foto: pixabay.com

Mimo że ten apologetyczny artykuł skierowany jest do muzułmanów, to osobiście wierzę, że każdy chrześcijanin weźmie z niego równie dużo dla siebie. Myślę, że będzie bardzo pomocny w ewentualnych rozmowach z muzułmanami na temat Jezusa Chrystusa i Biblii. Tytułem wprowadzenia do tego artykułu chciałbym podzielić się kilkoma moimi spostrzeżeniami na temat islamu w relacji do chrześcijaństwa.

Nie tak dawno stanął na mojej drodze pewien mężczyzna z bardzo długim, prawie 20-letnim “ewangelicznym stażem”. To biblijnie wierzący, narodzony na nowo chrześcijanin. Po krótkiej chwili rozmowy między nami okazało się, że jego zdaniem Allah opisany w Koranie to ten sam Bóg Izraela, o którym mówi Pismo Święte. To niby ten sam Bóg Żydów i chrześcijan, tylko inaczej nazywany przez muzułmanów. Wdaliśmy się w głębszą rozmowę na ten temat… i oto stałem, nie dowierzając swoim uszom. Zapytałem go: Jak to możliwe, że Ty będąc prawie 20 lat na nowo narodzonym chrześcijaninem, opowiadasz tak absurdalne, wręcz niemieszczące się w głowie niedorzeczności. To fundamentalny brak jakiegokolwiek poznania w tej kwestii, co może być wielką pułapką dla chrześcijan, którzy niczego nieświadomi mogą angażować się w niebiblijne, a wręcz antychrystusowe ruchy, jak chociażby chrislam, tak owacyjnie promowany przez takich fałszywych nauczycieli, jak chociażby Rick Warren.

Ale przejdźmy choć przez absolutnie podstawowe, a wręcz fundamentalne “różnice” między biblijnym chrześcijaństwem a całkowicie antychrystusowym islamem.

Po pierwsze:

Koran uznawany jest przez muzułmanów za “trzeci testament”, korygujący błędy pozostałych dwóch, czyli starego i nowego testamentu – judeochrześcijańskiej Biblii. Warto chociażby porównać nakaz “misyjny” dany przez proroka Mahometa, aby skorygować Lud Księgi (czyli Żydów i chrześcijan) w pojmowaniu kwestii natury Boga (cała Sura 3, bardzo ciekawy jest fragment z Sury 3:64), porównaj z Ewangeliami oraz listami apostolskimi. Zobaczysz, że to dwie skrajnie przeciwne sobie drogi, których nijak nie da się połączyć czy nawet określić jako podobne.

Po drugie:

Koran mówi, że Allah nie ma syna, bo jest zbyt wyniosły, aby mieć syna (Sura 4:171), zaś Biblia mówi, że Bóg ma Syna, a nawet, że Bóg tak umiłował świat, że Syna Swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne (Jan 3:16).

Po trzecie:

Prorok Isa opisany w Koranie (tak jest nazywany Syn Marii i Józefa) to nie jest TEN JEZUS MESJASZ (JESZUA), o Którym mówi Nowy Testament. Prorok Isa z Koranu (ten niby Jezus) jest tylko człowiekiem, posłańcem boga (Sura 4:171), zaś Jezus opisany w Biblii jest Bogiem, Który stał się człowiekiem i przyszedł na ten świat, jako ubłaganie za nasze grzechy, przyszedł, aby umrzeć jako Baranek bez skazy i poprzez swoją odkupieńczą śmierć pojednać nas z Bogiem oraz dać życie wieczne (chociażby Jan 1:1-14).

Po czwarte:

Koran mówi o tym, że prorok Isa (ten koraniczny Jezus) nie umarł na krzyżu, on w ogóle nie umarł, jedynie tak się wszystkim wydawało, ale tuż przed swoją niby śmiercią został “on wyniesiony do Allaha”, czyli zabrany do nieba (Sura 4:157). A Biblia mówi, że Jezus Mesjasz, Bóg wcielony, umarł za grzechy świata, został złożony w grobie, a po trzech dniach zmartwychpowstał (chociażby Rzym. 8:34; 1 Tes. 4:14; 1 Kor. 15:3-8).

Jak pewnie zauważyłeś/łaś, Koran (i generalnie cały islam) uderza w fundamenty biblijnego chrześcijaństwa, próbując korygować nieomylne Słowo Boże, odrzucając Boskość Jezusa, próbując wypierać to, że Bóg ma Syna, próbując wypierać i zaprzeczać temu, że Jezus umarł na krzyżu, został złożony w grobie, a następnie zmartwychpowstał.

Jeżeli nie ma śmierci na krzyżu, to nie ma również zapłaty za grzech ludzkości i zadość uczynienia. Następnie, jeżeli nie ma zmartwychwstania – no bo przecież nie było i śmierci – to nie ma też życia wiecznego, które przecież zapewnił nam Jezus Chrystus. Jest to uderzenie w filary, absolutne podstawy chrześcijaństwa, dlatego wierzę, że każdy biblijnie wierzący chrześcijanin może śmiało, bez najmniejszych wahań i obiekcji stwierdzić, że Koran – jak i cały islam – w swoich założeniach jest stricte antychrystusowy.

To tylko jedne z bardzo niewielu różnic, fundamentalnych różnic i niezgodności, które każdy czytelnik może zauważyć już na samym początku zajmowania się tym tematem. Po więcej, zapraszam do zapoznania się z niezwykle ciekawym artykułem Jacoba Prascha zatytułowanym: “Pięć pytań do Ciebie, jeżeli jesteś muzułmaninem”.  I mimo, że ten apologetyczny artykuł skierowany jest do muzułmanów, to osobiście wierzę, że każdy chrześcijanin weźmie z niego równie dużo dla siebie. Myślę, że będzie bardzo pomocny w ewentualnych rozmowach z muzułmanami, głoszeniem im prawdy o Jezusie Mesjaszu konfrontując go z koranicznym Isą, jak również rozszerzy poznanie na ten jakże ważny i bardzo ciekawy temat.

„Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty!” (Ga 1, 6-9).

Tłumaczenie artykułu: przyjdzpaniejezu.pl
Artykuł: “Pięć pytań do Ciebie, jeżeli jesteś muzułmaninem”.
Autor: James Jacob Prasch

44
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
12 Comment threads
32 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
wittmann86Smokblantomat........................Lontek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kowalski
Gość
kowalski

Przecież islam -koran został stworzony dla populacji pustynnych złodziei i rabusiów żyjących z łupienia karawan,okolicznych miast oraz tzw. pośrednictwa w handlu czyli pobieranych haraczy.Cała tzw. cywilizacja islamu powstała na wyzysku podbitych starych i już zramolałych cywilizacji bliskiego wschodu a tzw. arabskie wynalazki zostały przejęte od etnicznych Egipcjan[Koptów]Asyryjczyków,Persów i Hindusów.Taki styl… Czytaj więcej »

Dem
Gość

W wielu miejscach koranu widać jaki problem Mohamed miał z chrześcijanami Cała religia(sekta) jakby opierała się na szkalowaniu innych od pedofila zabójcy Mohameda

Pedro Chubascos
Gość

Ciekawostką jest fakt, że Mahomet prawdopodobnie nigdy nie zetknął się w jakiś znaczący sposób z chrześcijanami. Miał koptyjską seks-niewolnicę, ale trudno tu podejrzewać jakieś teologiczne dysputy. Natomiast najlepszym kumplem młodego Qathem „Muzamam” ibn Kilaba (zwanego później „prorokiem Mahometem”) był niejaki Waraqa ibn Naufal, nazarejczyk (ebionita) – bez niego Koran nie… Czytaj więcej »

Obywatelka Ziemi
Gość

Islam to religia faceta, ktory moim zdaniem mogl byc powazie chory psychicznie. Sa choroby glowy, ktore w niebezpieczny sposob wplywaja nie tylko na chorego, ale i otoczenie. Przyklad Wam podam: facet mial schizofrenie- slyszal glosy, ktore mowily mu, ze musi sie zabic. Nie tylko sam ale i z cala rodzina.… Czytaj więcej »

blantomat
Gość
blantomat

Ogólnie rzecz biorąc ludzie to banda idiotów smile Ja takiego gościa bym połamał i podciął ścięgna achillesa żeby mu nie ułatwiać ogłupiania innych…. no ale ludzie dzisiaj (i jak widać od zawsze) wolą wierzyć w jakieś historie niestworzone (często wymyślone przez wariatów).

Oluchna
Gość
Oluchna

Myślę że tutaj nasz drogi lolo który nie pisze będzie miał dużo do powiedzenia (napisania) w tym temacie. Przy okazji pozdrawiam.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Oluchna A co ja mam tu powiedzieć wg. Ciebie. Z artykułem się zgadzam: 1) Nie jest atakowana wiara w Chrystusa 2) Nie jest atakowany Kościół (choć dzisiaj to co się dzieje w Kościele pod przewodnictwem Bergoglio zaczyna wg. mnie wołać o pomstę do Nieba) 3) Jest wykazana antychrześcijańskość Islamu, jego… Czytaj więcej »

Oluchna
Gość
Oluchna

I właśnie o to mi chodzi. Co do papieża napisałam niedawno dłuższy elaborat i zgadzam się z Twoim zdaniem na jego temat. Pozdrawiam grin grin grin

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Oluchna No bo co tu myśleć na jego temat innego? Nawet dla niekatolika jest widoczne, że facet rozwala Kościół a co więcej przyczynia się do tworzenia jednej globalnej religii będącej składową NWO. Komunizm pokazał, iż na dłuższą metę sam ateizm nie jest nośny. Człowiek do swojego życia potrzebuje jednak czegoś… Czytaj więcej »

Pedro Chubascos
Gość

Korespondowałem z Christianem Princem na temat tego „odwrotnego Jezusa” w islamie. Nie zgodził się z tym, natomiast pisał, że koraniczny Isa, siostrzeniec Mojżesza (1300 rok przed Chrystusem) nie ma z Jezusem kompletnie nic wspólnego. Inne lata, inny życiorys, inne imię. Wszystko różni Isę i Pana Jezusa. Ale w rzeczy samej… Czytaj więcej »

Jan
Gość
Jan

Z calym szacunkiem dla Kosciola Katolickiego, ale wiele wskazuje, ze to wlasnie KK (po Soborze Watykanskim II) zaczal zrownywac Islam z Chrzescijanstwem, doszukiwac sie czesci wspolnych i szukac sposobow ich polaczenia – czyli czegos w rodzaju wspomnianego Chrislamu. Tak wiec nie ma sie co dziwic, ze Katolicy (i ogolnie Chrzescijanie,… Czytaj więcej »

bbb
Gość
bbb

Jest to także przesłanie dla samych muzułmanów, że islam to prawdziwa religia.

Baron
Gość

Z całym brakiem szacunku do muslimów i tego ich koranu uważam, że mimo wszystko zbyt głupia to nacja żeby napisać coś takiego. To musiał napisać o wiele mądrzejszy naród (wybrany), bo koran, trzeba to przyznać – mimo całej swojej nikczemności, potrafi robić wodę z mózgu (półgłówkom co prawda, ale zawsze),… Czytaj więcej »

blantomat
Gość
blantomat

Jedna z teorii mówi, że to żydostwo plugawe stworzyło Koran aby zniszczyć Chrześcijan.

........................
Gość
........................

jest taka teoria, że muslimy powstają z gwałtu na kozach

Smok
Gość
Smok

Każda religia to młyn na wodę dla słabych umysłów nie mogących ogarnąć teorii ewolucji i powstania wszechświata swoim ograniczonym pomyślunkiem. Wszelkie kościoły od stuleci robią z ludzi idiotów tylko i wyłącznie dla kasy.

wittmann86
Gość

Mistrz wywód, i wiedza nie bagatelna – prawdziwa.

Lontek
Gość
Lontek

Pytania zawarte w załączniku można odwrócić i zadać podobne pytania katolikom i ogolnie chrześcijanom. Dlaczego nie chcą naśladować pierwszych chrześcijan i swojego głównego Mistrza? Dlaczego polski katolicyzm jest związany z hasłem Bóg Honor Ojczyzna a nie Nastawiam Drugi Policzek? Pierwsi chrzescijanie czerpali przyjemność w samoupokarzaniu się, chwalili to co dzisiaj… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Lontek No to mamy problem. Bo nie tak dawno był ateistyczny komunizm co to szerzył świecką etykę co to wszyscy ludzie braćmi som i w ramach tej etyki narżnął tylu – z jego punktu widzenia – niewiernych (niewierzących w ateizm) w tak krótkim czasie, że wszystkie naganne zachowania słabych chrześcijan… Czytaj więcej »

Lontek
Gość
Lontek

Nie oczekuję od katolików zmiany, to co piszę nie jest postulatem. Przedstawiam tylko sens pytan jakie są zawarte w załączniku. Jeżeli autor wypomina innym nielogiczne czy niemoralne postępowanie to niech spojrzy na siebie. Co do meritum spraw chrześcijańskich.. Zasady których nikt nie przestrzega, nie chce tego robić, nie są dużo… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Lontek Drogi Świadku Jehowy, albo Adwentysto albo inny szermierzu „czystej wiary”. Oczywiście nie postulujesz oprócz tego, że stawiasz zarzuty. No to jak ktoś stawia zarzuty tzn. że oczekuje – i tak to wygląda w Twoim wypadku – iż oskarżony będzie się kajał w prochu i popiele i się „nawróci”. Odpowiedziałem… Czytaj więcej »

Lontek
Gość
Lontek

Jeżeli ktoś zadaje pytania, jak autor pdfa w linku, zarzucając innym nonsens, niech wpierw podobne pytania zada sobie. To właśnie chciałem, jak ty to ująłeś, „ugrać”. Nie promuję innej denominacji chrześcijańskiej.

Jan
Gość
Jan

Chrzescijanstwo nigdy nie wiazalo sie ze zbiorowym samobojstwem, czy religia cierpietnicza – jak to sugerujesz. Poczytaj wiecej o nadstawianiu drugiego policzka, poszuka w wyszukiwarce hasla „czy Chrzescijanin ma prawo sie bronic”, moze wtedy zrozumiesz jak bardzo bledne sa twoje poglady na Chrzescijanstwo.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Jan
Masz rację. Chrześcijaństwo nie jest cierpiętnicze ale jak trzeba jest gotowe na śmierć. A w tym wszystkim niesie w sobie radość. smile

kkkkkkkkk
Gość
kkkkkkkkk

Brednie i tyle, religia robi ludziom wode z mózgu, njwazniejsze to być po prostu dobrym człowiekiem ze sztywnym kręgosłupem moralnym, odróżniac dobro od zła i szanować drugiego człowieka, życie, prawo do inności (oczywiscie z granicami tolerancji żeby nie było skrajnych wynaturzeń). Religia jest winna największym pogromom w dziejach ludzkości, po… Czytaj więcej »

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

kkkkkkkkk…przestan sie jakac i powtarzac durna lewacka propagande. Ty sobie badz ateista. Mnie to zwisa i powiewa. Mam kumpli ateistow i krewnych ateistow. Pomimo to pielegnuja chrzescijanskie tradycje jak Boze Narodzenie czy Wielkanoc i maja swiadomosc, ze naleza do chrzescijanskiej cywilizacji. Mam znajomych Tajow – buddystow, pracowalem kiedys z paroma… Czytaj więcej »

komandos
Gość
komandos

Świetna odpowiedź dzidziuś. Też jestem za tym co napisałeś. Tak trzymać. Dość jazgotu i ujadania na katolików. Pozdrawiam

Mm22
Gość
Mm22

W sumie się zgadzam.Religia (żadna, w tym chrześcijaństwo) nie opiera się na sprawiedliwości,każdy może być moralnym bez bycia religijnym. W sumie śmieszy mnie trochę podejście niektórych takie w stylu „Ateizm to lewactwo,więc będąc nim wspierasz lewaków w Europie” ,czyli wnioskuje ,że niektórzy tutaj wręcz na siłę stają się wierzącymi ,byleby… Czytaj więcej »

Patriota
Gość

@Mm22 Ok. Co w takim razie wg. Ciebie opiera się na sprawiedliwości i moralności?

Tak z czystej ciekawości.

Pozdrawiam

blantomat
Gość
blantomat

Mnie wiara w COKOLWIEK stworzonego / opisanego przez innych ludzi (i to jeszcze ponad 1000 lat temu) najzwyczajniej w świecie ŚMIESZY . Nie mam problemu z wiarą (dopóki nie jest to Islam)…. ale też nie mam zamiaru kryć, że dla mnie wiara w takie bzdury to jest lekkie upośledzenie umysłowe… Czytaj więcej »

asdf
Gość
asdf

,, njwazniejsze to być po prostu dobrym człowiekiem ze sztywnym kręgosłupem moralnym, odróżniac dobro od zła” , a skąd wiesz co jest dobre, nie wiem uważasz, że ludzie będą robić jakieś zebrania i ustalać co jest dobre, a co złe??

Mmm22
Gość
Mmm22

Nie masz własnego sumienia ,by jakaś książka napisana kilkanaście wieków temu mówiła co jest dobre a co złe?

Patriota
Gość

@Mmm22 Pytanie tylko, czy sumienie każdego z nas jest takie samo? Bo niektórzy za moralne uznają wyjście „na miasto” i pobicie, okradnięcie czy zabicie kogoś. Dla niektórych to są moralne wybory. Nikt nie wie jak pod względem moralności wyglądałby dzisiaj świat gdyby nie chociażby Chrześcijaństwo. Myślisz, że ludzie sami z… Czytaj więcej »

blantomat
Gość
blantomat

No ale co to ma wspólnego z wiarą? Są ludzie podający się za katolików, którzy gwałcą, kradną i zabijają. Są tacy co to robią i są ateistami. Moralność to raczej sprawa kultury i jej dziedzictwa, a nie wiary… a patole są w każdej grupie społecznej.

green_beret
Gość
green_beret

Drugie zdanie – błąd. Za największe „pogromy” w dziejach ludzkości odpowiadają nie religie, a ideologie, np. komunizm (jak na razie nie pobity rekord, jeśli chodzi o liczbę ofiar). W imię ideologii straciło życie wielokrotnie więcej ludzi i jest to sprawa bezdyskusyjna.

Daga
Gość

Paniekkkkk wa mać masz przykład laickiej Francji po rewolucji z historii wyciągać wnioski trza

bbb
Gość
bbb

„Religia jest winna największym pogromom w dziejach ludzkości”
To nie religia zabija a ludzie. Zapoznaj się z osobami Jezusa i mahometa czego nauczali, może nie będziesz bzdur wypisywał.

Muhamud
Gość
Muhamud

fajnie ale zapomnieliście zadać pytania, to takie coś ze znaczkiem „?” na końcu