Szejch Jusuf al-Karadawi poszukiwany przez Interpol

Szejch Jusuf al-Karadawi, jeden z najznaczniejszych współczesnych muzułmańskich uczonych i myślicieli, założyciel i przewodniczący Światowej Unii Muzułmańskich Ulemów oraz były duchowy lider Bractwa Muzułmańskiego (z którym jest powiązana organizacja FIOE – Federacja Organizacji Muzułmańskich w Europie)

Szejch znalazł się na tzw. czerwonej liście Interpolu, co oznacza, że taką osobę należy obowiązkowo zatrzymać i osadzić w tymczasowym areszcie do momentu przekazania go krajowi, który go poszukuje.

Jak czytamy na stronie internetowej Interpolu, szejch jest oskarżony o zlecenie zabójstwa, podżeganie do zabójstwa i umyślną pomoc w zabójstwie, pomoc w ucieczce z więzienia, podpalenie, rozbój i kradzież. Podkreśla się również, że jest poszukiwany przez egipski wymiar sprawiedliwości, gdzie czeka go proces.

Jeszcze we wrześniu zeszłego roku Hisham Berekat – prokurator generalny Egiptu postawił szejcha al-Karadawiego w stan oskarżenia za zdradę ojczyzny, zabójstwo, podżeganie do zabójstwa, podżeganie do anarchii, poszukiwanie pomocy u krajów zachodnich w zmianie myślenia o Egipcie.

Czerwone nakazy wydaje się za osobami, które są międzynarodowo poszukiwane w celu przeprowadzeniu wobec nich postępowania sądowego lub by wymierzyć im karę pozbawienia wolności. Ich celem jest tymczasowe aresztowanie poszukiwanej osoby w celu jej ekstradycji. Należy zauważyć, że to nie jest międzynarodowy nakaz aresztowania, ale anons skierowany do państw członkowskich o poszukiwanej osobie w danym kraju lub kilku krajach z określonych powodów, a państwa członkowskie Interpolu postępują zgodnie z tym nakazem lub nie w zależności od własnego prawodawstwa krajowego. Czerwonego nakazu nie wydaje państwo, które poszukuje danej osoby tylko Sekretariat Generalny Interpolu na żądanie właściwych organów tego państwa.

Informacja o tym, że Interpol wydał nakaz za szejchem Jusufem al-Karadawim wywołała lawinę komentarzy w całym świecie muzułmańskim. 7 grudnia sam zainteresowany odrzucił zarzuty pod jego adresem, oznajmiając, że nigdy nikogo nie zabił, nie wzywał do anarchii ani nie podżegał do zabójstwa. Również prezydent Turcji Recep Tayip Erdogan skrytykował tę decyzję. Komentując, powiedział: „Spójrzcie, dzisiaj macie ludzi, którzy doszli do władzy w wyniku przewrotów wojskowych ( chodziło mu o gen. Sisi’ego z Egiptu? – NDIE ), a następnie wydają rozkazy i instrukcje Interpolowi by zatrzymać przewodniczącego Światowej Unii Muzułmańskich Ulemów? Jak to jest? Czy ma to coś wspólnego z jakąkolwiek polityką? Wszystko to niestety wskazuje, że świat nie zmierza w stronę dobra tylko w stronę zła”.

Jak podaje France Press, słowa te turecki prezydent wypowiedział podczas Zgromadzenia Tureckich Ulemów w Ankarze.

W rozmowie z telewizją Rabi’a szejch Jusuf al-Karadawi pierwszy raz skomentował publicznie nakaz, jaki został za nim wydany przez Interpol. Powiedział „Chcę przekazać wiadomość narodowi egipskiemu, Arabom i całej muzułmańskiej ummie, ummie Koranu, ummie islamu, ummie Muhammeda, chcę im przekazać wiadomość w tym czasie i zawsze będę im przypominał, że będzie jedna umma, niech nie lekceważą innych, niech wzajemnie sobie pomagają, że będzie jak Allah mówi – ta umma jest jedyną ummą, a ja jestem waszym Panem, tak mnie czcijcie. W innym miejscu stwierdza – ta umma jest jedyną ummą, a ja jestem waszym Panem, bójcie się mnie. To wszystko nam pokazuje, że żaden ibadet ( kult ) ani pobożność nie może być osiągnięty bez jedności. Umma musi być jedna. Nie wiem, według jakich standardów czy kryteriów postępuje Interpol, czy wierzą każdej osobie, która mówi, że jakaś osoba zrobiła to i tamto? Czy jestem w stanie otworzyć więzienia i wypuścić z nich ludzi?”

Szejch dodał, że mieszka w Katarze, że ma katarski paszport, że jeśli w tym czasie przebywałby w Egipcie,  to z pewnością można by to stwierdzić po jego paszporcie. W rozmowie z prowadzącym program szejch mówił sarkastycznie o tym, jakim to jest 88-letnim starcem, że może chodzić tylko z pomocnikiem.

Prowadzący program zapytał szejcha, co chciałby przekazać tyranom, którzy w tym przypadku wyrządzili mu krzywdę i niesprawiedliwość, na co szejch powiedział: „Żalę się na nich Allahowi, Allah wie, kto jest niesprawiedliwy a kto sprawiedliwy i on ustanawia sprawiedliwość, dla niego nic nie jest ukryte. Nie chcemy narzekać na ludzi. Ja swój smutek i ból zanoszę do Allaha. Proszę Allaha, żeby ta umma postępowała prawidłowo, aby im pomóc w trudzie na ścieżce dobra, na ścieżce wspólnego interesu, na drodze interesu całej społeczności”.

islambosna.ba/interpol.int

5 komentarz do “Szejch Jusuf al-Karadawi poszukiwany przez Interpol

  1. Wielu czlonkow Ruchu Narodowego jest przeciwnikami islamizacji Europy i Polski.
   Jednak Ruch Narodowy w mediach jest traktowany podobnie jak islamofobia -pomimo slusznych niepodwazalnych podstaw traktuje sie go medialnie niemal lub juz jako przestepstwo….

   Jednak fakt powstania nowej prawnie gwarantowanej mniejszosci narodowej homoseksualnej i zwiazanych z nia dewiacji i potezne dotacje finansowe z naszej kieszeni nie sa krytykowane.

   Podobnie jak polskie uczelnie celowo sa degradowane w poziomie oferowanego wyksztalcenia.
   ————————————————–
   CELOWO DAJEMY POWOD DO DOMINACJI ISLAMU
   I KTO TO ZAPEWNIA?????
   MIN TACY CHRZESCIJANOZERCY JAK ZYDOWSKI FREUD
   UWAZACIE ZE NIE JEST TO CELOWE?????
   DLACZEGO WIEC NA UCZELNIACH TWORCZOSC FREUDA JEST OCENZUROWANA Z RASIZMU I BRUTALNYCH RASISTOWSKICH TEKSTOW ANTYCHRZESCIJANSKICH?????

   MY MUSIMY TOLEROWAC WSZYSTKO CO ANTYCHRZESCIJANSKIE A ISLAM NIE MUSI TOLEROWAC NICZEGO
   ———————————————-
   PODOBNIE JAK,,ZYDOWSKIE PRZEKRETY NA PRZEJMOWANIU NIELEGALNIE POLSKICH NIERUCHOMOSCI,,!!!!
   ZABIERAJA NAM NIELEGALNIE CO NASZE DWUKROTNIE SPRZEDAJAC NASTEPNYM I ZADAJAC 3 RAZ JESZCZE ZA TA SAMA NIERUCHOMOSC ODSZKODOWANIA!!!!!!!!!
   ————————————————
   W POLSCE ISLAMIZACJA OKAZE SWOJA SILE NAGLE I BARDZO DYNAMICZNIE-NADAL NIKT NIE WERYFIKUJE ZRODEL FINANSOWANIA ORGANIZACJI MUZULMANSKICH W POLSCE A WYDATKI NA WALKE ZE SZLAKAMI NIELEGALNEJ EMIGRACJI SA OGRANICZANE

   A MY BEDZIEMY MASZEROWAC MASZEROWAC….

   —————————————————–
   i tak cale te marsze sa tylko wentylem bezpieczenstwa i ,,usprawiedliwieniem,,,ale dobre i to….
   Podobnie jak partia ,,Ruch Narodowy,, o ile od poczatku nie zabezpieczy sie jej przed ewentualna ,,toksycznoscia samozwanczych liderow,,

   Potrzebny jest symbol.

   Na zasadzie ,,bezkrwawego majdanu,,
   ,,strajku okupacyjnego-na siadowy,, miejsca widocznego i ,,postrzegalneg o historycznie i medialnie,, ale by zadzialalo musi byc powiazane z dluzszym okresem czasu i tym jednym miejscem !!!!
   Trzeba zamaszerowac pod Belweder i zostac tam na dluzej…
   oczywiscie zywym!!!!!

   i proste niepodwazalne haslo
   MIN.BUDUJMY SZPITALE NIE MECZETY I SYNAGOGI!!!!

   POLECAM TV PODZIEMNA

  2. Myslicie ,ze cokolwiek wskazuje na to ze cos zmieni sie na lepsze w III RP-PRL BIS???

   Predzej przybedzie w Polsce miejsc pracy dla muzulmanskich lub ukrainskich emigrantow jak dla mlodych Polakow

   Myslicie ,ze w Polsce istnieje opozycja polityczna????

   Tylko na Facebook-bo to wlasnie partyjnosc zabija polskie miejsca pracy i wyzuca Polakow z ich wlasnego kraju.

   PRZECZYTAJCIE TEKST PONIZEJ UWAZNIE
   =====================================================
   Wybory w Polsce są niedemokratyczn e i niekonstytucyjn e – nawet gdyby wszystkie głosy co do jednego były policzone uczciwie.
   Nie trzeba fałszować głosowania, żeby sfałszować całe wybory./TV PODZIEMNA/

   tego nie powie PIS jak rowniez liderzy ruchu narodowego!!!!! !!!!!
   Dlaczego???????

   ICH DZIALANIA TO CELOWA HIPOKRYZJA

   PODOBNIE JAK HIPOKRYZJA JEST WMAWIANIE IZ ISLAM KIEDYKOLWIEK COKOLWIEK DOBREGO WNIOSL I WNIESIE DO KULTURY EUROPY!!!!!

 1. Uczmy sie madrze manifestowac wobec tego co istotne i co anty Polskie.
  Bedac z dala od Polski nadal jestesmy Polakami ale walczyc z zagrozeniami islamu mozemy wszedzie!!!
  Czasem wystarczy telefon we wlasciwe miejsce,mail by uratowac wielu niewinnych.
  Polacy ,,wstydza sie donosic,,ale to w tej sytucji mylne postrzeganie problemu.
  w UK zmieniaja sie przepisy wobec nielegalnych emigrantow -wiekszy nacisk na eleminowanie potencjalnego uzyskania meldunku czy konta bankowego lub prawa jazdy-to madre dzialania Camerona.

  Nie dajmy sie naiwnie z litosci niesienia pomocy ,,muzulmanom ,,czy innym uczynic wlasnej osoby przestepca .
  Nie badzmy zbyt ufni

 2. islamofobia-to islamorealizm gdzie uzasadnienie zmaterializowalo sie ponownie w formie ISIS
  —————————————————
  jezeli ktos uwaza ,iz posiadanie przez muzulmanina pomocy z europy zachodniej i opieki,wyksztalcenia i paszportu europejskiego czyni go lepszym czlowiekiem to sie myli!!!!
  ———————————————————-
  ISIS jest wlasnie produktem takich osob,najbardziej okrutni i bezwgledni sa wlasnie ci co latami korzystali z pomocy krajow zachodniej europy!!!!
  Sam osobiscie sie o tym przekonalem ,bo to nastolatek muzulmanin z angielskim paszportem w obecnmosci jego ojca mierzyl z broni w moja glowe W IRAKU I TO MUZULMANIN Z ANGIELSKIM PASZPORTEM GROZIL MI UCIECIEM GLOWY.

  Co tworza wyksztalce ni muzulmanie w ISIS?????
  TWORZA ZLO I INSTRUKCJE OBSLUGI DO CZYNIENIA TEGO ZLA

  wyksztalceni mzulmanie z paszprtami UE pisza takie instrukcje/zgodne z koranem/

  Broszura wyjasnia, ze muzulmanie moga „korzystac” z pojmanych kobiet, o ile sa one niewierne. W celu unikniecia klótni o niewolnice w dokumencie zaznaczono, ze dystrybucja zlapanych kobiet zajmuje sie imam.

  Powolujac sie na fragmenty Koranu, autorzy broszury podkreslili, ze z pojmanymi kobietami mozna uprawiac seks. Jesli zlapana kobieta jest dziewica, jej pan moze ja zgwalcic zaraz po tym, jak stala sie jego wlasnoscia. Jesli kobieta nie jest dziewica, przed rozpoczeciem stosunku trzeba „oczyscic macice”.

  Instrukcja podkresla, ze seks mozna uprawiac z niewolnicami, u których nie zakonczyl sie jeszcze proces dojrzewania plciowego, o ile sa one juz dostosowane do podjecia stosunku plciowego („fit for intercourse”).

  Pan moze takze sprzedac swoje niewolnice badz ofiarowac je w prezencie, o ile nie sa matkami. Moze je takze dyscyplinarnie bic. Dokument zastrzega jednak, ze pan nie moze torturowac swoich niewolnic czy bic ich dla wlasnej satysfakcji. Zabronione jest przy tym wymierzanie ciosów w twarz.

  Londynski think tank Quilliam uwaza, ze instrukcja, która najprawdopodobniej zostala wydrukowana 3 grudnia, jest dzielem najbardziej aktywnych propagandystów Panstwa Islamskiego”.

  zródlo: The Independent -RZECZOWA PUBLIKACJA NIE JAKIS TAM GNOJOWY PRODUKT GAZETY WYBORCZEJ
  —————————————————–

  DODAJE IZ KAZDA EUROPEJKA BEZ ZAWARCIA MALZENSTWA Z MUZULMANINEM NA ZASADACH KORANU/MIN GRATYFIKACJA PIENIEZNA DLA RODZINY KOBIETY -OKOLO MIN 10 000 DOLAROW/ PODLEGA TYM SAMYM PRAWOM
  ZMIANA WYZNANIA NIC TU NIE ZMIENIA

  OCZYWISCIE POLSKIE NALOZNICE ISLAMU SA W WIEKSZOSCI TAK UFNE SWOJEMU MUZULMANSKIEMU WLASCICIELOWI IZ Z GORY ZAPEWNIAJA ZE NIGDY NIE POJADA DO KRAJU SWOJEGO OBLUBIENCA!!!!!
  a KTO Z NAS WOZIL BY ZE SOBA SZMATE KTORA WYCIERA PODLOGE W KIBLU-MUZULMANIE CZYNIA PODOBNIE WOBEC SLOWIANSKICH NALOZNIC

Dodaj komentarz