foto: Gémes Sándor/SzomSzed szegedma.hu via wikimedia.commons.org CC 3.0

Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM) opublikowała na Twitterze krótki komunikat, w którym stwierdzono, że migracja jest nie tylko nieunikniona, ale także konieczna i „pożądana”.

Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM) jest wiodącą światową organizacją w dziedzinie migracji. Od 19 września 2016 IOM jest częścią Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). W skład IOM wchodzi 169 państw członkowskich, w tym Polska.

Przesłanie ONZ zdaje się odzwierciedlać stanowisko George’a Sorosa i jego Open Society Foundations, ale zupełnie inne zdanie mają Europejczycy, którzy chcą ściślejszej kontroli granic.

Niedawne badanie Fundacji Századvég przeprowadzone we wszystkich krajach unii udowadnia, że 78 proc. Europejczyków chce, aby granice zewnętrzne UE były lepiej chronione, ​​a 70 procent Europejczyków uważa, że ​​rosnąca obecność muzułmanów stanowi problem. Badanie wskazuje na znaczny rozdźwięk pomiędzy eurokratami i ogółem społeczeństwa.

Z kolei najnowsze sondaże w krajach afrykańskich wykazują, że nawet 3/4 mieszkańców chce emigrować do Europy lub Stanów Zjednoczonych.

W 2016 roku sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres przyznał podczas swojego przemówienia, że migracja jest nieunikniona i nie do zatrzymania. W jego ocenie nie jest to problem. Jak się wówczas wyraził: „Musimy przekonać Europejczyków, że migracja jest nieunikniona, że wieloetniczne społeczeństwa i wieloreligijne budują bogactwo”.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

74
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
32 Comment threads
42 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
54 Comment authors
Kuklusklan-20-20Tom44European CitizenAK 47XaX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o