Ksiądz Dariusz Oko wystąpił w poznańskiej parafii z wykładem pod hasłem „Islam jako zagrożenie dla Polski, Europy i chrześcijaństwa”. Podczas wykładu padły ostre słowa o islamie. Muzułmanie są oburzeni, imam napisze w tej sprawie do metropolity.

Ksiądz Dariusz Oko mówił o tym, jak w Państwie Islamskim sprzedawano kobiety jak bydło na targu. Wyjaśniał, że drogą islamu jest walka dopóki nie podbiją całego świata, mówił o korzeniach terroryzmu w Koranie.

Wspomniał o dziennikarzach, którzy w jego ocenie „wiedzę o islamie mają równą zeru albo prawie zeru, a jak mają, to kłamią, bo są opłacani”.

Duchowny przedstawił również zagadnienie religii pokoju. „Religia pokoju jest w tym sensie, że pokój jest tam gdzie wygrał islam”. To tzw. Dar al-Islam co oznacza dokładnie „dom islamu”. Natomiast Dar al-Harb to „dom wojny”, czyli tam gdzie nie panuje islam. Na naszym portalu poruszyliśmy ten temat w 2013 roku, jeśli ktoś chce pogłębić wiedzę, może przeczytać artykuł pod linkiem (TUTAJ).

Oczywiście sam wykład według imama Youssefa Chadida z Poznania to mowa nienawiści. Zamierza napisać w tej sprawie list do metropolity poznańskiego.

Na wykładzie księdza Oko było również kilku muzułmanów, którzy fragmenty nagrań przekazali lokalnym mediom. Jeden z nich skarżył się, że nie zdołał zadać żadnego pytania, ponieważ został zakrzyczany przez innych zgromadzonych w sali.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

61
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
39 Comment threads
22 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
45 Comment authors
SzaroburyTomaszSnake PlisskenaqwBea Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o