Niemcy chcą finansować uchodźców z unijnych funduszy spójności

Niemieckie władze zaproponowały, aby pieniądze unijne z funduszy spójności stanowiły narzędzie wspierania praworządności w państwach UE i mogły zostać przeznaczone na integrację tzw. uchodźców.

Takie wytyczne znalazły się we wspólnym dokumencie rządu i landów niemieckich, który został zaprezentowany w Komitecie Regionów w Brukseli. Do Polski z polityki spójności trafiają obecnie miliardy euro. Fundusze te stworzono, aby wspierały wyrównywanie różnic w rozwoju pomiędzy poszczególnymi regionami Europy.

„Warto byłoby zbadać możliwość uwarunkowania finansowania polityki spójności w UE od przestrzegania podstawowych zasad leżących u podstaw państwa prawa” – zapewne nieprzypadkowo podkreślono w dokumencie.

Dr Kirsten Scholl, pełniąca funkcję zastępczyni dyrektora generalnego ds. europejskich w niemieckim ministerstwie gospodarki, poinformowała, że są to na razie rozważania.

Inny pomysł, który znalazł się w dokumencie, to możliwość wspierania z polityki spójności bogatszych regionów, które borykają się z takimi wyzwaniami jak np. z konieczność integracji dużej liczby tzw. uchodźców.

Polityka spójności jest istotna z punktu widzenia naszego kraju, gdyż Polska otrzymuje największe środki z tego działu budżetu UE. Na lata 2014-2020 mamy do wydania ponad 80 mld euro, z czego zostaną sfinansowane drogi, szkoły, transport publiczny, modernizacja kolei i wiele innych inwestycji.

źródło: pap

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

35 komentarz do “Niemcy chcą finansować uchodźców z unijnych funduszy spójności

  1. no to juz dobrali sie do naszej kasy, dogadali sie z klechami i kacykami poszczegolnych miejscowosci, zaraz zacznie sie zalewanie nas szambem… bedzie wesolo, ciekawe po czyjej stronie opowiedza sie paly i szweje

  2. Wszyscy, którzy tu naiwnie nawołujecie, że „czas się ewakuować z eurokołchozu”, zrozumcie, że Polska z UE nie wyjdzie NIGDY, dopóki rządzić będą opcje prounijne (obojętne PO czy PIS).
   Obecność w Unii to dla wielu polityków wielkie pieniądze na unijnych posadach. Ryszard Czarnecki jest wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Dieta szeregowego parlamentarzysty europejskiego to 30 tys. złotych samej podstawy miesięcznie + liczne dodatki na przejazdy, utrzymanie biur itp. Wielu z nich już po jednej kadencji w PE stało się milionerami.
   To samo dotyczy stanowisk unijnych komisarzy, czyli ministrów europejskiego rządu. Na marginesie przypominam, że pierwszy słowa „komisarze” w odniesieniu do ministrów użył Lenin. Jest to czysto marksistowskie nazewnictwo.

   A teraz ciekawostka z dzisiejszej prasy: „Fakt” donosi, że Premier Beata Szydło ma być w przyszłości kandydatem Polski na komisarza UE. O tak dalekosiężnych planach „Fakt” pisze w artykule na temat kongresu PiS, który ma odbyć się już w sobotę.
   Według gazety, szefowa rządu nie będzie na nim przemawiać, ponieważ będzie w tym czasie w Strasburgu na uroczystościach pogrzebowych Helmuta Kohla. „Były kanclerz Niemiec to wyjątkowo ważna postać w stosunkach polsko-niemieckich i rząd chce, by jego delegacja była jak najsilniejsza” – czytamy w „Fakcie”.

   Z informacji gazety wynika, że ma to świadczyć o silnej pozycji Szydło u prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Na tyle silnej, że zagwarantuje ona obecnej premier stanowisko szefa rządu do końca kadencji.
   Potem – ponieważ PiS zakłada wygraną w kolejnych wyborach – Beata Szydło miałaby zostać kandydatem Polski na Unijnego komisarza.

   Więcej w Fakcie lub na interii. Linków nie dołączam, bo moderacja trwa wiele godzin.

 1. zdanie klucz: unijnego traktatu, który w razie jednomyślności przewiduje możliwość nałożenia sankcji na kraj członkowski. to zależy od komisaży i tylko wtedy istnieje taka możliwość ale u nas jest pani z platfusów natomiast od węgier jest pani od Orbana tak samo Czeski komisarz popiera władze Czeskie

 2. Myślę że powinniśmy podać Unię Europejską do Sądu za stworzenie zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców EU. Poprzez nie kontrolowane sprowadzanie imigrantów ze wschodu (muzułmanie), którzy nie chcą integracji z społeczeństwem EU. Od kiedy tu przybyli nie możemy czuć się bezpiecznie. Jest to totalne zaniedbywanie potrzeb obywateli do spokojnego i bezpiecznego życia.
  Petycja link:
  https://www.change.org/p/everyone-pozew-przeciwko-unii-europejskiej-za-stworzenie-zagro%C5%BCenia-%C5%BCycia-i-zdrowia-mieszka%C5%84c%C3%B3w-eu?recruiter=721891565&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink&utm_campaign=share_petition

  1. @Radosław
   Nie wiem na ile to jest możliwe od strony prawnej, ale samo wytoczenie takiego procesu i nagłośnienie go jest już reakcją odwetową uderzającą w UE i jej prestiż oraz zaprzeczającą narracji o przestrzeganiu demokracji w UE chociażby z tego względu, że „uchodźcy” znaleźli się w UE z naruszeniem zasad demokratycznych zawartych w traktatach.

 3. Niemcy moga sobie „chciec”. Jak na razie unijne traktaty i umowy, ktore podpisywaly panstwa wchodzace do Unii, nie przewiduja ani przymusowego przesiedlania pseudo-uchodzcow, ani wydawania pieniedzy na niemieckie, lewackie fantazje.

  1. @Jan
   To prawda, ale ta informacja przekazuje to co dla normalnie myślącego człowieka jest jawne tzn. że „uchodźcy” będą „pożerać” coraz większe sumy i nie skończy się tylko na funduszach spójności. „Uchodźcy” pogrążą cała UE. UE niczego nie produkuje. Wszystkie fundusze są ze składek członkowskich. Wystarczy wyleźć z UE i te fundusze zostaną u nas. Wylezienie z UE nie oznacza zerwania więzi gospodarczych, choć nie wiem czy nie warto pomyśleć o takiej organizacji gospodarki by była bardziej niezależna od UE nawet w kierunku autarkizmu. Nie do końca bo można ją budować w oparciu o relacje wewnątrz V4+, Chin, USA. Wszystko to oczywiście ryzykowne ale brexit pokazuje, że wyjście z UE nie oznacza zerwania więzi gospodarczych. W każdym razie UE nie ma w tej chwili przyszłości. To jest zapadający się twór pod ciężarem armii roszczeniowo nastawionych darmozjadów, pragnących tylko niszczyć i mieć władzę. Żaden rachunek ekonomiczny nie wskazuje na to by wpuszczenie ich do nas się w jakikolwiek sposób opłacało. Do tego dochodzą jeszcze koszty społeczne.

   1. Ps (@Jan)
    Twór zapadający się pod ciężarem armii roszczeniowo nastawionych darmozjadów przybyłych na pontonach oraz tych co siedzą za biurkami w Brukseli i tzw. pierdzą w stołki produkując coraz więcej coraz bardziej idiotycznych przepisów utrudniających życie normalnym ludziom.

     1. oraz ich slugusow i lizydoopow, pacholkow z kod i pochodnych, zdrajcow w szeregach polskich obywateli, zwyklych sprzedajnych dziwek za dolara, umyslowo ociezalych tanich prostytutek…

 4. czyli „uychodzcy” maja byc nowym 'globalnym ociepleniem” tzn fikcja dzieki ktorej kolejne lewackie organziacje beda napychaly sobie kase, tylko w przeciwienstwie do ocieplenia – tu bedzie dodatkowy efekt „podmianka ludnosci”

  w takiej unii nie ma sensu zostac..
  przyznawanie pieniedzy jednym slowem ma byc uzaleznione teraz od ilosci przyjetych czarnych i arabów

 5. Czyli mamy dowód że Niemcy i jewropejskie lewactwo planują ciągły i wieloletni „import” opalonej,muzułmańskiej dziczy.Skoro chcą tak uparcie popelnić samobójstwo raczej nie warto im w tym towarzyszyć!

 6. Bydgoszcz. Wczoraj około 13,15. Tramwaj linii nr 5 w stronę Rycerskiej. A kto w tramwaju. Islamskie dziewczyny w tradycyjnych ubiorach – dosłownie. I skąd one?
  Mówicie, że ich nie ma w Polsce. Ja mówię – wasze dzieci i wnuki są już martwe. Tylko nit im o tym nie powiedział.

  1. mialy zakryte lby? to rob jak ja – od razu podjazd i pytanko po angielsku czy sciagaja to howno z glowy? jak nie – sam to robie, raduje sie kiedy brudas zaczyna cos szczekac, i czekam az zacznie machac rekami, wtedy juz kazdy swiadek potwierdzi moja wersje wydarzen…

 7. Jak widzę, determinacja oszołomów jest niesamowita by sfinansować własny upadek i śmierć narodów. Nie powinniśmy w tym uczestniczyć. Polska i inne narody trzeźwo myślący powinny stworzyć alternatywną unię ale opartą na uczciwych i narodowych podstawach a nie na kłamstwie i hegemonii faszystów z III rzesxy…

 8. Przekręt z globalnym ociepleniem, przekręt z podmianą ludności, mieszaniem ras, płci i czego tam jeszcze.
  Duraczenie ludzi za pomocą multikulti, gender, homo polityki, marszów zboczeńców itp itd.
  Lewicowi utopiści, zboczeńcy (Daniel Cohn-Bendit, Robert Rocheford…), pijacy (Juncker, Schultz …) narkomani pewnie też są oto euro kołchoz.
  Na razie to sami wpłacamy by potem coś dostać pod warunkami a agentura niemiecka z po, n, jak Lewandowski, Thun, Petru, Myszka agresorka, Bolek junior wciskają ludziom ciemnotę.

  1. Mr??

   Przekret to jest z dotacjami na wszelkiej masci kina, muzea czy parki wodne. Otoz Unia na to da kase, ale przez 5 lat obiekt musi byc nierentowny, inaczej zwrot unijnych pieniedzy. Czyli przez 5 lat podatnik placi. W jakiejs miescinie w Polsce po 3 miesiacach zamkneli basen bo zaczal sam na siebie zarabiac.

 9. Znalazłem w niemieckim internecie informację o rzeczywistych kosztach utrzymania tzw „uchodźców”.
  Was uns die Flüchtlinge kosten
  900 Milliarden bis 1,5 Billionen, 1/3 der deutschen Wirtschaftsleistung. – 200.000 pro Bürger, 700.000 pro Familie. Nach dem Wirtschaftsexperten Hans-Werner Sinn sind es noch mehr. (Quelle: welt-online) – Wir arbeiten und zahlen praktisch Steuergelder zur Finanzieung des Terrorismus und der Kriminalität! Schon jetzt werden Krankenkassenleistungen rigoros gestrichen, weil das Geld fehlt…

 10. PILNE! Polubcie koniecznie na fejsie profil społeczności „Borders of Europe”. Chcemy ratować uchodźców na Morzu Śródziemnym, ale – w przeciwieństwie do organizacji pozarządowych, głównie z Niemiec – odstawiać ich zgodnie z prawem morskim do pierwszych bezpiecznych portów, poza Europą oczywiście.

Dodaj komentarz