foto: Radio Wnet

Lokatorzy jednego z mieszkań w Osnabruk muszą je opuścić w imię tolerancji, ponieważ miasto potrzebuje lokalów dla uchodźców z regionów Bliskiego Wschodu ogarniętych wojną.. Decyzja jest niezgodna z umową najmu.

Właścicielem jest klub sportowy Osnabruck (OSC), który mieszkania natomiast wydzierżawił od przedsiębiorstwa miejskiego-spółki Esos.  Miasto natomiast potrzebuje mieszkań do zakwaterowania całych rodzin uchodźców wojennych, dlatego wszyscy muszą się wynieść w ciągu 3 tygodni…

„Termin 3 tygodni ustalonego przez OSC jest niezgodny z umową najmu, która gwarantuje 3-miesięczny termin wypowiedzenia. – powiedział jeden z lokatorów, Dirk Bock.

Fala oburzenia została skierowana na kierownika OSC, który tłumaczy się, że to niedopatrzenie – Wypowiedzenie umowy powinno być wysłane znacznie wcześniej – przyznaje.

„Trzymamy się wytycznych oraz nie wywieramy presji na wynajmujących, miasto będzie przejmować mieszkanie po mieszkaniu w miarę możliwości ” – zapewnia radna miasta Rita Maria Rzyski.

Radna wyjaśnia, że miasto było zobowiązane do załatwienia mieszkań dla 333 ludzi, którzy są oczekiwani w Osnabruck już w nadchodzącym miesiącu. Dolna Saksonia liczy na przyjazd w sumie 13200 uchodźców. Miasto poszukuje kolejnych mieszkań, dlatego administracja szuka właściwych, spełniających wszelkie kryteria mieszkań. W sierpniu rada miasta przegłosowała na zamkniętym posiedzeniu przejściowy wynajem 25 miejsc ówczesnego domu publicznego przy ul. Moeser. Również ówczesny Hotel Północny (20 miejsc) oraz 35 miejsc w budynku przy ul. Peiner, gdzie będą mieszkać uchodźcy. Będą dostawione również kontenery. Land liczy gminom ryczałt -5900Euro na rok dla jednego uchodźcy.

Miasto jest zadłużone na 1,3 miliona Euro, co powoduje problemy, ale nie tak wielkie, aby nie przyjmować kolejnych uchodźców i szukać kolejnych miejsc.

Gdyby tego było mało, niepokojące sygnały daje nam Minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere uważa, że pozostałe kraje Unii Europejskiej powinny przyjąć część uchodźców starających się obecnie w Niemczech o azyl. Domaga się ustalenia kontyngentów azylantów dla wszystkich członków UE.

Źródło: noz.de

22
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
9 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
KarolPolakGreen InfidelYodaAdler Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
piotr.k444
Użytkownik

TO CHORE!!! Nie oburzają się tym,że muszą odstąpić swoje mieszkania muzułmanom,ale tym,że mają na to za mało czasu!!!Trzeba by się zapytać naszych polityków,ile naprawdę będą chcieli przyjąć do nas muslimów?!?Ile ludzi legalnie łamiących naszą Konstytucję znajdzie miejsce w Polsce?!? Wkurzają mnie łzawe teksty o biednych emigrantach topiących się u wybrzeży… Czytaj więcej »

PEcefau
Gość
PEcefau

Może dostaną za to całkiem pokaźny pieniądz, więc nie protestują, bo im sie opłaca wink Ja osobiście jakby mi kazali za darmo wynieść sie z własnego, wykupionego mieszkania, zabarykadowałbym się i pozdrawiał serdecznym spierdalaj smile

Adler
Gość
Adler

I byś mieszkał sam, w osiedlu brudasów. Powodzenia.

bk
Gość
bk

Hmmm… uchodźcy wojenni? No tak, pomaganie – rzecz piękna, ALE. Ale władze miasta nie wiedziały wcześniej, że będzie taka potrzeba? Przecież na Bliskim Wschodzie żadna nowa wojna nie wybuchła w ub. tygodniu? (Tj. że fala uchodźców to nie jest coś nagłego, co niespodziewanie zaskoczyło). Poza tym są kontenery. U nas… Czytaj więcej »

Polak
Gość
Polak

Z jakiej racji mam płacić ze swoich podatków na bandę nierobów z trzeciego świata? Te „kwoty” unia może sobie wsadzić w dupę, razem z jej urzędasami. Kraków jest już pełen obcokrajowców, za chwilę to samo będzie w innych miastach Polski. Nie dla imigranta, tak dla repatrianta. Pierdolić III świat.

Bron
Gość
Bron

Do Polski mamy obowiązek tylko przyjąć Polaków z kresów i wywiezionych w głąb ZSRR. I w pierwszej kolejności trzeba o to zadbać. Przyjąć też możemy uchodźców europejskiego pochodzenia np. z RPA oraz z sąsiednich krajów gdzie są mordowani (biali farmerzy). Arabów niech przyjmuje Arabia Saudyjska. To bogaty kraj i bliski… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Dokładnie. Muzułmanów niech przyjmuje Saudi. W sedno.

Ali Baba hunter
Gość
Ali Baba hunter

Bogate kraje arabskie nie chcą żadnych uchodźców. Do pracy mają niewolników z Indii i Filipin, w biurach pracują biali z Europy, USA i Australii, którzy płacą 50% podatku (i tak zarabiają duże pieniądze). Oni chcą emigrantów u nas, w Ameryce i Australii. Nie chcą żeby takie brudactwo smicilo im i… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Owszem, proste. My jednakowoż nie musimy tego łykać jak małpa kit:). My możemy odmawiać, przypominając jednocześnie ośfieconym (muzułmanom) o tym, że umma, że jałmużna itepe:). Owszem, jest to kopanie się z koniem;), więc może nie kierujmy tej agitki do Arabów, tylko tu, w Europie odczadzajmy mózgi. – Muzułmanami niech się… Czytaj więcej »

Ali Baba hunter
Gość
Ali Baba hunter

My możemy odmawiac, ale nasz POlitycznie POprawny rząd zrobi to co UE każe, a UE to łase na arabska kasę lewactwo

bk
Gość
bk

@Ali Baba hunter: Owszem, władza kochana zrobi co zechce. Ale my możemy, póki co, mówić, pisać, informować, zajmować stanowisko, przypominać pewne oczywistości.

Ali Baba hunter
Gość
Ali Baba hunter

Możemy, przede wszystkim, iść na wybory i POgonic brukselska holote. Tusek poszedł zarabiać kasę prawie taką samą jak Obama, to teraz będzie robił co UE każe. Tylko patrzeć jak nam tu szmacianych dzikusow załatwi po znajomości. Zasiłki dla nich się znajdą. Unia dopłaci z naszych podatków. Problem w tym, że… Czytaj więcej »

Ali Baba hunter
Gość
Ali Baba hunter

Materace islamu, arabeski czy inne wielbicielki obrzezanych fiutow to kompletne bezmozgi, wytwór zflustrowanego lemingradu. Albo są głupie albo ślepe i głuche na historię im podobnych w TV, necie, itd. Po kontaktach za śmierdzącymi wódą i próchnica, niedomytymi polskimi karkami, imponują im pachnący i szarmancy muzuły. I wchodzą w to szambo.… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

W sedno. Tu marinesowo wychodzi nicość naszego np. szkolnictwa, nie wspominając innych dziedzin żcyia i kultury. Z Twego krótkiego komenta widać jak szeroka praca u podstaw nas czeka. Uff…

kRz
Gość
kRz

To oni sami uważają że ich obywatele są mniej cenni od imigrantów z bliskiego wschodu. No ładnie. Sami do siebie nie mają szacunku grin

Ali Baba hunter
Gość
Ali Baba hunter

Obywatele to są do płacenia podatków. Najlepiej jakby pracowali do ostatniego dnia życia i prosto z roboty wypieprzali na cmentarz. Ktoś musi tyrac na nierobów i lewackich POlitykow. A nieroby szmatoglowe mnożą się jak króliki, a POlitykom apetyty rosną

Yoda
Gość
Yoda

Czegoś tu nie rozumiem. Jakim prawem państwo niemieckie, którego obowiązkiem jest przede wszystkim ochrona własnych obywateli, wyrzuca ich z mieszkań, by zrobić tam miejsce dla obcych? Jakim prawem jakiś Niemiaszek skutki swojej i swoich rodaków głupoty chce zrzucić na głowy innych państw należących do UE? Ja sobie w Polsce żadnych… Czytaj więcej »

Karol
Gość
Karol

Ale uchodźcy zazwyczaj są biedni. Gdyby Arabia Saudyjska lub ZEA ich przyjęły trzeba by było ich utrzymywać, a to koszty. Więc lepiej ich wyeksportować gdzie indziej, gdzie przy okazji będą krzewić swoją religię. Dlaczego Niemcy chętnie pomagają? Sądzę, że ma to związek z ich historią – Holocaust i te sprawy,… Czytaj więcej »

Green Infidel
Gość
Green Infidel

Dawniej to służby Niemieckie wyrzucaly obcych ze swoich własnych domów, aby zrobić miejsce dla Niemców. Teraz widać już im się wszystko w głowie zupełnie przewrocilo.

Polak
Gość
Polak

Islam dzieli świat na 2 rasy, kategorie ludzi. Wyższą, Muzułmanów i niższą, Niemuzułmanów. Niemuzułmanie (agnostycy, ateiści, politeiści, protestanci, prawosławni, katolicy, buddyści, szintoiści, hinduiści, żydzi, zoroastrianie, animiści) niczym się od siebie nie różnią. Proroctwo Mahometa głosi, że Allah wprowadzi nienawiść pomiędzy chrześcijan aż do Dnia Sądu. Nie nienawidźmy się wzajemnie, lecz… Czytaj więcej »

Karol
Gość
Karol

„uważa, że pozostałe kraje Unii Europejskiej powinny przyjąć część uchodźców starających się obecnie w Niemczech o azyl. Domaga się ustalenia kontyngentów azylantów dla wszystkich członków UE” – chcą pomagać niech pomagają, ale dlaczego kosztem innych? Kontyngenty? A jak będzie ich mnie to co, będą kary? Niektórych to już naprawdę bije… Czytaj więcej »