foto: Flickr.com (Meeting of the Congress Monitoring Committe in Warsaw)

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała ostatnio na antenie TVN24, że planuje zacząć przyjmować uchodźców do Warszawy. Stwierdziła dodatkowo, że „muzułmanie z Bliskiego Wschodu nie powinni nikomu przeszkadzać”. Rzecznik rządu Rafał Bochenek odniósł się do tych informacji.

„Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna skupić się teraz na przeprowadzeniu właściwego wyjaśniającego przed komisją weryfikacyjną, a nie na zadaniach, które kompletnie są poza jej kompetencjami” – powiedział Bochenek podczas konferencji prasowej, zapytany o pomysłu prezydent Warszawy o przyjmowaniu uchodźców na własną rękę.

W programie „Fakty po Faktach” w TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz przyznała, że planuje zacząć przyjmować uchodźców do Warszawy. Prezydent dodała, że we Francji rozmawiała już z Angelą Merkel, która zaoferowała pomoc, głównie w zdobyciu wiedzy.

Rzecznik rządu Prawa i Sprawiedliwości wyjaśnił, że samorząd nie ma żadnych do tego kompetencji.

„Powinna przede wszystkim zająć się sprawami, które należą do jej kompetencji. Jeśli chodzi o politykę migracyjną, politykę azylową, to prowadzi ją rząd. Tutaj samorząd nie ma żadnych kompetencji” – tłumaczył.

Jego zdaniem jeżeli Gronkiewicz-Waltz chce pomagać to powinna włączyć się w akcje charytatywne i humanitarne, które rząd realizuje.

Mamy pełne moralne prawo powiedzieć „nie”

Swoje stanowisko po raz kolejny podkreślił prezes PiS podczas dzisiejszego kongresu partii. „Nie eksploatowaliśmy państw, z których uchodźcy przyjeżdżają do Europy, nie korzystaliśmy z ich siły roboczej i nie zapraszaliśmy ich do Europy; Mamy pełne moralne prawo powiedzieć ‚nie’ przyjmowaniu uchodźców” – stwierdził Jarosław Kaczyński.

43
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
18 Comment threads
25 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
ApostazygośćSxokmanpancho villaAnahu Yamito Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kris11
Gość
Kris11

Jeszcze nie siedzi za masowe kradzieże nieruchomości, to może pójdzie siedzieć za nielegalnych migrantów. Kaczyński dzisiaj potwierdził politykę opcji zerowej.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Kris11
Patriotka inaczej. Właśnie pokazała swój inny sort co to biega do obcych by zniszczyć kraj, który ją wykarmił i daje jej możliwość życia. Degeneracja. Ciekawe gdzie jest folkslista którą podpisała bo inaczej jej postępowania nie idzie zrozumieć. Patriota tak nie czyni.

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
Po pierwsze i ostatnie: żeby być patriotą trzeba być Polakiem.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Kris11 Polska to przede wszystkim zespół wartości. Polska jaką znamy to 1000 lat Katolicyzmu jako czegoś co kształtowało świadomość wspólnoty. Nie tylko, ale mówimy o czymś co przewodzi, co wyznacza podstawę budowania. I w tym sensie Polskość to nie tyle geny ile sposób myślenia. Dlatego wielu z zewnątrz się niejako… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@lolo ktory jeszcze pisze A jednak Lolo Polska to przede wszystkim wspólnota plemienna tzw. nasza krew, to tradycje i obyczaje – tylko polskie. Inni mogą mieć podobne ale co nasze to nasze. My nawet nie zawsze mówimy naszym językiem literackim ale jednak jest to coś, że zawsze się odnajdziemy… To… Czytaj więcej »

dontworry
Użytkownik

„Polskie Drogi” Zapasiewicz, scena w antykwariacie.

Przem
Gość
Przem

Bardziej interesująco wygląda historia przed przejściem na chrześcijaństwo…
Gdzie ona jest?

Przem
Gość
Przem

Byc moze nawet ich Bóg po pochodzi od LECHITÓW

Ewaxx
Gość
Ewaxx

To jest Żydówka Hanna Beata Gron­kie­wicz-Waltz (Haka Grund­baum) (ur. 4 lis­to­pa­da 1952 w War­sza­wie) – ży­dow­ska praw­nicz­ka, a Żydzi tak jednak mają, że zdradzają swój kraj , bo nienawidzą Polaków. Liczy się dla niej tylko otrzymane pieniądze za swoje usługi od muzułmanów, Merkel itd i by tylko …..oszukać innych. To… Czytaj więcej »

sharky
Użytkownik

nie Hanka tylko Hajka

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Yebana lewacka mafia robi WSZYSTKO żeby tylko przypodobać się berlińskim i brukselskim oszołomom. Gotowi są doprowadzić rozlewu krwi na naszych ulicach, narazić bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci żeby zrobić dobrze pedałom i dzikusom. Polskę i Polski Interes Państwowy mają absolutnie gdzieś. Oni są obywatelami tej zawszonej i zaświerzbionej różowo –… Czytaj więcej »

pancho villa
Gość
pancho villa

Haka Grundbaum czyli HGW po naszemu, nie znosi Polaków i wszystkiego co polskie… ja się jej nie dziwie ze ciągnie do swoich, ja tez przeszkadzam jak mogę swoim wrogom

easyrider
Użytkownik

Słyszałem te wypowiedzi. Bochenka i Kaczyńskiego. To dobrze rokuje ale pamiętajmy, że ta wojna trwa i Bruksela podskakująca w rytm wskazywany przez czosnkowych macherów, nie odpuści. To dla nich żywotny temat a ostatnie pomruki rządu Włoch, grążącego konfiskatą statków organizacji „humanitarnych”, wskazują, że już szambo zaczęło im się ulewać. Najciekawsze… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@easyrider

A wczoraj, pamiętasz? Pisałem że z takich petycji prezydentów miast w sprawie przyjmowania islamskich pseudo uchodźców to możemy się tylko pośmiać. Ale… też musimy trzymać rękę na pulsie aby nie wyszło na to że ten się śmieje, kto …itd.

easyrider
Użytkownik

@888 Marek Majewski Nie odpuszczą. Teraz będą jechali na patencie z Frasyniukiem i tą sprzedajną kukłą Wałęsą. Będą robili demonstracje, żeby dać powód do użycia siły przez policję. Tak, by móc pokazać gaz, armatki wodne, kule gumowe i potem puszczać to w liber-lewackich mediach na Zachodzie. Kapuś Wałęsa nie ma… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@888 Marek Majewski Tu się nie ma co śmiać, bo dawno żarty się skończyły. Tylko trzeba poczynić kroki, żeby zdrajcy i inni judasze nie pełnili żadnych funkcji w państwie. Po raz kolejny powtarzam: najgorszy wróg to wewnętrzny wróg! Swoją drogą to dlaczego do rządu nie są wybierani tylko Polacy? W… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

@pojawiam się i znikam Słońce, oczywiście, że naciski będą wzrastać. Dzień po dniu, z każdym nowym „uratowanym uchodźcą”. Ci, którzy w tym mieszają, czują, że w garze już zaczyna bulgotać. Mimo tego sytuacji nie próbują łagodzić. Wręcz przeciwnie – w Niemczech, tuż przed wyborami dają prawo pederastom i lesbom do… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@easyrider Ty wiesz Easy i wielu innych, że z tymi co latają z piórkiem w d..ie to była celowa zagrywka Angeli M i innych (jest w sieci nagranie z nią, no nie umiała ukryć swojej zagrywki) a te głupie środowiska LG.. coś tam? Cieszą się! Zero instynktu.. Oni pierwsi pójdą… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam
easyrider
Użytkownik

@pojawiam się i znikam Ten incydent w Niemczech to był z transami. Można to znaleźć na YT. Myślę, że środowiska dewiantów są tak samo zastraszone przez czosnkowe elity, jak reszta społeczeństwa. Tak naprawdę, to teraz pozostaje im tylko głosowanie na mocną prawicę. W przeciwnym wypadku islam wdepcze ich w ziemię.… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@easyrider Co prawda sporadycznie coś tam obejrzę, ale odnoszę wrażenie, że z-boczki żyją w swoim odrealnionym świecie. Na dodatek nie znają swojej historii homo w Niemczech. (tak krótko) „Sytuacja homoseksualistów w III Rzeszy zdominowana była przez planową i zakrojoną na szeroką skalę akcję represji i eksterminacji prowadzoną przez nazistów w… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

@pojawiam się i znikam Pederaści i lesby byli zamykani do obozów koncentracyjnych ale nie byli eksterminowani. Pisał o tym w swoich wspomnieniach Rudolf Höß, komendant Auschwitz. Historycy tego nie negują. Islam nie poprzestanie na zamykaniu homosiów.

dontworry
Użytkownik

obawiam się że bruksela widząc zdecydowany opór nie będzie na nas naciskać. po prostu któregoś dnia wsadzą kwiat pustyni do autokarów, rozwiozą towarzycho do kilku miast jednocześnie i zostawią w uzgodnionych miejscach.
i co wtedy?

easyrider
Użytkownik

@dontworry Nic wtedy, bo taki scenariusz nie nastąpi. Przede wszystkim to dla nich żadne rozwiązanie, bo oni potrzebują tego abyśmy ukorzyli się i zrozumieli konieczność, tfu, „solidarności europejskiej”. Po drugie nikt by ich nie wpuścił. Takiej operacji nie przeprowadziliby po cichu, bo to by nie umknęło uwadze naszych służb. Dla… Czytaj więcej »

Agent Krycek
Gość
Agent Krycek

Pełna zgoda z rzecznikiem, samorząd jest od tego żeby decydować czy budujemy boisko czy ścieżkę rowerową oraz żeby ustalać opłaty za wodę a nie decydować o kluczowych dla kraju sprawach

Mr. ??
Gość
Mr. ??

HGW nachapała się na kamienicach, jeszcze chce wciskać najeźdźców z Afryki i B.Wschodu też nie za darmo

test24
Gość
test24

Dlaczego oni w większości mają takie dziwne nazwiska?

E.G
Gość
E.G

Bo to pejsy zakamuflowane.

easyrider
Użytkownik

@E.G. Nawet niespecjalnie zakamuflowane. Mają polskie obywatelstwo ale faktycznie są lojalni wobec Izraela a nie Polski. W 1943 r. kiedy II Korpus Polski gen. Andersa stacjonował w Palestynie, to zdecydowana większość Żydów – obywateli II RP, zdezerterowała. Parę procent zaledwie zostało w szeregach korpusu. Anders nie kazał ich ścigać, bo… Czytaj więcej »

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

ta stara prukwa juz powinna odpowiadac przed Trybunalem…

dsad
Gość
dsad

Mam pytanie. Czy jest ktoś kto będzie w stanie odpowiedzieć. Czy za wypowiedź HGW o tym że z pomocą Merkel będzie się starała sprowadzić imigrantów do Polski można zgłosić sprawę do prokuratury ? Moim zdaniem ustalanie nielegalnego procederu z politykiem obcego, wrogo nastawionego narodu to ZDRADA i nadaje się to… Czytaj więcej »

Janek
Gość
Janek

To HGW jeszcze żyje ? To nie mamy w Polsce snajperów ?????????

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@Janek Nie ona jedna żyje na naszej ziemi od wieków i za nasze żyje…Ale dla takich jest ważny nie nasz interes, tylko ich i narodu handlowego…

allahuj
Użytkownik

qwa czy oni sa qrwa slepi, bo już qwrwa nie mogę wytrzymać, Qrwa nie powinni sprawiać kłopotu, qrwa a na zachodzie sprawiają czy jojebana pipa qrwa ma równo pod sufitem, myśli że mądrzejasza od wszystkich na zachodzie którzy sobie nie radzą.

Anty
Gość
Anty

Pasuja mi takie slowa. Oczywiscie mowie o dwoch Panach

sharky
Użytkownik

jebany gronkowiec żydowski powinien siedzieć, albo lepiej zdechnąć, bo patrzeć na ten parszywy ryj nie można.

Wojtek123
Użytkownik

Koniec świata zgadzam się z Kaczyńskim

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

skad ta desperacja w Powocach, a no tak slugusy Niemiec za niemieckie pienaidze..

Pierwszy
Gość
Pierwszy

O kuhwa, to się chyba „po młodzieżowemu” nazywa zaoranie smile

ABC
Gość
ABC

HGW niech się najpierw rozliczy z nieruchomości przejętych przez jej męża w Warszawie.