fot. pixabay.com

Stowarzyszenie „Tafel e.V.” zaopatrujące biednych w żywność, przestaje przyjmować nowych migrantów w Essen, ponieważ chcą w pierwszej kolejności pomagać seniorom i samotnym matkom.

Po fali uchodźców w 2015 r. mocno wzrosła liczba obcokrajowców, którzy regularnie korzystają z oferty stowarzyszenia „Tafel”. W placówce w Essen stanowią oni obecnie 75 procent wszystkich klientów.

Dlatego kierownictwo esseńskiej „Tafel” zdecydowało się na drastyczne rozwiązanie i przestało przyjmować migrantów jako nowych klientów. Jak tłumaczy przewodniczący zrzeszenia dachowego tych stowarzyszeń Joerg Sartor „pragniemy, by nadal przychodziły do nas niemieckie babcie”.

W jego opinii niemieckim seniorom czy samotnie wychowującym matkom coraz trudniej jest dopchać się do źródła gratisowej żywności.

Wzrost liczby obcokrajowców zaopatrujących się w żywność w esseńskim punkcie doprowadził do tego, że zaczęło ubywać w nim Niemców. Obecność mężczyzn mówiących w obcych językach zaczęła odstraszać głównie starsze osoby.

źródło: dw.com

34
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
16 Comment threads
18 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
Niki2InsRobklioes vel pislamistaChory świat Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o