foto: Wikiolo and MagentaGreen via wikimedia.commons.org (CC BY-SA 4.0)

Po wyroku sądu w Niemczech można się spodziewać, że Niemcy staną się ważnym przeciwnikiem dla Szwedów w przekraczaniu granic absurdów. Zgodnie z wydanym orzeczeniem konieczne będzie sprowadzenie do Niemiec islamisty, który miesiąc temu został deportowany.

Pochodzący z Tunezji 42-letni Sami A., którego niemieckie służby specjalne podejrzewają o stwarzanie zagrożenia islamistycznego, został 13 lipca deportowany do swojego kraju pochodzenia.

Dzień przed deportacją sąd administracyjny w Gelsenkirchen orzekł, że Samiego A. nie powinno się na razie wydalać. Sędziowie nie byli bowiem przekonani, czy nie będzie on w Tunezji torturowany. Jednak Federalnemu Urzędowi do Spraw Migracji i Uchodźców (Bamf) orzeczenie to doręczono dopiero następnego dnia, gdy Sami A. znajdował się już w samolocie.

Na mocy decyzji Wyższego Sądu Administracyjnego (OVG) Północnej Nadrenii-Westfalii tamtejsze miasto Bochum musi sprowadzić z powrotem do Niemiec wydalonego islamistę.

Miasto musi sprowadzić islamistę z Tunezji, albo zaskarżyć decyzję sądu do Trybunału.

PAP

45
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
19 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
aniaSARAABCFrasobliwyklioes vel pislamista Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o