Polacy żyjący w dotkniętym konfliktem zbrojnym Mariupolu w obwodzie donieckim proszą polskie władze by zainteresowały się ich losem.

Działacze Stowarzyszenia Kulturalnego Polaków z Mariupola przygotowali list, który zamierzają skierować do premier Ewy Kopacz, prezydenta Andrzeja Dudy oraz komisji parlamentarnych zajmujących się Polakami na Wschodzie.

„Słuchając zapewnień, że Polska jest gotowa przyjąć setki uchodźców-muzułmanów, ubolewamy, że dla nas – katolików, potomków represjonowanych Polaków, dzieci i wnuków przymusem wywiezionych przez NKWD z Podola i terenów byłej II RP na Donbas polskich żołnierzy, nauczycieli, urzędników, nie ma miejsca w naszej historycznej Ojczyźnie” – portal wpolityce.pl cytuje mariupolskich Polaków.

Oceniając swoją perspektywę życia w Polsce rodacy z Mariupola podkreślili – „My, Polacy z Mariupola, nie mamy wygórowanych wymagań, jesteśmy gotowi pracować społecznie za bezpieczny dach nad głową i sprzątać ulice w razie potrzeby na terenie naszej historycznej Ojczyzny”.

źródło: wpolityce.pl/kresy.pl

28
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
9 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Muhamed AndresobywatelkaLilith1683.09.12Nana Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lilith
Gość

My nie wolimy, to nasz chory rząd, który kieruje się wytycznymi z Brukseli. Media dokładają swoją cegiełkę ujadając, że nie należy faworyzować wyznawców jednej religii nad drugą (może niektórzy uznaliby pomoc rodakom jako nacjonalizm, a to niegodne w dobie multi-kulti). Najwyraźniej rodakom z Mariupola nie zagraża takie niebezpieczeństwo jak tym… Czytaj więcej »

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Nie słyszałem ostatnio o bombardowaniach jakichkolwiek celów na terenie Republiki Grecji czy Republiki Macedonii.

Liquid
Gość
Liquid

A o ironii mistrzu słyszałeś, czy też nie?

1683.09.12
Gość
1683.09.12

W rzeczy samej! Jednak tu jej nie dostrzegam.

Lilith
Gość

Dobra, bo zaraz zacznie się dyskusja nad ironią. Owszem użyłam lekkiej ironii w stwierdzeniu o uciekających uchodźcach, nie miało to być absolutnie przytykiem w treść artykułu, raczej odniosłam się do papki medialnej serwowanej każdego dnia.(bo pokazują nam natarcia na węgierska granicę i komentują ucieczką ze strefy wojny, w domyśle syryjskiej… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

Nikt nie słyszał ale nadal traktuje się nielegalnych imigrantów jako uchodźców wojennych, a obecnie oni uciekają z :Grecji, Macedonii, Chorwacji, Węgier, ba uciekają nawet z pociągów które jadą do Niemiec (podobno grupa około 200 osobowa uciekła).
Totalna paranoja.

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Nie, Już nawet media głównego ścieku odszczekują, że nie wszyscy nielegalni imigranci to uchodźcy. To może pod naporem komentarzy kumatych czytelników, słuchaczy i widzów. Akcje uświadamiające przynoszą jakby drobne sukcesy. Lilith, to nie jest paranoja. Odziały są przerzucane wg scenariusza, który siłą rzeczy musi ewoluować wobec dynamicznie zmieniających się warunków.… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

Ale to nadal mało. W dodatku GW wpadła na kolejny genialny pomysł uświadamiania Polaków co to imigrant, a co to uchodźca (Mniej obaw, więcej wiedzy? jakoś tak). Chociaż wczoraj dziennikarz TVPinfo mnie zaskoczył, relacjonował akcje jak imigranci wsiadają do autobusów i powiedział, że nie ma znaczenia czy są kobiety, dzieci,… Czytaj więcej »

1683.09.12
Gość
1683.09.12

To jasne. Jak masz przetransportować oddziały do planowanych miejsc koncentracji, to pierwszeństwo mają jednostki liniowe. Da się znaleźć w dowolnym podręczniku taktyki. Nie wiedziałem, że w tvpinfo są dziennikarze. Sądziłem, że jedynie lektorzy.

Olexy
Gość
Olexy

Ale wstyd! – i niech się wstydzą ci co głosowali na PO. Choć nie głosowałem na PO,- to jednak ja też czuję się niezręcznie. Jako można tak nie dbać o swoich!? No cóż, „PO” to nie są raczej Polacy, więc może i można… Ale to Polacy wybrali PO w raczej… Czytaj więcej »

Veri
Gość

Sto razy bardziej wolę Polaków z Mariupola niż muzułmanów…

ABC
Gość
ABC

Wstyd i hańba dla rządu Ewy Kopacz.

Nemo
Gość
Nemo

Drodzy Panstwo ! Poziom dyskusji na tym forum jest dosc wysoki i chetnie zamieszczam tu moje uwagi jak rowniez czytam Panstwa spostrzezenia. Jestem tym samym przeswiadczony o dostatecznym zasobie wiedzy dyskutantow w tym smutnym temacie. Dlatego tez dziwia mnie niekiedy takie trywialne hasla jak: „politycy obudzcie sie, rzad postapil glupio”… Czytaj więcej »

Olexy
Gość
Olexy

To jest wielki plan, jakoś trzeba spłukać do kibla te 200% PKB długów Jest też wiele innych spraw które muzułmańska inwazja załatwi. Chodzi o likwidację cywilizacji łacińskiej,- która jest przeszkodą do realizacji planu całkowitego zniewolenia ludzkości. Ale co? Mam się napawać tym, że ja to wiem i nie protestować, bo… Czytaj więcej »

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Ja to wiem już od dawna. Garstka zdrajców zwana rządem jest na usługach wielkich tego świata. Sprzedali by własne matki za miejsce przy korycie. Słowem mamy raczej przesrane. Teraz możemy jeszcze walczyć o czas

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Wyniki badań naukowych antropologów wskazują, że kiedyś już ludzie w skali świata byli o krok od całkowitego wymarcia. Zatem historycznie, mieliśmy już kiedyś bardziej przesrane, a jednak… Nigdy nie jest za późno na walkę. Walka o opóźnianie postępów przeciwnika jest istotnym elementem prowadzenia działań strategicznych.

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Zgadzam się z każdym zdaniem. Moim skromnym zdaniem należy szerzyć wiedzę, ujawniać fakty, i edukować tak, by było > 10%.

Olexy
Gość
Olexy

Dobrze zorganizowana i świadoma mniejszość, czyli te 10% mogła by poważnie zaszkodzić tym rzeźnikom. Dlatego MUSIMY pracować u podstaw, i działać lokalnie. Uświadamiać i wychowywać młodszych. Ale „ich” nie powstrzymamy,- bo są np. ponadnarodowe korporacje, koncerny zbrojeniowe, znacznie bogatsze niż całe kraje. Ich władza jest niczym nieograniczona, a budżet niewyczerpany.… Czytaj więcej »

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Nie mam pewności, czy nie da się powstrzymać NWO. Za tym stoją tylko ludzie, a ludzie popełniają błędy. W każdym razie walczyć trzeba, bo jak inaczej spojrzeć sobie w lustrzane odbicie ryja. Jak się czegoś nie da zrobić i wszyscy o tym wiedzą, że nie da się tego zrobić, to… Czytaj więcej »

Olexy
Gość
Olexy

Jasne, trzeba robić swoje!

Uważajcie jednak na, to, co mówcie, robicie, i co macie przy sobie. I myślcie o tym czy przez brak koncentracji i czujności system ucisku nie powiększy grona skazanych za głupotę.

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Jeżeli jest pan przeświadczony o dostatecznym poziomie wiedzy pośród dyskutantów to co konkretnie pan proponuje? W sensie – w jakim kierunku mają iść starania zabierających głos? W zakładce ‚o nas’ jest zawarta informacja, do kogo jest adresowany ten portal. Ciężko z niej wysnuć wniosek, że akurat do eurokratów i rodzimych… Czytaj więcej »

Nemo
Gość
Nemo

Moze przedstawione przeze mnie w taki sposob zagadnienie ma odcien nieco pretensjonalny. Nie taka byla to moja intencja. Ludzie piszacy tu swoje spostrzezenia mieszkaja glownie w Polsce a niektorzy na emigracji. I nie jest nas wielu. Lecz wielu z nas orientuje sie dobrze w tematyce i zna oczekujace nas zagrozenia.… Czytaj więcej »

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Dziękuję za odpowiedź. Historia pokazuje, że słowa obaliły już nie jeden mur. A pragmatyzm podpowiada, że łomem prościej wybić tę pierwszą cegiełkę. Wymieniać spostrzeżenia, informacje i werbować nowych. Jest dobrze. Czy pegida wie o planowanych demonstracjach w Polsce? Czy w Niemczech jest coś na kształt naszej akcji ‚Kartka dla Orbana’?

Lilith
Gość

@Nemo Słowa mogą wiele, pospolite ruszenie także. Ale w chwili obecnej większym zagrożeniem dla Polski jest chyba ten rząd. Premier Kopacz i naczelna katechetka nam ordynarnie wciskają kity o szczelności granic. A szef związku celników ostrzega: http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/szef-zwiazku-celnikow-ostrzega-tiry-z-krajow-muzulmanskich-wjezdzaja-do-polski-bez-kontroli To wygląda jak celowe działanie. Widząc co się dzieje, południowe granice powinny być… Czytaj więcej »

Nana
Gość
Nana

Wstyd mi za Polskie i jej rząd…

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Ustawa o repatriacji zawiera szereg niezwykle rygorystycznych warunków, jakie musi spełnić osoba ubiegająca się o przyznanie statusu repatrianta i uzyskanie zgody na legalny pobyt na terenie RP oraz otrzymanie pomocy materialnej na osiedlenie się. Ustawodawca zastrzegł sobie prawo do wnikliwego ‚prześwietlenia’ osoby uzurpującej sobie prawo do określenia się Polakiem. Prawodawca… Czytaj więcej »

obywatelka
Gość
obywatelka

Pewnie dlatego że za Polaków z Donbasu Unia nie zapłaci.

Muhamed Andres
Gość
Muhamed Andres

Platforma Obywatelska będzie siedzieć chyba że wywoła wojnę. W dodatku dają kasę w obozach dla uchodźców islamskich na nauki Państwa Islamskiego. Ostatnio wyciekł film w sieć jak Państwo Islamskie w obozach w Polsce się dostosowuje do nadchodzącej wojny.