Szef MSZ Witold Waszczykowski odpowiedział na atak Martina Schulza na Polskę

Szef MSZ Witold Waszczykowski odpowiedział na atak Martina Schulza, którzy zarzuca Polsce brak współpracy w relokacji tzw. uchodźców co ma uniemożliwiać powstanie europejskiej polityki migracyjnej.

Podczas ostatniej debaty przedwyborczej Martin Schulz po raz kolejny zaatakował Polskę i Węgry za odmowę współpracy w kwestii przyjmowania uchodźców, co „uniemożliwia powstanie wspólnej, europejskiej polityki migracyjnej”. Zagroził również Warszawie i Budapesztowi surowymi konsekwencjami finansowymi. Schulz wyjaśnił, że bardzo łatwo można osiągnąć porozumienie we wspólnej polityce migracyjnej, jednak powodem niepowodzenia mają być takie kraje UE jak Polska czy Węgry.

Witold Waszczykowski pytany o tę wypowiedź przyznał, że należy zajmować się kryzysami imigracyjnymi ze wszystkich kierunków świata, które napierają na Europę. Jak mówił, w zeszłym roku Polska wydała Ukraińcom ponad 1 200 000 wiz. Z kolei w pierwszym półroczu 2017 r. było to ponad 750 000 wiz z prawem pobytu i pracy – wyliczał szef MSZ.

„Pomagamy imigrantom, więc proszę pana Schulza o większą informację, zapoznanie się i nieużywanie fałszywych argumentów w wewnętrznych, przedwyborczych dyskusjach w Niemczech” – oświadczył. Witold Waszczykowski zaapelował też o uczciwe „podejście” do tej sprawy.

40 komentarz do “Szef MSZ Witold Waszczykowski odpowiedział na atak Martina Schulza na Polskę

 1. Polska „uniemożliwia powstanie wspólnej, europejskiej polityki migracyjnej” O co temu kolesiowi chodzi… Mówił ostatnio że emigranci dla Niemiec są cenniejsi od złota więc w czym problem. Od przybytku złota głowa nie boli panie Schulz. Polska w ramach solidarności europejskiej zrzeka się tego majątku na rzecz Niemiec.

  1. Jak dla mnie są dwie możliwości- albo koleś jest schizolem ew. ma osobowość wieloraką, albo to Helmuty tak bardzo chcą nas uszczęśliwić, tak nas wzbogacić, że sami stracą bardzo wiele byleby nam polepszyć- a my, kurka, niedobre Polaki, niewdzięczne takie dla somsiedzkiego poświęcenia. Tylko zapominają w tej nowoczesnej Europie, że zeby zrobić dobrze i nie było pretensji to potrzebne są chęci obojga zainteresowanych.
   Cóż, jeśli ktos mi coś oferuje, a widzę, że to dla niego bardzo ważne i cenne- nie wezmę, nawet gdy ze szczerego serca daje.
   Więc lepiej będzie jeśli my tu dalej będziemy biedni i nieszczęśliwi, a pan Schulz swoje złoto da na lepszą lokatę, chociaż już na obecnej procent mu ładnie rośnie. A co! wink

  2. W komunizmie nie mozna sie niczego zrzec. Przypomina mi sie scena z filmu Dejawu ze Stuchrem. Jest scena kiedy to Johny Polack chce sie zamienić z profesorem entomologii na potrawy „potem sie zamienimy ty weź moje pulpety i daj mi swojego kotleta” nagle podchodzi intendentka i mowi – zamieniać sie nie wolno !

  3. @Mochito
   Niech Polska w ramach solidarnosci europejskiej zrzeknie sie na rzecz Niemiec rowniez majatku w postaci Ukraincow. PiS chyba tez pewnych spraw nie rozumie. To nie jest kilka tysiecy Ukraincow, tylko Rzesza Ukraincow, ktora juz po cichu zagraza Polsce i to na wielu plaszczyznach. To ze sa do nas podobni kulturowo, wyznaniowo nie oznacza, ze beda jednymi z nas. Pis woli placic szajs Ukraincom, niz podniesc do godnego poziomu place Polakom. Transformacja idzie w dobrym kierunku, ale tak czesto z niego zbocza, ze nie wiem czy kiedys osiagnie swoj cel.

  4. Schulzowi chodzi o to, że Polskę i Węgry nie zaleje banda roszczeniowych pasożytów ekonomicznych, zwyrodnialców muzułmańskich z Afryki, Bliskiego Wschodu i reszty świata i nie będzie tak wesoło na ulicach…jak w Niemczech czy Francji .

   Zazdrości nam, że w Polsce i na Węgrzech jest spokój i nie ma tego syfu na ulicach.

   Tak, tak Schulzowi chodzi, by osłabić wszystkie kraje europejskie ,by wreszcie mogli utworzyć kalifat w całej Europie pod nazwą IV Rzesza, a tak Polska jak zwykle wredna i staje w poprzek tych chorych pomysłów butnych Niemców..niczym …w II wojnie światowej, gdy podjęła walkę z Niemcami.

  5. Super, mamy 2 miliony banderowców u siebie. Zadowoleni jesteście bo ja nie! Polska jest dupą europy którą wszyscy chcą wyruchać, jak nie lewaki z zachodu to banderowcy ze wschodu.We Wrocławiu pracę ciężko znaleźć bez znajomości ukraińskiego języka. Polscy politycy tak walczą o Katyń z ruskimi a Wołynia nie pamiętają. Jak się nie obrócimy tak zawsze dupą z tyłu.

  6. „Schulz wyjaśnił, że bardzo łatwo można osiągnąć porozumienie we wspólnej polityce migracyjnej (…)”

   Schulz ma racje. Takie porozumienie bardzo latwo jest osiagnac.
   Niech tylko Niemcy przestana wpuszczac do siebie smoluchow i terrorystow a tych co wpuscili zaladuja do bydlecych wagonow i odstawia na brzeg Morza Srodziemnego (oni to potrafia), to porozumienie i zgoda zapanuje w dwa tygodnie.

 2. Niech ktoś im w końcu powie, że nikt nas nie zmusi do przyjmowania na własne terytorium ludzi nie z tego świata, bez prawdziwych dokumentów itp. Krótka piłka. Jeśli Unia chce pomocy to możemy pomóc militarnie walczyć i wypędzić uchodźców skoro ich kwestia jest wg UE problemem. A i dodałbym, że jeśli zamierzają przyjmować do siebie takich ludzi, nadając im tamtejsze obywatelstwa to niech liczą się z większymi kontrolami na granicy. Problem tworzy UE, nie Polska opierająca się ich żądaniom Bóg wie skąd wziętymi. Przyjmowanie do siebie takich mas ludzi nie z tego świata to żadna pomoc, ani im, ani nam. A Europa jest małym kontynentem, jeśli zasiedlać jakieś tereny to właśnie afrykańskie. Tam możemy im jako UE pomagać. Koniec kropka.

 3. Szanowni Państwo, już wkrótce! Będziemy świadkami pasjonującego pojedynku na europejskim ringu, pojedynku dekady – a może i stulecia.

  W lewym narożniku, w czerwonych spodenkach wystąpi Angela Makrela, pseudonim „Adolf”, wielokrotna laureatka dziwacznych nagród o których nikt wcześniej nie słyszał, wielce zasłużona na polu rozpieprzania wszystkiego wokół, dążąca do pobicia rekordu swojego mistrza i mentora, pana Hitlera, ps. „Pervitin”, mistrza demolki. Dodajmy, że Angela „Adolf” była szkolona w słynnych rosyjskich ośrodkach sportowych, prowadzonych przez Kamitjet Gasudarstwiennoj Bjezopasnosti, charytatywną organizację nierządową, zajmującą się tzw. „trudną młodzieżą”.

  W prawym narożniku, w brunatnych spodenkach zobaczymy Martina Franza Schulza, ps. „Gottfried”, podstarzałego młodego wilka antynarodowego socjalizmu, głodnego sukcesu i agresywnego, który aż przebiera nóżkami (co za fantastyczna praca nóg, popatrzcie Państwo!), żeby sprać miszcza, a następnie wszystkich obecnych na sali.

  Stawką pojedynku jest rozpierdzielenie na czas łacińskiej Europy, ojczyzny antybiotyków, radia, telefonu, samochodu i samolotu – i jak najszybsze sprowadzenie jej do parteru; modelem docelowym jest Arabia z siódmego stulecia, ewentualnie Mogadiszu z końca XX wieku. Sędziowie, pan Rothschild i synowie ustalili, że jako nokaut Europy uznane będzie wprowadzenie komunizmu w ciągu 10 lat. Dodatkowe punkty otrzymają zawodnicy za skutecznie wcielenie ustaw rasowych, eliminujących białych ludzi z życia politycznego, społecznego i zawodowego, a następnie z życia w ogóle.

  Kto wygra?
  Czy zwycięży wieloletnie doświadczenie i zimny, pruski spokój Angeli – czy młodzieńcza energia i pruska furia pretendenta Schulza?
  Kto dostąpi zaszczytu podium, tuż obok wciąż niedoścignionego czempiona, Adolfa „Pervitina” Hitlera?

  Zobaczymy już niedługo! Proszę nabyć popkorn i colę – i zająć miejsca!

 4. Tak jak komunizm, który był systemem, który odważnie rozwiązywał stworzone przez siebie problemy tak samo można powiedzieć o UE. UE pod dyktatura Niemiec zaprasza uchodźców, a potem te zaproszenia odwoła. Polska jest katolicka, nie liberalna w rękach sekt kontrolujących społeczeństwo poprzez finanse i media. Ja nie chcę śmieciowych ludzi w Polsce.

Dodaj komentarz