foto: Flickr.com

Viktor Orban oświadczył, że Węgrzy nie chcą stać się krajem migracyjnym, dlatego przyjęci uchodźcy nigdy nie będą obywatelami Węgier, tylko wrócą do swoich państw po skończeniu wojny.

„Zarówno Polska, jak i Węgry podtrzymują swoją wcześniejszą politykę migracyjną, a to znaczy, że nie chcemy stać się krajem migracyjnym, nie odpuścimy w sprawie kwot i nie chcemy europejskiego systemu siłą narzucającego nam, kto ma znajdować się na terytorium naszego kraju” – zapewnił premier Węgier Victor Orban w wywiadzie dla Radia Kossuth.

Orban podkreśli, że przyjęcie przez Węgry 1300 uchodźców nie zmienia istoty jego stanowiska. „Węgry odrzucają kwoty i nasza polityka migracyjna pozostaje bez zmian”. Polityk wskazał, że to stanowisko nie jest charakterystyczne jedynie dla Węgier, ale dla całego regionu Europy Środkowej.

„Sprawdzimy tych 1300 ludzi i jeżeli faktycznie wymagają ochrony, to oczywiście ją im zapewnimy do momentu, aż tej ochrony nie będą już potrzebować. To ważne, bo gdy tak się stanie, będą musieli wrócić do swoich krajów” – mówił. Orban podkreślił, że żaden z przyjętych obywateli nie zostanie obywatelem Węgier.

telewizjarepublika.pl

34
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
11 Comment threads
23 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
xxbnmprawyobywateleasyriderpakopalko Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o