Lewica oskarża kolońską policję o rasizm po interwencjach w sylwestra

Szefowa Zielonych oskarżyła kolońską policję o rasizm. Szef policji przeprosił już za niefortunne sformułowanie „nafris“, którym funkcjonariusze określali w mediach społecznościowych agresywnych młodych Afrykańczyków.

Strategia przyjęta w tegoroczną noc sylwestrową przez policję w Kolonii spotkała się z ostrą krytyką. Szefowa partii Zielonych Simone Peter podała w wątpliwość, czy zastosowane metody są zgodne z prawem. Według niej zwiększenie liczby sił policyjnych pozwoliło wprawdzie na uniknięcie sytuacji takiej jak w sylwestra 2015, problematyczne jest jednak, kiedy „blisko tysiąc osób jest kontrolowanych i częściowo zatrzymanych tylko ze względu na swój wygląd”.

Podobnie wypowiedziała się organizacja obrony praw człowieka Amnesty International (AI). Według dotychczasowych informacji wiele wskazuje na to, że podejrzane osoby były kontrolowane tylko na podstawie ich wyglądu, co byłoby „klasycznym przypadkiem profilowania rasowego (racial profiling)” – stwierdziła AI.

Z ostrą krytyką spotkało się też posługiwanie się przez kolońską policję sformułowaniem „nafris”. Zdaniem Peter użycie przez organy państwowe takie jak policja uwłaczającego i dyskryminującego pojęcia wobec grupy osób jest „nie do zaakceptowania”.

Zarzut rasizmu odrzucił szef kolońskiej policji Jürgen Mathies. Przyznał natomiast, że nader niefortunne było posłużenie się pojęciem „nafris”. Jak wyjaśnił, było to robocze pojęcie określające „intensywnych sprawców o wyglądzie północnoafrykańskim”. Użycie go przez policję w mediach społecznościowych miało nastąpić „w ferworze walki”. „Nadzwyczaj ubolewam z tego powodu, niestety nie mogę tego już cofnąć” – powiedział Mathies.

Murem za kolońskimi funkcjonariuszami stoi związek zawodowy policji oraz przedstawiciele dziennikarzy. Faktem jest, że dzięki profesjonalnym poczynaniom służb udało się uniknąć negatywnych zjawisk w skali pamiętanej sprzed roku.

źródło: dw.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

57 komentarz do “Lewica oskarża kolońską policję o rasizm po interwencjach w sylwestra

   1. @888
    Może w Polsce bliski ale w Europie? Przecież ci współcześni Europejczycy (a może „europejczycy”… euro-pejczycy bo tylko zostały wydmuszki bez ducha) nawet jak ich się pozbędą to nie będą umieli samodzielnie myśleć. To i tak sobie kogoś tam, tarzając się w prochu i popiele, sprowadzą. Tym bardziej, że Bergoglio zaczyna robić za gównego lewaka. Właśnie na YT obejrzałem sobie wypowiedź ks. Tomasza Jochemczyka, w której mówi o tym, że tzw. „małżeństwa” homoseksualne we Włoszech zostały prawnie zaaprobowane dzięki Bergoglio, który stwierdził, że do polityki mieszać się nie będzie jak go zapytano w tej sprawie, co przechyliło szalę na korzyść „partnerów”. Dowcip polega na tym, że jednocześnie ten sam Bergoglio nazwał p. Trumpa „złym chrześcijaninem”. Zatem jak chodzi o walkę z postępem to Bergoglio się nie miesza ale jak już trzeba wypromować postęp to Bergoglio jest za jak najbardziej i wtedy „mieszanie się do polityki” jest OK a nawet bardziej.

    1. Ps
     Co do p. Trumpa to całkiem możliwe, iż chrześcijanin z niego to tylko w nazwie ale chodziło mi o to „mieszanie się do polityki”. Bo jeśli p. Trump „be” to p. Clinton „cacy” w tej konfiguracji.

    2. @lolo (który nie pisze)
     Stosowana przez polskich lewaków, i nie tylko, zasada, to jest taka typowa logika Kalego. Kiedy taki lewak Michnik i spółka działali w opozycji do ówczesnej władzy to nasz Kościół Katolicki jak najbardziej powinien zabierać wtedy głos w sprawach politycznych. Korzystano z opieki kościoła, księża katoliccy ryzykując swoją wolnością udzielali schronienia ukrywającym się działaczom opozycji i najważniejsza sprawa używali wypowiedzi naszego Papieża Jana Pawła II na tematy polityczne. Jak tylko ta banda dorwała się do władzy to drą mordy na cały świat że Kościół Katolicki powinien zająć się sprawami wiary a nie wtrącać się do POlityki. Przykładem jest jak najbardziej zamykanie ust polskim księżom patriotom. Nie będę podawał nazwisk żeby się nie powtarzać bo już niejednokrotnie wypowiadałem się o nich na tym forum. Pokazuje to w całej rozciągłości jak obłudne, perfidne i zakłamane jest lewactwo. Z tego co piszesz sprzymierzeńcem lewaków, takim o którym oni nigdy nie ośmielili się nawet marzyć jest obecny Bergoglio. Myślę że ten „papież” spadł lewakom z nieba a może raczej przybył z piekieł. I ostatnia sprawa czy myślałeś lolo o tym komu tak na prawdę zależało na zlikwidowaniu naszego Papieża 13 maja 1981 roku? Kto ze śmierci tego Wielkiego Polaka odniósłby największe korzyści? (znowu ten trzynasty. Dzień który można nazwać najbardziej pechowym dniem dla nas Polaków)

     1. @888
      1) Lewactwo uważa, że się im należy i to jest psi obowiązek nimi się opiekować. Żadnej wdzięczności. Zresztą sam naczelny uwiarygadniał się chadzając „pod rękę” z ks. Jerzym. Poza tym jaka to opozycja jak se w pierdlu mogli robić doktoraty a promotorzy mogli ich odwiedzać? Prawdziwa opozycja dostawała pałami na ścieżkach zdrowia. A Jan Paweł II był tak znienawidzony, że na końcu pomogli mu skrócić Pontyfikat.

      2) Co do Bergoglio to na pewno „z piekieł”, tzn. prowadzony jest przez szatana. Nie jako zwykłe kuszenie ale ścisła współpraca. Oczywiście nie od razu „Kraków zbudowano” więc uwidacznia się to stopniowo, ale konsekwentnie. Zapewne należy się spodziewać jakichś „cudów” na potwierdzenie, że jego misja „pochodzi od Boga”. I będzie, że „wdzięk się rozlał na jego wargach” co świetnie było widać w ostatnim przemówieniu na Święto Matki Bożej Rodzicielki. 7x powtórzył słowo „czułość” co to ma zastąpić miłość i prawdę. Takie hipnotyzowanie słuchaczy. A poza tym ekologia, ubodzy w pieniądzach, taki duchowy materializm (ha, ha, ha…), taka teologia wyzwolenia soft… No to nie pozostaje mi nic innego tylko cule Cię pożegnać. Jeszcze bez języczka ale wiesz „postęp” prze pełną parą, więc przygotuj się.

 1. Zawsze powtarzam i będę powtarzał: nie pastowańcy są naszym zagrożeniem, prawdziwym zagrożeniem które doprowadzi do krwawej wojny są lewacy. Póki z nimi nie zrobimy porządku próżne nasze wysiłki w walce z islamistami. To byłoby w skrócie tyle.

  1. Zgadzam sie z toba na 100%. Jesli zly pies, trenowany do bycia agresywnym kogos pogryzie, to kto jest winny i kto za to odpowiada? Pies czy wlasciciel, ktory go wypuscil na ulice? Od dawien dawna lewactwo to zbrodniarze i niszczyciele cywilizacji.

  1. Dokladnie. „Kultura przepraszania” oraz poprawnosc polityczna, aby czasem kogos nie urazic, to dwie najwieksze slabosci aktualnego systemu. Kiedys policjant nie musial przepraszac za wykonywanie swojej pracy

  1. @gieno
   Ale miejmy nadzieję ze już niedługo. Pogonimy to lewactwo że śladu po nich nie zostanie. Ja osobiście czekam tylko kiedy pastowńcy użyją na Zachodzie Europy broni chemicznej. Jest to jedna z przepowiedni dotycząca 2017 roku. Jak użyją tej broni to się wtedy zacznie… a skończy się lewactwo i islamizacja za jednym zamachem.

   1. Gonic kurwy i zlodziei – swiete slowa Marszalka Pilsutskiego. Gonic peowcow, komuchow, nowoczesnych debili od Rysia niedojeba i pederastow. Czy nie powinno byc normalnie??? Czy ludzkosc na to nie zasluguje??? Przeciez lewactwo to sa calkowite zjeby.

   2. Gonic qrvy i zlodziei – swiete slowa Marszalka Pilsutskiego. Gonic peowcow, komuchow, nowoczesnych debili od Rysia niedojeba i pederastow. Czy nie powinno byc normalnie??? Czy ludzkosc na to nie zasluguje??? Przeciez lewactwo to sa calkowite zyeby.

   3. 888.. ale powiem tak z sarkazmem
    ,a jak po takim chemicznym zamachu lewactwo powie: przeciez nie wszyscy tacy sa, nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka,nie badzmy rasistami,sa kredki…..juz wsxystko mozliwe jest

 2. Wedlug tego durnego myslenia, w trosce o rownouprawnienie jesli poszukiwany przestepca jest arabem lub murzynem wyznajacym islam , to policja powinna legitymowac bialych chrzescijan. W ten sposob lewacy szukac beda terrorystow do usranej smierci.

  1. @ZZZZZZZZZZZZZZZZZ
   Jak „do usranej smierci”? Wczoraj dałem link do omówienia na PCh24 artykułu z „GW”. No to nie powinnaś mieć problemu ze zrozumieniem, że terrorystą są wredni biali chrześcijanie a właściwie katolicy a już właściwie, właściwie Polacy. Czyż narracja niemieckich postępowych mediów nie robiła z Polaka zamachowca? „Zrobiliśmy” obozy zagłady to co kto nam zabroni być terrorystami? Mamy to we krwi, wyssaliśmy antysemityzm z mlekiem matki (Icchak Szamir), a jak antysemityzm to w ogóle rasizm i ksenofobię. Przyzwyczajaj się, bo rządy tego lewactwa jeszcze trochę trwać będą. I na pewno nabiorą intensywności.

 3. Podsyłam link do moderacji prośba o szybkie przepchnięcie go.

  Podsyłam wam w linku jak bardzo wyprane są z tożsamości narodowej oraz wszelkich większych wartości lewacy i współpracujące z nimi środowiska, zwłaszcza końcówka (od 1:35) … Masakra co ci ludzie sobą reprezentują, człowiek bez wartości, ani grama inteligencji, łykający propagandę takich ludzi potrzebuje NWO i lewactwo żeby cokolwiek ugrać, w ogóle te środowiska łatwo manipulować. Tacy ludzie też często i gęsto wspierają KOD i antyPolską opozycję.

  https://www.youtube.com/watch?v=Tcw26csz2HI

   1. Obawiam się że to niestety rzeczywistość … Jak byś zobaczył co wypisuje współczesna młodzież na stronie solidarność z muzułmanami w ełku to masakra. Uważają, że Polska to sztuczny kraj który nie powinien istnieć a żołnierze wyklęci i powstańcy to terroryści… Propaganda pierze mózgi i to mocno.

 4. Kiedyś przyjdzie taki czas gdzie lewactwo i politycy będą za to wieszani za wprowadzenie tych dzikusów do europy, którzy zniszczyli kraj i innym życie. smile

  PS. To nie jest mowa nienawiści to jest fakt i taka przyszłość was spotka. smile

  Prawda jest taka ze to jest celowo zrobione przez światowy rząd i syjonistów, którz chcą rozpalić III WŚ dzięki temu i historia się powtarza…

  „Trzecia Wojna Światowa musi się rozpocząć od przewagi różnic spowodowanych przez agentury Illuminati pomiędzy politycznymi Syjonistami oraz liderami Świata Islamu. Owa wojna musi być prowadzona w taki sposób, ze Islam (Islamski Świat Arabski) oraz polityczny Syjonizm (Państwo Izrael) wzajemnie się zniszczą.
  W tym samym czasie inne państwa, ponownie podzielone w tej kwestii będą powstrzymywane do punktu kompletnego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego oraz ekonomicznego.
  Wypuścimy Nihilistów oraz ateistów oraz sprowokujemy niezwykły socjalny kataklizm, który w całym tym horrorze wykaże jasno i dobitnie narodom efekty absolutnego ateizmu, pochodzenie zdziczenia i najbardziej krwawe orgie.
  Wtedy na każdym miejscu, wszędzie, obywatele, zmuszeni do własnej obrony przed mniejszościami etnicznymi i rewolucjonistami, będą eksterminować owych niszczycieli cywilizacji a masy pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa, którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo bez kompasu oraz kierunku, pożądających ideałów ale bez wiedzy, gdzie umieścić swoje oddanie i adorację, otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucyfera, wystawionej w końcu na publiczny widok.
  To wyjawienie spowoduje w rezultacie generalny reakcyjny ruch, po którym nastąpi zniszczenie chrześcijaństwa oraz ateizmu, obydwu zwyciężonych oraz zniszczonych w tym samym czasie.”

  1. „Elity” ewakuuja sie do Ameryki Poludniowej, Nowej Zelandii i na Hawaje. Swiatowy biznes juz od lat zalicza Europe, Afryke i bliski Wschod (z anglosaskiego punktu widzenia „srodkowy Wschod”, „middle East”) do jednego regionu EMEA. Swiatowy biznes dziala z wyprzedzeniem i w sposob strategiczny. Najwyrazniej los Europy zostal postanowiony i przypieczetowany, a w dzisiejszych czasach i przy dzisiejszej technice odpowiedzialnym sprawcom raczej na pewno uda sie bezpiecznie opuscic skazana na zaglade Europe gdy przyjdzie na to czas.

 5. …a ja podaje w wątpliwość zastosowanie przymusu przyjmowania najeźdźców, bez demokratycznego głosowania narodu. Czy to zgodne z prawem? W prawdzie problematyczne jest, kiedy ginie tysiące Europejczyków ze wzg. na rasę, a ona o problematycznym kontrolowaniu. Błazenada

 6. Poziom zidiocenia na zachodzie osiąga szczyty – przecież wiadomo ,że policja musi się skupić na osobach ,grupach typowanych na potencjalnych sprawców – na tym polega prewencja … Wg lewackiego bełkotu jeśli wiadomo,że rok temu problemy sprawiali muzole ,to w roku bieżącym trzeba przetrzepać Chińczyków …

  Zgadzam się w pełni z przedmówcami ,że gorsi od muzułmanów są ich zwolennicy …

 7. Szefowa zielonych powinna zostac odeslana na przymusowe prace spoleczne w obozach dla tzw uchodzcow wojennych albo od razu do jakiegos kraju muzulmanskiego do typowej muzulmanskiej rodziny ,tak na 2-3 miesiace, ciekaw jestem jak zmieniliby sie jej poglady po powrocie o ile wrocilaby żywa ….

 8. Szwindel stulecia! W 1900 r. chrześcijanie stanowili 20 proc. ludności Bliskiego Wschodu. Dziś to 2 proc. W Palestynie od powstania Izraela ich liczba zmniejszyła się o połowę. Można więc śmiało założyć, że za lat kilkadziesiąt żadnego chrześcijanina. Przykładem może być też Irak, w którym dzisiaj prawie nie ma wyznawców Chrystusa. A wszystko to dzięki trosce amerykańskich trockistów o stan demokracji w Babilonie. Chrześcijanie zostali zdradzeni. Zachód wydał ich na łup islamskich oprawców i z masochistyczną satysfakcją przygląda się, jak dżihadyści obcinają im głowy. „http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/69779-szwindel-stulecia-dlaczego-w-pierwszej-kolejnosci-za-muzulmanami-sa-michnik-smolar-i-gross”

  Zacznijmy wymagać od naszych posłów , senatorów ustawowej delegalizacji i scigania z litery prawa każdej wiary która każe zabijać ludzi . Do tego każdy uchodzca co się u nas rejestruje (a prędzej czy później nam ich wcisną) ma mieć obowiązek pracy za rzecz społeczeństwa np . odśnieżanie chodników , oczyszczanie rowów , sprzątanie parków , klombów itp. niech wiedzą ze nie ma nic za darmo .

 9. Partie zielonych w Niemczech prowadzi z pochodzenia Turek, Cem Özdemir. Zapewne broni swych islamskich braci. Tak na marginesie. Jak ladnie Niemcy o szczegoly dbaja. Partie symbolizuje kolor zielony, bedacy rowniez kolorem islamu, a szef partii to turas. Zapewne totalny zbieg okolicznosci, a nie zamierzone i celowe pranie mozgu obywatelom smile

 10. Zieloni chcą też zniszczenia instalacji do ewentualnej utylizacji pastowanych. W Polsce instalacje znajdują się w Turoszowie, Dolnej Odrze, Kozienicach, Bełchatowie, w okolicach Konina i w paru innych miejscach.

 11. To dowód na to że lewactwo z założenia jest antypaństwowe,antynarodowe i nie dba o własnych obywateli. Powinno być zdelegalizowane i tępione jak szczury. Zaprzeczanie istnienia narodów ,ras oraz płci to próba wyrobienia nowej ,posłusznej,bezwolnej ,sterowalnej masy.

 12. racja. powinni przede wszystkim przeszukiwać młode, białe kobiety. to nie tylko byłoby sprawiedliwe, ale również pomogłoby wykryć posiadaczki gazu pieprzowego i innych narzędzi służących utrudnianiu procesu ubogacenia.

 13. ( Czujni gotowi zwarci ) – Tak właśnie sobie myślałem czy aby czułe wojtki zieloni nie obruszą sie na fakt zmasowanego trzepania pastowanych . No i masz babo placek . A z drugiej strony to o co oni sie obrażają i podnoszą głos – o to , że to nie są dowody tożsamości , a plastikowe karty domniemalności wydane na podstawie zmyślonych bajek ? Cyrk w cyrku .

  1. Pytanie czy to rdzenni Kanadyjczycy czy tylko obywatelstwo. Bo w pierwszym przypadku przypominałoby to wiejską zabawę. I zapewne facet nie chciał zabić ale po pijaku bywa różnie. Znałem jednego Ukraińca – już nie żyje – który zabił Polaka ale to był wypadek o tyle, że go pchnął a Polak wyrżną głową o kant jakiego betonu. Poszło o kobietę. Być może przy alkoholu bo wypić lubił i to nie mało. Charakter ogólnie niepiękny. Ale w tym wypadku zabicie było bez premedytacji. Natomiast muzułmanie mają w swój światopogląd wpisane, że rżnąć niewiernych. Z tym co się zdarzyło w Ełku to problem jest nie tyle, że Polak został zabity. Nawet nie to, że reakcja była niewspółmierna do zagrożenia ale to, że muzułmanie myślą, że to ich ziemia i mogą robić co się im żywnie podoba. Tak to wygląda już w Europie. Oczywiście nie umniejszam tragedii, ale jej rdzeń tkwi w myśleniu „uchodźców” o ich wyjątkowości jako muzułmanów. Czysty Talmud tylko po islamsku.

 14. 80% Niemców opowiada się za zachowaniem się policji. Niech zasrana lewica dalej tak pyskuje. Dzięki temu AfD zbiera coraz więcej głosów. Szczególnie ze w ramach łaczenia rodzin do Niemiec ma przybyc dodatkowe pół miliona muzułmanów.

 15. …moja propozycja do Redakcji: proponuję używać zwrotu „marksiści” zamiast „lewica”…marksiści oraz marksizm jest terminem określającym dokładnie a przede wszystkim prawdziwie obecnie obowiązującą doktrynę w kręgach t.zw. lewackich…jednocześnie portal ndie.pl jako chyba jedyny w Europie zacznie nazywać sprawę po imieniu nie narażając się jednocześnie na słowa potępienia oraz wniosków prokuratorskich ze strony marksistów a.k.a. lewactwa…osobiście uważam, że istnieje pewna, acz subtelna różnica między polityczną lewicą a lewactwem…zainteresowanych odsyłam na wykłady prof. Krzysztofa Karonia na kanale YT po wpisaniu „Historia marksizmu” w wyszukiwarce…

 16. Niemcy: Imigrant zabił chłopca kopnięciem w głowę. Teraz został uniewinniony…
  Sprawa brutalnego zabójstwa 17-letniego chłopca, które miało miejsce w maju br. w Bonn, wstrząsnęła całym krajem. Rodzina ofiary jednak nie doczeka się sprawiedliwości. 20-letni imigrant, który silnym kopnięciem w głowę nieprzytomnego nastolatka spow…

  To w niemczech można legalnie zabijać, wystarczy być tz. „uchodźcą”?
  Wspaniały kraj i obywatele tacy tolerancyjni.

  I jaki będzie wyrok za morderstwo w w Ełku…

  Zacznijmy wymagać od Polityków , posłów , senatorów – ochrony naszej ojczyzny.

  Do cudzoziemców: „Muszą się nauczyć, że nie są u siebie”…

  Źródło: „http://www.prawdaobiektywna.pl/swiat/niemcy-imigrant-zabil-chlopca-kopnieciem-w-glow-teraz-zostal-uniewinniony-660.html”

 17. Proponuję niemieckim lewakom zrobić kwestę narodową i pokupować „uchodźcom” garnitury oraz krawaty. Może gdy Książęta Orientu zaczną wyglądać jak kulturalni Europejczycy, to również ich maniery wobec kobiet nabiorą większej ogłady.
  A nie… moment.
  Wystarczy spojrzeć na przeciętnego wyborcę Zielonych. Dready, kozia broda, wojskowa kurtka mudżahedina i obowiązkowo łeb przepalony marychą.
  Oni również nijak nie wyglądają na Europejczyków. Kosmopolityzm nie mylić z Konstantynopolem (Obecnie Stambuł)
  Już wiadomo jak terroryści ukrywają się pośród społeczeństwa przed i po zamachach.

 18. TERAZ CI BIEDNI CHŁOPCY POWINNI DOSTAĆ ODSZKODOWANIA ZA STRATY EMOCJONALNE I FRUSTRACJĘ Z POWODU ,,PILNOWANIA,, ICH W SYLWESTRA.A POLICJANCI DO PAKI !!!Niemcy niedługo sami pozamykają się w więzienia!!!!!!!!!

 19. Określić tą partię Partią Samobójców, jako groźną dla społeczeństw Europy i dla siebie samych! Przecież to nie jest normalne! Ci ludzie mają zlasowany mózg do potęgi…Co ja gadam? Jaki mózg? Oni mają coś takiego?

Dodaj komentarz