Katedra Świętego Ursusa w Solurze w Szwajcarii foto: pixabay.com

Szwajcarscy Młodzi Socjaliści (JungsozialistInnen Schweiz) chcą, aby w Zurychu znieść chrześcijańskie święta jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc i zastąpić je świeckimi wydarzeniami.

Szwajcarscy socjaliści domagają się, aby w kantonie Zurychu zrezygnowano z obchodzenia Bożego Narodzenia i Wielkanocy i zastąpiono je takimi dniami jak Dzień Praw Człowieka czy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Ich zdaniem niedopuszczalne jest „jednostronne preferowanie chrześcijaństwa” w świeckim kraju – donosi „Katholischer Nachrichtendienst”.

Ponadto młodzi socjaliści potępiają „ucisk kobiet” w Kościele Katolickim, ponieważ Kościół nie wyświęca kobiet na duchownych. Uważają, że w katolicyzmie tak samo się dyskryminuje kobiety jak w islamie. Nie widzą różnicy między tymi dwiema religiami.

Socjaliści zauważają, iż sprawa ta nie została rozwiązana nawet za pontyfikatu obecnego papieża Franciszka, który jest powszechnie uważany za reformatora.

39
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
26 Comment threads
13 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
32 Comment authors
Helmut KaschkeCostoohJędrzejstanisławRobert`r Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o