„The New York Times” krytykuje najnowsze środki przedsięwzięte przez Duńczyków w celu ograniczenia napływu tzw. uchodźców z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Amerykańskiej gazecie nie podobają się ograniczenia, jakie spotykają biednych imigrantów w Danii. Jak już pisaliśmy nowy rząd zdecydował na odbieranie osobom ubiegającym się o azyl kosztowności, aby zrównoważyć koszty ich przesiedlenia. Wprowadzono także ograniczenia możliwość łączenia rodzin – przynajmniej przez pierwsze trzy lata pobytu.

Dania zmniejszyła również wydatki socjalne dla uchodźców o 45 proc. i przeprowadziła kampanie w zagranicznych gazetach (m.in w Libii) zniechęcającą uchodźców do przyjazdu do Danii.

„New York Timesa” pisze o „okrucieństwie” jakie spotyka azylantów w Danii. Redakcja radzi nordyckiemu krajowi, by „wyzbył się egoizmu” i nie podważał konwencji Narodów Zjednoczonych z 1951 roku.

Redakcja skrytykowała „panikę,” udzielającą się Europejczykom i Amerykanom w związku z napływem imigrantów i wszelkie próby zahamowania emigracji. „Takie podejście nie może stać się normą.”

nytimes.com/thelocal.dk/pch24.pl

32
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
12 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
boloEA-68Mr. ??maderlolo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Frost
Gość
Frost

Wyzbyć się egoizmu? Ok ameryko, reszta afroamerykanów w afryce czeka na obywateslwo.

TheCrusader
Gość
TheCrusader

Amerykanie, czy jak inaczej nazwać ten twór to tacy sami uchodźcy/emigranci jak ci co próbują się dostać do Europy. Rdzennymi mieszkańcami północnej Ameryki to Indianie, oni jak Europejczycy przyjęli imigrantów i co? Kawałek po kawałku tracili ziemię, żywność, teraz mieszkają w rezerwatach, tego samego chcemy dla Europy? Ps. a ilu… Czytaj więcej »

kassia
Gość
kassia

„USA nie przyjmą dalszych uchodźców z Syrii. Biały Dom: „Życzymy Europejczykom powodzenia w rozwiązywaniu tego kryzysu” hmm. – tyle w temacie odpowiedzi na idiotyczny artykulik amerykanskiej gazetki

Karbulot
Gość

Szczególnie, że USA jest odpowiedzialne za ten cały burdel i destabilizację Bliskiego Wschodu. A co do egoizmu Danii, to w Danii żyje procentowo większy odsetek uchodźców, niż Meksykanów w USA. Niech Amerykanie nie wyciągają Duńczyków do tablicy z tym humanitaryzmem. Duńczycy nie mordowali Eskimosów jak anektowali Grenlandię. Dlatego Eskimosi mają… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

Niech Amerykanie przypomną światu czym był Indian Removal Act. Może warto przybliżyć historię Szlaku Łez.
Dosadnie ujmując- pieprzeni hipokryci zza oceanu chcą nas uczyć humanitaryzmu, a sami na kartach historii dokonywali wielkich pogromów za które nadal nie zapłacili.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ha, ha, ha… Ci „pieprzeni hipokryci”… to jak myślisz jakiego byli pochodzenia?

Karbulot
Gość

W czasach kiedy wybijali Indian ma masową skalę, to byli już Amerykanie. Deklaracja Niepodległości powstała w 1776, zaś wojna o niepodległość z Anglią zakończyła się w roku 1783. Eksterminacja zaś Indian, miała miejsce później. Przykładowo słynne powstanie Sjouxów, których USA ruchało jak tylko mogło, kradli ich ziemię, przebiegało o 100… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Karbulot Zgadzam się z tym co piszesz, ale bardziej mi chodziło o – nazwijmy to tak – zleceniodawców. Zresztą na przykładzie stosunku ludności napływowej do rdzennej w obu Amerykach można zobaczyć wpływ przekonań na sposób postępowania. Północna Ameryka (powiedzmy USA) to domena głównie protestantów no i Indianie dostali rezerwaty i… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ciekawe co będą pisali jak nasi kibole będą się „integrowali” z „biednymi uchodźcami”… Hipokryzja tych lewaków woła o pomstę do Nieba.

Frost
Gość
Frost

Ale już widać jak to działa, Policja już bada czy fenix nie zgwałcił jakiegoś dziwnego europejskiego prawa jak złapali tego „niemca” z syrii. Nikt nie będzie ryzykował że trafi do pierdla w imię obrony czegokolwiek przed tymi uchodźcami których policja ma dyrektywy żeby omijać i nie tykać bo się rozpłaczą… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

I to jest właśnie problem z tą całą poprawnością polityczną. Ona działa tak jak za komuny „słuszna linia naszej Partii”. Policja jest dla władzy a przeciwko ludziom. Można by było jeszcze usprawiedliwiać tym, że sprawdzamy czy nie doszło do nadużyć by zachować praworządność. Ale na dłuższą metę może to być… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

A czy te amerykańskie gazety krytykowały w podobnym tonie Izrael? Przecież Izrael nie przyjmuje nielegalnych imigrantów ani terrorystów – jak to chyba Bibi określił. Ileż jeszcze cennych rad otrzymamy zza oceanu? Może tak dla odmiany USA przygarnie kilkaset tysięcy uchodźców? Jako główni winowajcy całego kipiszu na BW mają OBOWIĄZEK otworzyć… Czytaj więcej »

Asgard
Gość
Asgard

Tymczasem chyba wczoraj na granicy izraelskiej zastrzelono 12 uchodźców. Widać równi i równiejsi. Powtarzam pytanie z innego wątku: Czy ktoś z Warszawy może potwierdzić – Podobno tych „uchodźców” już ściągnęli do Polski,a cała akcja jest ukrywana, aby nie wywołać protestów. Taka informacja byłaby czymś. Na wielu stronach pojawiła się wiaodmości,… Czytaj więcej »

Frost
Gość
Frost

To całkiem możliwe, w tej kwestii już nic mnie nie zdziwi. Cóż, warszawskie feministki na pewno się ucieszą że w końcu ktoś je wyrucha grin

Lilith
Gość

Nie wiem czy feministki się cieszą- podobno …powtarzam PODODBNO ..do Polski mają trafić tylko rodziny I to w dodatku po wnikliwej analizie i weryfikacji (trudno uwierzyć). Bardziej śmieszy wypowiedź jednej z kierowniczek ośrodka dla uchodźców. Zapowiedziała, że będą uczyli się języka polskiego co ma im podobno pomóc w asymilacji. Osoba… Czytaj więcej »

TheCrusader
Gość
TheCrusader

Owszem, jest taka akcja! W Staszowie pod Kielcami jest przerabiany stary Budynek PGR na ośrodek dla uchodźców i to w liczbie 900 muzułmanów ze Słowacji! Sprawdzone info!

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

To w ramach kontyngentu Grupy Wyszehradzkiej?

Asgard
Gość
Asgard

Może to Syryjczycy jednak? Dziwne naprawdę.

My biali Indianie zwani także białymi murzynami Europy musimy trzymać się razem.

Zapraszam do akcji
http://dzienreferendalny.pl/

Lilith
Gość

A czy w tym budynku PGR była kiedyś trzymana trzoda chlewna?? Jeśli tak, to może to ranić uczucia religijne muzułmanów. Więc będą domagali się przeniesienia, najlepiej hotel 4 gwiazdkowy.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ha, ha, ha…
Pewnie nie chodzi o chlewnie ale dobrze by było dyskretnie, tak mimochodem, poinformować uchodźców, że w Polsce tylko takie „hotele” o bogatej przeszłości hodowlanej…

Łukasz
Gość
Łukasz

Od dłuższego czasu mam przeczucie, że za tymi muzułmanami w Europie, stoją Amerykańscy Żydzi.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

To nawet nie jest przeczucie. To jest pewnik. Nawet nazwisko jednego jest powszechnie znane: Soros. Nie mówiąc o tych co stoją za wojną na Bliskim Wschodzie.

Znafca
Gość
Znafca

Twórców tego bełkotu najlepiej wpompować na terytorium działalności tych fanatyków muzułmańskich.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Twórcy tego bełkotu sami produkują tych fanatyków muzułmańskich by mogli ów bełkot uprawiać.

hihot historii
Gość
hihot historii

„Takie podejście nie może stać się normą.” Panowie czosnkowi z NY timesa, takie podejscie niedługo będzie normą w całej Europie ku waszej zgryzocie. Kultura multi-kulti oraz poprawność polityczna to już przeżytek. Chcieliście globalizacji, ale się z tym pośpieszyliście i otworzyliście ludzią oczy, więc teraz będziecie mieli globalną nacjonalizacje. Przyroda dąży… Czytaj więcej »

Asia
Gość
Asia

Globalizacja to zło…

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Kiedyś bawiłem się globusem. Nie był taki zły…

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps.
Pomyślałem sobie, że mógłbym zostać nie do końca zrozumiany, wiec…
„Nie był taki zły…” I to wszystko jeśli chodzi o zalety globalizacji. Przynajmniej w takim wydaniu jak to jest już nie proponowane, ale realizowane.

mader
Gość
mader

To nie powinno stać się normą, to powinno być normą.

Obywatel kraju ma mieś PIERWSZEŃSTWO do wszystkiego począwszy od świadczeń medycznych skończywszy na dostępie do pracy.

Jeśli ktoś migruje musi liczyć się z niewygodami… Niestety

Mr. ??
Gość
Mr. ??

NY Times jest pewnie w rękach żydów typu Soros którzy propagują multi-kulti.

Kipa-68
Gość

„New York Timesa” nie jest własnością biznesmenów judaistycznego wyznania? Komu najbardziej zależy by w europejczykach zabić narodowo-chrześcijańskie wartości? Ten artykuł to odpowiedź.

bolo
Gość
bolo

atak