Niemiecki supermarket usiłował pokazać swoim klientom, że ksenofobia jest zła

Jeden z niemieckich supermarketów sieci Edeka w Hamburgu usiłował pokazać swoim klientom, jak bardzo popiera multikulturalizm i jak zła jest ksenofobia. Wymyślili akcję z pustymi półkami.

Klienci, którzy chcieli zrobić zakupy w weekend, byli zaskoczeni pustymi pułkami, tylko na niektórych znajdowały się niemieckie towary.

Można było zaleźć tabliczki z napisem m.in.: „Ta półka jest dość nudna bez różnorodności”, „Tak puste są półki bez obcokrajowców”, „Bylibyśmy biedniejsi bez różnorodności”.

Dyrekcja Edeki chciała w ten sposób wyrazić sprzeciw personelu wobec rasizmu i ksenofobii. „Edeka opowiada się za różnorodnością” – napisał sklep w swoim specjalnym oświadczeniu.

Jak widać, dyrekcja nie rozróżnia kwestii wolnego przepływu towarów i otwartości granic w kontekście kryzysu migracyjnego.

Oczywiście dość oryginalna akcja poróżniła klientów sklepu, jedni uważają, że to dobre działania, inni stwierdzili, że sklep nie powinien być miejscem takich akcji.

65 komentarz do “Niemiecki supermarket usiłował pokazać swoim klientom, że ksenofobia jest zła

 1. a ja sie pytam ile na codzien produktow sprzedaja wyprodukowanych przez muzulmaniw w muzulmanskich krajach czy tez afrykanskich? TAM SIE NIC NIE PRODUKUJE!! ja nie ma nic przeciwko europejczykom, auustralijczykom, amerykanom, oni nas nie zabijaja…. wiec co maja sie puste polki do masowego zalewu europu islamistami?

  1. Może i akcja obrazowo trafiona. Trudno się z tym nie zgodzić. Są na półkach towary tylko własne z 1 kraju. Dobrze jest mieć większy wybór i zakosztować różnych smaków. smile
   Ale na miły Bóg skoro mam na półce smaczne swoje towary to niech lewactwo na tych półkach postawi również smaczne i wartościowe „towary” z innych krajów.
   Dlaczego każą nam jeść to „beżowe goowienko” w postaci hordy zdziczałej i nie nadającej się do niczego islamskiej dziczy??? mad
   Niech lewactwo opamięta się bo Polacy nie debile i nam nie powiedzą – „żryjcie goowno, przecież miliony much nie może się mylić” razz

  2. Zabijają, zabijają koncerny wciskające ludziom żywność GMO, glutaminian sodu w żywności, inną szkodliwą, rakotwórczą chemię, rundupy i inne wynalazki, neurotoksynę podawaną stopniowo (fluor w paście), chemtrails (nanocząsteczki aluminu, rtęci) i dziwne zjawiska pogodowe, szczepionki np. przymusowy a kontrowersyjny Gardasil… A ile nie wiemy? Goje mają umierać?

  3. Rodeo Drive@A ja się pytam gdzie są niemieckie: mleko, jajka, sery ,kiełbasy, chleb ,kartofle , warzywa,jabłka..Itd???????Niszczą wszystkich rolników. I pieprzą że dla środowiska kupować tylko regionalne!!!!!Jakie regionalne jak puste półki !!! Dali się kopa w dupę!!!!!!

  1. Już nie muszą robić takich absurdalnych akcji. Właśnie przprowadzili w szpitalach testy z oksytocyną, która redukuje ksenofobię i podwyższa empatię do nachodźców. Wyniki ogłosili w piśmie medycznym. Wielki powrót Dr. Mengele. Teraz zaszczepieni Niemcy, jak beżowi zaczną biegać z meczetami po ulicach, będą starali się ich przytulić. Podjrzewam, że niebawem zaczną dodawać oksytocynę to wody pitnej i do szczepionek. To się dzieje!

  2. Szumowiny to niech sobie Szwabstwo kolekcjonuje w swoim Hitlerkowie. Tak jak kiedyś kolekcjonowali wyroby z ludzkiej skóry czy mydła z tłuszczu ludzkiego tak dziś kolekcjonują terrorystów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Coś zniszczyć, popsuć, ukraść, kogoś zaatakować to jest domena tego bandyckiego szwabskiego pseudonarodu stworzonego przez diabła.

  3. @Rodeo
   Niemcy (uważający się za Übermenschen) nic się nie zmienili od II Wojny Światowej w stosunku do Polski. Nadal mają nas za podludzi (niem. Untermenschen), którym nic dobrego się nie należy. Żarcie wysyłają do nas gorszej jakości. Chemię gospodarczą również gorszej jakości itd. Jesteśmy mniej wybredni, to należy wysyłać nam gorsze produkty – taka koncepcja. A Polacy? Jak coś produkują na eksport do krajów zachodnich, to ma to być lepszej jakości, niż dla Polaków. Po części to Polacy są sami sobie winni, bo pozwalają sobie na takie traktowanie. Więc jakich „uchodźców” mieliby nam wysyłać? Tych kilku lekarzy, inżynierów? No nie. Niemcy mówią tyle o rasizmie, ksenofobii, mowie nienawiści, braku wolności, a tak naprawdę to u nich jest to najbardziej zakorzenione… Tylko jak wiemy korzeni na zewnątrz nie widać – do czasu.

   1. Niemcy po 1945 r. powinny zostać zutylizowane tak jak przebiega utylizacja odpadów plastikowych w piecu. Tak powinno się z nimi postąpić. Stalin się nie co wahał w tej kwestii ponieważ jemu zależało nie tyle na samych Niemcach tyle co na zdobyciu całego świata kapitalistycznego. I gdy w 1945 r. Niemcy przegrały II wojnę światową Stalin w odniesieniu zarządził wybicie 100.000 niemieckiej inteligencji,
    a NRD przekształcenie w dziadowskie państwo takie jak Mołdawia czy Ukraina gdzie byłaby całe życie bieda, bieda i jeszcze raz bieda jak to w komunizmie. W NRD bieda była jak rządzić tam zaczęli Sowiety, ale zgody na wybicie 100.000 niemieckiej inteligencji nie wyraził zarówno zapijaczony ćwok i sprzedawczyk Churchil i dwie amerykański cioty Roosvelt i Thruman.
    W USA Theodor Kauffman napisał książkę, że Niemcy powinny zostać unicestwione jako naród,(mieli być poddani eksterminacji i sterylizacji)
    a obszar powinien zostać podzielony i włączony do takich krajów jak Francja,Belgia, Holandia, Polska,Dania i Czechy. najwięcej otrzymać miałaby Polska i Holandia, a później Francja. Resztę okruchów otrzymała by Belgia, Czechy i Dania.A jego plan nie został zatwierdzony przez ciotę Roosvelta i jeszcze gorszą ciotę Thrumana, który mówił,że ,,kiedy ZSRR będzie słabszy od Niemiec będziemy wspierać ZSRR, ale kiedy Niemcy będą słabsze od ZSRR będziemy wspierać Niemców”.
    Polski oczywiście do rozmów nie zaproszono, a szkoda bo zutylizowalibyśmy to niemieckie ścierwo.

 2. Ocet niech wystawia smile
  Ja sie juz niczemu nie dziwie: zamiast walczyc rysuja kreda, zamiast sie buntowac to robia tatuaze, zamiast przyznac sie do bledu, to wciskaja go innym pod grozba kar.
  Niech pojada sobie do skepow w Afryce i zobacza jak to wyglada. Ja bym zrozumiala taka akcje, gdyby chodzilo o Chiny smile
  I tak beda wygladaly sklepy na zachodznie niedugo. NIe da sie wciaz dawac…z pustego i Salomon nie naleje.

 3. Trzymajmy się zatem sklepowych porównań.

  Jeżeli jakiś produkt, jeden z wielu tego samego rodzaju, okaże się być zły, szkodliwy i to nie jedna porcja ale kilkanaście, kilkadziesiąt z całej partii to co się z tym produktem robi? WYRZUCA I NISZCZY A NIE DALEJ SPRZEDAJE KLIENTOM CZY POZOSTAWIA NA PÓŁKACH aby i inne produkty od tego jednego zaczęły się psuć.

  Ile było przypadków, gdzie kilkanaście produktów z wielomilionowych partii okazywało się szkodliwych i do zniszczenia szła cała partia?

  Takim właśnie felernym produktem na europejskich półkach są muzułmanie i islam. Wnioski pozostawiam do wyciągnięcia Wam wink

  Pozdrawiam

 4. Fobia to choroba, nieokielznany strach. Ja na przyklad cierpie na islamofobie, a to znaczy ze boje sie wyznawcow Allaha.
  Ksenofobia, arachnofobia, fobia spoleczna to SA CHOROBY i NIE MOGA BYC ZLE.
  Jakbym miala jakas fobie stwierdzona to zaraz polecialabym skarzyc rzad niemiecki o obraze i przesladowania z powodu moich lekow.

 5. W tej calej durnej akcji nie chodzilo o pokazanie ile produktow wytworzonych jest za granica. Oni chcieli pokazac ze tak jak na polkach jest roznorodnosc towarow i wszystkim wychodzi to na dobre tak na ulicach powino byc kolorowo aby bylo ladnie. A tak na marginesie to mysle ze tam byla jakas plaga robactwa i trzeba bylo wyczyscic.

 6. Europa jest różnorodna!!, dlatego m.in. odniosła sukces. Dlaczego tak piszę: Francja i Niemcy się różnią, Finki to jasne blondynki, Polki szatynki / blond / ciemne. Hiszpanie są mali A Szwedzi ogromni i tak dalej.
  Afryka: np. Nigeria, Czad, Togo, …. wyglądają tak samo, ludzie są podobni, myślą podobnie. Można jechać na wycieczkę do np. Szwajcarii a potem go Norwegii – będzie ciekawie bo inaczej. A Afryka cóż – byłem raz. Widziałem może teraz do Brazylii?
  To dlatego / dzięki tej różnorodności w Europie był przepływ myśli, idei a co za tym idzie nowe myśli i nowe idee. W Afryce – nie. Dlatego nie rozumiem dlaczego oraz jakim prawem wmawia się nam, że potrzeba różnorodnych / tak samo wyglądających Afrykanów.

 7. Absurd niemieckiej propagandy sięgnął już zenitu. Jak widzę te wszystkie filmiki promujące multikulti, te akcje różnych Starbucksów, mediów oraz rozmaite formy wciskania ludziom, że muzułmanie i islam są fajni, że życie bez nich traci sens, zastanawiam się, jak jeszcze niedawno mogli w ogóle żyć bez negroidalnych imigrantów. Życie Niemców było szare, nudne i do dupy, dopiero rozrywkowi muzułmanie pokazali m sens życia. Brawo Niemcy.

 8. NIE dla rasizmu, nie dla ksenofobii – ok, jestem jak najbardziej „za”. Ale, czy muzulmanie odplacaja sie nam tym samym? Czy okazuja wdziecznosc, czy szanuja nasze zasady? NIE!!! Wiec z jakiej paki mamy sie przed nimi ciagle plaszczyc i za wszystko przepraszac? Oni umieja tylko zadac, wymagac, zakazywac i nakazywac, obrazac sie za byle co. Nie sa elastyczni, tolerancyjni, nie daza do zgody i porozumienia. Szacunek? Tak, ale z rozsadkeim i tylko dla tych, ktorzy na niego zasluguja.

 9. Jak widac granice glupoty mozna zawsze przekroczyc.
  Ktos ma perfidne plany z Europa jesli postanawia stare kultury, a wiec roznorodnosc, wymordowac jak Indian A. POLNOCNEJ. CO Z nimi dzis jest? Jak wyglada usa z jej Multikulti? To gangig, super bogaci i super biedni, ….. .
  Tak mamy zyc? Nie, dziekuje za takim SYF!!!

 10. Marksizm jest jak nieuleczalna, zarazliwa choroba umyslowa, ktora tepe umysly chlona jak gabka i z ktorej nie da sie ich wyleczyc nawet jak skonfrontuje sie je ze skutkami dzialania Marksizmu. Dla wszelkiej masci Marksistow wszyscy ludzie sa tacy sami (chrzescijanie, islamisci, europejczycy, afrykanie) i nic nie wyleczy ich z tego pogladu – ani zamachy terrorystyczne, ani bieda, ani wojna, ani trupy. Ich zdaniem „ma byc przemieszane”, „nie moze byc ojczyzn”, „nie ma miejsca na religie” i koniec.

 11. Niedaleko mnie jest Edeka…jedno co się zmieniło to to że pojawiłi ochraniarze żeby przeciwdziałać kulturalnym i różnorodnym klientom…ja będę bojkotował ten sklep ale pewnie szkopy nie wpadną na taki pomysł…oni mogą tylko iść w kierunku kretyńskiego open society, nie bardzo pasuje czcić kombantatów z SS,

 12. Nie ma to jak przekraczać kolejne granice głupoty.
  Wybór między Merkel, Schultz których wciskają Niemcom media głównego ścieku
  jak z Macronem tylko teraz dość szybko traci on poparcie, więc czepia się Polski.

 13. „Ta półka jest dość nudna bez różnorodności”, „Tak puste są półki bez obcokrajowców”, „Bylibyśmy biedniejsi bez różnorodności”.

  A ja myślę, że to taki przekaz podprogowy. „Tak będą wyglądały półki, jak imigranci przyjdą i wszystko rozkradną. Przyzwyczajajcie się”

Dodaj komentarz