,,Marsz, marsz uchodźcy, z ziemi włoskiej do Polski”. Lewicowy publicysta skazany za znieważenie hymnu

Jaś Kapela, lewicowy publicysta „Krytyki Politycznej” przerobił hymn narodowy w taki sposób, aby nawiązywał do przyjmowania uchodźców przez Polskę. Sąd uznał, że Kapela znieważył hymn. Musi teraz zapłacić grzywnę.

„Marsz, marsz uchodźcy, z ziemi włoskiej do Polski, za naszym przewodem łączcie się z narodem” – śpiewał lewicowy publicysta wraz z grupą osób.

Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Wołominie ze środy 12 kwietnia, Kapela musi zapłacić tysiąc złotych grzywny oraz pokryje koszty sądowe, gdyż w materiale z lipca roku 2015 naruszył przepisy ustawy o godle, barwach i hymnie.

„Skazywanie poetów za twórczość literacką jest absurdalne. Tak się działo chyba tylko w reżimach totalitarnych czy monarchiach absolutnych” – komentuje wyrok Jaś Kapela w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Kapela chce odwołać się od wyroku.

Warto przypomnieć, że Jaś Kapela w 2014r. doniósł do prokuratury na nasz portal ndie.pl ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 256 §, który mówi o propagowaniu faszyzmu i nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych. Wówczas mieszkanie redaktora naczelnego zostało przeszukane, a telefon i komputer został zarekwirowany na kilka dobrych miesięcy, nie doszukano się przestępstwa i sprawa została umorzona.

78 komentarz do “,,Marsz, marsz uchodźcy, z ziemi włoskiej do Polski”. Lewicowy publicysta skazany za znieważenie hymnu

 1. Tylko tysiąc? Nasz hymn jest jednym z najważniejszych symboli narodowych, powinien być broniony znacznie wyższymi karami. Mam nadzieję, że to precedens i że z czasem kary za tego typu działania będą wyższe.

  1. Krytyka Polityczna i wszystko jasne. Jakieś póltora roku temu ich naczelny, niejaki Sierakowski, przeprowadził skandaliczny wywiad z Zygmuntem Baumanem.
   Oto krótki fragment:
   Sławomir Sierakowski: Czy zamachy w Brukseli są dowodem na słabość Zachodu i rosnącą siłę islamskiego terroryzmu? Czy też należy się do nich po prostu przyzwyczaić, bo stały się nieodłączną częścią ponowoczesnego krajobrazu i w gruncie rzeczy jest w nich więcej z telewizyjnego horroru niż masowego zagrożenia?

   Prof. Zygmunt Bauman: Wypadałoby się przyzwyczaić. Szeroko odnotowane zjawisko zwane w angielszczyźnie „copycat” [naśladowca, imitator – przyp. red.] i w tym przypadku zadziała. Silnik napędzający kopiowanie zachowań wygasa w miarę, gdy reakcje na dany typ poczynań przenoszą się z obszaru wypadków nadzwyczajnych do dziedziny rutyny. Tracą po drodze swą moc szokowania i budzą reakcje coraz mniej intensywne, a więc i efekty coraz mniej zyskowne.”

   Krótko mówiąc mordowanie ludzi na ulicach europejskich miast nie dzieje się naprawdę, to tylko horror telewizyjny, zagrozenie nie jest realne. Może wszyscy uczestniczymy w jednym wielkim Truman show?

   Skoro, zdaniem czosnkowych z krytyki politycznej mamy się do zamachów po prostu przyzwyczaić, to tym bardziej bezczeszczenie polskiego hymnu przez tych ludzi nie dziwi.

  2. Ten pajac teraz żali się w Gównie Wyborczym, że karzą go za twórczość literacką i że tak postępowano w państwach totalitarnych …. Widać lewactwo wszędzie i w każdej formie ma podobną logikę, obrażać wszystko i wszystkich ale jak ich skarzesz to jęczą. A jak tkniesz ich ulubieńców, żydów i muslimów to o wiele surowszą karę wymierzają. W ogóle kto to pomyślał, żeby wykorzystywać hymn do celów politycznych? I ciekawe, że każden jeden lewak nienawidzi chrześcijaństwa, kocha islam i żydów oraz nienawidzi państw narodowych. Poczytajcie sobie manifest Spinellego kropka w kropkę UE.

  1. Oprócz wielotysięcznej grzywny powinien lewacki cwel posiedzieć z rok. Już by go współwięźniowie naprostowali zboka. To wyjątkowa szuja i odrażająca kreatura. Już parę razy dostał wprdol od porządnych ludzi i chwalił się swoim rozbitym ryjem na internecie. Takie śmiecie zasługują na porządny oklep i odczuwalny cios po kieszeni. Znieważając hymn znieważa każdego Polaka, a zapraszając dzikich naraża nasze życie. Lewacki parszywy insekt

 2. Ten wyrok dla tego Jasia „Degenerata” Kapeli, to jakiś żart, poprzez który może czuć się bezkarny, bo to żadna kara. „Skazywanie poetów za twórczość literacką jest absurdalne. Tak się działo chyba tylko w reżimach totalitarnych czy monarchiach absolutnych”. Janie, nie jesteś żadnym poetą, nie jesteś nawet wierszokletą. Jesteś marną marnością w lewackiej gangrenie. Reżim totalitarny zaczyna się tworzyć na zachodzie, gdzie to Państwo zaczyna przejmować całkowitą kontrolę nad społeczeństwem.

  1. Nie przesadzaj…. Moim zdaniem ten wyrok to sukces na skale europejską , bo przecież on tylko pozamieniał parę wyrazów . Za PO nic by mu nie zrobili kompletnie nic . Niestety ale jasio jest poetą bo to nie czasy Szymborskiej czy Słowackiego, mamy XXI wiek , epokę lewicowego debilizmu i jasio jest poetą czy tam artystą na miarę naszych czasów (:

  2. @AntyHegemon
   Nawet nie będę tego komentował. Szkoda czasu. Facet musi wyrobić pensum więc nie ma co strzępić klawiatury. Ale mam tu to co napisał dr. Jaśkowski odnośnie tego ataku sarinem:
   „Każdy jako tako myślący człowiek oglądając zdjęcia, oficjalne, prasowe, pokazujące ratowników rzekomo pomagających ludziom poszkodowanym przez ten „sarin” dostrzeże, że ratownicy nie mają masek p.gaz. oraz na rękach nie mają rękawic, ani ubrań ochronnych. W tej sytuacji są tak samo bezbronni, jak ofiary leżące na ziemi. Innymi słowy, gdyby to naprawdę był atak sarinem, ratownicy musieliby umrzeć wraz ze swoimi podopiecznymi. A zdjęcia pokazują żywych ratowników. Cała więc gadka o ataku sarinem jest wymysłem użytecznych idiotów z mass mediów, nie znających zupełnie realiów gazów bojowych. Ale posiadając monopol nad niemieckimi gazetami wydawanymi w Polsce, nie stanowi problemu takie oszukiwanie. Ale ta fałszywa flaga pozwoliła na wystrzelenie 69 rakiet o wartości ponad miliona dolarów każda. Czyli, chłopcy z USA zabawili się kosztem 300 milionów złotych podatnika.”
   (fragment z: „Eksperymenty medyczne na polskich dzieciach! Ogłupianie nie tylko pediatrów.”)
   http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20004&Itemid=119

  3. @AntyHegemon Dobrze, że w ogóle sąd go wziął za dupę ale to wszystko nadal są półśrodki. Jest czas wojny, inwazja trwa a takie pajace są wrogami narodu i cywilizacji. Prawa obywatelskie muszą zostać ograniczone a tacy zdrajcy powinni być zamykani w nowej Berezie Kartuskiej albo pozbawiani obywatelstwa i wydalani z kraju, z kompletnym olaniem spedalonych norm międzynarodowych. W którymś momencie nie będziemy mieli wyboru. Albo pójdziemy na ostro z żydolewactwem albo oni doprowadzą do „ubogacenia” nas hordami kolorowych i splugawienia naszej ziemi, za którą nasi przodkowie przelewali krew.

 3. To zly pomysl, sadze ze lepszym byloby odeslanie go na „warsztaty” z obsługi nachodzcy do jednego z obozów na miesiąc/dwa aby zapoznal sie lepiej z przedstawicielami ideologii ktora tu promuje …

 4. Nie pojmuję tych wszystkich aktywistów. Chcę powędkować jadę nad jezioro, chcę pozbierać grzybków, idę do lasu, nie żądam aby ryby przyszły do mnie (lub jezioro), nie oczekuję, że grzyby ktoś mi przyniesie (lub las się zlituje i mi je przed domem w magiczny sposób sprezentuje) ani tym bardziej nie zmuszam mojej żony, dzieci, sąsiada i wszystkich innych w bliższej i dalszej okolicy aby szli ze mną. A zatem jeśli jaś głupola chce uchodźców, niech spier…dala tam gdzie oni siedzą i nie zmusza innych aby jego chore chęci dzielili. Co do hymnu, sąd powinien dać wyraźny sygnał i przywalić maksymalny dostępny wymiar kary ( KK art.137 par.1) i posadzić trefnisia na rok pierdla dobierając na współwięźniów najgorszych zakapiorów. Tam poznałby wszystkie kolory sztuki, doznał wewnętrznych objawień artystycznych , które wypełniłyby jego odbyt sztuką aż po przełyk, poznałby różne smaki, doświadczył tego co chce zafundować rodakom, może takie doświadczenie miałoby walor edukacyjny.
  Tak, tak, wiem nadzieja matką itd….ale przecież każda matka kocha swoje dzieci, a pomarzyć można.

  1. @lupus-canis
   Na samym końcu w komentarzach do artykułu ndie:
   „Duńczycy rozważają kontrole na granicy ze Szwecją. Chodzi o imigrantów”
   przeczytałam dwa Twoje świetne wpisy. Może powtórzyłbyś je bo naprawdę są ciekawe a tam gdzie są to prawie nikt już ich nie czyta. Pozdrawiam
   grin grin grin mrgreen mrgreen mrgreen

  2. Wiesz co, nie wiem czy to nie jest przypadkiem ten rodzaj czlowieka ktory bloguje za pieniadze dal jakiejs znanej marki, wiesz, sponsorowana gadka, sa ludzie ktorzy za pieniadze zrobia wszystko i nie ma dla nich zadnych wartosci. Mimo tego ze w moim zyciu pieniadze tez nie sa bez znaczenia bo prowadze firme to jedna na pierwszym planie jest 1 – rodzina. 2- ojczyzna – 3. reszta

   1. Tacy ludzie ktorzy swiadomie promuja islamska ideologie w naszym kraju powinni byc wpisywani na specjalna liste nie wymazywalna. Poniewaz ludzie ci dopuszczaja sie swiadomie zbrodniczych dzialan przeciwko ludzkosci. Dla mnie promowanie ideologii islamskiej nie rozni sie niczym od promowania ideologii nazistowskiej. Chcialbym dozyc czasow w ktorych ludzie ktorzy doprowadzili do zaistnialego stanu rzeczy zostana skazani tj wszyscy zbrodniarze z czasow II wojny swiatowej w Norymberdze, ba, chcialbym zeby ci zbrodniarze byli scigani po kres swoich dni tj dzis sa scigani przez MOSAD ostatni zbrodniarze faszystowscy. To czego dopuszcza sie lewactwo to zbrodnia na o wiele wieksza skale niz zbrodnia faszystowska, tamci to byli ideowcy (w wiekszosci) , lewaki to sa sprzedajne kurwy ktore za pieniadze pozwola muzulmanskiemu najezdzcy poderznac gardlo swoim dzieciom. To ludzie dla ktorych nie ma zadnych wartosci poza wartoscia pieniadza …..

   2. @J III Sobieski, sam sobie odpowiedziałeś, pieniądze nie są bez znaczenia, tylko popatrz na swoje priorytety i ich kolejność, rodzina, ojczyzna, reszta. Pieniądze są istotne o ile są środkiem do realizacji celu, a nie celem samym w sobie. A co taki szmaciarz ma za cel w życiu, robienie z siebie pośmiewiska dla gawiedzi? Kim toto jest, mężczyzną? Polakiem? ojcem? nie to zwykły szmaciarz i jako taki powinien być traktowany. Jaka to znana postać? chyba tylko dla ćwoków, dla których tefałeny, onety, polsaty i inne mainstreamowe ścieki są krynicą wiedzy o świecie. Wiele osób chce być na siłę „nowoczesnych”, tylko ja nie widzę w tym celu i sensu, no ale stary już jestem, moja żona próbuje mnie odrobinę zmodernizować, ale niestety posiadam feler genetyczny i „nowoczesne” ubranka na mnie „nie leżą”. A co do jasia przygłupa, to mam nadzieję, że sąd wyższej instancji po odwołaniu dowali jednak wyrok z najwyższej półki (ze wszystkimi wskazaniami z wpisu powyżej), jakby co deklaruję chęć bycia oskarżycielem posiłkowym, całkowicie gratis, w ramach moich dobrze pojętych obowiązków obywatelskich.

 5. W sumie nie to mnie nawet zniesmacza, że ta fujara sprofanowała hymn Polski ale to, że 33-letni żylasty cap funkcjonuje w przestrzeni publicznej ku chyba tylko własnej uciesze pod imieniem Jaś.
  Dodatkowo ten wątły szmirus pomylił słowa, określając się per poeta. Powinien użyć wyrażenia „palant”. Ale rozumiem pomyłkę, oba słowa na „P”.

  1. sadze ze ludzie tego pokroju niedlugo trafia pod muzulmanski pręgież, kwestia czasu. Polska sie napewno nie podda tej zbrodniczej ideologii , wiem ze tu sa miliony ludzi ktorzy byliby w stanie oddac zycie za wlasne rodziny, system wartosci, wiec tacy degerneraci /zagubieni ludzie predzej czy pozniej opuszcza nasz kraj aby plawic sie w niesamowitych zbytkach islamskiej ideologii …. i obietnicach bzykania 70 cycatych dziewic przez cala wiecznosc…. Swoja droga to niesamowite ze cywilizowany swiat toleruje tzw religie ktorej motywem przewodnim jest seks …. szok, jak to mozliwe ze ta ideologia/religia ma przywileje tj chrzescijanstwo …. dla mnie to jest totalne wynaturzenie/zboczenie bo ci ludzie stymulowani sa nie obietnica wiecznego zycia/pokoju/spokoju ale wiecznego seksu/ruchania …. czy cos takiego zasluguje na miano religii ???

 6. To nie jest twórczość ale jawna prowokacja.Kapela to gówniarz,który lubi zaistnieć poprzez akcje tego typu,prowokujące zachowanie,ubliżające wartościom którymi on sam jawnie gardzi.To nie jest pierwszy raz,kiedy prowokuje.Chodzi tylko o to żeby zaistniał,żeby było o nim głośno.Nie wnosi on nic wartościowego do dyskusji,nic obiektywnego i nic mądrego.Nawet jego felietony to powielane mądrości z wklejoną jego gębą.To moralny degenerat.Można mieć swoje zdanie,można nie zgadzać się z tym jak inni myślą ale to co robi ten typ to dosłowne obrzucanie metaforycznymi obelgami ludzi którzy mają inne poglądy nież jego własne.Niech nie tłumaczy się słowem „twórczość” bo nic twórczego nie zrobił.Nie jest ani artystą o wrażliwym umyśle ani nie ma talentu a to co według niego „tworzy” nie ma nic wspólnego ze sztuką.Wyrok jest zbyt łagodny bo powinni mu dowalić za wcześniejsze prowokacje i ubliżanie i zwyczajnie powinien iść siedzieć.Mam nadzieję,że pewnego dnia doigra się i go posadzą.I nie…nie szkoda mi go bo nic dobrego on nie wnosi ani w tym ani w żadnym innym świecie.

 7. Gnoj! Bezczelny cham! Prostak! I te panie z nim? Co to qurwa ma byc??!!!
  Jak on jest artysta i poeta to ta jestem ksiezniczka Maroka! Jelop zwyczajny, co sie w glowce poprzestawialo!
  Jas…nie JAN? hahahaha dorosly facet i Jasieczek…hahahahha
  Idze Jas przez wies…worek piasku niesie…
  Niech jada do karajow, gdzie sa imigigranci i niech im pomagaja. Qurwa! NO jak mozna nie widziec i kapowac tego co sie dzieje?? Ulomni ludzie to sa.

  1. Jestem czlowiekiem wzglednie tolerancyjnym ale kiedy ktos robi takie rzeczy, krewe sie we mnie gotuje bo tacy ludzie dzialaja na szkode nas wszystkich, tacy ludzie powinni zostac pozbawieni obywatelstwa polskiego bo na nie nie zasluguja ….

 8. Oj Jasiek, Jasiek jakoś cienko widzę Twoją przyszłość.
  A przecież w każdej chwili możesz wyjechać do Włoch i pomagać kolegom
  co dopiero zeszli z baobabów, a nuż- widelec będziesz mógł pobujać na eukaliptusie.

  1. oni nie są Polakami. Środowisko krytyki politycznej (celowo z małej) to jawni wrogowie naszego kraju. Za czasów PO dostawali duże dotacje z kasy państwowej na swoją działalność. Nie wiem jak jest teraz.

 9. ALE DLACZEGO TYLKO ON ZOSTAŁ UKARANY ?? POZOSTAŁĄ TRÓJCE TEŻ NALEŻY UKARAĆ ALE NIE 1000 ZŁ TYLKO KARA POZBAWIENIA WOLNOŚCI NIE MOŻE BYĆ ZGODY NA ZNIEWAGĘ NASZEGO HYMNU PRZYSZŁE POKOLENIA BY NAM TEGO NIE WYBACZYŁY

 10. Do JANA Kapeli.
  Poetami byli Bolesław Leśmian, Julian Tuwim, Leopold Staff, Tadeusz Nowak, itp. Ty jesteś tylko Janem – GRAFOMANEM.
  O, jak mi się pięknie zrymowało ! Hura ! Jestem poetą !
  Klękajcie narody! Dawajcie mi Nobla ! smile

 11. Pan Rybak za spalenie kukły Sorosa dostał trzy miechy więzienia. Kapela, lewacki błazen i zbok, dostaje jakieś grosze za opluwanie hymnu, sądy śmieszne są. Gdyby ten pajac robił sobie jaja z hymnu Izraela albo z Koranu, uuu to by był wyrok.

 12. „Skazywanie poetów za twórczość literacką jest absurdalne. Tak się działo chyba tylko w reżimach totalitarnych czy monarchiach absolutnych”

  Od kiedy przerabianie czegoś nazywa się twórczością literacką?
  jak dla mnie to zwykła zżyna nic więcej do tego obraźliwa dla Polaków

 13. Typowy pajac 1.Imię 2.Nazwisko 3.Facjata!I jego czapka !!!!Za jeden z tych elementów i tylko jeden powinien zostać zamknięty na tydzień z murzynami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mieli by uciechę z takiego śmierdziela!!!

 14. Krytyka Polityczna kolejny lewacki chłam typu G. Wyborczej, Newsweeka …
  Najeźdźców by przyjmował ale nie do swojej dzielnicy, ubogacani gwałtami, napadami, zamieszkami, morderstwami, zamachami mają być zwykli ludzie nie lewacka elita, która się schowa chociaż po zamachu w Sztokholmie i zamordowaniu lewaczki z AI to chowanie im za bardzo nie wychodzi smile

 15. „Skazywanie poetów za twórczość literacką jest absurdalne. Tak się działo chyba tylko w reżimach totalitarnych czy monarchiach absolutnych” – w takim razie należy w Polsce zmienić ustrój. Zdaje się, że to pozwoli uniknąć takich nieporozumień. smile

 16. W jego kretyńskim wydaniu jest – dał nam przykład Bonaparte jak obcych kochamy. A ja skomentuję nieużywaną zwrotką w tekście Wybickiego- Niemiec, Moskal nie osiędzie,
  gdy jąwszy pałasza,
  hasłem wszystkich zgoda będzie
  i ojczyzna nasza.

 17. Żałosny „artysta”! Kara i tak zbyt niska, jak chce sobie covery robić to jest wiele innych piosenek i za zgodą ich twórców niech robi. Skoro tak łatwo przyszło mu profanować hymn Polski, ciekawe co zrobi z flagą czy godłem ;/

 18. Tysiąc to za mało ! Mam nadzieję że sąd przy odwołaniu zrobi ogromna poprawkę i da mu wyrok do odsiedzenia w raz z innymi bałwanami które brały w tym udział.
  Śmie nazywać się poetą ? Znieważając nasz hymn ? to kim był Miłosz , Mickiewicz , Twardowski , Szymborska czy sam Wybicki ?
  Chce pomagać uchodźcom to niech pakuje manatki i idzie w świat za tymi „uchodźcami” i zostawi nasz kraj i nasze narodowe symbole w świętym spokoju !

 19. „Skazywanie poetów za twórczość literacką jest absurdalne.” Skoro ten idiota twierdzi że to jego twórczość to ja zarzucam mu plagiat i domagam się po 1zł dla każdego Polaka jako zadośćuczynienie.

Dodaj komentarz