Richard Dawkins fot. Zoe Margolis, Wikimedia Commons CC BY 2.0

Głośny wróg chrześcijaństwa Richard Dawkins nie cieszy się z raportów mówiących o zanikaniu wiary w kolejnych pokoleniach Brytyjczyków. Biolog ewolucyjny i zadeklarowany ateista dostrzegł, że miejsce pozostawione po wyznawcach Chrystusa zajmuje w społeczeństwie „jeszcze gorszy” w jego perspektywie islam.

W środę Dwakins skomentował publikację dziennika „Guardian”, omawiającego wyniki badań dotyczących religijności młodych Europejczyków. Wyniki badań zostały również opublikowane przez nasz portal: „Jak bardzo religijni są młodzi ludzie? Polska wyróżnia się na tle Europy”.

Z badań wynika, że 70 procent młodych Brytyjczyków (16-29 lat) nie identyfikuje się z żadną religią, 59 procent nigdy nie uczestniczy w nabożeństwach. Jeszcze gorzej jest w Szwecji czy Czechach.

„Chrześcijaństwo jako coś oczywistego, jako norma, zniknęło i prawdopodobnie odeszło na dobre, a przynajmniej przez następne 100 lat” – uważa Stephen Bullivant, teolog i socjolog z londyńskiego St Mary’s University.

Do raportu odniósł się nawet znany ateista Richard Dawkins, który uznał, że europejskie chrześcijaństwo służy jako „bastion przeciwko czemuś gorszemu”.

„O ile mi wiadomo, nie ma chrześcijan wysadzających budynki. Nie znam żadnych chrześcijańskich zamachowców-samobójców. Nie jestem świadomy żadnego ważnego chrześcijańskiego wyznania, które uważa, że ​​karą za apostazję jest śmierć” – wyjaśnił Dawkins.

Pch24.pl / Twitter

137
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
27 Comment threads
110 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
56 Comment authors
koala_kKrismistrzOBYWATEL AMERYKANSKI NA WYSPACH DZIEWICZYCH USATad Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Logic1
Użytkownik

Obudził się.

Archer
Użytkownik

Byc moze, ale jezeli sie obudzil to z reka w nocniku, bo szkody jakie wyrzadzil on czy jemu podobne kanalie… well… bardzo watpie czy da sie odrobic w ciagu 100 lat.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

A jakie on szkody wyrządził według ciebie? To, że uświadamia, że nie muszą wierzyć w religię, która mówi małym dzieciom, że są obarczone jakimś tam grzechem pierworodnym, to, że kobiety nie muszą rodzić dzieci poczętych z gwałtu, bo jakieś bóstwo w chmurach tego chce, to coś złego? Na dodatek ta… Czytaj więcej »

Adam
Gość
Adam

„każdy z nas chce być całkowicie zdrowym” No na pewno nie „każdy z nas” – liczba osób wierzących jest przecież bardzo duża. Jeśli już trzymać się tej analogii, to grypa ma jednak swoje plusy – nie trzeba chodzić do pracy itp. Inna sprawa, że religie tak naprawdę nie są chorobami.… Czytaj więcej »

Logic1
Użytkownik

Jesli o mnie chodzi to jestem wierzący skłaniam sie raczej do teorii pochodzenia wszechświata jako inteligentnego projektu i moje przekonania nie maja wiele wspólnego z żadną religia – wiec mozna i tak.

koala_k
Gość
koala_k

Myślę, że płyniesz w kierunku, w którym akurat zawieje wiatr. Hipokryzja. Nic więcej

konservaTor
Gość
konservaTor

Jakbym siebie czytał ;],pozdrav

Abu Janusz
Gość
Abu Janusz

Czescy ateiści obecnie mogą sobie pozwolić na nienawiść do islamu. Ale kiedy przybędziemy tam w większej liczbie, ci ktorzy najbardziej krzyczą, najszybciej przejdą na prawdziwą wiarę. Wallahi, czeska wiara i odwaga została zniszczona w 1620 roku, od tego czasu są oni Niemcami, Austriakami, komunistami, ateistami, wszystkim czego zażąda od nich… Czytaj więcej »

Paolito
Gość
Paolito

Zjeb genetyczny.

Patriota
Użytkownik

+Adam Bzdura. Czesi są przeciwko islamowi ze względu na swoje położenie a zatem i członkostwo w antyislamskiej koalicji V4. Na początku, zanim Węgrzy postawili ten swój „mur” Czesi puszczali przez swój kraj to by*ło bez żadnego oporu, bez żadnego „ale”. Dodatkowo Czesi poza tym, że są najbardziej ateistycznym krajem europy… Czytaj więcej »

Logic1
Użytkownik

Nie jestem specjalnie religijny ale przesadzasz porównywanie islamskiej patologii i zboczenia z chrześcijaństwem nie ma sensu. Nie ma czego porównywać. Polska kraj jak to mówią lewacy „katotalibański” i co ktos cie do czegoś zmusza ? Robisz co chcesz żyjesz jak chcesz. A spróbuj zyc jak chcesz i mowić co chcesz… Czytaj więcej »

koala_k
Gość
koala_k

„porównywanie islamskiej patologii i zboczenia z chrześcijaństwem nie ma sensu”
A czym się różni wprowadzenie chrześcijaństwa w Europie do tego co robią islamiści aktualnie?

mario
Gość
mario

czasem, ślepcze

koala_k
Gość
koala_k

To przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz. Gdybym była niewidoma to bym miała problemy z czytaniem komentarzy, prawda?

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

koala_k Wszystkim się różni! Począwszy od tego, że jedno BIAŁE plemię, chciało rozszerzyć wiarę w tego samego Boga na drugie BIAŁE plemię na SWOIM! lądzie! Chrześcijanie a właściwie ich religia różnią się niuansami i przez niuanse dochodziło do starć. To była swego rodzaju „religijna wojna domowa” wśród chrześcijan, na dodatek… Czytaj więcej »

koala_k
Gość
koala_k

Zrozum, oni robią to samo co chrześcijanie! Nie widzisz analogii? Wcześniej chrześcijanizm nie był tylko religią – wpływał na funkcjonowanie państwa. My już Europejczycy poszliśmy dalej. Nabyliśmy wiele wiedzy. wiele cech, w tym tolerancję… (nie potrzebną, wystarczy szacunek) , a teraz przychodzi inna religia i próbuje robić to samo metodami… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

koala_k O co Tobie dziewczyno chodzi, z czym masz problem? Nie zgodzę się z tym, że oni robią to samo co chrześcijanie. Chrześcijanie robili ale poszli dalej i są dalej od dziczy. Nie wiem jak długo, bo „ktoś zafundował” Europejczykom ekspresową cofkę do X wieku. Islam to nie tylko religia,… Czytaj więcej »

koala_k
Gość
koala_k

Możesz się nie zgadzać ze mną i moim podejściem co do tego jak religie robią radzą sobie z rdzennymi mieszkańcami. Niemniej poszukaj poczytaj jak chrześcijaństwo wprowadzono w Europie.

A sposoby ocalenia białych:
płodzenie
oddzielnie ras
wysłanie przybyszy daleko
edukacja
i niestety – edukacji kto co i dlaczego? aby dzieci się krzyżowały z byle kim

Wiarus55
Użytkownik

koala_k – Kim ty jesteś? Domyślam się, że mienisz się Europejką, bo z tego co piszesz wnioskuje, że pojęcie POLSKA jest ci obce. Jesteś bardzo wykształcona, ale nie ma w tobie, żadnego przywiązania do wartości i kultury polskiej, a przecież z tych korzeni wyrastamy. Nasi dziadowie i ojcowie oddali życie… Czytaj więcej »

koala_k
Użytkownik

Jeśli pobieżnie czytasz moje komentarze masz prawo nie wiedzieć kim jestem. Jestem Polką, matką, kobietą. Jestem osobą wierzącą w Boga, ale nie katolickiego, którym straszono mnie od dziecka. Nasi przodkowie, od których otrzymaliśmy tradycję i kulturę nie byli tylko katolikami. Przede wszystkim byli Słowianami. Jak myślisz czemu Boże Narodzenie jest… Czytaj więcej »

Wiarus55
Użytkownik

koala_k – To dużo wyjaśnia. Jesteś neopoganką, czcisz jakiegoś bożka czy boga Dagona czy Peruna, to twój wybór. Ważne jest czy postępujesz według zasad moralnych i będziesz broniła w razie potrzeby naszej polskiej ziemi i narodu? Znaczy naszej tożsamości i spuścizny naszych przodków.

koala_k
Użytkownik

Trochę poprawiasz mi humor. Wedle Pisma Świętego Bóg na imię ma Jehowa/Jahwe. Poszukaj w swoim katolickim wydaniu. Powinno być. Świadkowie Jehowy doskonale to wiedzą niż katolicy. Zachęcam także do postudiowania wyciętych ewangelii PŚ. Co do mnie. Ja trenuję MMA. A Ty? Różańcem czy krzyżem raczej nic nie zdziałasz. Czy Twój… Czytaj więcej »

Kuter
Gość
Kuter

Lewacka gnido sp…j do chlewu

koala_k
Gość
koala_k

oj człowieczku, sam spadaj.

koala_k
Gość
koala_k

Dobra, chciałeś: jak zwalczać? szablą i mieczem. naszą tożsamością. trzeba łączyć, a nie dzielić

Czepi
Użytkownik

Chrześcijanie będą „zwalczać” islam i muzułmanów jak ich bożek im nakazał: „Nie stawiajcie oporu złemu. Jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! ” Patrioci katoliccy chyba nie znają historii swojego kosciola i… Czytaj więcej »

koala_k
Gość
koala_k

Nasi gorliwi katoliccy patrioci tworzą nową historię przez zaprzeczanie. Zapomnieli, że żaden lud dobrowolnie nie przyjął nowej religii. Chrześcijanie tak samo jak islamiści teraz niszczyli to co było zanim oni przybyli. Zamiast wyciągać wnioski z historii wolą atakować… swoich. Mało tego – zapomnieli, że kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze… Czytaj więcej »

mistrz
Gość
mistrz

Za to w Arabii nadal nie mogą kierowac samochodami i się edukować. Zaiste podobieństwo na całego.

mistrz
Gość
mistrz

Nie myl Chrześcijan z Żydami nie ma takiego tworu jak judeochrześcijaństwo. Naszą ziemią jest Polska nie Ziemia Święta ale cenimy ja bo jest miejscem narodzenia naszego Boga nie żydowskiego bo sie go wyrzekli. Kapisz? Co do Kościoła to stał an straży patriotymu wiele razy, patriotyzmu i tozsamości. Stwarzasz wrażenie jakoby… Czytaj więcej »

koala_k
Gość
koala_k

Mistrzu, Bóg Honor Ojczyzna to dewiza Wojska Polskiego ustanowiona po 2WŚ.

mistrz
Gość
mistrz

koala stwierdzam po tym wpisie, ześ ruski troll i kłamiesz tu jak z nut liczac na naszą niewiedzę. Pobieżne sprawdzenie kiedy wciagnieto to hasło na sztandary daje zaskakujace rozstrzygniecie. W roku 1943 oficjalnie wciagnieto to hasło decyzja generalow Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Rozmumiem, że dla Ciebie było już w… Czytaj więcej »

koala_k
Gość
koala_k

3 lata się pomyliłam. Przyznaję się do błędu. To nie było specjalnie. Nie jestem żadnym trollem, tym bardziej od ruskim (ruski by używał sformułowania „polaczek cebulaczek” – nagmiennie siedzą na łonecie i komentują wsyztskie artykuły dotyczące ruskich). Ale czy 43 czy 46 – sypiecie „Bóg, honor, ojczyzna” jakby to było… Czytaj więcej »

Czepi
Użytkownik

Żydzi wyrzekli się swojego boga Jehowy? Gorszej bzdury nie czytałem. Bóg Jehowa nie urodził się ok. 2018 lat temu. Już bandyta o imieniu Mojżesz modlił się do niego. Kult Jehowy wywodzi się z semickich politeizmow. Podobnie jak Allah to staroarabski bóg księżyca. Kościół rzymsko katolicki nigdy nie stał po stronie… Czytaj więcej »

mistrz
Gość
mistrz

Żeby coś obserwowac i być obiektywny to trzeba mieć rozum i wiedzę. Czy masz w naszej religii cos takiego niż takijja? Nie masz miłośc bliźniego a każde oszustwo to grzech. Czy kobiety znaczą pól męzczyzny? Nie, sa równouprawnione i wolne. Czy nosza burki? Nie chodza w miniówkach. Czy chrzescijanie z… Czytaj więcej »

mistrz
Gość
mistrz

Jesli pytasz o takie sprawy to znaczy, żenie masz o niczym pojęcia. Do lektury bratku, jest dostępne dzieło Historia Chrzescijaństwa. Poczytaj, przeanalizuj i wróć na to forum. Nie ma sensu polmizowac z ignorantem. A… słynna choc nieznana ignorantom bulla papieska Sublimis Deus to przełom w historii ludzkości ale co ja… Czytaj więcej »

Anahu Yamito II
Użytkownik

Spadaj na eukaliptusa misiu

koala_k
Gość
koala_k

Brak kultury smile

Mike96
Gość
Mike96

Chrześcijaństwo dotarło do Polski w niezbyt fajny sposób, poprzez przymus ,przemoc , chrzest Europy to decyzja polityczna , bo w w tamtych czasach „na topie” było ochrzczenie państwa i dołączenie do kręgu chrześcijańskiej Europy.Jak sądzicie , że gdy chrześcijanie przybyli do Polski „nawracać” , to poganie dali sobie zabrać tak… Czytaj więcej »

Czepi
Użytkownik

Dla kogoś spoza kregu żydowskich religii chrześcijanie to też żydzi. W końcu czczą żydowskiego boga Jehowę. Słowo żyd (jehudim) oznacza „chwalca Jehowy”. Imię Jezus (w oryginale Jehoszua) oznacza „Jehowa jest zbawieniem”. Wierząc w to imię jako zesłane przez samego Jehowę, czci się też jego znaczenie i boga który je zesłał.… Czytaj więcej »

mistrz
Gość
mistrz

Panie Krzysztofie. On i jemu podobni w sposób bezwzględny i przesmiewczy zaprzeczaja transcendencji. Sa jak wrzody na tyłku, podobnież jak piewcy ewolucjonizmu, którzy promuja ateizm i wysmiewaja sie z ludzi wierzacych. Dobrze, ze jest nauka ale nie powinna ona zaburzać obecnego porzadku i dokonywac gruntownej rewizji światopoglądawej tym bardziej, ze… Czytaj więcej »

Anahu Yamito II
Użytkownik

Misiu zobacz co jest na logo NDIE.pl. To bialo-czerwone, w srodku. Widzisz? No to wszystko jasne. Przez takich jak ty Europa sie rozsypuje. Marks i Engels byli by z ciebie dumni. Ciesz sie, ze mozesz zobie spokojnie byc ateista zyjac wsrod Chrzescijam. Nie wierzysz – twoja sprawa, ale nie czepiaj… Czytaj więcej »

koala_k
Gość
koala_k

Anahu Yamito II – i co z tym logiem? Jest biało-czerwone,jest krzyż na wzór Virtuti Militari, tylko on z kościołem ma mało aktualnie wspólnego. Jedni ślepo są zapatrzeni w kościół, a inni w Marksa i Engelsa. Jak lubisz nadawać komuś etykiety to nadawaj. Tylko wiesz, Twoja kultura, język, wiedza historyczna… Czytaj więcej »

szys
Gość
szys

Niby jakie szkody ?Otwiera oczy ciemnocie to szkoda ?
Że ludzie musza miec jakiś bożków to już inny problem

Margolin
Użytkownik

Jest taki pan, nazywa się Christopher Hirata, pracował dla NASA już jako nastolatek, wykłada astrofizykę na CIT. Ma IQ na poziomie 225 pkt., gdzie Dawkins ma 165, a Hawking miał 160. Jest chrześcijaninem. Co zabawne większość członków MENSA to ludzie wierzący. Faktycznie, ciemniaki straszne grin

mistrz
Gość
mistrz

W jaki sposób wytłumacz. Widziałeś kiedy elektron? Pewnie nie wiesz tez jak go odkryto. Kłania się tu również zasada nieoznaczoności Heisenberga. Więc pewnie go nie widziałeś ale wierzysz, że istnieje. Wiele rzeczy przyjmowanych jest na wiarę ale czy od razu trzeba to nazywać ciemnota Panie oswiecony?

judas
Gość
judas

nie widziałeś elektronu? Kiedy zszedłeś z drzewa?

mistrz
Gość
mistrz

Ty na nie dopiero wchodzisz. Elektronu nie można zobaczyć zasada nieoznaczoności Heisenberga. Ruch korpuskularno-falowy. Elektron jest czastką ale zachowuje się jakby nie byl czastka a falą. Pokaz mi zdjęcie to uwierzę, bo chyba orbitale atomowe kojarzysz?

Gieljg
Gość
Gieljg

Jak dla mnie największe szkody wyzadzi obecny papież

Tad
Gość
Tad

A komu udzielił odpowiedzi Dawkins?

Kris
Gość
Kris

Zanim coś napiszesz głupiego, dowiedz się kto to jest Richard Dawkins, bo on zawsze był przeciwnikiem islamu.

Pampam
Gość
Pampam

Każdy pier*** lewak się w końcu tak obudzi. Takie właśnie smiecie , które latami nauczaly, ze chrześcijaństwo to zło, ze Boga nie ma itd . sprawiło, że spora część ludzi odeszla od Kościoła. Ciekaw jestem ,w ktorym roku muzulmanie zaczną mordować na potęgę Europejczyków. Islamisci widzą potęgę Turcji i będą… Czytaj więcej »

pola
Gość
pola

@ Pampam
Ostry, świetny komentarz. Bez tej per…j poprawności lewackiej. Tak trzymać. Niejeden lewak się jeszcze opamięta. Dostanie po ryju od muzułmanina to od razu odechce mu się aborcji, dżender, pedalstwa, zoofilii i diabeł jeszcze wie czego z tej nowoczesności o jaką walczył!

Jacques
Gość
Jacques

Z wyjątkiem zoofilii – to jest OK

Heni
Gość

W Szwecji był taki co bo murzyny zgwałciły i sie nie opamiętał.

BBB
Gość
BBB

Bardzo ostro wypowiedziałeś się o drugim człowieku, zapewne nie znając nawet jego poglądów. Widziałeś chociaż jedną wypowiedź / „nauczanie” tego Pana?

Roman
Gość
Roman

Nie wierze ze 5 ociemniałych imbecyli dało łapę w dół pod tak ciekawym komentarzem.Żenująca świadomość tego co się dzieje wokół

Abu Janusz
Gość
Abu Janusz

Nie będziemy nikogo mordować, ponieważ Europejczycy sami uznają, że nie ma boga oprócz Boga a Muhammad, niech bedą Nim pokój i błogoslawieństwo boże, jest jest Jego wysłannikiem. Nie ma dla nich żadnej innej duchowej alterantywy – nie zostaną przecież żydami, chrześcijaństwo samo się dobija, a dalekowschodnie i neopogańskie zabobony to… Czytaj więcej »

pola
Gość
pola

@ Logic To nie o to chodzi że się obudził. Ten typ się opamiętał. Walczył z Chrześcijaństwem i teraz ta walka mu bokiem wyszła, zrozumiał że tą walką niczego dobrego nie osiągnie. Dlatego ja cały czas trąbię – Chwała Wielkiej Polsce Katolickiej – Tylko mocno wierząc pogonimy tych rzezimieszków tam… Czytaj więcej »

Logic1
Użytkownik

Ja to tak z ironią napisałem ze sie obudził. Musimy dac radę, znowu trzeba bedzie walczyc o zycie jak w 1939.

Patriota
Użytkownik

+Polak Miły Ja podejrzewam, że po prostu jako jeden z nielicznych ateistów walczących z Chrześcijaństwem w końcu zrozumiał, iż w kraju Chrześcijańskim mógł sobie pluć czy to na religię ogólnie czy to na Chrześcijaństwo do woli. Teraz kiedy przybywa im islamistów w kraju, plucie na islam odpada bo mogłoby się… Czytaj więcej »

Kinga
Użytkownik

Dawkinsa nikt nie dopuszcza do głosu, jeśli chodzi o krytykę islamu.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Patriota Nie zrozumiał. To tylko strach i pragmatyzm wg. mojego odczucia. Wg. mnie jest błędem nachalne przekonywanie do takiej czy innej religii, ale samo nauczanie i wiedza już nie. Wiara to jest przywilej/łaska i nie każdy może jej doświadczyć. To jak z nauką. Jedni uczą się szybciej inni wolniej a… Czytaj więcej »

maciek
Gość
maciek

Chwała Wielkiej Polsce Słowiańskiej. Nie trzeba być katolikiem żeby walczyć z islamem. Dla katolików każdy niewierzący to pedał i lewak a to gówno prawda. Każdy kto próbuję zmienić moje życie bo tak mówi jego religia, jest moim wrogiem. Islam brutalnie narzuca swoje prawa i ograniczenia. Więc brutalnie trzeba to tępić.

pola
Gość
pola

@ maciek Nie przesadzaj. Do Ciebie ani do reszty ateistów nic nie mam i cieszę się że chcecie walczyć z islamem. Na nerwy działa mi tylko taki palant który odnosi się z pogardą do mojej wiary. Takiego luja zawsze z mojej strony spotka tylko stek obelg z których że jest… Czytaj więcej »

ZZZZZZZZZZZZZZZz
Gość
ZZZZZZZZZZZZZZZz

z reka w nocniku/islamskim gooooownie

Wiarus55
Użytkownik

My zawsze wierni Bogu i Ojczyźnie! Niech to wszyscy zapamiętają! eek

pola
Gość
pola

@ Wiarus55
Tak jest jak piszesz! Zawsze będziemy wierni Bogu i Ojczyźnie. Dodam jeszcze że każdy prawdziwy Polak ma swój Honor.

Abu Janusz
Gość
Abu Janusz

„Allah, Din, Umma” Być może taka dewiza znajdzie się na sztandarach przyszłego Emiratu Lechistanu, jeżeli sprawy w tym kraju pójdą jak dotychczas, inszaAllah. cool

Logic1
Użytkownik

Abu kibel – byc moze ale najpierw zabijemy tylu z was ilu sie da.

anty
Użytkownik

„O ile mi wiadomo, nie ma chrześcijan wysadzających budynki. Nie znam żadnych chrześcijańskich zamachowców-samobójców. Nie jestem świadomy żadnego ważnego chrześcijańskiego wyznania, które uważa, że ​​karą za apostazję jest śmierć” Czyli teraz dyskutując z lewactwem, można ich zaorać cytatem jednego z ich głównych idoli Chociaż znając życie, prędzej się go wyrzekną,… Czytaj więcej »

Yamato
Gość
Yamato

„70 % młodych Brytyjczyków nie identyfikuje się z żadną religią” – a pozostałe 30% z islamem. unamused

Ragnarök
Gość
Ragnarök

By stać w obronie narodu nie potrzebna mi wiara w żadnych bogów ale jeśli trzeba mogę reprezentować chrześcijaństwo w tej wojnie na złość zdrajcom. Ateizm ma wiele odcieni, nie tylko ten lewacki.

XaX
Gość
XaX

Ateizm to też pewien rodzaj wiary w to że boga na 100% nie ma. Najbardziej neutralny jest agnostyk.

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

A popieram co piszesz , Ragnarök. Mam jednak dla Ciebie pewien text starej piosenki zespołu Raz-Dwa-Trzy i posyłam Ci go z nadzieją że go przeczytasz i przemyslisz. Na nic innego nie liczę. Pozdrawiam A oto rzeczony text ( piosenkę znajdziesz na YT , pt „tak mówi pismo święte” ) Uwierzysz… Czytaj więcej »

Logic1
Użytkownik

Mi zeby walczyc wystarczy pogarda i odraza do islamu.

Wiarus55
Użytkownik

Qr.. Amerykę odkrył, palant jeden! question

Misio
Gość
Misio

Chrzescijanie nie atakują generalnie ateistów ale jak wyznawcy kozo grzmota dojdą do władzy to się wezmą za nich i ostro! Się przestraszył bo już nie będzie mógł bezkarnie obrażać religi!!

Obywatelka Ziemi
Użytkownik

Rysiu, trzeba nie bylo pisac ksiazki pt” Bog urojony” a napisac Bog jest jeden i czemu nalezy w niego wierzyc.
Ludzie poczytali i odeszli od wiary na rzecz „rozumu”. Takie zle jest to chrzescijanstwo? Takie okropne? Jak tak to bedzie Islam i nic nie bedzie do powiedzienia.

klioes vel pislamista
Użytkownik

Jest pewne podobieństwo bardzo różnych nacji, Co po drugiej stronie Śródziemnego Morza Mieszkają i celują w świecie w emigracji. (Podobieństwo, pomimo róznic z ostrza noża!) Zarówno islamista, jak Żyd z Izraela, „Chętnie by ubogacił Polskę i Europę”, Mimo że jawnie głosi, „iż nieprzyjaciela Widzi w nas”!… Czy rozumie ktoś tę… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik

Wersja poprawiona z pointą: Do ubogacaczy Jest pewne podobieństwo bardzo różnych nacji, Co po drugiej stronie Śródziemnego Morza Mieszkają i celują w świecie w emigracji. (Podobieństwo, pomimo różnic z ostrza noża!) Zarówno islamista, jak Żyd z Izraela, „Chętnie by ubogacił Polskę i Europę”, Mimo że jawnie głosi, „iż nieprzyjaciela Widzi… Czytaj więcej »

mak
Gość
mak

beda mordowani przez islam zasluga Merkel i UE zydostwa

Lestek
Gość
Lestek

Onegdaj paru sąsiadom tłumaczyłem, że życie nie znosi próżni i po katolicyzmie będzie tylko gorzej. Byli ślepi jak krety. Więc nie tylko angole to ślepe matołki. Mieliśmy ostatni przykład Polki wracającej z kalifatu szwedzkiego.

patologie3rp.pl
Gość

Chrześcijaństwo to jest „szczepionka” przeciw złu które jest dokoła a jednym z najgorszych odłamów tego zła jest właśnie ta ideologia której przedstawiciele wlewają się ostatnimi laty do Europy. Europa utonie bo zanikły w niej fundamentalne wartości, Europejczyk nie wie kim jest i do kąd zmierza a to jest łatwy cel,… Czytaj więcej »

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Twór świecka, socjalistyczna, lewacka, LGBTQ Europa (francja, szwecja, niemcy, uk ..) się skończy będzie Islam

szokman
Gość
szokman

Ale kogo to obchodzi na zachodzie? Oni wolą obchodzić nowoczesne święta , takie jak parada miłości, promowanie gejostwa , lesbijstwa i LGBT. Bezmózgie pustostany intelektualne wychodzą na ulice by wspierać prawo dewiantów sexualnych do adopcji , jedyną ich formą sprzeciwu jest malowanie motylków na chodnikach i tatuowanie równie absurdalnych głupot.… Czytaj więcej »

aqw
Użytkownik

Teraz to za późno