W Szwedzi nie wiedzą gdzie przebywa 14 tys. nielegalnych imigrantów, którzy mieli zostać deportowani. Policja uznała ich za zaginionych…

„Po prostu nie wiemy, gdzie oni są,” – mówił mediom Patrik Engström, szef oddziału szwedzkiej policji granicznej. Jak wynika z rejestru policji, Szwecję miało opuścić 21 tys. osób. Okazało się jednak, że nie można doszukać się aż 14 tys. z nich. Osoby te uznano za zaginione. Pozostałych 7 tys. migrantów nadal przebywa w ośrodkach dla uchodźców lub pod znanymi policji adresami. Jednocześnie, dla nowo przybyłych imigrantów brakuje miejsc.

12 listopada władze Szwecji tymczasowo przywróciły kontrole na granicach, gdyż sytuacja związana z masowym napływem migrantów wymknęła się spod kontroli. Szwecja zamierza odsyłać część z tych, którzy już przebywają na jej terytorium.
Jednak wiele państw, w tym Erytrea, Somalia, Liban czy Maroko, nie zgadza się na przyjmowanie z powrotem swoich obywateli, odesłanych przez kraje europejskie.

Sztokholm ma podobne kłopoty w kontaktach z władzami Afganistanu, Iraku i Iranu. „Istnieje ryzyko, że sprawa o wydalenie przedawni się, a wtedy taka osoba może złożyć kolejny wniosek o azyl” – twierdzi szef oddziału szwedzkiej policji granicznej, Patrik Engström,.

PAP / tvp.info / Kresy.pl

10
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
4 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
bkABCAsgard1683.09.12Karbulot Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Te 14 tys. da o sobie znac z kalachem albo maczeta w reku

Karbulot
Gość

„Wiele państw, w tym Erytrea, Somalia, Liban czy Maroko, nie zgadza się na przyjmowanie z powrotem swoich obywateli, odesłanych przez kraje europejskie.” Bardzo to wygodne. Zarówno dla tych państw, jak i samych emigrantów. Pozbyli się balastu. Tylko, że chyba trochę nielegalne. Rzekłbym nawet, bez sensu. Państwo nie ma prawa nie… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

Więc dlaczego Europa nie zacznie twardych negocjacji z rządami niektórych państw? Niektóre na pewno otrzymują sporą pomoc finansową, więc zakręcić kurek. Na bardziej stabilne nałożyć embargo o ile to możliwe, zmienić politykę wizową dla obywateli aby utrudnić maksymalnie podróżowanie do Europy, itp. Przecież jakaś metoda musi być, nie może być… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

Wielki brat zza oceanu sam jest winny tego burdelu. To oni narobili całego bigosu na Bliskim Wschodzie, oni powołali Państwo Islamskie aby rzekomo zniszczyć reżim w Syrii. A kiedy okazuje się, że tak naprawdę ich prezydent to muzułmanin, ich konszachty z Arabią Saudyjską zaczynają się układać w logiczną całość. Wszystko… Czytaj więcej »

Asgard
Gość
Asgard

Teraz nagroda nobla nabiera nowego znaczenia. Szwedzi jak naród upadły daje mu nagrodę, najgorszemu prezydentowi USA w dziejach wg mnie. Też uważam, ze to ukryty muzułmanin. Jego zachowanie zdradza intencje. Więcej chaosu niż pożytku. W dodatku ciągle wspieranie arab saudyjskiej. Ze tez Anglicy oddali tak łatwo ten kraj, zamiast zająć… Czytaj więcej »

giga
Gość

To wywieźć ich na pierwszą bezludną wyspę,dać wędkę , kilka kóz,brezenty na namioty i niech zakładają nowe państwo islamskie – i wtedy widzieli byśmy jak szybko otrzymali by pomoc od swoich i możliwość powrotu…

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Cyt. „Tylko, że chyba trochę nielegalne.” Sprawdźmy zatem. Przykładowo: Konstytucja Królestwa Maroka z 27 dnia miesiąca szaban 1432 roku (29 lipca 2011 roku) Tytuł II Podstawowe Prawa i Wolności. Art. 24 zdanie szóste „Każdy ma prawo do swobodnego poruszania się i osiedlania się na terenie państwa, opuszczania go lub p… Czytaj więcej »

ceeez
Gość
ceeez

„Jednak wiele państw, w tym Erytrea, Somalia, Liban czy Maroko, nie zgadza się na przyjmowanie z powrotem swoich obywateli”

No to prysznice.

ABC
Gość
ABC

Wywozić samolotami gdzieś do Afryki i zostawiać w polu.

bk
Gość
bk

Dokładnie. Wyczarterować samoloty, wylądować gości w ichniej stolicy i niech się martwią władze lotniska. Że co? Że niezgodne z prawem? A te stanowiska tych krajów, które nie chcą swoich ob-li z powrotem to są zgodne z prawem? Może to i będzie w klimacie bazarowej pyskówki, ale za to humanitarnie i… Czytaj więcej »