Skandal w Szwajcarii: jesteśmy pożytecznymi idiotami dla Erytrei

23
MSZ Erytrei Osman Saleh Mohammed w Burgdorf. Uchodźcy cieszyli się ze spotkania z ministrem kraju z którego uciekli przed prześladowaniami

Barbara Steinemann posłanka do Rady Narodowej ze Szwajcarskiej Partii Ludowej (SVP) powiedziała dosłownie, że „reżim wchodzi nam na głowę, a my jesteśmy jego pożytecznymi idiotami. „To jest to absolutnie nie do przyjęcia, że Szwajcaria jest wykorzystywana do celów propagandowych” wtórował jej poseł Damian Müller z partii Liberalnej (FDP).

Powodem tych wypowiedzi jest skandal o którym poinformowały niektóre media szwajcarskie we wrześniu i który został przemilczany przez wszystkie polskie media.
Skandalem tym jest festiwal erytrejski który odbył się od 16 do 22 lipca w Burgdorf.
W samym festiwalu nie ma nic zdrożnego, tylko że jego gościem honorowym był minister spraw zagranicznych Erytrei Osman Saleh Mohammed. Pan minister należy do Frontu Ludowego w Erytrei, który jest dokładnie tym reżimem, przed którym Erytrejczycy uciekają do Szwajcarii i innych krajów europejskich. Pan minister wygłosił nawet przemówienie na festiwalu, które zostało entuzjastycznie przyjęte przez uchodźców! Erytrejska telewizja ERI.-TV nadawała ceremonię przywitania pana ministra na żywo.

Osman Saleh Mohammed spędził sześć dni w Szwajcarii, bez żadnego kontaktu ze szwajcarskimi urzędnikami państwowymi lub dyplomatami. Co ciekawe, szwajcarski MSZ Ignazio Cassis od roku czekał na termin spotkania z erytrejskim ministrem, by omówić deportacje osób z odrzuconym azylem. Saleh Mohammed udzielił mu łaskawie audiencji kilka dni temu w Nowym Jorku.

Około 40.000 tzw. „uchodźców” z Erytrei mieszka w Szwajcarii. Około 25% wszystkich uchodźców w Szwajcarii pochodzi z Ertyrei, z nich około 40% to nieletni, którzy potem ściągają swoje rodziny. W 2018 roku zostało postawionych 797 takich wniosków.

Źródła:

https://www.bazonline.ch/schweiz/standard/was-will-herr-mohammed-in-burgdorf/story/16076411

https://www.weltwoche.ch/ausgaben/2019-19/artikel/schildbuergerstreich-die-weltwoche-ausgabe-19-2019.html

https://www.sem.admin.ch/sem/de/home/asyl/eritrea.html

 

23
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
11 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
stanisławLuckRumcajsGeneprawyobywatel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Franek Kimono
Gość

Morawiecki podpisal w Marrakeszu tajny dokument o przyjmowaniu armii leniwych debili na utrzymanie polskiego podatnika, banda psychopatow, ktora wierzy w mahometa, pedofila i allaha bozka ksiezyca. Watykan ma postawic w centralnym miejscu ogromny pomnik przedstawiajacy ponton a w nim nielegalnych uchodzcow islamskich przybywajacych do Eu. Z tego co mowia odwzni,… Czytaj więcej »

Annag
Gość
Annag

jeśli dobrze pamiętam to w czerwcu ub. roku oczywiście w wielkiej tajemnicy więc nie dziwcie się, że coraz czarniej na ulicach…

pronto
Gość
pronto

To sie nazywa obudzic sie z reka w nocniku…
Uprzedzajac idiote: ”naiwnosc nocnika nie usprawiedliwia reki”””””””’.

Abc
Gość
Abc

Tylko nie idiotę!
Powinno brzmieć:” uprzedzając klasyka…”
proszę to natychmiast poprawić

pronto
Gość
pronto

tWOJE prosby nie zmienia rzeczywistosci.

Archer
Użytkownik

Chyba „naiwnosc reki nie usprawiedliwia nocnika”

pronto
Gość
pronto

Nie zrozumiales. Mialo byc ”niezrozumiale”, wiec efekt chyba osiagniety…

bkkkk
Gość
bkkkk

Ale czego nie rozumiecie? Front Ludowy (w tej Erytrei), jako ludowy robi co może by pognębić lud. Gnębiony lud ucieka do np. Szwajcarii (prawie jak Lenin – hihi) i w tej Szwajcarii sobie siedzi. Za możliwość siedzenia w Szwajcarii bez obowiązków przecież należy się podziękowanie dla ministra-ludowca-przedstawiciela reżimu, który zmusza… Czytaj więcej »

Pedro Chubascos
Użytkownik

Kiedy to już pisaliśmy na NDIE o eurokretynach? 3 lata temu? 5?

bkkkk
Gość
bkkkk

„3 lata temu? 5?” – W każdym razie na tyle dawno, że już nawet kretyni zdołali przyswoić sobie co i jak. Szkoda, że na samym początku założyciel tej strony był „ksenofobem i rasistom” (nie poprawiać) ściganym przez organa…

Abc
Gość
Abc

Tylko pamiętajmy o jednym że naiwność Szwajcarów wcale nie usprawiedliwia Murzynów!!!
Absolutnie nie powinni urządzać takich szopek jak zapraszanie Osmana Saleha Mohammeda przed którego reżimem rzekomo uciekli!!!

prawyobywatel
Użytkownik

No to Szwajcarzy bardzo bystrzy są, w czas się zorientowali wink

Gene
Gość
Gene

Zorientowali dzięki Erytrejczycy przeciw reżimu zawiadomił! Po nie wszyscy Erytrejczycy wspierają reżim!

Chory swiat
Użytkownik

” Grecja wyśle 10 tys. migrantów z powrotem do Turcji ” .

Archer
Użytkownik

Chyba do tureckiej dzielnicy Kreuzberg w Berlinie.

Aqq
Gość
Aqq

Albo co też prawdopodobne: Lesbos zostanie przekazana Turcji jako terytorium wspólne. Dzięki temu A: Turcy „opuszczą” Grecję. B. Turcy będą mogli bez przeszkód podróżować przez Grecję do ÓE….

Archer
Użytkownik

A my to lepsi? Po przewrocie ustrojowym, na poczatku lat ’90 ubieglego wieku general Jaruzelski ze swoja swita urzadzil sobie europejskie tournee, podczas ktorego przyjmowano go z honorami np. we Francji, w ktorej bylo sporo wiecej niz 40 tys uciekinierow spod jego rezimu. Podczas telewizyjnych wywiadow Michnik bronil czarnego generala… Czytaj więcej »

pronto
Gość
pronto

Gdyby nie slepowron mielibysmy drugi 1956, nrdowcy az sie skrecali w nadziei na odwet za 2WS. Tyle w temacie.
Bez gloryfikacji, zaden to dla mnie ideal, ten jaruzel – po prostu stwierdzam fakt.

Rumcajs
Gość
Rumcajs

Nieliczni zdają sobie sprawę ze skali tego co się dzieje. Do czego doprowadziły rządy, to widać gołym okiem. Nikt nie opanuje tej dziczy. To ostatnie podrygi naszej cywilizacji . To wszystko jest z zaplanowane . Winni muszą za to odpowiedzieć swoimi głowami . Wtedy dopiero zakończy się ten ponury rozdział… Czytaj więcej »

Luck
Gość
Luck

Czarni muszą wrócić do Afryki. Bóg specjalnie stworzył ten kontynent dla tej rasy. Oni w Europie nie mają nic do szukania a ich sekta iskom musi zostać całkowicie zakazana.

stanisław
Gość
stanisław

To coś nowego? W ilu krajach europejskich, w Szwecji szczególnie nadgminne, są sytuacje gdzie azylańci uciekajacy przed postulowanymi prześladowaniami w swoim kraju, po otrzymaniu azylu jada tam regularnie bez żadnych obaw. Wiele rządów wysyła świadomie swoich obywateli do Europy z fałszywym alibi, czesto potwierdzanym przez lokalne władze, w celach zarobkowych… Czytaj więcej »

Gene
Gość
Gene

Erytrea to Kraj której ma chrześcijańskie od czwartego wieku więc to przed Polske!!! Ale też mieszkają muzułmanów. Erytrejczycy to naj serdeczne ludzie! A Erytrea piękna. Walczył za niepodległość 30 lat. Nadal walczą po jest reżim reżim który próbowali go obalić 3 razy, niestety nie udało! Proszę pamiętać nie wszyscy Erytrejczycy… Czytaj więcej »

stanisław
Gość
stanisław

Erytrea ma 1000 km wybrzeża do Morza Czerwonego a nie chce udostępnić Etiopii ani jednego kilometra dostępu do morza. Jakbyście to zrobili mielibyście spokój a tak sami prowokujecie konflikt. Europa nie powinna wam pomagać a szczególnie waszemu rządowi.