Lewicowa logika nie zna granic absurdu – Przedstawiciele partii Zielonych, Socjaldemokratów oraz Partii Lewicy zaproponowali by w dzień Bożego Narodzenia śpiewano muzułmańskie pieśni w kościołach. Według lewicy byłoby to „wielkim znakiem pokojowego współistnienia religii”

„Ekspert” prawa człowieka z partii Zielonych Omid Nouri Pour wyjaśnia: „Byłoby wielkim znakiem pokojowego współistnienia religii, gdyby pieśni muzułmańskie były śpiewane w kościołach, a kolędy w meczetach”


Thomas Funk z partii Socjaldemokratów dodawał: „mamy potrzebę zrozumienia, szacunku i tolerancji. Byłoby dobrze gdybyśmy mogli zaśpiewać jedną pieśń”.


Szef Centralnej Rady Muzułmanów, Aiman ​​Mazyek przyjął z zadowoleniem postulaty wygłaszane przez środowiska lewicowe. Chcę by w kościołach śpiewano Al-Tala’a Badru Alayna (Jasny księżyc świeci).


Zdecydowany sprzeciw wyraził vice-przewodniczący partii CDU Wolfgang Bosbach „Boże Narodzenie nie jest spotkaniem wielokulturowym ani międzyreligijnym, tylko świętem chrześcijańskim w czasie, w którym śpiewa się chrześcijańskie pieśni. I tak pozostanie”.


Rzecznik Konferencji Episkopatu Niemiec powiedział jedynie, że „tradycyjne pieśni śpiewane w kościołach od wieków były pieśniami pokoju”.

źródło: bild.de

25
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
14 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
royceKarolbkAliBabaHunterpiotr444 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
piotr.k444
Użytkownik

Dwa zasadnicze pytania-Co lewica ma wspólnego z kościołami i religią-oczywiście oprócz tego,że je zwalcza?!? I od kiedy to Boże Narodzenie jest Świętem muzułmańskim?!? i gdzie tu jest rozdział państwa od kościoła skoro oni chcą,zapewne ustawowo,zmusić kościół do akceptacji nieludzkiego wycia po kościołach,zamiast kolęd!!!

tytkoski
Gość
tytkoski

Omid Nouri Pour- bardzo qrva niemieckie nazwisko. Lewakom juz sie calkiem yebie we lbach. Niech se kozojebow zapraszaja do swoich domow na Swieta. Co za sqrvysyny!

Atam
Gość

Najpierw niech osoba, która wypowiedziała te słowa odpowie sobie czy jest katolikiem lub muzułmaninem. Potem jeżeli, któreś z powyższych jest prawdą niech odpowie sobie na zadane pytanie. Jeżeli nie jest to niech się pie….

Michał
Gość
Michał

Chętnie się nauczę i będę śpiewał ich pieśni, gdy tylko przestaną prześladować chrześcijan w krajach, gdzie stanowią większość i uznają Jezusa za syna Allaha (Allah to po arabsku Bóg). Wtedy nawet własnoręcznie pójdę budować meczety smile

Kamil
Gość
Kamil
Niewierny
Gość
Niewierny

Jezus jest Synem Bożym, a Allah jest jednym z wielu imion Złego.
Islam Go nie uznaje tylko morduje Jego wyznawców jako niewiernych.

tytkoski
Gość
tytkoski

Dokladnie

no fajnie sie dzieje na swiecie
Gość
no fajnie sie dzieje na swiecie

no to spiewajmy kolendy w meczetach <3, przecież to tak samo nie zachwieje równowagi prawda jak muzumanie chca na swieta chrzescijanskie swoje spiewy wyprawiac, moze sie jeszcze zajma chodowla jedwabników

Czepi
Użytkownik

Jedno się tylko nie zgadza. Boże Narodzenie, obchodzone w dniach kiedy ma miejsce przesilenie zimowe, a nie w czasie narodzin żyda Jehoszuy z Nazaratu tj. na przełomie września i października, nie jest świętem rdzennie chrześcijańskim. Pochodzi od kultów solarnych, święta Sol Invictus, mitraizmu i dlatego zostało tak łatwo przyjęte przez… Czytaj więcej »

Anty-Rafał
Gość
Anty-Rafał

Kolejny nawiedzony ateista, który chce mówić chrześcijanom, jak mają obchodzić swoje święta…

tytkoski
Gość
tytkoski

Ty se mozesz obchodzic cop chcesz, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Ostan w pokoj a nam sie nie wp…

bk
Gość
bk

Tak, czy siak muzułmanom nic do tego, jak wprost wynika z Twego komenta.

piotr.k444
Użytkownik

Mój brat pracujący w Holandii pisał mi,że wybierał się z kumplami na pasterke!!! Problem z tym, że zmarł jakiś muzułmański imam i muzułmanie zażyczyli sobie, że w tym dniu nie wolno odprawiać żadnych nabożeństw oprócz muzułmańskich! !!

czarman
Gość
czarman

W Holandii jest katastrofa z islamistami. W Amsterdamie domagają się szariatu, w Hadze utworzyli patrole islamskie, nawet już w Warszawie roznoszą ulotki zachęcające do przejścia na islam. Sam mieszkam w Holandii i mam na co dzień styczność na ulicach z tymi brudasami. Nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę… Czytaj więcej »

Al
Gość
Al

Takie bzdury to głosi lewica niemiecka, w Polsce bez względu na to, czy ma się lewicowe, czy prawicowe przekonania, i bez względu na przekonania religijne, fanatyzm islamski jawi się jako zagrożenie i to powiązanie ze skrajnie prawicowym myśleniem. Dziwi mnie, że ludzie na zachodzie tego nie widzą.

piotr.k444
Użytkownik

Mój brat pracujący w Holandii pisał mi,że wybierał się z kumplami na pasterke!!! Problem z tym, że zmarł jakiś muzułmański imam i muzułmanie zażyczyli sobie, że w tym dniu nie wolno odprawiać żadnych nabożeństw oprócz muzułmańskich! !!
I gdzie tu k…a słynna holenderska tolerancja? !?

bk
Gość
bk

I nie zbuntowali się?? Swoją szosą, jak zauważył jeden z komentujących, bardzo niemieckie nazwisko ten Omid Nurcośtam. Rzecz jeszcze bardziej zastanawiająca: czemu lewaki tak się pchają do kościoła??! Do spania służy sypialnia, do kąpieli – łazienka, kościół jest do modlitwy a nie do lewackich wymysłów. Po prostu każde pomieszczenia ma… Czytaj więcej »

piotr.k444
Użytkownik

Jaki kurczę bunt?!? To nie Polska,że jak w jednej wsi nie masz Mszy, jedziesz do drugiej!!! Mogli się owkur…ć,ale co innego mogli zrobić?!? Z drugiej strony masz rację,to śmieszne i żałosne,żeby ludzie całe życie atakujący Kościół mówili katolikom jakie pieśni mogą śpiewać u siebie!!! I nie trujmy sobie,za przeproszeniem,dupy hasłami,że… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Nie wiem jaki bunt. Ja bym rozważyła pozwanie władz miasta/kraju, który narusza moje prawa człowieka (wolności religijne i wyrażania swojego światopoglądu). Dla jaj. I dla szumu wokół sprawy. A do tego roszczenie finansowe o doznaną traumę i wyrównanie (muszę odbyć pielgrzymkę pokutną) za to, że uniemożliwiono mi wykonanie religijnego obowiązku,… Czytaj więcej »

Karol
Gość
Karol

Dobrze prawi. Jak muslimy mają prawo do wolności religijnej to ja też. A zakaz odprawiania pasterki jest ograniczaniem mojej wolności religijnej, co jest sprzeczne z prawami człowieka.

Mrll
Gość
Mrll

ale lewactwo samo jeszcze z tymi swoimi muzułmanami u Spowiedzi Św. jeszcze nie było ?
B o jak przyjdą -ale bez noży w rękach, to można z nimi rozmawiać, o pokojowym współistnieniu bez bełtania kawy z herbatą pod pretekstem że obie są smaczne.

Luk9921
Gość
Luk9921

W sumie o ile w meczetach zabrzmią katolickie kolędy to nie widzę problemu

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Taaaaki hoooooj!!!!

Karol
Gość
Karol

Nie wyobrażam sobie, że podczas pasterki zamiast pięknych polskich kolęd zabrzmiał ten ich bełkotliwy lament. Wiem, że propozycja padła w Niemczech, ale taka analogia. Niemcy pewnie mają podobne odczucia.

royce
Gość
royce

a qrvy na wiejskiej dalej nic nie robia