Skandal w Szwajcarii: jesteśmy pożytecznymi idiotami dla Erytrei

23
MSZ Erytrei Osman Saleh Mohammed w Burgdorf. Uchodźcy cieszyli się ze spotkania z ministrem kraju z którego uciekli przed prześladowaniami

Barbara Steinemann posłanka do Rady Narodowej ze Szwajcarskiej Partii Ludowej (SVP) powiedziała dosłownie, że „reżim wchodzi nam na głowę, a my jesteśmy jego pożytecznymi idiotami. „To jest to absolutnie nie do przyjęcia, że Szwajcaria jest wykorzystywana do celów propagandowych” wtórował jej poseł Damian Müller z partii Liberalnej (FDP).

Powodem tych wypowiedzi jest skandal o którym poinformowały niektóre media szwajcarskie we wrześniu i który został przemilczany przez wszystkie polskie media.
Skandalem tym jest festiwal erytrejski który odbył się od 16 do 22 lipca w Burgdorf.
W samym festiwalu nie ma nic zdrożnego, tylko że jego gościem honorowym był minister spraw zagranicznych Erytrei Osman Saleh Mohammed. Pan minister należy do Frontu Ludowego w Erytrei, który jest dokładnie tym reżimem, przed którym Erytrejczycy uciekają do Szwajcarii i innych krajów europejskich. Pan minister wygłosił nawet przemówienie na festiwalu, które zostało entuzjastycznie przyjęte przez uchodźców! Erytrejska telewizja ERI.-TV nadawała ceremonię przywitania pana ministra na żywo.

Osman Saleh Mohammed spędził sześć dni w Szwajcarii, bez żadnego kontaktu ze szwajcarskimi urzędnikami państwowymi lub dyplomatami. Co ciekawe, szwajcarski MSZ Ignazio Cassis od roku czekał na termin spotkania z erytrejskim ministrem, by omówić deportacje osób z odrzuconym azylem. Saleh Mohammed udzielił mu łaskawie audiencji kilka dni temu w Nowym Jorku.

Około 40.000 tzw. „uchodźców” z Erytrei mieszka w Szwajcarii. Około 25% wszystkich uchodźców w Szwajcarii pochodzi z Ertyrei, z nich około 40% to nieletni, którzy potem ściągają swoje rodziny. W 2018 roku zostało postawionych 797 takich wniosków.

Źródła:

https://www.bazonline.ch/schweiz/standard/was-will-herr-mohammed-in-burgdorf/story/16076411

https://www.weltwoche.ch/ausgaben/2019-19/artikel/schildbuergerstreich-die-weltwoche-ausgabe-19-2019.html

https://www.sem.admin.ch/sem/de/home/asyl/eritrea.html

 

23
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
11 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
stanisławLuckRumcajsGeneprawyobywatel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o