Teatralny występ przed sądem zabójcy z Chemnitz

Po zamordowaniu Daniela Hilliga w nocy z 25 na 26 sierpnia 2018 doszło w saksońskim Chemnitz do kilkunastu demonstracji, miasto nie mogło się uspokoić i jest do dzisiaj niespokojne. Wówczas przerwano festyn uliczny, w tym roku go odwołano. Kilkanaście dni temu informowaliśmy o tych wydarzeniach w związku z procesem agenta Antify, który podczas demonstracji pokazał salut hitlerowski.

Daniel Hillig pobierał pieniądze w bankomacie w towarzystwie dwóch kolegów. Zostali oni krótko potem napadnięci przez grupę około 10 uchodźców. Podczas szarpaniny Daniel Hillig dostał śmiertelny cios nożem. Po morderstwie policja aresztowała troje podejrzanych: 23-letniego Irakijczyka Yousif Abdullah i 22-letniego Syryjczyka Alaa Sheikhi. Trzeciemu podejrzanemu 22-letniemu Irakijczykowi Farhad Ramazan Ahmad, który jak się okazało podczas procesu głównemu sprawcy, udała się ucieczka z Niemiec. Jest poszukiwany do dzisiaj.

Krótko po morderstwie zaczęły w sieci krążyć i krążą do dzisiaj zdjęcia z ich profili na facebooku. Na youtube było nagranie z zakładu fryzjerskiego w którym pracowali Yousif Abdullah i Alaa Sheikhi. Młodzi fryzjerzy pochodzenia kurdyjskiego dowcipkowali i obejmowali się uśmiechając się do kamery. Alaa Sheikhi bardzo zwracał uwagą na modny, drogi ubiór i buty. Jego styl życia nie wskazuje na traumatyczne przeżycia z kraju dotkniętego wojną, w którym pozostała jego cała rodzina. Podobnie stylizowali się na facebooku Syryjczyk Hussein Khavari, morderca Marii Ladenburger we Freiburgu (stały gość w lokalach gejowskich), i Ali Bashar, także Kurd z Iraku, morderca Susanny Feldmann w Wiesbaden. Oryginalny ubiór zgubił go, bo po nim rozpoznali go wszyscy świadkowie że bił ofiarę co pomogło mordercy.

Alaa Sheikhi podczas przesłuchań obciążał swojego przyjaciela Yousifa i zarzucił mu aktywny udział w napadzie i ciosy nożem. Zarzutów tych nie potwierdzili żadni świadkowie, także Yousif został z braku dowodów wypuszczony z aresztu śledczego.

Alaa Sheikhi w czasie procesu zgrywał pozera. Na pierwszy dzień rozprawy w marcu przyszedł w czarnych spodniach i gustownej kremowej marynarce. Wyglądał jak trzecioklasowy gwiazdorek z czwartorzędowej brazylijskiej soapopery. Tą marynarkę z kamizelką nosił wielokrotnie podczas procesu. Też i w dzień wyroku w czwartek 22 sierpnia 2019 roku. Prawą rękę ozdabiała srebrna bransoletka. Ale jasnoniebieskie dżinsy nie pasowały jednak do kremu. Kamizelka była opięta i marynarka była trochę za ciasna. Alaa konsumuje za dużo budyniu czekoladowego.

Alaa Sheikhi został skazany na 9 lat i 6 miesięcy więzienia, odpowiadał za współudział w zabójstwie, kodeks karny przewiduje za to do 10 lat więzienia. Bajerant sądził, że zagra rolę niewinnego chłopczyka przed sądem i liczył na niski wyrok. Przeliczył się, ponieważ 1 września odbędą się wybory do landtagu.

https://www.welt.de/politik/deutschland/article198978923/Chemnitz-Messerangreifer-zu-neuneinhalb-Jahren-Haft-verurteilt.html

http://www.saudigazette.com.sa/article/575216/World/Europe/Syrian-jailed-for-Germany-knife-killing-that-sparked-far-right-protests

View post on imgur.com

https://twitter.com/ronblom4/status/1035238719505289216

Dodaj komentarz