Jakiś czas temu w Krakowie doszło do masowych aresztowań Czeczenów i Ormian skupionych w jednej bandzie (więcej o tym pisaliśmy tutaj: Muzułmanie z Czeczeni chcą przejąć polski handel). Jak wiemy oficjalnie chodziło o ustawkę z kibolami jednego z klubów piłkarskich w sprawie przejęcia przez Czeczenów rynków gdzie handluje się np. nielegalnymi papierosami.

Przy aresztowanych Czeczenach znaleziono nie tylko broń białą – maczety, ale także broń palną. Łatwo wiec jest sobie wyobrazić, iż Czeczeni, będący islamistyczną forpocztą w Rosji mogliby tej broni użyć w jakimś zamachu na terenie Polski. Bo, że dojdzie do zamachu, to niemal pewnik.

Muzułmanie mają obowiązek finansować rozwój islamu. Gdyby wiec doszło do przejęcia kontroli nad targowiskami przez Czeczenów, ci część zysków transferowaliby na wojnę przeciwko innym niż islam. Już dzisiaj istnieją informacje, że diaspora Czeczeńska finansowała ISIS. Jednak paradoksalnie część tych kwot trafiałaby np. do Bractwa Muzułmańskiego w Polsce, które to Bractwo organizacją pokojową nie jest.

Dodam, że słynny meczet na Ochocie w bardzo dużej części zapłacili… Polacy. Kupując gaz od kataru, państwo te spory udział zysku przeznacza na specjalną instytucję mającą  wzmacniać wiarę islamu na świecie i z tych pieniędzy budowane są meczety. Gadowski i Wójcik o tym informowali, ale się nie przebiło.

Tymczasem w rządowych raportach czytamy:

„W warunkach polskich niepokojący jest natomiast wzrost radykalizacji w diasporze muzułmańskiej w Polsce, zarówno wśród cudzoziemców mieszkających w naszym kraju, jak i polskich konwertytów. Istotną rolę gra tutaj swobodny dostęp do materiałów propagandowych ugrupowań terrorystycznych poprzez Internet, jak i kontakty ze zradykalizowanymi już wyznawcami islamu za granicą. Doświadczenie uczy, że najskuteczniejszą metodą przeciwdziałania zagrożeniom ekstremistyczno-terrorystycznym jest wczesne reagowanie na pierwsze symptomy radykalizacji w społeczeństwie. Osiągnięcie tego celu może zapewnić jedynie odpowiednio zaprojektowany i sprawnie funkcjonujący system środków prewencyjnego oddziaływania na jednostki oraz grupy ludności, które są podatne na ekstremistyczne ideologie. Jednym z działań systemowych jest powstanie w strukturze ABW Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW (CPT ABW). Centrum specjalizuje się w szeroko pojętej profilaktyce terrorystycznej, której kluczowym elementem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat możliwości zapobiegania niekorzystnym – z punktu widzenia bezpieczeństwa – zdarzeniom.”

Aby być z nami na bieżąco możesz też kliknąć dzwoneczek w lewym dolnym rogu ekranu, dzięki temu dostaniesz powiadomienie, o każdym nowym artykule:

jak subskrybować NDIE, aby dostawać powiadomienia o nowych artykułach

 

Autor: https://twitter.com/PavucinaL

Źródło:

https://www.gov.pl/web/finanse/krajowa-ocena-ryzyka-prania-pieniedzy-oraz-finansowania-terroryzmu

44
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
14 Comment threads
30 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
szyszkinANGLIKluckmaxDariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Porun88
Użytkownik

Trzeba wysłać jasny przekaz: dla przykładu deportować wszystkich Czeczenów i Ormian którzy byli w to zamieszani. Skoro nie umieją przystosować się do życia w cywilizowanym społeczeństwie, wolą popełniać przestępstwa zamiast uczciwie pracować, niech wracają do zadupia z którego pochodzą.

KSU
Gość
KSU

Jak ich dzisiaj deportujesz to za tydzień wrócą. Jak ich wsadzisz do więzienia to za jakiś czas wyjdą i to bardziej zradykalizowani i niebezpieczni. Tylko jedna kara jest nieodwracalna. Tylko jedna kara sprawiedliwa.

szyszkin
Użytkownik

Czyli wymordować, jestem za, aczkolwiek zamknąłbym granice. Pier….ć eurokołchoz.

ANGLIK
Gość
ANGLIK

ta… ch… zrobisz

ABC
Gość
ABC

Deportować wszystkich Czeczenów z Polski. Wojna w Czeczenii już dawno się skończyła.

Logic1
Użytkownik

To ja juz wiem kim ten wydział sie zajmie. Miedzy innymi Polakami waczacymi z tym syfem w swoim otoczeniu.

Paolo Jot
Użytkownik

A Jenot mówi „Nie bierzemy imigrantów”. Nie wspomniał jednak, że tych co oni sprowadzają do Polski, to są wybrańcy. A jak ktoś wspomno o tym na Twatterze-ban leci.

bkkkk
Gość
bkkkk

Poprawka: osiągniecie tego celu zapewnić może jedynie „zamknięcie” granic oraz bezwarunkowe i natychmiastowe deportacje przyłapanych osobników (wraz z rodzinami i kumplami), a także inne działania, które ze względu na swój charakter nie mogą zostać opisane w jawnym raporcie. – Szanowne PT Służby – tak to powinno brzmieć. Nie mam pretensji… Czytaj więcej »

Pablo
Użytkownik

@bkkk
Raport jest jawny, dostępny w internecie, przygotowany przez Ministerstwo Finansów.

bkkkk
Gość
bkkkk

No toż piszę, że raport jest jawny, a tymczasem potrzeba działań innych, niedających się opisać w jawnym raporcie (czyt. niejawnych).

Pablo
Użytkownik

Jakich działań

bkkkk
Gość
bkkkk

@Pablo : Jakich działań? Działań nienadających się do jawnych dokumentów, ani na forum publiczne. Zresztą to nieistotne. Najważniejsze dla mnie jest, by zrozumieli rzecz odbiorcy, do których się zwracam. Tak sobie myślę, że nie mieli z tym problemu;).

Pablo
Użytkownik

O działaniach niejawnych… Są jeszcze tzw. przepisy prawne. A np. Jakies deportacje w Polsce są robione. Tylko się o nich raczej nie informuje.

bkkkk
Gość
bkkkk

Pablo, prawo milknie gdy grzmią działa. A to JEST wojna. zresztą nawet bez wojny, ileż to razy sama osobiście musiałam zawodowo falandyzować i to pro publico bono… Prawo, prawo… Plastelina też jest na „p”;).

Pablo
Użytkownik

Niestety. Mimo wszystko jakiekolwiek pozaprawne działania skończą się retorsją prawną.
Dopiero ekstremalne działanie muzułmanów może spowodować reakcję na którą może liczymy.

bkkkk
Gość
bkkkk

Ej! Wypraszam sobie! Nigdzie nie pisałam o działaniach pozaprawnych! I nikogo do tego nie namawiam ani nie namawiałam. NIGDY. Kto ma wiedzieć o co chodzi – ten wie, kto rznie głupa – niech rżnie dalej.

Pablo
Użytkownik

@bkkkk no to będę dalej rżnął głupa pamiętając o casusach pewnego Irakijczyka wydalonego z kraju i niedawnej informacji tzw. służb o rozbiciu szajki, która przemycała do Polski ludzi z krajów głównie islamskich. Tylko w np. w tym pierwszym przypadku nie podanie do publicznej wiadomości tego za co go wywalono spowodowało,że… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Pablo drogi! Cokolwiek by zrobił „doktorant z Iraku”, to lewacy by „uruchamiali cały aparat medialny”. COKOLWIEK. Przecież sam wiesz… Wszak lewica/marksiści zawsze bronią tego, kto akurat ma status proletariusza. Nie ważne co ów proletariusz napsoci. Nie ma znaczenia, czy info zostanie podane, czy utajnione, prawdziwe, czy dla zmyłki. Trzeba po… Czytaj więcej »

Kamieni kupa
Gość
Kamieni kupa

No lewacy z wykopu twierdzą że w Polsce jest przecież tak samo, a nawet gorzej. w końcu na sylwestra płonie więcej samochódów niż we Francji, terroryści potrafią zrobić w klubie rzeź, na lotniskach wybuchają bomby, co roku o kilkaset procent wzrasta liczba gwałtów.itp. Daleko nam do ideału, jasne, wkurza mnie… Czytaj więcej »

szyszkin
Użytkownik

Będzie gorzej, coraz więcej widzę baby zaszmacone, i brudasów nawet na mokotowie{wawa}, makumby nie stanowią problemu, ale ciapate………….

Dariusz
Gość
Dariusz

Czeczency to V kolumna islamu. Fanatyczni, niebezpieczni i falszywi. Gotowi w kazdej chwili pogryzc reke, ktora ich wykarmila. Dobrowolny wyjazd albo kulka – innego wyboru nie ma.

lolo
Gość
lolo

czy kogoś dziwi jeszcze, że islamizacja Polski rośnie w siłę wraz z rekordami poparcia dla PIS (vel PIS-UW(Bis)POPIS) i czy kogoś dziwi jeszcze, że ten portal o rzekomej walce z (P)islamizacja Polski powraca (na chwilę) przed wyborami ps.. a ludobójstwo polaków wprowadzane jest systematycznie przez premiera-bankstera monopolem elektrycznym z cenami… Czytaj więcej »

elchupamakabra
Gość
elchupamakabra

Mel Gibson swietnie zagral twoja role, partnerowala mu Julia Roberts. Dziwi – nie dziwi. Zakres pojec jak z podstawowki. Jesli masz choc odrobine tzw. ”commonsense” – sam wyciagniesz prawidlowe wnioski. Islamizacja Polski to zjawisko nieuchronne – niezaleznie od ugrupowania ”politycznego” dzierzacego stery wladzy, wiec mi tu nie politykuj. Ten portal… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

ja troll ?! a kim ty jesteś udający niewidzenie, że najbardziej z tymi „organizacjami narodowymi” walczy od lat… PIS skoro dla mnie oczywiste, że jest, ze nie ma nic nieuchronnego, a już napewno nieuchronne nie może być w żadnym razie zwiększanie wyznawania obcej religii, jak dla mnie jestes po prostu… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

ps. i wytłumacz mi swoją wersje, dlaczego ten portal został zawieszony zaraz po wyborach w 2015r. i nagle wznawia działalnośc teraz jak PIS na gwałt potrzebuje poudawać że walczy z imigracją i islamizacją ?

Pablo
Użytkownik

Jak na razie tzw. narodowcy wpierdal dostają od policji a rządzi PiS.
A środowiska narodowe czasami krzyczą Wolna Palestyna lub kochamy Teheran.

Tancred
Gość
Tancred

Palestyna i Iran to wrogowie Usraela jednego z naszych największych wrogów z nimi sojusz był mógł zawszeć

Pablo
Użytkownik

Nie zawsze wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem.
W tym wypadku jak najbardziej nie jest.

Tancred
Gość
Tancred

z homo paradami jest podobnie przed pisem było 5 w roku a teraz 35

bkkkk
Gość
bkkkk

Tak. Tylko tu nie wiem, czy ich wcześniej nie robili, bo nie musieli (skoro rządzili), a teraz robią, tylko po to, żeby był dym, czy może obecna władza na to pozwala/robi te parady. Wg mnie to jet tak, że obecna władza jest przeciw, ale boi się przeciwstawić czynnie, bo „urażone”… Czytaj więcej »

Dariusz
Gość
Dariusz

Chyba tylko kibole potrafia cos z tym robic (vide Krakow ostatnio). Zadnych nachodzcow w Polsce!

OLA
Gość
OLA

Gdyby nie ,,kibole,,z Krakowa….

luck
Gość
luck

Zdelegalizowac natychmiast Islam te szatanska sekte.
chca przybysze swojego chorego islamu to wynocha do swoich krajow przesiagnietych ta zaraza i choroba umyslu.

luck
Gość
luck

Nie przyjmowac wyznancow sekty islom do polski, gnac jak przypelzaja odrazu do pani Merkel i pana macrona co tak chetnie ich zapraszaja.
to sa ich goscie !!! i niech o swoich gosci sami sie martwia.
islom nie jest religia, ta sekta musi zostac calkowicie zabroniona !!!

max
Gość
max

Daremnie tu dywagujecie o bezpieczeństwie, czy naszym w Polsce czy na Świecie. Nic się nie zmieni w działaniach polityków bo im na tym bajzlu zależy, nikt nas nie wysłucha bo im na tym nie zależy. Jedyne co możecie robić to się modlić za Wasze rodziny i Polskę do Matki Boskiej.… Czytaj więcej »

czlowiek
Gość
czlowiek

Nie wiem, po co się tak czepiacie islamizacji Zachodu. Jak tam dojdzie do wojny na linii rdzenni mieszkańcy vs muzułmanie, to Polska może nieźle zarobić na sprzedawaniu broni obydwu walczącym stronom (coś jak Szwecja podczas wojny światowej) i czeka nas (a właściwie mnie już nie, bo nie dożyję) bogate niczym… Czytaj więcej »

Logic1
Użytkownik

No islam wygra w takiej Francji i ich atom nam zaświeci w Warszawie. Brawo post dnia.

Tancred
Gość
Tancred

a tym razem zgadzam się z tym panem człowiekiem , a co do atomu w wawie nie uroniłbym po niej ani kropelki łzy po gdańśku i innych również

Karbulot
Użytkownik

@Tancred
Następny mądry. Pewnie w szkole siedzi w jednej ławce z tym „człowiekiem”. Weźcie się za naukę dzieciaki, politykowanie zostawcie dorosłym. Dobrze że wakacje się kończą, za dużo wolnego czasu macie, to pierdoły się do główek lęgną. Jakby w Warszawie spadła jedna bomba, skażoną miałbyś połowę Polski.

Tancred
Gość
Tancred

jakby skażona była połowa polszy to chociaż homo parad by nie było i luks

elchupamakabra
Gość
elchupamakabra

Szkoda slow aby dyskutowac z tak durnym stwierdzeniem jak twoje powyzsze, ”czlowiek”.

bkkkk
Gość
bkkkk

Ta. Ale do tego potrzebny jest narodowy rząd (a nie obcy namiestnicy), „zamknięte” granice, uzbrojony naród. No i jednak to nie za dobrze mieć wojnę tuż za granicą. No i jeszcze pokojowe i wojenne atomy w islamizowanych i rozbijanych krajach (ktoś przywołał przykład Francji). Ta. Myśl bogacenia się na osłabieniu… Czytaj więcej »

Karbulot
Użytkownik

@czlowiek Na sprzedaży broni? Polska? Zarobić? Bredzisz człowieku. A niby skąd mamy wziąć tę broń? Co im chcesz sprzedawać? Widły i noże firmy Gerlach? I jakie zbrojenie? Zachód jest zniewieściały, co najwyżej uzbroisz kolejnych muslimów. A podżeganie do wojny w krajach za miedzą to głupi pomysł. chcesz skończyć jak taki… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Karbulocie, nawet jeśli „gimbus”, to przynajmniej zajmuje się poważnymi sprawami, a nie „graniem w gry”, czy innym klikaniem w telefon:).