W islamskim świecie łamane są prawa człowieka i podstawowe prawa kobiet, a chrześcijanie są prześladowani za swoją wiarę. Problem nie jest nowy, ale coraz śmielej nagłaśnia go TVP – tym razem, z udziałem Dominiki Figurskiej, aktorki i mamy pięciorga dzieci.

Powodem do rozmowy w TVP o prześladowaniu chrześcijan była książka „Mam na imię Meriam”, w której Antonella Napoli opisała wstrząsającą historię Meriam, którą udało się wydrzeć z sudańskiego więzienia i ocalić od wymierzonej jej kary śmierci.

– Jest to historia poruszająca, ponieważ sama jestem mamą pięciorga dzieci i mój synek jest dokładnie w wieku synka Meriam. Został on wtrącony do więzienia razem z matką, gdyż według władz lokalnych nie mógł być oddany pod opiekę ojca, gdyż w świetle prawa szariatu małżeństwo Meriam z chrześcijaninem było nieważne – mówiła Figurska goszcząca w programie TVP2 „Pytanie na Śniadanie”.

Tak 1,5 roczne dziecko przebywało w więzieniu przez kilka miesięcy. Meriam była wówczas w ósmym miesiącu ciąży i skuta łańcuchami urodziła córeczkę. Warto dodać, że kobieta, choć pochodząca ze świata islamu, została wychowana w chrześcijańskiej rodzinie i wyszła za mąż za Amerykanina. Za apostazję została skazana na karę śmierci, za cudzołóstwo (mąż nie był muzułmaninem), na sto batów. Kar nie wykonano, gdyż skuteczne okazało się odwołanie od wyroku. Historia kobiety i jej dzieci poruszyła jednak świat. – To nie jest prawo Sudanu, a islamu, prawo szariatu, które za zmianę religii przewiduje wyrok śmierci, nie tylko na kobietach, bo znamy historie mężczyzn konwertytów, którzy musieli uciekać przed karą śmierci – mówiła Figurska.

Co niezwykle istotne, problemem prześladowania chrześcijan zajęła się TVP i to w chętnie oglądanej telewizji śniadaniowej, której widzowie do tej pory byli raczeni wyłącznie problemami typu: co zrobić, by schudnąć przed wiosną?

Aktorka zachęcała też do zabierania głosu w podobnych sprawach i naciskania na władze państwowe, by te – w przypadku gdy łamane są prawa człowieka – zabierały zdecydowany głos na arenie międzynarodowej. Jak podkreślono, mobilizacja przynosi efekty, a bierność wobec krzywdy ludzkiej, jest poważnym zaniechaniem.


źródło: pch24.pl

16
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
8 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
Benekinfproglolo (który nie pisze)yamatokaassi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tao
Użytkownik

Jak dla mnie, tutaj jest mało do gadania i debatowania.
Związek Tatarów Polskich czy jak to tam się nazywa sam mówi wprost, że tych muzułmanów z b. wschodu nie chcą bo to dzikie i nastawione by brać i niszczyć.

Nie wpuszczać i niech Niemcy i Francja sobie kopulują z nimi.

tgb
Gość
tgb

mnie dziwi ze dopiero teraz i tak mało sie o tym mówi.Ale i tak jest lepiej.Rok temu w pyatnie na sniadanie jak kobieta wspomniała o Islamie,to została całkowicie zagadana i wrecz zmieciona i niemal nie dopuszczona do głosu przez prowadzące,juz nie pamietam kto to był.Teraz przynajmniej zostało to powiedziane,ale to… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

u nas niestety do kazdego programu o muzulmanch zaprasza sie Selima Chazbijewicza, i dyskusja robi sie bez sensu ….dlatego gdyz on jest TATAREM, a my mowimy o muzulmanach z B. wschodu i Afryki, to jakby dwa rozne swiaty!. Islam ktory nigdy nie mial korzeni w tamtych regionach świata jest inny,… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

dodam jeszcze ze gdyby Europa była madra i nie wpuszczała muzulmanów z B. wschodu i Afryki, nikt z nas – na podstawie naszych tatarów- nie miałby problemu z islamem, Dlatego rozwiazanie jest jedno : masowe deportacje muzulmanow z B.Wschodu i Afryki do specjlanie utwoprzonego obozu np w Afryce . O… Czytaj więcej »

infprog
Gość
infprog

Różnica między Tatarami a resztą islamu w zachowaniu jest spora, w źródle – niemal żadna. To nadal Koran. Nadal Mahomet, jego ślub z 6latką, seks z 9latką, nadal jego słowa o żonach, by je orać jak pole – kiedy trzeba. Mogą przymykać oko na te teksty w surach Koranu, ale… Czytaj więcej »

Benek
Gość
Benek

Prawdę mówiąc to i w Piśmie świętym, szczególnie w Starym Testamencie, znajduje się wiele wersetów mówiących o karaniu śmiercią za różnego rodzaju odstępstwa, lecz mądrość ludzi nie wraca do nich, gdyż nauka Jezusa mówi o miłości i wybaczaniu i tego się należy trzymać.

ink
Gość
ink

Nie mówiąc prawdy o islamie stajesz się niewolnikiem !!

bk
Gość
bk

No i dobrze. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale dobra psu i mucha.

Karbulot
Użytkownik

Teraz tylko czekać, aż niemieckie i inne „politycznie poprawne” europejskie media zaczną trąbić, że w polskiej telewizji nawołuje się do przemocy, islamofobii, neonazizmu i winę za to oczywiście ponoszą rządy PiS. W rezultacie kolejna Europejska Komisja Od Spraw Niepotrzebnych I Siania Fermentu zacznie roztrząsać, że Polacy torpedowani są informacjami powodującymi… Czytaj więcej »

yamato
Gość
yamato

W sumie nie było by to takie złe. Może w końcu trafiło by do tych „uchodźców” (za pośrednictwem europejskich mediów) że W POLSCE NIE SĄ MILE WIDZIANI. Merkel, Schulz et consortes już chyba niczym więcej zagrozić nam nie mogą (?) a może takie wiadomości zniechęciły by skutecznie muzułmanów do szukania… Czytaj więcej »

Janorek
Gość
Janorek

można prosić o link do tych wiadomości?? Jakoś nie mogę doszukać się w necie takiego filmu.

Janorek
Gość
Janorek
stanislaw
Gość
stanislaw

Rząd Polski powinien częściej występować na forum międzynarodowym w sprawie prześladowanych chrześcijan, szczególnie tych w krajach islamskich. Nawey Watykan poodchodzi bardzo ostrożnie do tej sprawy obawiając się widocznie zakłamanej politycznej poprawności, która stała się normą w Brukseli.

Mr. ??
Gość
Mr. ??

No to teraz czekać jak zaczną oskarżać TVP o sianie islamofobii, rasizmu, propagandy anty – muzułmańskiej i tym podobne pierdoły
Pojawią się przedstawiciele KOD, Nowoczesnej, PO, UE kołchozu, może jeszcze komisji Weneckiej
będą krytykować, upominać, straszyć prawdy i tak nie zmienią.

kaassi
Gość
kaassi

„To nie jest prawo Sudanu, a islamu, prawo szariatu” niestety, ale głupia tolerancja pozwala również na to, ze prawo szariatu jest stosowane równiez w Europie „Badacze uzyskali dostęp do wyroków około 30 sądów religijnych funkcjonujących w Wielkiej Brytanii. Bardzo często narzucają one swoje zasady dotyczące właśnie rozwodów – sędziowie nie… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

„Dlaczego tak sie dzieje? bo nas europejczyków łatwiej uciszyć, łatwiej zmanipulowac..łatwiej nam cos ‘zakazac” “odebrac”.” Tylko dlatego, że dla wygody i ucieczki przed cierpieniem jakie może nieść ze sobą wierność Krzyżowi, Europejczycy porzucili swoją przeszłość, swoje dziedzictwo. Argument o wojnach religijnych usprawiedliwiający takie zachowanie, nijak się ma do tragedii dwóch… Czytaj więcej »