fot. pixabay.com

– Udzielenie schronienia kilku osobom ze sprawdzoną tożsamością i statusem uchodźcy nie przekracza możliwości polskich miast – powiedział w poniedziałek PAP prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Jak dodał, w rozmowie z szefem PO Grzegorzem Schetyną wyraził wolę przyjęcia takich osób.

Szef PO zapowiedział w ubiegłym tygodniu, że samorządy, w których rządzi ta partia, zgłoszą chęć przyjęcia uchodźców. „Złożymy aplikacje, pokażemy miasta i województwa, które będą w stanie (to zrobić)” – mówił Schetyna. Według niego, chodzi o pomoc m.in. Syryjczykom i Erytrejczykom z terenów objętych wojną, których tożsamość zostanie potwierdzona.

Jacek Jaśkowiak powiedział w poniedziałek PAP, że w rozmowie telefonicznej z przewodniczącym PO wyraził wolę „przyjęcia w Poznaniu osób uciekających z terenów objętych wojną”. Jednak obecnie brak szczegółów tej inicjatywy.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak zauważając aktywność prezydenta Poznania, wysunął propozycję, aby przyjął Czeczenów z ośrodka w Górze Kalwarii. „Władze samorządowe Góry Kalwarii mają kłopoty z obywatelami rosyjskimi narodowości czeczeńskiej, którzy są tam w ośrodku. Może więc relokacja z Góry Kalwarii do Poznania, jeżeli jest takie zainteresowanie prezydenta Poznania?” – powiedział Mariusz Błaszczak.

112
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
52 Comment threads
60 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
62 Comment authors
ola22MaxMarekAndrzejPolak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
burunduk
Gość

Poznań nie jest twoją własnością dziadu jeden. A ta rozmowa ze schetyną to po cholerę? On nie jest przedstawicielem władzy w polsce, ten pionek i zakała polityki. Wypieprzać do erytrei świnie!

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@burunduk
Czyż statusu uchodźcy nie mieli np. „tancerze” z Kolonii? Tożsamość też mieli sprawdzoną. Ciekawe czy poznański prezio osobiście będzie im obmacywał tożsamość?

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps (@burunduk)
W „Wiadomościach” TVP1 19:30 jadą po p. Sorosie. Powiedzieli że to walka z chrześcijaństwem i likwidacja państw narodowych. Zjechali też i p. Schulza.

Publiusz
Gość

lolo ..Schultz nie jest zaden p. tylko ….feldwebel!

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Publiusz
Staram się nie robić problemu Administratorom. Natomiast mogę Cię zapewnić, że gdy patrzę na postępowanie owych indywiduów to przychodzą mi nieustannie na myśl słowa:
„Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie…

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps (@Publiusz)
Ale napiszę Ci tak odnośnie p. prezydenta Poznania i różnych jego kolegów.
Zapewne wzięli już jakąś kasę i złożyli obietnice albo/i mają na nich haki. Opcją równie prawdopodobną a może nawet bardziej jest to, ze wrogość do Polski wyssali z mlekiem matki. Ta opcja nie przeczy tym pierwszym.

Kris11
Gość
Kris11

@lolo To jest sprytnie pomyślane, samorządy plus korytarze. Niestety to się może udać bez zdecydowanego odporu rządu. Panią premier Szydło poznałem osobiście i wiem że to dobra osoba, 5 lat studiów na jednym roku, i nie zrobi nic przeciwko Polsce, ale są inni różni cwani ministrowie. Wiele osób sygnalizuje i… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Kris11 O żesz Ty… robisz za szóstą kolumnę. To jest nieuczciwe, to ja tak spontanicznie a Ty po znajomości… No tak Szydło Cię przysłała abyś nam mieszał w niewinnych główkach… O szczegóły Waszej znajomości pytać się nie będę. Za to napiszę tak… Nie mamy wpływu na pociągnięcia władzy. Wybieramy i… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@lolo Po zadnej znajomości:) Po studiach rozjechaliśmy się po świecie. Zresztą mogła się zmienić przez kilkadziesiąt lat, nie sprawdzałem, chociaż mam informacje z dobrych źródeł że są znajomki którzy po wyborach 2015 nagle zaczęli poszukiwać numerów właściwych żeby odnowić znajomość:) Co do modlitwy modliłem się wczoraj przy relikwiach św. brata… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Kris11 Oczywiście, że są i będą tacy co nagle cię zaczynają kochać bardzo bo masz możliwości. Ja tam wolę nie korzystać ewentualnie ze swoich – no mnie łatwiej bo nie mam, chociaż chyba miewałem – ale żeby w kraju szło dobrze. Bo takich znajomków to za PO było dosyć i… Czytaj więcej »

Zenek
Gość
Zenek

Kasę to oni pewno biorą od Niemców.

Forgetolerance
Gość
lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Forgetolerance
He, he, he… zawsze podejrzewałem, że UE jest żydowska i w formie i w treści a tu patrz, podejrzenia się rozwiewają… He, he, he… Nie ma to jak internacjonalizm w formie czystej.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Słuchajcie mądrzy ludzie z tego forum…Żarty się skończyły! Co wiele głów to nie jedna…Jest tu jakiś prawnik? Jeśli nie, to na miejscu macie pewnie wielu znajomych w tym zawodzie? Nie możemy pozwolić na wprowadzenie tylnymi drzwiami naszego odwiecznego wroga z morderczą ideologią do kraju! To wbrew prawu i Konstytucji RP!… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Gość

@ojawiam
Przed TS tylko posły i senotory i chyb prezydent. To organ polityczny. Tu trzeba chyba Trybunału Ludowego.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Marcin Opus
Trybunały ludowe mają jednak jedną wadę. Otóż po początkowym wyeliminowaniu ewidentnych zdrajców mają tendencję do dalszego trwania i likwidowania już ich zwolenników tylko takich bardziej umiarkowanych okrzykniętych wtedy zdrajcami.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@Marcin Opus Jak zwał tak zwał byle było skuteczne na każdego zdrajcę i kolaboranta, bo jak tak dalej pójdzie to nawet się nie spostrzeżemy kiedy nas zaleje plaga dziczy z obcego lądu. Jeśli bym mogła, to już bym likwidowała meczety, bractwa muzułmańskie bo to tylko wylęgarnie terroryzmu, o czym wszyscy… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@Marcin Opus VICTORIA! Pozywamy UE ws. islamizacji Europy! Jestem dumna („Sklepowicz i Rola: Sraj Waldek, SRAJ -Stręczycielstwo!Dość tego! Pozywamy UE ws. islamizacji Europy!” A co z tego wyjdzie to się okaże, ale niech Angela M, Martin S, Josep J i inni nie myślą, że są bogami i nasze życie jest… Czytaj więcej »

ania
Gość
ania

dzięki za tę informację.

ania
Gość
ania

to było do pojawiam się … – chodzi mi o materiał o pozwie w sprawie islamistów smile

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@ania

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@ania Oby więcej takich było smile

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@ania Jeśli interesują Cię różne „nowinki” itd. to ten kanał też ciekawy „KOŚCIÓŁ KATOLICKI WSPIERA ISLAMIZACJĘ EUROPY ! GŁÓWNY POWÓD!”

dontworry
Gość

a w ramach kary obowiązkowa wizyta w kraju pochodzenia ubogacaczy

Polakr
Gość
Polakr

Deratyzacja jest najlepszym sposobem

Publiusz
Gość

A „kolonskie” tradycje sa wlasnie kontynuowane w Holandii ,gdzie w weekend w Hadze na festiwalu ParkPop gromadzacym 200 tys. widzow doszlo do masowego obmacywania zenskiej ( nie mylic z kryteriami „gender”)czesci publiki!Ponoc dokonywali tego dobrze opaleni osobnicy ,co przy ostatnim maksymalnym naslonecznieniu Holandii daje szanse obroncom „praw czlowieka” na zwekslowanie… Czytaj więcej »

XaX
Gość
XaX

No to przegrał wybory jak wszyscy z PO i Nowośmiesznej … strasznego parcia na to dostali jak by coś miało się stać niedługo bo jak to wyjaśnić? Niech tylko któryś z tych dzikusów zabije kogoś albo zrobi zamach to się nie pozbierają w kolejnych wyborach.

KONDZIOR
Gość
KONDZIOR

Ja myślę, że niestety się mylisz i po będzie rządziła w Poznaniu na wieki. Poznań to bardzo europejskie miasto takie prawie Niemcy

XaX
Gość
XaX

To poczekajmy do pierwszego zamachu w POznaniu i w ludziach pęknie coś. Większość wyznawców KOD i PO to hipokryci i oszuści.

XaX
Gość
XaX

Tak zmieniając temat ale jednocześnie pozostając w temacie, niektóre dzienniki informacyjne powielają pewien artykuł któy sugeruje promocje aborcji białych dzieci by zakończyć „supermancje” białych i ich rządy nad światem -.-. Mają być promowane wszelkie dewiacje pokroju homoseksualizmu, feminizmu czy innych form aby ograniczyć płodność białych. Czyli krótko mówiąc, teorie spiskowe… Czytaj więcej »

XaX
Gość
XaX

Nie dzienniki a portale, mała poprawka.

ola22
Gość

ty byś najchętniej potraktował uchodźców tonami bomb…Możesz to zrobić, ale potem będziesz musiał się z tego wytłumaczyć przed społecznością międzynarodową…

ola22
Gość

brawissimo

easyrider
Gość

Gest pod czosnkową publiczkę, który prawdopodobnie będzie go kosztował przegrane wybory. Oczywiście nie uda im się to ale próbować będą. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia prawa, premier powinna natychmiast skorzystać z możliwości odwołania tej konformistycznej łajzy i powołać zarząd komisaryczny.

bkkkk
Gość
bkkkk

Co do wyborów, to nie wiem. Lemingów się namnożyło, jak… jak lemingów właśnie. I one (te lemingi) kochają takie bezpciowe (nie poprawiać) zdradzieckie szKODniki i okolice ideologiczne.

Asgard4444
Gość

@bkkkk
Zgadza się. Jest dużo ludzi którzy mają problem- nie chcą islamistów a głosują na PO.

Marcin Opus
Gość

@easyrider
Nie wiem, czy przegra wybory, odnoszę wrażenie, że większość ,,poznaniaków” (celowo) jest bardzo ,,postępowa”.

easyrider
Gość

@bkkkk, @Marcin Opus Chyba nawet lemingi zaczynają dostrzegać problem. Znam parę osób uważających się za „postępowe”, które wszakże są zdecydowanie przeciwne przyjmowaniu „uchodźców” i deklarują, że nie zagłosują na PO czy .N. Czas nie stoi w miejscu a nowi „Anglicy”, „Francuzi” czy „Niemcy” nie zaprzestaną dostarczania rozrywki swoim nowym „ojczyznom”.… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@easyrider Daj spokój z lemingami. Oni i tak mają pozamiatane pod kopułami jak mają całe społeczeństwa Niemiec, Francji czy Skandynawii. Nie warto zaprzątać sobie głowy ludźmi ze spranym mózgiem. Coś tam zaczynają rozumieć, jakieś przebłyski zdrowego rozsądku rano, ale wieczorem powrót do wirtualnej polski (celowo z małej) a rano powrót… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

ps.
Poprawka Mordorze.
Obserwuję tych niewolników codziennie, no hope.

gieno
Gość
gieno

mi się to zdanie Błaszczaka podoba bo moim zdaniem ci ludzie powinni być wydaleni z PL ale jak chce zafundować Poznaniakom ubogacenie to niech tak zrobi i niech też włączą się w to tacy karnowscy czy adamowicze :Szef MSWiA Mariusz Błaszczak zauważając aktywność prezydenta Poznania, wysunął propozycję, aby przyjął Czeczenów… Czytaj więcej »

Karol
Gość

Te lewackie ścierwa naprawdę robią wszystko żeby ściągnąć to gówno do Polski,oby rząd na to nie pozwolił

Publiusz
Gość

A sprawa ,jak sie to kolokwialnie mowi …. „smierdzi”,bo cos ostatnio portal Niezalezna( pro PiS) z uporem cenzuruje wszystkie wpisy traktujace o „korytarzach humanitarnych” ! cry

Sokole Oko
Gość
Sokole Oko

Nie mówiąc już o tym, że nie wolno mówić zle o banderowskiej ukrainie. Co 5 wrocławianin to już jest ukr. Te gnidy domagają się żeby wprowadzić tam ukraiński jako dodatkowy język urzędowy. W międzyczasie dalej nasz IPN nie może prowadzić prac ekshumacyjnych na terenie ukrainy. Wydarzą pozwolenie, ale pod warunkiem,… Czytaj więcej »

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

takiego hooja -zaden kufa drugi jezyk urzedowy, uczyc sie polskiego albo wyp…dalac ilu polskich urzedasow zna ukrowski? praktycznie zaden we wrocku, zaraz trzeba by sprowadzac kolejne j e b a ne urzednicze pasozyty – trzeba by jeszcze utrzymywac ukrow – adminow, zaraz zaraz to oni mieli zap… na Polakow a… Czytaj więcej »

Polak
Gość
Polak

Proponuję deratyzację

ola22
Gość

a ja dePiSizację

NIE
Gość
NIE

A co wam idiotom da potwierdzenie tozsamosci, czy ci ktorzy mordowali w krajach Europejskich w 2 pokoleniu nie mieli zweryfikowanych tozsamosci ? Przeszkodzilo im to w czyms ? Nie ma przyzwolenia na przyjmowanie muzulmanow do Polski, koniec kropka, jesli szukaja pomocy niech jada do Arabii Saudyjskiej , że co ….… Czytaj więcej »

ola22
Gość

w 1945 uchodźcy też zwykle mieli fałszywe dokumenty…

xyz
Gość
xyz

To wręcz fascynujące z jakim zapałem PO stara się zaorać te skrawki Polski, gdzie jeszcze rządzą ludzie z nimi sympatyzujący. Naprawdę im tak zależy, żeby w wyniku przyszłorocznych wyborów samorządowych PiS wygrał we wszystkich miastach? Ja nie wiem, czy im się ten plan powiedzie, bo PiS jednak mocno się podkłada… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Jak rodzi się zdrada? Ano na naszych oczach…Coraz więcej zdrajców Polski…Skąd oni się wzięli? A może zawsze byli i działali na szkodę Polski a „statystyczni” i zabiegani po prostu tego nie widzieli? He, he…jaka ohydna manipulacja… Najlepsze wywiady w tym MOSAD nie są w stanie sprawdzić tej dziczy ale Jaśkowiak… Czytaj więcej »

Violanta
Gość
Violanta

Nie odzywali się, bo nie było potrzeby. Rząd Tuska realizowal plan. Teraz sytuacja się zmieniła, wszystkie spiochy przetarly oczka i do roboty.

Arek
Gość
Arek

Ten bandyta chciałby nazywać uchodzcami Erytrejczyków, którzy zapindalają przez pół Afryki zanim dotrą do Europy. Uchodzcą jest się tylko w najbliższym kraju …bo ucieczka od zagrożenia kończy się z momentem opuszczenia terenu zagrożenia. Po opuszczeniu teren Erytrei (która wcale nie jest taka niebezpieczna) Erytrejczycy już uciekli =ucieczka zakończona.

ola22
Gość

w takim razie czeczeni niech uciekają do azerbejdżanu czy gdzieś tam…?

Paolito
Gość
Paolito

Dobra propozycja.Tylko szkoda Poznania aby podsyłać im to barachło z Góry Kalwarii.

bkkkk
Gość
bkkkk

Dlaczego;)? Jeśli gdziekolwiek w Pl, to tylko pod granicę z Bundeskalifatem;). No i niech poznańskie lemingi zapatrzone w swego prezia poczują na własnej bezglutenowej skórce czym ta koza pachnie.

szyszkin
Gość
szyszkin

Dobrze pisze on jest obcy,to nie Polak

DK0000
Gość
DK0000

Kurde nie wiedziałem, że w Erytrei jest wojna. Może ja jestem niedoinformowany?

AntyHegemon
Gość

Gra polityczna tych pajacyków jest zabawna, ale zaczyna już być nudna i w pewien sposób niebezpieczna. Samorządy mają gowno do powiedzenia w tej sprawię, ale próbują się podlizać UE i zaszkodzić obecnemu rządowi. Błaszczak też głupio gada. Zamiast proponować prezydentowi Poznania przyjęcie Czeczenów z Góry Kalwarii, to powinien doprowadzić do… Czytaj więcej »

DK0000
Gość
DK0000

Myślę, że Błaszczak sarkastycznie podchodził do sprawy przyjmowania pasożytów na samorządy. W samorządach nie ma autonomii jest decentralizacja. Ale to nie oznacza rząd nie ma nic do gadania!

DK0000
Gość
DK0000

*że rząd nie ma nic do gadania!

Publiusz
Gość

Totez oddajmy sie marzeniom .Znalezione w Sieci : W barze siedzi czterech policjantów: Niemiec, Francuz, Anglik i Polak. Pierwszy przechwałki zaczyna Anglik-– ” my to w królestwie po ostatnich zamachach usprawniliśmy system monitoringu. Teraz mamy kamery na każdym budynku i na każdym rogu. Jak terrorysta tylko zacznie strzelać , to… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Z tymi Czeczenami to był taki chwyt erystyczny. Takie, wiesz, powiedzenie „preziu Poznania jest gupi jak bót” bez użycia słów „głupi” i „but”;). Takie letkie zaoranie;).

AntyHegemon
Gość

@bkkkk
Ja wiem o co mu chodziło, ale mi chodziło o poważne rozwiązanie tego problemu z Góry Kalwarii, a nie tylko gadanie i tym. Kilkadziesiąt Czeczenów nie może psuć życia tysiącom ludzi. Widać, że polski rząd ma gdzieś tamtych ludzi.

Wile
Gość

Tęczowy Jacuś znów w formie… Nie dość, że wspiera lewe picze z Rozbratu, a nas (kibiców Lecha) gnoi, to teraz kozolubnych sprowadza… Twój czas się kończy powoli. W sumie Poznań to zawsze było pełno cweltify. Ale czasy się zmieniają! LECH POZNAŃ 100% Anti-Antifa!

ania
Gość
ania

W 1990 roku Finlandia przyjęła 100 (słownie: stu) Somalijczyków. Po kilkunastu latach było ich już 18 tysięcy. To jest 18 tysięcy darmozjadów na zasiłkach w 5-cio milionowym kraju.
Wg danych statystycznych Somalijczycy i Erytrejczycy to najbardziej kryminogenne grupy imigrantów na Zachodzie.

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

PO tak walczy wbrew woli Poalaków o to dlaczego? , widac ze tu chodzi o OGROMNE pienaidze, ida po trupach do tej forsy, nachapac sie chcoiazby nigdy juz nie mieli wygrac.. Sortos i unia zaplaci sowicie tym ktorzy sciagna do Polski bydlo muzulmasnkie

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

czas najwyzszy w „polskiej podziemnej” zrobic starym zwyczajem ze zdrajcami porzadek..

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

* w imieniu polskiej podziemnej

aqw
Gość

Zdrajca! Szubrawiec! Mam nadzieję, ze poznaniacy będą o tym pamiętać przy wyborach samorządowych