Poskarżyła się na hałas z meczetów. Dostała 18 miesięcy więzienia

Sąd w Indonezji skazał 44-letnią Chinkę na 18 miesięcy więzienia, ponieważ skarżyła się na hałas, którego źródłem były głośniki znajdujące się w meczecie.

Chinka nazwana w mediach jako Meiliana, wybuchnęła płaczem, gdy sędzia Wahyu Prasetyo Wibowo ogłosił we wtorek wyrok 18 miesięcy więzienia. Została zabrana z sądu w kajdankach.

Prokuratorzy stwierdzili, że 44-latka złamała kodeks karny, dopuszczając się bluźnierstwa przeciwko islamowi, dominującej wierze w Indonezji. Adwokat kobiety, Ranto Sibarani, powiedział, że będą odwoływać się od wyroku, jednak nikłe są szanse na pozytywne rozpatrzenie odwołania.

Indonezja to największy muzułmański kraj na świecie – zamieszkuje go ponad 200 mln muzułmanów, co stanowi niemal 90 proc. mieszkańców kraju. W jednej z prowincji Indonezji, Acehu, obowiązuje muzułmańskie prawo religijne – szariat.

Indonezyjska konstytucja w teorii gwarantuje wolność mowy i wyznania, nie przeszkadzało to jednak islamskiej władzy w 4 lata uwięzić 147 osób samą tylko ustawą o obrażaniu uczuć religijnych.


abcnews.go.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

Dodaj komentarz