Rada Europy dyskutuje o prawie szariatu

We wtorek na forum Rady Europy dyskutowano o raporcie „kompatybilności prawa szariatu ze standardami europejskimi”. O sprawie poinformował poseł Dominik Tarczyński.

Głos w sprawie na forum Rady zabrał poseł PiS Dominik Tarczyński. Stwierdził, że stara się zrozumieć, dlaczego Rada Europy w ogóle rozmawia na taki temat. „Dlaczego? Gdzie jest logika? Nie widzę tu logiki!” – pytał przypominając, że żaden arabski kraj nie obraduje nad prawami europejskimi.

Posiedzenie komisji Prawnej Rady Europy, w którym wziął udział polski poseł odbyło się w Paryżu. W agendzie było między innymi wysłuchanie na temat „kompatybilności islamskiego prawa szariatu ze standardami europejskimi”.

„Raport stara się pokazać dwie kwestie, po pierwsze, że w Europie mieszkają nie tylko chrześcijanie, a druga, że szariat nie jest prawem, ale pewną interpretacją prawną, która powinna być przestrzegana. Mamy do czynienia z paradoksem, z jednej strony, szariat nie jest prawem, a z drugiej jest mowa o tym, żeby sądy szariatu działały w państwach członkowskich Rady Europy. Wielu delegatów podchodziło do mnie w przerwie debaty i poddawało raport druzgocącej krytyce” – stwierdził Tarczyński w rozmowie z portalem wpolityce.pl.

Głosowanie nad raportem zostało przełożone i odbędzie się za trzy miesiące.

źródło: wpolityce.pl

152 komentarz do “Rada Europy dyskutuje o prawie szariatu

 1. Na razie udało się to powstrzymać,tak wynika z tego, co mówił poseł na Twitterze, ale ma być rozpatrywane ponownie….

  Cytując posła Tarczyńskiego: Gdzie tu logika? Jakoś nie widzę by w Afganistanie zaczęli rozprawiać nad tematem małżeństw homoseksualistów.

  1. Watpie by mieli to rozpatrzec pozytywnie … szariat to prawo zabijania kobiet i niewiernych itp… krew się gotuje że takie gówna rozpatruja… powinni debatowac raczej nad „czy spuścić na nich biały fosfor czy napalam ?” Europą będzie podzielona bardzo szybko a granicą będzie Odra.

   1. Powinni takze dyskutowac o tym jak wesprzec ciezko pracujace europejskie rodziny zamiast rozpieprzac publiczne pieniadze na jakies utopijne projekty ktore nie dosc ze nie przyniosa zadnych korzysci to w perspektywie 20-30 lat zmienia nasze zycie w Europie w koszmar. To co ci ludzie uprawiaja to zbrodnia przeciwko ludzkosci, mowie o lewactwie ktore rzadzi Europa. Chcialbym wierzyc ze ci ludzie zostana kiedys odsunieci od wladzy i scigani jak zbrodniarze wojenni za to czego sie dopuscili.

     1. A dokąd? Muzułmanie są nawet na Alasce – budują meczety na lodzie. A wyjście z UE nic nie da, jeśli islam ją przejmie i tak zaatakuje Polskę. Nie dadzą nam żyć w spokoju. Musimy z nimi walczyć, a nie ustępować na każdym kroku. Oni rozumieją tylko siłę.

     1. Nie musisz ich pytać, tak mówi Koran, sura 4, werset 89 oraz sura 5, werset 51. I wszystko jasne.
      Tatarzy otrzymali ziemię w Polsce jako nagrodę za służbę pod komendą polskich dowódców, co czyni ich apostatami w oczach wszystkich czterech szkół sunnickich (oraz salafizmu). Apostazja – zgodnie z nakazem Mahometa w Hadisach – musi być ukarana śmiercią.
      Dziękuję za uwagę.

    1. Nie chodzi mi o zagrożenie, a raczej o spojrzenie na tę kwestię. Mówiąc oględnie: łatwo jest być muzułmaninem niestosującym szariatu, w kraju, w którym nie można go stosować. Co się jednak stanie, gdy będzie istniał realny wybór: stosować czy nie stosować? Wszyscy dotychczasowi przeciwnicy szariatu określają się otwarcie jako apostaci. Co jednak z tymi, którzy uważają się za muzułmanów – wg swojego zdania, a nie brodatych kretynów z zachodu?

     1. Kto się uważa – lub nie – za muzułmanina to jest zupełnie nieistotne, bo islam nie jest definiowany przez muzułmanów, tylko przez Koran i Sunnę.
      Zatem ten, kto przestrzega nakazów i zakazów zawartych w Hadisach i Koranie (właśnie w tej kolejności – Hadisy są ważniejsze), jest muzułmaninem. Kto nie przestrzega – nie jest nim. Z tego punktu widzenia (a jest to punkt widzenia Mahometa) nie istnieje coś takiego jak islam „radykalny” lub „umiarkowany”. Islam to islam. Jak ciąża – albo się jest, albo nie, nie można być w ciąży „częściowo”.
      Jakie implikacje tegoż?
      Ano takie, że ktoś przestawiający się jako „umiarkowany muzułmanin”, fajny sąsiad czy kumpel w pracy w momencie uzyskania przez muślimów odpowiedniej liczby w społeczeństwie (mniej więcej 25%) nagle okaże się tym, czym był jego wzór i ideał, Mahomet: kawałem skur**na, gotowym wsadzić Ci nóż pod żebro jako pierwszy i zgwałcić Twoją córkę. A potem ją zamordować.
      Howgh.

     1. W biały dzień w miejscu publicznym Arab ściął maczetą głowę kobiecie ,póżniej egzekucja faceci powieszeni i tak wiszą dla widoku i to każdy ogląda te ich bachory też od małego uczone są nienawiści do białych muzułmanie wszyscy to nie sa ludzie to są zwierzęta to dzikie plemiona

    2. pytanie, czy pod wpływem „nauczycieli” z arabii saudyjskiej kolejne pokolejnia się nie zradykalizują, tak jak radykalizują się kolejne pokolenia turków w niemczech, czy tunezyjczyków i algierczyków we francji.

  2. W ogóle popatrzcie, surowo go krytykowano oraz jego raporty i idą metodą będą obradować aż do skutku aż to nie zostanie przepchnięte, bo oni sprzeciwu nie uznają. Niektórym bardzo śpieszno do kalifatu stąd unia dwóch prędkości bo jak sami powiedzieli niektóre kraje hamują Europę (pewnie w parciu do samozagłady).

  3. Z czyms takim sie nie dyskutuje tylko sie wychodzi bo nie ma o czym dyskutować. To tak jak by chcieli dyskutować nad „prawem” że od dzis jest legalne porywanie i gwalcenie dzieci w całej UE. Polexit natychmiast !

 2. Czyli dokładnie mówiąc chcą wprowadzić „bezprawie” jako prawo – ciekawe smile
  Teraz my niewierni musimy się szykować na mordy i gwałty, bo szariat na to pozwala… Także już nie wiem, które prawo stoi w większej sprzeczności z Konwencją Praw Człowieka UE smile
  Prawo szariatu jest elementem kulturowym, więc ich dyskusja mija się z misją RE i KRC.

  1. @AntyHegemon
   Ponieważ prawo unijne jest prawem nadrzędnym nad prawami państw członkowskich to i u nas będzie obowiązywał szariat co oznacza likwidację wielu innych praw a także instytucji religijnych np. Kościoła Katolickiego. Mam w związku z tym pytanie do zagorzałych zwolenników UE:
   Jak zwolennicy coraz ściślejszej integracji w ramach struktur UE chcą pogodzić demokratyczne państwo prawa z państwem wyznaniowym skoro cały czas oskarżają Kościół Katolicki i PiS (cokolwiek by sądzić o nich) o robienie katolibanu?

   1. Dokładnie sprawa wygląda tak: Konstytucja RP jest nadrzędna wobec prawa UE, tak samo, jak sejmowe ustawy są podrzędne wobec Konstytucji. Prawo UE ma taki sam status w Polsce, jak ustawy Parlamentu.
    „Przepisy prawa Unii Europejskiej, zarówno pierwotnego jak i wtórnego, mają co do zasady moc prawną równą przepisom ustawowym. W przypadku kolizji z przepisami ustaw, pierwszeństwo mają przepisy unijne. To samo tyczy się kolizji z aktami podustawowymi.”
    Tryb rozwiązywania konfliktu ustaw unijnych z ustawami krajowymi reguluje decyzja suwerena (narodu), a suweren w referendum „unijnym” się już wypowiedział.
    W przypadku ratyfikowania ustawy UE przez Prezydenta RP (za zgodą Parlamentu) ta ustawa jest nadrzędna wobec ustawy krajowej.

    Poza tym zgadzam się Tobą – albo demokracja, albo totalitaryzm (n.p. szariat). Ale jak śledzę dyskusję w PE na temat dostępu do broni, widzę ilu tam siedzi kompletnych dyletantów i idiotów, niemających zupełnie pojęcia o co chodzi. W prawie szariatu również.

    Pozdrawiam.

    1. @Pedro Chubascos
     Nadrzędność zamyka dyskusję. Są dwie możliwości zatem:
     1) wyjście z UE zgodnie z przepisami. Tutaj pomocne może być nieprzestrzegania prawa UE jeśli chodzi o sprowadzanie „uchodźców” choć dokładnie nie wiem jak to by można rozwiązać. Takie przypuszczenie w sumie.
     2) Oparcie się na Bogu, właściwa Intronizacja i niech się ta unijna masoneria kłóci wtedy ze Stwórcą. Sytuacja jest wtedy podobna do tej jaka jest opisana przy wychodzeniu biblijnego(!) Izraela z Egiptu. No ale na to potrzeba wiary ludu polskiego, duchowieństwa, które nie będzie szło za Bergoglio „jak za panią matką” w bagno ciągnąc w nie przy okazji wiernych.

     1. Zgadzam się. Najlepsze byłyby obydwa rozwiązania na raz.
      To pierwsze bardziej realne.
      To drugie, w obecnym stanie Wiary i Kościoła w Polsce – mało możliwe. Wobec narastającego oporu hierarchii wobec Franciszka niewykluczone, że zobaczymy jeszcze za naszego życia jak działa Ecclesia Militans…

   2. Nie wymagaj od lewakow logicznego myslenia bo to nie jest mozliwe. Dyskutowac z lewakiem to jak dyskutowac z malym dzieckiem ta sama mentalnosc – ma byc tak bo ja tak chce i koniec a jak nie to tupie nóżką. Jedyne wyjscie to zamknąć za kare w pokoju i nie zwracac uwagi na krzyki.

   3. Znasz powiedzenie wróg mojego wroga moim przyjacielem?
    Dla ateisty (ja jestem ateistą razz ) wrogiem są katolicy i chrześcijanie (kiedyś wyjaśniałem czemu tak jest a nie inaczej)
    Islam jest wrogiem chrześcijan i katolików a więc przyjacielem ateistów
    Nie dostrzegają że islam ich zabije jak będzie rządził albo
    do tego dążą aby doszło do wojny religijnej a po jej wygranej z islamem ogłosi się że, jedyne słuszne rządy i jedyna słuszna ideologia nie prowadząca do wojen to ta ateistyczna

    Chrześcijanie i katolicy ruszą na wojnę z Islamem
    a Ateiści będą bezpiecznie siedzieć w swoich schronach czy odległych krajach i wydawać polecenia katolikom chrześcijanom.

    po wszystkim wrócą i zaprowadzą swoje ateistyczne rządy w europie

    ciekawi mnie co zrobią gdy przegrają smile pewnie zbiorowe samobójstwo po przez odcięcie sobie głów… zaczynając od przecięcia rdzenia kręgowego
    ahh ta propaganda muzułmańska razz

    1. @Burn
     O ile Cię dobrze zrozumiałem to trochę namieszałeś i nie do końca chyba rozróżniam gdzie jest Twój pogląd a gdzie cytujesz muzułmanów ewentualnie lewactwo.
     Więc tak
     1) Ateiści świetnie budują państwo wyznaniowe, w którym wierzący są prześladowani. I to jest pewnik wynikający z doświadczenia mojego w stopniu niewielkim i innych w stopniu ogromnym. Najlepszym dowodem to to, co się działo podczas Wielkiej Rewolucji Francuskiej, która jest po dziś dzień wzorem dla wszelkich rewolucji.
     2) Doświadczenie historyczne pokazuje, że tylko katolicy tak na prawdę wygrywali z Islamem. Polscy katolicy mają jeszcze doświadczenie z komunizmem. Nauka płynie z tego taka, że Europa Zachodnia pozbywszy się Katolicyzmu otwartymy rencamy przyjmuje Islam, więc całe to gadanie o wolności Zachodu można w zasadzie wyrzucić już do kosza na śmieci a „ksenofobiczna” katolska Polska jednak mówi nie i w związku z tym wygląda na to, że wolność jednak jest u nas. Idzie to zresztą w parze z naszym sceptycyzmem wobec Bergoglio i jego niezgłębionej miości do Islamu. Na pewno większej niż do wiary, którą formalnie reprezentuje. Znaczy się z nazwy bo nie z treści.
     A poza tym może się to nie podobać, ale wygrane z Islamem i komunizmem dokonywały się pod sztandarami Maryji. Tematu rozwijać nie będę ale dobrze aby każdy się choć trochę nad tym zastanowił. Nie mniej sprawdzać nie będę.

  2. Proponuję na następne posiedzenie RE wyposażyć naszego przedstawiciela w raport dotyczący kultury ludu Fore z Papui Nowej Gwinei. Pewnie tam też jest w tej chwili jakaś wojna, więc można do Europy przyjąć uchodźców i obdarować ich „prawami”. Następnie należy rozdać kredki obradującym i poprosić jak dzieci w przedszkolu, by zakreślili części „wspólne” zbiorów praw: europejskich, szariatu i ludu Fore. Przykładowo: zabijanie ludzi za apostazję – zjadanie ludzi, wady genetyczne wynikające z małżeństw wewnątrzrodzinnych – choroba kuru itp. Itd. Myślę, że zestaw większej ilości danych lepiej zobrazuje kompatybilności pomiędzy systemami prawnymi.

  3. Powróżę trochę z fusów o przyszłości szariatu w europie smile

   1) Jakakolwiek obraza dla muzułmanów będzie traktowanaw sądach świeckich jako rasizm, i z tego tytułu karana
   a więc zjesz wieprzowinę – rasizm = kara
   kobieta nie założy burki – rasizm uprzedzenia = kara

   2) Następnie by odciążyć sądy, część spraw zostanie z udziałem muzułmanów i niewiernych zostanie przeniesiona na sądy szariatu
   początkowo kary będą łagodne – kara finansowa która da zastrzyk owej społeczności muzułmańskiej

   3) Lewaki stwierdzą iż muzułmańskie wyroki za rasizm i nietolerancję są dużo delikatniejsze okazując tolerancję i wyrozumiałość.
   wtedy wszystkie sprawy będą kierowane do sądów szariatu

   4) z czasem większość muzułmańska uzna iż przejawy rasizmu i nie tolerancji (kobieta nie nosi czarnej szmaty a na jakiejś wsi hoduje się świnie, kobieta się odzywa, niewierny protestuje bo gwałci się jego córki)
   więc kary zostaną zaostrzone przy brawach Lewaków bo nie wolno tolerować nietolerancji

   5) osoby skazane na wyroki więzienia będą masowo popełniać samobójstwa, kobiety popełnią samobójstwo po poprzez zbiorowe gwałty na niej i tortury, Mężczyźni popełnią samobójstwo po przez całkowite odcięcie sobie głowy zaczynając od strony kręgosłupa.

   6) Lewaki odtrąbią iż muzułmanie nie dbają o bezpieczeństwo więźniów ale pochwalą fakt iż są bardzo skuteczni w przestrzeganiu sprawiedliwości

   7) Lewaków już nikt nie słucha muzułmańskie media donoszą iż doszło zbiorowego samobójstwa wielu ważnych obywateli państwowych, samobójstwo popełnili odcinając sobie głowy.

   8) Lewaki ubolewają nad tą tragedią i informują o ciężkich chorobach psychicznych stąd ta tragedia.

   9) lewaki popełniają samobójstwo poprzez odcięcie sobie głów
   Media Muzułmańskie informują resztę świata iż to smutne że resztki mniejszości chrześcijańskich popełniają samobójstwa
   Wszyscy muzułmanie świętują, Allah spełnił swą obietnicę

 3. Jeśli nie wprowadzą go za 3 m-ce, to poczekają może jeszcze z rok może dłużej, aż brudasy zaczną robić większy rozpierdziel i wybuchną zamieszki, a wtedy wyskoczą z inicjatywą wprowadzenia prawa szariatu aby uspokoić „swoich obywateli”. Jestem pewien, że coś musi się stać aby to wprowadzili.

   1. Ech, wlasnie zarezerwowalem tydzien w Barcelonie z okazji 20 rocznicy slubu, Hiszpania tez powoli zmierza w islamska otchłań, byc moze to moja ostatnia wizyta w wolnej jeszcze Hiszpanii, zal patrzec na to co sie dzieje, te bydleta nie szanuja niczego , za 100 lat Europa zamieni sie w pustynie i lepianki z gowna koziego ludzie roztrwaniaja na naszych oczach to za co nasi przodkowie oddawali zycie. Cos jest w stwierdzeniu zepsuty zachod, przekroczona zostala masa krytyczna, sadze ze nikle sa szanse na to aby zapobiec upadkowi poniewaz czlowiek zachodu jest tak wyprany z wszystkich istotnych dla normalnego czlowieka wartosci ze on nie bedzie w stanie przeciwdzialac tej islamskiej nawalnicy, tamci ludzie sa bezwzgledni, nie ma dla nich zadnych swietosci poza zaspokojeniem wlasnych rządz a Europa ….. to pizz…y włochate nic wiecej, faceci potracili jaja, nie maja instynktu samozachowawczego maja klapki na oczach gonia tylko za szybka krotkoterminowa natychmiastowa przyjemnoscia bez wzgledu na koszty i dalekosiezne konsekwencje, naprawde z bolem serca na to patrze bo sam mam dzieci i boleje nad tym ze przychodzi im zyc w tak niebezpiecznym regionie jak Europa ktora z pewnoscia wczesniej czy pozniej zamieni sie w pole bitwy a bedzie to wojna totalna na wyniszczenie (technologia atomowa w dostepie ludzi tj muzulmanie oznacza tylko jedno)

  1. Albo zaczekają 20 lat, kiedy beżowi będą mieli większość w radach. Chociaż nie wydaje mi się aby tyle wytrzymali bez rozróby. Tak czy inaczej czeka nas wojna. Lepiej teraz, kiedy wśród nas są jeszcze tacy, co wiedzą co zrobić z bronią. „Mogliście wybrać wojnę lub hańbę lub wojnę. Hańbę macie teraz a wojnę będziecie mieli i tak”. W.Churchill

 4. Obejrzalam to wideo i zrobilo mi sie niedobrze.
  Doslownie.

  Jak patrze na te twarze wykrzywione obluda, to mam nadzieje, ze gniew tlumow ich osiagnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!No, poza Tarczynskim.

  I takie kootasy nami rzadza ???????????????????????????????????????????
  Takie sprzedawczyki, pasozyty,miernota ??????????????????????????????????
  Za nasze pieniadze chca NAM wprowadzic „po cichu” szariat ????????????

  Sqoorvysyny, brak slow.

  1. to nie tylko to, że takie kootasy nami rządzą, oni za to biorą tak ogromne pieniądze, że zwykły człowiek nie zarobiłby tego przez kilkaset lat swojej ciężkiej i mozolnej pracy. Dodaj różnego rodzaju dodatki jak TO chociażby posiedzenie, bonusy, premie, odpisy z ich wydatków na wszystko co tylko wymyślą, bo tak się tam żyje tym skurwie……
   Gniew tłumów ich nie dosięgnie, przestałem już dawno w to wierzyć, generalnie ludzie mają wszystko w d…., przecież na nich nawet głosują, ludzie wciaż wierzą, że żyją wolni i są w demokratycznych państwach, dlatego jest tak źle.
   Psychopaci stworzyli społeczeństwo psychopatów i z dnia na dzień to się pogłębia, społeczeństwo jest już tak bardzo zależne od swoich oprawców i katów, że bez nich nie może funkcjonować. Gdyby było inaczej to NIGDY nie doszłoby do takiej sytuacji w Europie jaką mamy dalej i uwierz mi, że około 90 procent „ludzi” wciąż nie dostrzega co się dzieje.

 5. Czyli Lewactwo, nie bacząc na konsekwencje, chce zniszczyć „resztki” Chrześcijaństwa w JeWropie?

  Może znajdziemy w tym ustawodawczym szambie (UE) jakieś plusy?
  Jeżeli to „prawo” „wejdzie” to mogę całkiem bezkarnie; moim pracownicom, w mojej firmie, kazać pracować za darmo, bo jak nie, to…

  Szacownej małżonce w buzię dać dla odreagowania…
  Poderżnąć bezkarnie gardło katolowi, przecież to niewierny…
  Kazać zakryć mordki brzydkim kobietom…
  Sprzedać córkę do burdelu…
  W iimię Szatańskiej religii odpalić bombkę w centrum miasta…

  A jakie minusy?
  Alkochol pić tylko w nocy, bo JeBaLah nie widzi…

  Więcej minusów chyba nie ma, więc jestem za!!! (a nawet przeciwko).

  Na koniec, kto chce nas Europejczyków zniszczyć? To pytanie retoryczne, przecież wiemy…

 6. Cyli krotko mowiac, jezeli 5-6 letnia dziewczynka zostalaby uprowadzona z chrzescijanskiej rodziny i zgwalcona przez islamskie scierwo, rodzicce dziecka nie mogliby nic zdobic, bo wedlug szariatu byloby to zawarcie malzenstwa ???? Dziecko, jesli przezyloby”islamska noc poslubna” , zostaloby przy islamskiiej bestii?

  1. na to wyglada… jak to mozliwe ze europejczycy nie wychodza na ulice protestowac, czy ci ludzie naprawde tak juz maja mozgi zryte ta lewacka ideologia, kasa, hedonizmem ze nie widza ze dom ich wlasny dom zaczyna płonąć ???

   1. Nie wychodzą bo nie wiedzą, żadne media nie informują o tym, jedynie internet pozostaje… Ale media gównianego nurtu zawsze trują by nie wierzyć w to co jest w sieci smile że tam wszytko jest z komputera a jak wiadomo na komputerze można sprawić że supermen istnieje na prawdę…

    Ludzie o tym po prostu nie wiedzą
    o tym dowiedziałem się najpierw z YT później zajrzałem tu zerknąć czy już jakieś info jest i co wszyscy piszą smile

    YT dla częsci ludzi stanowi również źródło informacji któe potrafią sobie wyselekcjonować
    Ale dla większości jest to stronka z głupimi kotami”

   2. różnej maści tvn-y zapodają lemingom każdego dnia odpowienią dawkę bełkotu do przetrawienia.
    Lemingi odpowiednio długo formowane propagandą są mocno uodpornione na bodźce inne niż oficjalna propaganda.

  2. Według prawa szariatu jeżeli niewierne dziecko zostanie porwane przez muzułmanina, rodzina tego dziecka nie może zrobić nić niezależnie od tego czy dziecko zostanie zmuszone do małżeństwa czy też nie,
   Zgodnie z prawem szariatu każdy niewierny jest pozbawiony wszelkich praw, chyba że, przejdzie na islam.
   Z Kolei jeżeli się przejdzie na islam dalej nic zrobić by nie mogli ponieważ dziecko nadal pozostaje w rękach oprawcy, który z tytułu posiadania tego dziecka a także faktu iż dziecko zostało porwane przed nawróceniem, nadal będzie niewolnikiem muzułmanina, chyba że przejdzie na Islam, ale jeżeli przejdzie na islam już po gwałcie wtedy jest nieczysta więc ma marne szanse na „normalne muzułmańskie życie”
   wtedy prawa owego dziecka czyli w tym przypadku mówimy o dziewczynce, zostają ograniczone i ma do wyboru, poślubić gwałciciela porywacza i służyć mu jako sex-zabawka do końca swoich dni bądź do czasu aż się znudzi bo dorośnie, prostytucja albo śmierć tylko takie możliwości ma niewierna bądź zgwałcona muzułmanka.

   Muzułmanin może rozwieść się z kobietą wypowiadając 3x „rozwodzę się z tobą” natomiast kobieta tego już zrobić nie może przynajmniej nie w ten sposób, prawda jest taka że kobieta ma marne szanse na uzyskanie rozwodu, a za podważanie wiary męża i jego autorytetu a także władzy, może zostać przez męża nawet zabita, lub przez sąd skazana nawet na tortury i śmierć.

   Prawo szariatu zostanie wprowadzone w europie, początkowo wyłącznie dla muzułmanów, a następnie rozszerzy się je na resztę populacji po przez przyzwolenie na osądzanie „niewiernego” zgodnie z prawem szariatu
   czyli będzie na zasadzie jak w europie w jakim kraju jesteś według takiego prawa będzie się sądzonym,

   W tym przypadku będą dwie księgi prawa w każdym kraju, a muzułmanin może skazać niewiernego nawet i na śmierć za sam fakt zjedzenia mięsa wieprzowego.
   Kobietę za nie noszenie czarnej szmaty, lub za sam fakt że, ma czelność się odzywać do muzułmanina co oczywiście go obrazi, a więc da prawo do osądzania kobiety zgodnie z prawem szariatu…

   Lewackie multikulti i tolerancja nie dość że prowadzą do zachwiania wątpliwej równowagi i przyznanie władzy islamowi, jak i do totalnego podziału w wielu krajach europejskich, co jak wiadomo zawsze kończyło się wojną

   W tym przypadku lewacka tolerancja robi wszytko by podzielić społeczeństwo,
   Problem w tym że lewacka tolerancja dająca prawo szariatu muzułmanom daje im też prawo do posiadania broni a takiego prawa z kolei nie dostanie żaden europejczyk, co oznacza czystki etniczne zgodnie z europejskimi prawami
   gdzie muzułmanie będą czyścicielami europy…

   Ale lewak powie że, moja wypowiedź to mowa nienawiści i nietolerancja…..

   1. Żydzi uciekną do izraela ogolnie taki plan jest, nawet zydzi z francji niemiec uciekli juz dawno, zostali tylko ci którzy mają zagwarantowane bezpieczeństwo by informować społecześntwo że zydzi zostają i bo islam to nic zlego…
    ale oni tez uciekną, ktos powioe to ich wina to powiedza najpierw ze to antysemityzm a pozniej ze byli glupcami ze sie na to zgodizli widzac ze wiekszosc ludzi nie chce islamu

 7. W 2017r. liczba tzw „rozbitków” zwożonych do Włoch przez ich marynarkę i służby graniczne wzrostla w porównaniu do analogicznego okresu 2016r. o 72%.Czyli sterowana inwazja muslimów nawet nie jest przyhamowana tylko trwa w najlepsze choć bez medialnej otoczki.

  1. Tak, wiekszosc kuriozalnych praw, praw depczacych kulture, tradycje i osiagniecia Europejczykow, wyrywajacych nas z naszych korzeni, wprowadzanych jest „cichcem”, bez wiekszego tam, tam.
   My rejestrujemy to, jak w telewizji sie oficjalnie zaczyna na dany temat mowic.
   O ile w ogole.

   O dyskusji na temat tego raportu ani mru, mru w Niemczech.
   Elity chca wprowadzic rownolegle prawna szarie „poboczem”, w sposob malo dla wiekszosci zauwazalny.

   Najwyzszy czas, zeby zademonstrowac w Brukseli, pokazac, ze nam to nie pasuje, ze przekroczyli „czerwona linie”.

   Ale niewielu jest takich, ktorzy o tym wiedza, co sie dookola nich dzieje.
   Do pracy, z pracy, dom, dzieci, ugotowac, wyprac, posprzatac, itd.
   I tak w kolko. Nie widza, nie rejestruja zagrozenia, zagrozenia ze strony elit lewackich. Nie widza tez namacalnych skutkow takiej polityki w nie tak juz odleglym czasie.

   Mysla, ze ten wzgledny spokoj i pokoj w Europie bedzie trwal wiecznie.
   A tymczasem wojska amerykanskie w Polsce, ruskie tez ustawily swoje na granicy, a w Niemczech odbywaja sie wspolne cwiczenia wojska i policji w 6-ciu landach.

   OK, nie kazdy ma internet, nie kazdy chce go „studiowac” w sensie politycznych tematow. Dawniej roznoszono ulotki, docieraly one do tych „najbardziej opornych” na rzeczywistosc.

   1. Ach, te wspolne cwiczenia wojska i policji w Niemczech, to rzekomo z powodu zagrozenia terrrorystycznego.

    Hmmm, zagrozenie naturalnie jest, nie tylko w Niemczech, ale tak naprawde, nie wiem, co tym wszystkim sadzic.

 8. Kto konkretnie jest autorem tego raportu??? Szumowiny ktore chca wprowadzenia szariatu w Europie powinny byc wymienione z nazwiska, ich zdjecia pokazane. Islamizacja idzie pelna para. Kilkadziesiat lat temu ustanowiona prawa czlowieka, dzieki ktorym zaczelo byc dobrze, a teraz jacys zdrajcy chca to zaprzepascic, wprowadzic barbarzynskie prawo rodem z zacofanego sredniowiecza, cofnac Europe w rozwoju.

  1. Dokladnie.
   Tylko nie cofnac w rozwoju, a „zamordowac” i przed tym aktem jeszcze zgwalcic bo to niewierna kobita ta Europa.
   Jak widac nie tyle inwazja jest problemem dla Europy, gdyz ta mozn azatrzymac. problemem sa politycy z Brukseli niszczacy Europe. To im trzeba powiedziec „dziekujemy za wasze wybryki”. i posadzic na krzeslo. Oczywiscie nie turystyczne wink

   1. Dokladnie, pewna niewielka kilkuset osobowa grupa ludzi uzurpuje sobie prawo do zamiany zycia 450 rodowitych europejczykow w koszmar kosztem korzysci majatkowych bo inaczej sie tego tlumaczyc nie da. Popatrzcie jak to jest niebezpieczne, 450 milionowa grupa ludzi oddaje wladze w rece kilkuset osob (jednego przekupionego tworu) jaka to jest przestrzen do korupcji i bezkarnej dzialalnosci w obliczu zblazowanych zdegenerowanych europejczykow ktorzy nie potrafia czegokolwiek kwestionowac. Nie mozna dopuscic do tego aby ci ludzie doprowadzili do ubezwlasnowolnienia poszczegolnych krajow poniewaz nasze realia zamienia sie w pieklo na ziemi, bedziemy tu mieli druga Syrie. Nigdy nie sadzilem ze to powiem ale rozdrobnienie decyzyjnosci jest tu jedynym rozwiazaniem bo to czym stal sie PE to jest juz wladza totalitarna, oni sobie po dobroci wladzy odebrac nie dadza bo za duze pieniadze wchodza w gre no i na szali sa juz ich zycia bo wiedza ze jesli oddadza wladze spotkaja ich bardzo surowe konsekwencje, sa zakladnikami swojej zbrodniczej polityki tj putek, to dokladnie ta sama sytuacja, putek nakradl i namordowal juz tak duzo ze odejscie od koryta mogloby sie skonczyc tylko jego smiercia , a w „cywilizowanej jeszcze” europie – dozytownim wiezieniem za to czego ci ludzie dokonali/dopuscili sie. Nie mozna oddac suwerennosci inaczej jestesmy skazani na polityke sterowana przez potezne grupy wplywow ktorym zalezy na tym aby pograzyc Europe w chaosie/wojnie.

  2. To sprzedawczyki, agencji obcych sluzb (b.wschodnich), zobaczycie co sie bedzie dzialo jak muzulmanie osiagna wiekszosc w parlamencie Europejskim ….. to dopiero bedzie jazda. Arabia Saudyjska ma nie ograniczone srodki na islamizacje Europy a zdegenerowany europejczyk zrobi wszystko za petrodolara, lacznie z podpaleniem wlasnego domu i sprzedaniem rodziny/skazaniem na smierc ….

  1. Kolego. W tym artykule nie ma nawet jednego zdania o muzułach. Sprawcy zabili nosorożca i ucięli mu róg, który to jest znacznej wartości. Nie mówię, że pastowańce nie mogłyby tego zrobić, ale w tym wypadku kłusownicy zrobili to dla zysku, nie zaś z pobudek religijnych. Nie wiem czemu rozsiewasz taką dezinformację, ale jeśli liczysz, że tu każdy łyka ścieme bez sprawdzenia źródła, to trafiłeś na zły serwer gościu. Nie pozdrawiam.

   1. A jednak, ledwo południe, a już mam tuzin łapek „w górę” i żadnej „w dół”, o krytycznie nastawiony odbiorco! Ale w sumie czego się spodziewać po takich, którzy się wacują na wieść, że „Rada Europy coś tam, coś tam dyskutuje”, jakby już-już Tusk im zatwierdzał szariat. grin

 9. zapomnieli o jednym. W żadnym kraju nie może być jednocześnie dwóch systemów prawnych. Bo taki kraj się rozleci.
  Inne fakty są takie, że szariat jest równie „kompatybilny” z prawem europejskim, co wtyczka japońska z polską czy tam angielską (i japońskie 110V z naszym 230).

   1. Złoty facet – niestety umarł ponad rok temu w wieku 104 lat ( Youtube -Pan Bóg prowadzi mnie za rączkę ) . Jak trzeba było to odmawiał „Ojcze nasz” nad grobami kolegów żołnierzy polskich na Syberii bo nie było księdza , kawaler orderu orła białego , wiem że to brzmi nieprawdopodobnie ale piłem z nim wódkę ( kieliszek ale się liczy ) , dopóki on żył byłem spokojny co do interpretacji religijnych . No ale nasprowadzają nam więcej pastowańców to zacznie się zmieniać …….

 10. Panie Tarczyński, Pan się nie pyta eurokratów o logikę. Pan im lepiej zada pytanie jak konkretne (i tu cytaty) fragmenty koranu (a więc punkt wyjścia szariatu) mają się do karty praw podstawowych, praw człowieka i takich tam unijinych ponoć niezbywalnych i „bazowych” wartości.

  1. niemniej jednak tych trzeba byloby sprawdzic, czy nie wpuszczaja „dla swietego spokoju” wyznawcow Allacha na nasze tereny.
   Ale kto to moze sprawdzic ?????

   Zaufanie – OK, ale kontrola lepsza.

  1. Ano nie. Oni tylko i wyłącznie szukają teraz, jak Mutti Merkel niedawno, PODSTAWY PRAWNEJ (tak na oko sądząc). Śliczota. Chyba sprzedam przedostatni pierścionek i wreszcie kupię sobie broń. Tfu. Trylogia się przypomina. Tam też było o konieczności „napsucia psubratów”;) przed własną śmiercią. Tfu.

 11. To sie dzieje na naszych oczach, potezne grupy wplywow tworza rownolegle spoleczenstwa w Europie a final bedzie taki ze albo wszyscy przejdziemy na szariat ablo na wygnanie …. Po prostu nie wierze ze to czytam ze to sie dzieje w sercu cywilizowanego swiata…. Naprawde zachod jest zepsuty do szpiku kosci jak mozna wogole brac pod uwage implementacje praw tej wynaturzonej ideologii, to nie jest zadna religia tylko opresyjny system spoleczno prawny ktorego jedynym celem jest szariat ktory niewoli kobiety i nakazuje zabijanie ludzi myslacych inaczej. Jak mozna wogole probowac dopasowac cos takiego do norm cywilizowanego czlowieka ?

  Popatrzcie to sie dzieje gdy mamy w Europie jakies 10% muzulmanow, co bedzie gdy bedzie ich 50% ?
  Narzuca nam swoje „normy” i bedzie pozamiatane. Europejczycy na zachodzie sa zbyt slabi bo wyjalowieni sa z wszystkich istotnych wartosci czlowieka cywilizowanego, rzadzi pieniadz , hedonizm bez wzgledu na koszty, to jest skrajna postac degeneracji to co obserwujemy ze organ odpoweidzialny za rzady cywilizowana Europa „zastanawia sie” nad dopasowaniem do prawa szriatu wywodzacego sie rodem z 700 stulecia kiedy krolowalo barbarzynstwo ….. no szok, to jest po prostu porazajace ze ludzie na zachodzie traktuja to jako co normalnego i nie wychodza masowo na ulice w protescie. Przeciez widac jak na dloni ze ktos sprzedaje ich przyszlosc za brudne pieniadze.

  1. Chyba oprucz legalizacji pedofilii dla lewackiego lobby chodzi też o stwożenie jakiegos precedensu dla muzulmanow – jesli rada europy dyskutuje o szariacie to znaczy że wolno nam coraz wiecej – takie samo napedzajace sie dodatnie sprzezenie zwrotne. Myslalem ze europa ma 25 lat ale teraz sądze że góra do 2030.

  2. Ja mieszkam na zachodzie od wielu lat i widzę, że ludzie niczego nie rozumieją i mają wszystko głęboko w d….
   Są obciążeni pracą, płaceniem podatków plus setek następnych „podatków”, kredytów hipotecznych, pożyczek na samochody, na „studia” dla swoich pociech, potem jak przychodzą z pracy muszą odreagować, idą się gdzieś zabawić, oglądają meczyki czy filmy, itd.
   Nie obchodzi ich nic, nie zastanawiają się nad tym, co się dzieje, bo tak naprawdę są już zbyt głupi, żeby dostrzegać, iż coś się niedobrego dzieje. Przecież są wychowani przez TV, a w szkołach nikt ich nie uczył logicznego myślenia.

 12. Skandal, hańba, głupota. Innych określeń nie znajduję – pogonić islam z Europy, jak zrobił Sobieski, mieczem ich po tyłkach, a nie ich kozie prawa przyjmować – za chwilę się okaże, że będziemy im płacić dżizję, a nasze kobiety będą musiały się zakrywać na ulicy.

   1. Zajmowanie się „egzorcyzmami” to wiara w magię i zabobony. „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną” czyż nie?
    Ale mi chodziło bardziej o bycie nie w pełni rozumu, choć dziś facet gada bardzo do rzeczy i inteligentnie niemniej jednak mam do niego ograniczone zaufanie.

    1. Jak czytam o tym co wyprawiaja lewacy to nie wiem sam co mysleć ,zaczynam wieżyć w tego sztana bo wyglada na to jak by to jakies zło wysłało specjlanie tych ludzi do zniszczenia całego pożądku.

     1. To nie lewacy i nie szatan – to głupota.
      Ta niestety od wieków towarzyszy człowiekowi i towarzyszyć mu będzie na wieki wieków.

 13. “UNIA EUROPEJSKA” EU-BURDEL (EU-KOLCHOZ)-organizacja przestępcza sterowana przez międzynarodówkę bandytów, kryminalistów, utworzona do likwidacji, pacyfikacji suwerennych krajów kontynentu Europy ! Zbiorowisko międzynarodowych przestępców, kryminalistów, oprawców ! Przestępcy tej organizacji pacyfikują suwerenne kraje przez wynarodowienie, niewolnictwo, doprowadzanie do upadku, celowo wywołują kryzysy, drukują unijne szmaty o nazwie „euro” bez pokrycia, zadłużają kraje tzw. pożyczkami prowadząc kraje do ich upadku, celowo zapraszają islamskich barbarzynców do siania strachu, dewastacji aby w imię EU-kołchozu utworzyć „unijną armię” dla mordowania w przyszłości nieposłusznych euro-niewolników. W miejsce ludzkiego dobra narzucają lewackie, libertyńskie łajdactwo, zboczenia, degeneracje, aborcje, eugenike aż do wynarodowienia dziś jeszcze suwerennych krajów ! Z lewactwem nie należy dyskutować, bo to bezcelowe. Lewactwo trzeba zwalczać!!!!

    1. @michnikuremek Błąd pogromco michniko-geremków. Jak zapodał kiedyś jeden klasyk-Kitajec: „Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem.”

 14. Niech zgadnę – raport przygotował ktoś z kalifatu szwedzkiego? A tak przy okazji, dzisiaj w wiadomościach w PR3 o 10.00. podali, że powstał raport Parlamentu Europejskiego proponujący, aby krajom, które nie przyjmują ,,uchodźców”. Krótki konkurs – kto go przygotował? Wiem, za łatwe, oczywiście jakaś socjalistka z kalifatu szwedzkiego. Muszę powiedzieć, że jestem za – pod warunkiem ostatecznego odkolegowania się od tematu i proporcjonalnego obcięcia składki. Oczywiście idiotka pokrętnie tłumaczyła, że uprzednia propozycja KE w sprawie kary 250 tys. euro to przypinanie ludziom metki z ceną. W swojej propozycji tego nie widzi.

 15. Jesteśmy już dawno na etapie gdzie żadne żelazne argumenty ze sfery logiki do tej lewackiej tłuszczy nie docierają. To są ludzie tak samo fanatyczni w lewackiej – „postmodernistycznej” ideologii, jak terroryści dżihadyści w swoim islamskim szaleństwie. Oni nie myślą nad tym co kto głosi, ani nad tym co robi – oni nie mają „tolerancji” dla naszych poglądów, tylko dla siebie i sobie podobnych. Ta hałastra została ukształtowana przez dekady kłamstw i oszczerstw środowisk masońskich i żydowskich – umownie nazywanych „lewicowymi” albo „liberalnymi” – pod adresem własnej rasy. Ich celem jest zniszczyć cywilizację europejską, w tym także polską. Robią to, bo do tego zostali zaprogramowani – oni nie rozumieją tego mechanizmu tylko wykonują program. Z nimi nie można się dogadać, ich trzeba zwalczać! Poczytajcie o „ojcu duchowym” Unii Europejskim – Richardzie Coudenhove-Kalergim, i jego wizji przyszłej Paneuropy – przecież to jest wykonanie tego planu!

  1. Wielu nie rozumie, jeszcze tego nie pojmuje, ze to co sie dzieje, to nie glupota i naiwnosc politykow, tylko ich bezwzglednie fanatyczne, w ich mmiemaniu jedynie sluszna – lewacka ideologia – gleboko im zaszczepiona.

   Oni maja do wykonania zadanie i nie odstapia od tego dopoki nie osiagna celu.
   A ida do niego „po trupach”, oplacani sa za to przez nas.
   I nie przebieraja w metodach.

 16. cwaniaczki, pod płaszczykiem tego że „szariat nie jest prawem lecz tylko interpretacją” chcą wprowadzić to gówno do systemu europejskiego, jeśli to zrobią będzie to samobójstwo Europy…

 17. ( ” Jestem za , a nawet przeciw ” ) – Panie Tarczyński , wbrew pozorom wykonał pan … niepotrzebną , a nawet złą robote ( chyba , ze pana wystąpienie można przyjąć jako ostatnie ostrzeżenie dla coraz badziej skretyniałej i samobójczej zachodniej Jewropy , no to o.k. ) . Następnym razem najlepiej nic nie mówić , a jak już to chwalić podobne raporty . Dlaczego ? Im szybciej islam pochłonie zachód tym lepiej . Piszę to oczywiście przekornie i w tragicznym tonie bo wydaje mi się , że dla tamtych krajów już jest po prostu za późno . A jak wiadomo zlewaków nic nie przekona i nie zmieni ich chorego poprawnie politycznego rozumowania . Dopiero jak społeczeństwo dostanie od islamistów mocny wycisk to może wtedy zagłosują na inne siły . Ale tak jak pisałem będzie to i tak za późno , a wprowadzanie zmian zaowocuje konfliktem , a nawet wojną wewnątrz tych krajów .

 18. Chcę pogratulować w końcu Narodowi Polskiemu ( większości) za to ,że ma wreszcie godna reprezentację swoich poglądów w tej porabanej europce,a nie pajacow do naciskania guzika” Czyli podnieś teraz matole rękę” najlepsi są ci dwaj co się odwracają ku..Ktoś gada o logice!hello !Miało nie być tu myślących logicznie! Kto go tu wpuścił??Tu mialy być tylko jelopy! Rudy gdzie jesteś??

 19. Jak można w ogóle dyskutować o czymś co łamie wszelkie zasady równości , legalizuje pedofilie i jest sprzeczne z wszelkimi europejskimi wartościami !!! Jedyne o czym powinni tam dyskutować to o zakazie islamu w Europie właśnie ze względu na przedmiotowe traktowanie kobiet czy pedofilie. Szkoda że w wiadomościach we wszystkich stacjach nie mówią czym się zajmuje RE może ludzie przejrzeli by na oczy.

 20. jednego nie rozumie, jak możemy mieć w europie dwa zupełnie wykluczające się kodeksy prawne??? niby jak to ma funkcjonować? zabiłem lub zgwałciłem kogoś, więc przechodzę na islam i unikam kary???

 21. Janie III Sobieski wróć i czyń przygotowania do kolejnej Odsieczy Wiedeńskiej. Mamy oto kolejny przykład debilizmu lewactwa i najwyższy czas aby zacząć myśleć o opuszczeniu tego szamba Unii Europejskiej kiedy nie jest za późno i ostro się zbroić na ewentualny konflikt z kozoj.bcami ze zgnojonej Europy Zachodniej.

 22. To chyba jakiś obłęd !!!!!!! Uważam to za kaczkę dziennikarską bo po prostu nie wierzę… Gdzie my żyjemy??? Pośród debili i popaprańców?? Jaki szariat, gdzie??? Tutaj w Europie??? No to w takim razie zgodnie z sugestią we filmie „Sexmisja” , którą to wypowiedział jeden z aktorów „idźmy na wschód, tam musi być jakaś cywilizacja” bo na zachodnie tylko zwyrodnialcy i zdrajcy……..

 23. piszecie w tzw WP: „a dyplomaci z innych państw nie dowierzali w to, co słyszą” (bo im poseł PIS powiedział na temat brudasów i szatańskiego tzw „prawa” tzw „szariatu”) – to niesłychane, takie „niedowierzanie” dowodzi, że są tumanami, nieukami i brak im elementarnej wiedzy – na pohybel tym niszczycielom Europy, niech ich diabli wezmą

 24. Reakcja moich irlandzkich współpracowników na tę wiadomość-brak reakcji.Minutę temu wielki krzyk-5:1 dla Barcy.Tym żyją,między innymi zachodni Europejczycy.Parę dni temu w miejscu mojej pracy,odbyło się 5godzinne spotkanie na temat:neomarksizm a kapitalizm.Na plakacie widziałem hasła:marx,equality,black lives matter,etc.i na końcu:Think left!Tyle w temacie.Pozdrawiam

 25. Chcą wojny dlatego wprowadzą jak ktoś im płaci za to że meczety budują w Europie to tak samo płaci im za wprowadzeniu szariatu a dalej wprowadzi specjalny podatek dla was będziecie płacić na muzułmanów dalej wprowadzą im prawo że będą mieć swoją ARMIĘ czyli wojsko jak wiem to szariat im wystarczy by przejąć prawa wszystkie niewiernych czyli wojsko ,banki szkoły będą zamykać w stanach porobili ze szkół meczety gdzie mogą zajmują wszystko na meczety nie pracują tylko żyją na koszt białych ale w USA nie ma ich tylu co w Europie zobaczycie że będzie wojna W Europie po co ten dym o konstytucję ? i TK wink

 26. Dlaczego, My Naród dumnych Polaków nie wyjdziemy z tej komunistycznej na wskroś zdemoralizowanej Unii. Czy dla elit politycznych Polski liczy się tylko mamona?Gdzie oni zgubili Polską dumę i dają się prowadzić jak barany na rzeż.Każdy śledzący politykę widzi dokąd prowadzi pełna głupoty deprawacji polityka tzw elyt. Wyjdżmy z Unii póki nie jest za póżno

 27. Jak dadzą muzułmanom palec wezmą wszystko wykopią świeckie sądy z hukiem w Polsce by się to przydało bo Polskie sądownictwo jest kary godne mafia sędzia taki na peryferiach zarabia miesięcznie 10tys a człowiek 1500 zł gdzie tu sens panie pośle ? gdzie logika idzie koniec końca dla sądów i adwokatów zobaczymy jak sobie poradzicie żyć za 1000 zł miesięcznie to panoszenie się niezawisłych sądów skończy się muzułmanie wam pokażą gdzie wasze miejsce może to będzie dobre ja jestem bardzo ciekawa tej zmiany SZARIAT zamiast sądów przyjdzie nauczyć się żyć z pokorą ja już swoje życie mam prawie za sobą mi jest obojętne ale niektórzy potrzebują dostać baty i zimny prysznic

 28. Ja z kwituję to tak : to co się dzieje zawdzięczacie żydom taka jest prawda i swoim przodkom że pozwolili im się osiedlić w Europie dalej po wojnie debile uznały państwo Izrael i żydom przyznano Palestynę robią co chcą w tej Palestynie ich plany zagłady ludzkości są straszne chcą zniszczyć białą oraz aryjską rasę nie ma być ani jednego białego czlowieka zobaczcie dlaczego żydzi się nie mieszają krwią z innymi rasami w swoim kraju i poza Izraelem nie zastanawia to was ?

 29. Po co w ogóle głosować nad czymś takim? Islam to hańba na intelekcie ludzkości – zakazać jego elementów politycznych, sprowadzić do roli wyznania, jak każda inna religia, buntujących muzułmanów się wyrzucić z Europy – niech na pustyni przekonują wielbłądy do szariatu i allacha.

Dodaj komentarz