźcy w Niemczech dostają mieszkania w blokach ( ale nowo wybudowanych i nowoczesnych), niektórzy załapują się na domy jednorodzinne.I podobno mają tam zagwarantowany pobyt na kilkanaście lat, a przecież wojna w Syrii się kończy?Wiemy że to była tylko… Czytaj więcej »
AntyHegemon
Użytkownik
Krzyżowiec

Zetiks
A gdy nie spodoba im się architektura wnętrz, to demolują mieszkanie. Robią to pewnie dlatego, że są muzułmańskimi projektantami wnętrz i pragną by wystrój był „wyrażony” w ich kulturze smile

islamkiller
Gość
islamkiller

Tak jest smile zamiast tynku typu baranek to tynk w kozie bobki ,na podłodze dywanik do modłów a zamiast drzwi koc przybity dwoma gwoździami

shuboshi
Użytkownik
Nowicjusz
Jeszcze jednego pasożyta będziemy mieli na utrzymaniu przez minimum 3 miesiące, a takich jest już ponad 4 tysiące w tym tzw. Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców.Masa tych różnokolorowych kręci się po Centrum Warszawy, okrada sklepy w pogranicznych miejscowościach (Słubice, Gubin, inne), a nikt ich nie sprawdza.Pewnie co drugi jest na fałszywych… Czytaj więcej »
Antek
Gość
Antek

Powinien od razu pójść do więzienia. Żadnego warunkowego odroczenia kary.

wittmann86
Użytkownik
Rotmistrz

Ja bym ich zrzucał na spadochronie na terytorium Korei Płn.

El-Raton
Użytkownik
Nowicjusz

Wittmann: I Ty chcesz zniszczyc Koree Pln.?

AntyHegemon
Użytkownik
Krzyżowiec

Może przyjechał odwiedzić swoją drugą, trzecią albo czwartą żonę… kto go tam wie smile W Europie możesz być takiej płci, jaką obecnie się czujesz, więc i pewnie tyczy się to nacji. Wczoraj Szwed, dzisiaj Polak, jutro Włoch, a na zawsze w sercu i tak Irakijczyk.

German concentration camps
Gość
German concentration camps

Szwecja … panstwo teoretyczne …. oj biedni Szwedzi, chowanie glowy w piasek niedlugo przestanie dzialac …. tj przestaly dzialac cudowne opaski …

TaoTao
Gość
TaoTao

W tej straży granicznej to dopiero muszą być rasisci!!!!! wink