Kilka słów na temat islamizacji Polski

Jakiś czas temu w Krakowie doszło do masowych aresztowań Czeczenów i Ormian skupionych w jednej bandzie (więcej o tym pisaliśmy tutaj: Muzułmanie z Czeczeni chcą przejąć polski handel). Jak wiemy oficjalnie chodziło o ustawkę z kibolami jednego z klubów piłkarskich w sprawie przejęcia przez Czeczenów rynków gdzie handluje się np. nielegalnymi papierosami.

Przy aresztowanych Czeczenach znaleziono nie tylko broń białą – maczety, ale także broń palną. Łatwo wiec jest sobie wyobrazić, iż Czeczeni, będący islamistyczną forpocztą w Rosji mogliby tej broni użyć w jakimś zamachu na terenie Polski. Bo, że dojdzie do zamachu, to niemal pewnik.

Muzułmanie mają obowiązek finansować rozwój islamu. Gdyby wiec doszło do przejęcia kontroli nad targowiskami przez Czeczenów, ci część zysków transferowaliby na wojnę przeciwko innym niż islam. Już dzisiaj istnieją informacje, że diaspora Czeczeńska finansowała ISIS. Jednak paradoksalnie część tych kwot trafiałaby np. do Bractwa Muzułmańskiego w Polsce, które to Bractwo organizacją pokojową nie jest.

Dodam, że słynny meczet na Ochocie w bardzo dużej części zapłacili… Polacy. Kupując gaz od kataru, państwo te spory udział zysku przeznacza na specjalną instytucję mającą  wzmacniać wiarę islamu na świecie i z tych pieniędzy budowane są meczety. Gadowski i Wójcik o tym informowali, ale się nie przebiło.

Tymczasem w rządowych raportach czytamy:

„W warunkach polskich niepokojący jest natomiast wzrost radykalizacji w diasporze muzułmańskiej w Polsce, zarówno wśród cudzoziemców mieszkających w naszym kraju, jak i polskich konwertytów. Istotną rolę gra tutaj swobodny dostęp do materiałów propagandowych ugrupowań terrorystycznych poprzez Internet, jak i kontakty ze zradykalizowanymi już wyznawcami islamu za granicą. Doświadczenie uczy, że najskuteczniejszą metodą przeciwdziałania zagrożeniom ekstremistyczno-terrorystycznym jest wczesne reagowanie na pierwsze symptomy radykalizacji w społeczeństwie. Osiągnięcie tego celu może zapewnić jedynie odpowiednio zaprojektowany i sprawnie funkcjonujący system środków prewencyjnego oddziaływania na jednostki oraz grupy ludności, które są podatne na ekstremistyczne ideologie. Jednym z działań systemowych jest powstanie w strukturze ABW Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW (CPT ABW). Centrum specjalizuje się w szeroko pojętej profilaktyce terrorystycznej, której kluczowym elementem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat możliwości zapobiegania niekorzystnym – z punktu widzenia bezpieczeństwa – zdarzeniom.”

Aby być z nami na bieżąco możesz też kliknąć dzwoneczek w lewym dolnym rogu ekranu, dzięki temu dostaniesz powiadomienie, o każdym nowym artykule:

jak subskrybować NDIE, aby dostawać powiadomienia o nowych artykułach

 

Autor: https://twitter.com/PavucinaL

Źródło:

https://www.gov.pl/web/finanse/krajowa-ocena-ryzyka-prania-pieniedzy-oraz-finansowania-terroryzmu

Autorskie zdjęcie
Data publikacji:

Dodaj komentarz