Islam będzie drugą co do wielkości religią w Irlandii od 2043

Okazuje się, że populacja muzułmanów wynosząca obecnie zaledwie 49 tys.  do roku 2020r przy takim tempie ekspansji, będzie liczyć już 100 tys. A od 2043r islam zajmie drugie miejsce zaraz po katolicyzmie. – Według Głównego Urzędu Statystycznego.

Islam jest najszybciej rozwijającą się religią w Irlandii. Jak podaje Urząd Statystyczny nastąpił wzrost 10-krotny w okresie 1991-2011. W tym czasie liczba muzułmanów wzrosła z 0,1 procent do 1,1 procent.

Obecnie prawosławie jest drugą  religią pod względem tempa wzrostu liczby wyznawców, ze względu na imigrantów, którzy pochodzą z krajów byłego Związku Radzieckiego.

Muzułmańską społeczność w Irlandii stanowią Pakistańczycy, Malezyjczycy, Somalijczycy, Algierczycy, Libijczycy, Bośniacy, imigranci z Afryki Wschodniej oraz rdzenni Irlandczycy.

Warto tutaj zaznaczyć fakt, że władze Dublina zezwoliły na budowę islamskiego kompleksu religijnego. Warte 40 milionów euro „Centrum Kultury Islamskiej” stanie na przedmieściach stolicy. W Dublinie mieszka blisko 60 proc. wszystkich muzułmanów zamieszkujących Irlandię. Muzułmanie w Irlandii dobrze wykorzystują naiwność zachodu i w centrum islamskim będą nawet minarety, z których muezin będzie wzywał do modlitwy kilka razy dziennie.

voiceofrussia.com  / independent.ie

 

Dodaj komentarz