Apastowskij sąd rejonowy w Tatarstanie uznał za materiał ekstremistyczny przekład 52. księgi hadisów zbioru Sahih al-Buchari i zabronił jej rozpowszechniania – oznajmił agencji Interfaks starszy pomocnik prokuratora republiki Rusłan Galliew.

Tekst księgi propagującej wojujący islam, został zamieszczony na jednej ze stron i był dostępny do wglądu dla użytkowników internetu. Zdaniem ekspertów zawarta w tłumaczeniu księgi informacja wzbudza nienawiść narodowościową i religijną i jest materiałem ekstremistycznym.

Po wejściu decyzji w życie zostanie skierowana do federalnego organu władzy wykonawczej w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości do wpisania na federalną listę materiałów ekstremistycznych a także do Rosyjskiego Nadzoru Komputerowego ( Federalnej Służby Nadzoru w Dziedzinie Łączności, Technologii Informacyjnych i Masowej Komunikacji ) do włączenia strony w Zunifikowany Rejestr Nazw Domen zawierających informacje, których rozpowszechnianie jest w Rosji zakazane.

sedmitza.ru

Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
Powiadom o