Protesty po nazwaniu bośniackiej szkoły imieniem muzułmańskiego nazisty

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela zaprotestowało przeciwko nadaniu bośniackiej szkole imienia muzułmańskiego nazistowskiego kolaboranta, który podżegał do antysemickiej nienawiści podczas Holocaustu.

Szkoła podstawowa im. Mustafy Busuladzicia w Sarajewie odrzuciła krytykę w związku ze zmianą nazwy, mówiąc, że Izrael „nie ma prawa udzielać innym lekcji moralnych”.

Busuladzić, filozof i wychowawca, pisał na korzyść „walki z Żydami” w 1943 r., kiedy tysiące bojowników bałkańskich było ściganych i mordowanych przez nazistowskie siły składające się z muzułmańskich Bośniaków, katolickich Chorwatów i etnicznych Niemców.

Podczas gdy „Żydzi, ich oszustwa i spekulacje zniknęły z rynku”, dzięki „ludziom walczącym z Żydami”, napisał w 1943 roku Busuladzić, „na bazarze pozostał żydowski duch spekulacji, nakładający, obciążający cenę i lichwę”.

Powołując się na te i inne antysemickie pisma Busuladzicia, który został rozstrzelany wkrótce po zakończeniu II wojny światowej przez komunistów, Ambasada Izraela wyraziła dezaprobatę w liście do rządu regionalnego.

„Ambasada Izraela ponownie wyraża szczery żal, że władze Kaszubu w Sarajewie zaaprobowały taki ruch, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że ogromna większość bośniackiej społeczności żydowskiej została brutalnie zabita przez faszystowskie i nazistowskie siły okupacyjne, z którymi pan Busuladzić utożsamiał się” – czytamy.

„Wieloetniczne Sarajewo, o którym wspomina się w liście, jest wieloetniczne z powodu Mustafy Busuladzicia i innych muzułmanów, którzy dzięki swojemu tolerancyjnemu nastawieniu do innych, sprawili, że to miasto jest wieloetniczne” – odpowiedziała szkoła.

„Busuladzić nie był antysemitą; jako intelektualista mówił o biednych żydowskich cechach, ale także o innych, nieżydowskich kupcach, którzy spekulowali na temat przecen. Obecna sytuacja na świecie, gdzie podobne praktyki bankowe wywołują kryzys gospodarczy, pokazuje, że Mustafa miał rację” – dodano.

źródło: jta.org

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

21 komentarz do “Protesty po nazwaniu bośniackiej szkoły imieniem muzułmańskiego nazisty

 1. Kiedy koszerni wchodza w konflikt z kozozapinaczami to lewactwo ma prawdziwy problem. Po ktorej stronie sie opowiedziec zeby nikogo nie urazic? Tak samo jak kiedy pedaly wchodza w konflikt z muzulami. Ot i zagwozdka bo politpoprawnosc to kij z dwoma koncami. Najlepiej lewacy lubia dowalac Chrzescijanom i Narodowcom lol

  1. Anahu lewacy maja problem za kazdym razem, gdy podajesz im logiczne argumenty czy innymi slowy: mowisz prawde. Nastepuje wtedy blad systemu i jada z rasizmem, islamofobia, safe space i innymi bzdurami. Oni nawet nie sa w stanie podac definicji uzywanych przez siebie slow.
   To sa ludzie beznadziejnie niereformowalni. Nie maja pojecia o ekonomii, jak to dziala, zyja jak dzieci kwiaty- wszyscy rowni, wszyscy piekni, wszyscy maja, granice otwarte, nie ma przestepstw. To sa te Snowflake jak sie ich okresla.
   Takie sa konsekwencje zostawiania dzieci samych sobie przed tv, bezstresowego wychowania, akceptacji wszystkich i wszystkiego w imie rownosci, ktora nigdy nie istniala, nie istnieje i istniec nie bedzie. Nie mowcie mi, ze osoba ratujaca zycie w karetce jest rowna pani sprzataczce, a architekt projektujacy most smieciarzowi. Jedni chca sie uczyc i pracowac, inni nie. Lewa strona niestety w wiekszosci nie ma tego wyksztalcenia (jak ogladam progam i slysze lewacje bzudury to staram sie wygooglowac taka osobe i poczytac skad jest, kto to, co ma na zapleczu).
   Niestety ludzie ci w wiekszosc nie maja pojecia o historii, nie chce sie czytac, nie chce sie zyc w prawdziwym swiecie. Ich ogolna wiedza jest bardzo slaba, maja nabity leb bzdurami z broszurek od Sorosa i kieszenie wypchne jego brudnymi pieniedzmi.
   Tak to wyglada.
   Pozdraawiam

  2. Myślę, że to konflikt pozorny, ewentualnie pewien objaw uboczny, skutek choroby psychicznej Mahometa. Uważam, że pewne koła syjonistyczne po prostu chcą wykorzystać islam jak wykorzystuje się agresywnego psa żeby w końcu ostatecznie złamać łacińską Europę.

   1. wszystkie religie są ekspansyjne
    cechą wspólną jest narzucenie religii zaraz po narodzinach przez rodziców

    islamiści i żydzi mają w swych religiach najwięcej wspólnego
    obie religie stosują róznego rodzaju przemoc/przymus by zmusić niewiernych do uległości czy nawrócenia się
    Z czego najbrutalniejsze metody stosowane są w islamie
    Zydzi nie są lepsi ale za to lepiej się z tym kryją lepiej to tuszują i potrafią udawać że robią coś w samoobronie

    więc najbardziej tolerancyjną, najbardziej liberalną religią z tych 3 głównych jest katolicka/chrześcijańska, a przez to najbardziej narażona na zniszczenie i właśnie obserwujemy jak ta religia powoli umiera na świecie, i jak inne zyskują władzę,
    O ile żydowska religia nie cofnie nas w rozwoju do średniowiecza, bo zezwala na naukę poznawanie świata kosmosu itd
    tak Islam nie zmienił się od wieków, tam nadal wierzy się w płaską ziemię itd.

    tak wiec chrześcijaństwo akceptuje wszytko
    judaizm akceptuje innych pod warunkiem ze sa ulegli
    islam nie akceptuje niczego chyba ze jako niewolnikow

    1. Tak ogólnie nie trawie Żydów bo jak powiesz coś przeciw nim to nazywają Cię antysemitą, ale mimo wszystko wolę ich od muzułmanów…. Oni tak samo obrzezują kobiety. zarówno Żydzi jak i Muzułmanie to semici. Szkoda tylko że Niemcy nas się bali do tego stopnia panicznie że aż tempili Polaków którzy nie mieli Niemców w rodzinie….

    1. Co się tak uwiesiłaś mówię jak jest. Myślisz że jest łatwo mieć praprzodków Niemców i Polaków i słuchać jak brat na brata szedł? Niektórzy nie mieli wyboru i musieli iść do Niemieckiej armii by chronić rodziny, co nie znaczy że zabijali Polaków. Kto nie walczył ten dezerter a za to kula w łeb. Mój dziadek miał tak że mu wjechali na podwórko i chcieli rodzinę wybić jeśli nie wystąpi do nich, a jego brat był partyzantem(chronili się wzajemnie jak mogli) To tragedia rodzinna jak brat na brata musi iść Ty myślisz że duma…

     1. A widzisz , właśnie problem jest w tym że oni nie chcą siedzieć u siebie , chcą przyjechać tutaj , żyć za nasze pieniądze a do tego mówić nam jak my mamy żyć w co wierzyć , jak się ubierać i jak myśleć. I w zasadzie w tym jest problem. Ja do nich też nic nie mam póki swoje praktyki , praktykują u siebie.

Dodaj komentarz