Wciąż jeszcze, wg szacunków organizacji „Open Doors”, około 100 mln. chrześcijan w ponad 50-ciu krajach jest prześladowanych. Najbardziej cierpią w północnej Korei, Somalii, Syrii, Iraku, Afganistanie i Arabii Saudyjskiej (zobacz mapę). Wszędzie tam gdzie Islam jest religia państwową, chrześcijanie mają duże problemy. Również tam gdzie dogmatyczne reżimy rządzą –jak na przykład w Korei Północnej.

 (Kliknij na mapę aby powiększyć)

Dlaczego tak jest?

„Chrześcijanie wierzą otwarcie, a nie w tajemnicy, próbują coś wnieść do społeczeństwa, w którym żyją.” Powiedział Wolfgang Baake, przedstawiciel Niemieckiego Aliansu Ewangelickiego w Bundestagu. „Dla jednych jest to konkurencja, dla innych czysta opozycja. Islam nie może zaakceptować Jezusa jako Syna Bożego. To nie pasuje do obrazu tej wiary.”, powiedział Baake dla BILD.

Poza tym pokojowa miłość chrześcijaństwa może być prowokacja dla wielu, objaśniał ekspert: „Kto nastawia lewy policzek, tego w tych krajach bije się tez w prawy.” Poza tym misjonarski zapal wielu chrześcijan budzi strach wśród wielu dyktatorów.

Co można zrobić przeciwko tej nienawiści?

„Nie możemy przemilczać prześladowań chrześcijan.” Powiedział Wolfgang Baake i zażądał tak wiele otwartości i przejrzystości w tym temacie, jak to tylko możliwe. Zażądał wywierania presji na polityków, żeby ci podczas wyjazdów i rozmów z politykami z krajów prześladujących chrześcijan wywierali dalszy nacisk. Baake uważa również, ze „oba główne kościoły w Niemczech za mało nagłaśniają ten fenomen”.

Co możemy zrobić przeciwko Sudańskiemu wyrokowi?

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu Meriam Jahia Ibrahim Ischag została skazana na karę śmierci, ponieważ wierzyła w Jezusa – taki wyrok wydali sędziowie islamscy w Sudanie.

Eksperci twierdza, ze nacisk społeczny jest jedynym co pomoże. Politycy muszą tym krajom, które są również członkami ONZ, jasno powiedzieć, że tak nie można. Niemcy zaczęły swoja współpracę rozwojową z Sudanem już we wczesnych latach 90-tych. Podstawą była katastrofalna sytuacja w dziedzinie przestrzegania praw człowieka. Sam sudański prezydent Bashir został z powodu łamania tych praw pozwany przed międzynarodowy sąd karny w Hadze.

We wspólnym oświadczeniu ambasadorowie USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i Holandii zaapelowali do rządu Sudanu, żeby ten respektował „prawo do wolności religijnej, w tym również prawo do zmiany wyznania”.
Aiman Mazyek, przewodniczący centralnej rady muzułmanów powiedział dla BILD: „Rząd federalny powinien wywrzeć skuteczny nacisk na rząd Sudanu, aby ten wyrok nie został wykonany. Ten przypadek i sadownictwo wydaje mi się bardzo zagmatwany.”

Czym właściwie są prześladowania chrześcijan?

Według organizacji „Open Doors” prześladowania chrześcijan zaczynają się nie wtedy, kiedy ludzie są wiezieni, okaleczani, torturowani czy zabijani z powodu swojej wiary. Prześladowania oznaczają tez, ze ludzie trąca swoja prace z powodu wiary, dzieci otrzymują gorsze wykształcenie albo muszą zostawać w domu.

Prześladowania – Trzy okrutne przypadki

Syria –przypadek Françoisa Murada († 49): Został zamordowany bo był biskupem! Islamscy rebelianci zamordowali tego syryjskiego księdza przed rokiem w prowincji Latakia. Wdarli się na teren kościoła i ścieli mu głowę nożem kuchennym. Inne źródła podaja, ze Murad wspólnie z innymi księżmi został w swoim kościele rozstrzelany.

Pakistan –przypadek Asia Bibi (47): Chrześcijanka siedzi od lat w wiezieniu. W 2010 została skazana na śmierć, jako powód podano bluźnierstwo. Miała obrazić proroka Mahometa podczas kłótni z grupa kobiet. To znaczy, Asia Bibi przyniosła wodę dla grupy pracownic. Te jednak uznały, ze jej nie wypija, jeżeli Asia nie przyzna się do Islamu. Chrześcijanka miała rzekomo odpowiedzieć, ze prawdziwym prorokiem nie jest Mahomet tylko Jezus. Tą wersje odrzuca jednak Asia Bibi. Jej rodzina musiała zapaść się pod ziemie z powodu obaw o swoje życie. Z kolei dwóch polityków, którzy o jej wolność walczyli, zostało zamordowanych.

Korea Północna –przypadek Hea Woo: „Open Doors” opowiada smutna historie Koreanki z północy, która z powodu swojej wiary została zesłana do kolonii karnej. „Pozostałam mu wierna i Bóg pomógł mi przeżyć”, powiedziała po swoim zwolnieniu. „Podarował mi odwagę, żebym innym więźniom o nim opowiadała.”, tyle Hea Woo. W wiezieniu spotykała się potajemnie z innymi chrześcijanami w toalecie, żeby celebrować msze świętą. Wersety biblii, które znała na pamięć, opowiadała innym.

na podstawie: bild.de

9
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
masapiotr444taaA?Olivd3z3rt3r Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Observer
Gość
Observer

Przez lewacką politykę doszło do tego, że ochrania się i chołubi wyznawców zboczonej sekty, a Chrześcijan się nienawidzi, traktuje jak zabobonnych i ciemnych oszołomów i obwinia o całe zło tego świata. Cóż, Chrześcijanie promują rodzinę a są przeciw zboczeniom, gender i innym nonsensom pchającym Europejską Cywilizację ku przepaści, a ciapaci… Czytaj więcej »

d3z3rt3r
Gość
d3z3rt3r

To co napisałeś to czysta prawda, w pełni podzielam Twoje zdanie.

mac363
Gość
mac363

Podpisuję się pod powyższym obiema rękami. Sama prawda.

wqrviony ziomo
Gość
wqrviony ziomo

140 tys. polubien na facebooku…to mi sie podoba smile

kefirek6am
Gość
kefirek6am

już jest 141 tys grin

Oliv
Gość
Oliv

Cofamy się ze swoją wielką cywilizacją o 2000 lat. Brawo, muslimy.

piotr.k444
Gość

Tyle milionów chrześcijan jest prześladowanych przez muzułmanów,wielu z nich traci życie i wielu ucieka ze swoich miejsc zamieszkania!!!Czy nie byłoby prostsze zacząć ich przyjmować a psom mahometa kazać wracać tam gdzie ich miejsce!!!Naiwne?!?Może,ale rozwiązało by to wiele spraw,podobnie jak program”ropa za żywność”Dla wszystkich muzułmanów!!!Musieliby z nami handlować ropą,żeby przeżyć!!!

taaA?
Gość
taaA?

ta?