Premier Wielkiej Brytanii Theresa May. foto: Daniel Leal-Olivas flickr.com CC

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zapowiedziała zmiany w zwalczaniu terroryzmu. Jej wypowiedź miała miejsce po posiedzeniu sztabu kryzysowego COBRA. „Nie możemy postępować tak jak do tej pory” – oświadczyła.

Według May chociaż ostatnie ataki terrorystyczne w Wielkiej Brytanii „nie są ze sobą bezpośrednio powiązane”, to „kryje się za nimi ideologia, która jest wykrzywieniem islamu”. „To ta sama, przepojona złem ideologia islamistycznego ekstremizmu dążącego do nienawiści, siania zamętu i sekciarstwa. Jest to ideologia, która utrzymuje, że nasze zachodnie wartości – wolność, demokracja i prawa człowieka – są podobno nie do pogodzenia z religią islamu” – przyznała.

„Terroryzm, z którym wszyscy walczymy, rodzi nowy terroryzm. Zamachowcy kopiują swoje działania w związku z czym nie możemy dłużej udawać, że wszystko może trwać tak jak do tej pory” – stwierdziła. Według niej na nowe wyzwania należy reagować w nowy sposób, co oznacza „nasilenie działań militarnych w celu zniszczenia tzw. Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku”, a także „podjęcie stosownych działań u siebie w kraju”. Zdaniem premier „W Wielkiej Brytanii wciąż jest zbyt wiele tolerancji dla ekstremizmu”. Uporanie się z tym problemem „będzie wymagać trudnych i często niewygodnych rozmów, ale jest to konieczne, jeśli chcemy być naprawdę Zjednoczonym Królestwem” – dodała.

Skuteczne zwalczanie terroryzmu ma zostać osiągnięte poprzez podjęcie działań na czterech płaszczyznach jednocześnie. Oznacza to uświadomienie społeczeństwu, że wolność, pluralizm, demokracja i prawa człowieka są „nadrzędne wobec tego wszystkiego, co głoszą ekstremiści”. May opowiedziała się za zawarciem międzynarodowego porozumienia, które ureguluje zasady korzystania z cyberprzestrzeni. Kolejnym punktem jej planu jest nasilenie operacji militarnej przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu oraz prowadzenie wojny psychologicznej na terenie Wielkiej Brytanii z ośrodkami propagującymi ideologię dżihadu. Po czwarte należy lepiej uświadomić sobie naturę zagrożeń, z zagrożeniem terroryzmem na czele.

„Pora powiedzieć: dosyć tego! Musimy żyć normalnie, nasze społeczeństwo musi normalnie funkcjonować. W związku z tym musimy zmienić naszą strategię walki z ekstremizmem i terroryzmem” – zakończyła May swoje przemówienie.

źródło: dw.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

61
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
38 Comment threads
23 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
42 Comment authors
ArthroselogicNiEuChWyTnY uChWyTmikilupus canis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karbulot
Gość
Karbulot

Jest jeden islam i jedna ideologia głupia, tępa, siwa cipo. Nakazuje on zabijać niewiernych. Jak wierzysz w dobry, przepełniony miłością islam, to zajrzyj głębiej w koran, gdzie napisane jest, że każdy dobry mahometanin musi zabić w życiu chociaż jednego „niewiernego”. Nie wierz w plotki, rozsiewane przez lewackich ćwoków, którzy koran… Czytaj więcej »

Maciek
Gość
Maciek

Poza tym że „staram sie” nie używać inwektyw w stosunku do innych na forum to muszę Ci przyznać 100% racji! Aha i rozumiem że May’owej nie chciałeś obrazić a jedynie ją zdiagnozowałeś

Passangerstanislawpaluch
Gość
Passangerstanislawpaluch

Dodam do tego , Karbulocie , tylko tyle , że pani May jakoś nie chce widziec tego , ze żaden islamski mułła ( nie tylko w UK , ale i na całym swiecie ) NIGDY WPROST NIE POTEPIŁ ISLAMSKIEGO TERRORYZMU !!!! Czy trzeba czegoś wiecej , by zrozumieć prosty fakt… Czytaj więcej »

ononaono
Gość
ononaono

Żaden islamski mułła. Nie słyszałam nawet o żadnym zwykłym muzułmaninie i nie ważne czy to sunnita, czy to szyita. Nieważne czy z długachną brodą i kudłami na sukience (on), oraz burce (ona), czy też wygolony wypindżony w garniturze (on) oraz bez chusty i w zwykłej sukience (ona). Żadne z nich… Czytaj więcej »

lupus canis
Gość
lupus canis

Panie i Panowie, wsłuchajcie się w narrację tej wypowiedzi, układa się w logiczny ciąg, a pitolenie o dobrym i złym islamie jest tylko pitoleniem rozmydlającym calość wypowiedzi, ogólnoświatowe porozumienie, wojna psychologiczna, edukacja, uświadamianie, a ja odczytuję to jako próbę totalnej inwigilacji społeczeństw pod płaszczykiem walki z tym złym, ekstremistycznym islamem.… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Poza tym, powtarzajmy to uparcie, islam, to nie religia, lecz system. Totalitarny.

888
Gość
888

Jeśli nie mówiła nic na temat zastopowania napływowi islamskich imigrantów, natychmiastowej deportacji muzułman i ich rodzin w najmniejszy choć sposób powiązanych z terrorystami to praktycznie nic się nie zmieni, nasilą się tylko patrole policyjno- wojskowe, oprócz wydatków na muzułman w Wielkiej Brytanii powiększą się wydatki na wojnę w Syrii i… Czytaj więcej »

AntyHegemon
Gość
AntyHegemon

@888 Nawet jeśli byłoby tak jak piszesz, to niewiele by to zmieniło. W Europie jest zbyt wielu muzułmanów, zbyt wiele idiotycznych praw i zbyt wiele bandytów na najwyższych szczeblach władzy. Tylko zmiana elity, wdrożenie stanowczych decyzji mogłoby coś zmienić na lepsze. Powiem więc – tylko coś na wzór holocaustu mogłoby… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@AntyHegemon Masz rację, tylko że gdyby zaczęli stosować środki o których pisałem powyżej to doszłoby tam już do otwartej wojny domowej między muzułmanami i wspomagającym ich lewactwem a narodowcami brytyjskimi i wówczas już nie byłoby mowy o pokojowym islamie. A pamiętajmy że przyspieszenie konfrontacji między Europejczykami i muzułmanami jest nieuniknione… Czytaj więcej »

AntyHegemon
Gość
AntyHegemon

@888 Problem w tym, że gdyby muzułmanie i lewactwo w wojnie domowej połączyli siły, to narodowcy jak to ich określiłeś mieliby przesrane. Zbyt dużo jest tego lewego systemu, żeby to na raz zaszlachtować. Wiesz chodzi mi głównie o to po czyjej stronie stanąłby rząd brytyjski? Mieliby ciężki wybór? Przeciw komu… Czytaj więcej »

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Mariusz Max Kolonko miał rację co do niej
Europa nie ma polityków na czas wojny tylko mapety, mamin synki, grin
Jak któryś polski polityk powie że Europa powinna wstać z kolan, to od razu wrzeszczą, porównują do Le Pen …

XaX
Gość
XaX

” Jest to ideologia, która utrzymuje, że nasze zachodnie wartości – wolność, demokracja i prawa człowieka – są podobno nie do pogodzenia z religią islamu” Czy mi się wydaje czy to właśnie uderza w każdego kto jest przeciwny islamowi w tym w nas, bo my też twierdzimy że islam nie… Czytaj więcej »

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Ta lewaczka powinna powiedzieć tak: za terrororyzmem kryje się islam, który jest wykrzywioną ideologią. Wykrzywioną, zbrocniczą, okrutną faszystowską i bezwzględną.

anonim
Gość
anonim

„May opowiedziała się za zawarciem międzynarodowego porozumienia, które ureguluje zasady korzystania z cyberprzestrzeni.” Wszystko skrzętnie zaplanowane dawno temu, świadome działanie, zmierzające do większego zniewolenia ludzi.

ania
Gość
ania

Mam dokładnie takie same przemyślenia po wystąpieniu pani Teresy. Jest politykiem, musiała coś powiedzieć, więc wygłosiła standardowe formułki, podobnie jak burmistrz Londynu, którego wyborcy zorganizowali ten zamach. Nasilenie operacji militarnej przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu spowoduje, że odwety w Europie będą jeszcze bardziej krwawe. Islamiści mówią o tym wprost, po Manchesterze… Czytaj więcej »

papuga
Gość
papuga

Ile to ludzi musiało zginąć żeby to babsko trochę przejrzało na oczy. Zauważcie, że nawet się nie zająknęła o źródle tych wszystkich problemów. Tak jakby to samo się tak zrobiło. A zresztą wybory za parę dni to się podlizuje a po wyborach wszystko wróci do poprawności politycznej.

AntyHegemon
Gość
AntyHegemon

Bill Warner kiedyś powiedział:”Muzułmanie nie tworzą islamu, to islam tworzy muzułmanów”. Co za tym idzie? Stwierdzam, że Islam wytworzył również terroryzm w postaci dżihadu, który ma wprowadzić szariat na całym świecie. Skoro Islam tworzyć muzułmanów i terroryzm znany jako dżihad, to oznacza, że jedno i drugie jest całością. Dżihad to… Czytaj więcej »

monnaa
Gość
monnaa

Dlaczego w Polsce, w duzych miastach laza grupy kupopodobnych smieci, baby w szmatach, stada szczeniat, glosni i hardzi. Polacy im z drogi schodza bo lezie taka grupa drac te obrzydliwe, ciemne ryje. Skad tyle szamba w Polsce?

kowalski
Gość
kowalski

To fakt bo np. na Ursynowie W-WA grupy opalonych wyrostków próbowały maszerować całą szerokością chodnika spychając Polskich Tubylców.Parę razy poszedlem na takie zderzenie i było zdziwienie [ważę ponad 100 kg.] i co ciekawe robili się potem bardzo uprzejmi.Ta populacja uznaje i szanuje tylko siłę.

bkkkk
Gość
bkkkk

Wiesz z czym mam problem? Że jak idę na frontalną konfrontację z taką tłuszcza, to: 1 – nie mam na sobie kevlarowego podkoszulka (chyba jednak muszę wysupłać parę stówek i wreszcie go kupić, bo oni uwielbiają rozmowy przy użyciu noży), 2 – nie mam pewności, że w razie zadymy ktoś… Czytaj więcej »

Stalowy młot
Gość
Stalowy młot

Traktować ich z brakiem szacunku i pogardą a najczęściej i najlepiej spuszczać solidny wpierdziel tak dla zasady za byle co np krzywe spojrzenie lub głupi uśmiech na widok na naszych młodych i ładnych kobiet. Brudasy muszą znać swoje miejsce w szeregu……….

logic
Gość

Ja mam coldstela tilite 6 chetnie ich z nim zapoznam.

Obywatelka Ziemi
Gość
Obywatelka Ziemi

Az sie oplulam ze smiechu na te wypowiedzi smile cyberprzestrzen i wojna psychologiczna! hahahahahah
daj ludziom bron, a szybko sie skoncza problemy w spoleczenstwie brytoli, daj ludziom mozliwosc obrony, zacznij deportowac
Nie w cyberprzestrzeni to sie dzieje, tylko na ulicach UK kretynko! Klawiatura sie walnij, moze cos przeskoczy smile

888
Gość
888

@obywatelka-ziemi
A ja się uśmiałem z tej Twojej trafnej wypowiedzi aby klawiaturą się walnęła dodam tylko- w ten głupi łeb niech się walnie. Pozdrawiam grin

test24
Gość
test24

To oni mieli jakąś strategię, że chcą ją zmieniać? grin

888
Gość
888

@test24
Z tego co wiem to raczej mieli, bardzo groźną strategię polegającą na:
-marszach milczenia
-pisania kredą na asfalcie
-tatuowania pszczółek na dupie
taktyka bardzo groźna ponieważ muzułmanie umierali od niej… ze śmiechu

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Te kozojebaki muszą mieć niezłą bekę słuchając takiego politpoprawnego prdolenia lewackiego. Napewno powstrzyma ich to przedvdokonywaniem kolejnych ataków. Przynajmniej dopóki nie przestaną się tarzać po ziemi ze śmiechu question

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

A właśnie przyszło mi coś do głowy: a może te lewackie politruki dostali jakąś łapówę od producentów kredy, kwiaciarzy i właścicieli salonów tatuażu? eek

Pedro Chubascos
Gość
Pedro Chubascos

Mam wrażenie, że największą bekę mieli z ostatnich wydarzeń na stadionie – bo to jest ich sukces.

Artur
Gość
Artur

To islam przez 1400 lat od samego swojego poczatku rozprzestrzenial sie silowo, kto nie przyjal islamu tego zabijano. Tam jest nakazane zabijanie niewiernych. Jeszcze niedawno premier May mowila ze „islam to wsplaniala wiara” hehehehe

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

raczej jest kwintesencja islamu..

Artur
Gość
Artur

W Polsce zyje sie od wyplaty do wyplaty a w United Kalifat i innych zachodnich krajach od zamachu do zamachu. Gdzie nastepny?

NIE
Gość
NIE

I znow wybielanie islamu …. ja rozumiem ze wielu ludziom arabskie petrodolary nie smierdza ale co robi spoleczenstwo, przeciez wladza jest odzwierciedleniem spoleczenstwa. Czy oni tam wszyscy potracili juz rozum ? Przeciez jak zaczna z wieksza intensywnoscia napieprzac panstwo islamskie to w kraju wszyscy muzulmanie z wiekszym nasileniem beda ich… Czytaj więcej »

myślący
Gość
myślący

kolejny biedny wyznawca religii pokoju całkowicie źle zrozumiał nakaz księgi „zabijajcie niewiernych gdziekolwiek ich spotkacie”, – wypaczył go jako nakaz zabijania, zamiast prawidłowo jako nakaz przytulania
nic nie zrozumiał w swoim arabskim języku, ale naczelna kretynka UK w języku prawidłowym angielskim wszystko mu wytłumaczy