foto: Metropolico.org (CC BY-SA 2.0)

Z sondaż przeprowadzonego przez instytut Forsa wynika, że większość Niemców jest chętna do nałożenia sankcji finansowych na kraje UE, które nie przyjmują tzw. uchodźców z unijnego rozdzielnika.

Ankieterzy instytutu Forsa pytali Niemców o ocenę postępowania kilku państw na wschodzie Unii Europejskiej, które, jak Polska, odmawiają przyjęcia tzw. uchodźców z unijnego rozdzielnika.

63 proc. Niemców odpowiedziało, że UE powinna nałożyć sankcje na te państwa, na przykład poprzez cięcia przyznawanych im dotacji unijnych. 31 procent pytanych odrzuca takie kary.

Największymi zwolennikami sankcji są osoby starsze po 60 roku życia – to aż 70 proc., zdecydowanie mniej przeciwników jest wśród osób młodszych w przedziale wiekowym 18-29 lat, takie rozwiązanie popiera 53 proc. badanych

Różnice występują też w zależności od regionu. Akceptacja społeczna dla sankcji jest w zachodniej części wyższa – 65 proc.  niż we wschodnich landach, gdzie wynosi 53 proc.

Deutsche Welle

58
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
33 Comment threads
25 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
43 Comment authors
NiaheuropeaPolakKrólowa BonaAnahu Yamito II Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o